Възможно ли е с ТЕС да се забрави?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
kaun40
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Окт 2011 22:40

Възможно ли е с ТЕС да се забрави?

Мнение от kaun40 »

Въпроса ми е такъв,възможно ли е с тес даден болезнен спомен от миналото ,не бъде приет нормално а да бъде напълно забравен (все едно не се е случил),и ако с тес това не е възможно ,дали някоя друга енергийна терапия може да го постигне.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Не съм сигурна, че разбирам същността на въпроса ти, но май може. В смисъл не точно да се забрави, но да не се сещаш за него, а ако се насилиш да си спомниш, да се чудиш за какво толкова си се "впрягал". Споменът в мозъка не е изтрит, но вече няма този емоционален заряд, който те е правил да страдаш.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Защо искаш да го забравиш този спомен?
С ТЕС е възможно да го забравиш, но не е гарантирано, че ще го забравиш.
С електрошокова терапия (отварят ти черепа, слагат електроди на мозъка ти и от време на време ти пускат ток, голям купон) е много голяма вероятността. Мисля, че на места все още я прилагат. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kaun40
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Окт 2011 22:40

Мнение от kaun40 »

ivangp написа:Защо искаш да го забравиш този спомен?
С ТЕС е възможно да го забравиш, но не е гарантирано, че ще го забравиш.
С електрошокова терапия (отварят ти черепа, слагат електроди на мозъка ти и от време на време ти пускат ток, голям купон) е много голяма вероятността. Мисля, че на места все още я прилагат. :)
спомена ми е свързан насилие и често ме искарва извън контрол ,от близо 3 месеца редовно го третирам с тес и това което съм постигнал незнам дали е точно напредък ,имам доста променливи настроения спрямо този спомен ,веднъж ме ядосва,друг път направо ме побърква а други случай се чудя защо изобщо трябва да го мисля.Просто си представям как щях да се чуствам ако този спомен изобщо не съществуваше и затова попитах.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Тесай каквото се появи с този спомен. Няма знчение, че всеки път е различно. Ще се изчисти, ама го прави по-честичко.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Re: Възможно ли е с ТЕС да се забрави?

Мнение от MagicWoman »

kaun40 написа:Въпроса ми е такъв,възможно ли е с тес даден болезнен спомен от миналото ,не бъде приет нормално а да бъде напълно забравен (все едно не се е случил),и ако с тес това не е възможно ,дали някоя друга енергийна терапия може да го постигне.
Има една много действена техника: Връщаш се в спомена и го преиграваш така, както би искал да се е случил, важно е да вложиш и емоции, сякаш наистина така се случва. Подсъзнанието не прави разлика между реалност и въображение. По този начин променяме миналото - и от там настоящето. :wink:
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
kaun40
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Окт 2011 22:40

Re: Възможно ли е с ТЕС да се забрави?

Мнение от kaun40 »

MagicWoman написа:
kaun40 написа:Въпроса ми е такъв,възможно ли е с тес даден болезнен спомен от миналото ,не бъде приет нормално а да бъде напълно забравен (все едно не се е случил),и ако с тес това не е възможно ,дали някоя друга енергийна терапия може да го постигне.
Има една много действена техника: Връщаш се в спомена и го преиграваш така, както би искал да се е случил, важно е да вложиш и емоции, сякаш наистина така се случва. Подсъзнанието не прави разлика между реалност и въображение. По този начин променяме миналото - и от там настоящето. :wink:
и коя е тази техника
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

kaun40
спомена ми е свързан насилие и често ме искарва извън контрол ,от близо 3 месеца редовно го третирам с тес и това което съм постигнал не знам дали е точно напредък ,имам доста променливи настроения спрямо този спомен ,веднъж ме ядосва,друг път направо ме побърква а други случай се чудя защо изобщо трябва да го мисля.Просто си представям как щях да се чувствам ако този спомен изобщо не съществуваше и затова попитах.
Да, напредък е! Споменът ти, сигурно има много аспекти. Аспектите, които си изчистил вече не те вълнуват (възможно е и да срещаш ПО и да се криеш зад-" защо изобщо трябва да го мисля"), но тези, които не си изчистил, все още те ядосват. Когато изчистиш случката от абсолютно всички страни, тогава е много вероятно този спомен освен да не те вълнува, сякаш никога нищо не ти се е случило, но и да изчезне, защото вече не ти е необходим- в смисъл нямаш урок за научаване, понеже си го научил и взел изпита с отличие!
Продължавай да работиш точно с нещата, които те ядосват- това е разковничето!
Успех от мен! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Re: Възможно ли е с ТЕС да се забрави?

Мнение от MagicWoman »

kaun40 написа:
MagicWoman написа:
kaun40 написа:Въпроса ми е такъв,възможно ли е с тес даден болезнен спомен от миналото ,не бъде приет нормално а да бъде напълно забравен (все едно не се е случил),и ако с тес това не е възможно ,дали някоя друга енергийна терапия може да го постигне.
Има една много действена техника: Връщаш се в спомена и го преиграваш така, както би искал да се е случил, важно е да вложиш и емоции, сякаш наистина така се случва. Подсъзнанието не прави разлика между реалност и въображение. По този начин променяме миналото - и от там настоящето. :wink:
и коя е тази техника
Нали съм я описала. Техниката се нарича визуализация. В случая с променен край. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

С ТКФ ли работиш върху спомена?
Ако не, почвай с ТКФ. Би трябвало за час-два максимум да го изчистиш напълно. След като го изчистиш от всички негативни емоции или ще го забравиш или няма да ти пука, че си го спомняш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kaun40
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Окт 2011 22:40

Мнение от kaun40 »

добре ,благодаря на всички за помоща
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Скоро имах някакъв проблем и го тесах с техника на избора. Исках да формулирам някакво позитивно желание без да споменавам проблема, но не можех и накрая казах "... и избирам да забравя за..." Познайте защо не мога да довърша изречението - защото забравих за какво беше :lol:
В началото си мислех, че е тъпо да искам да го забравя и колко смешно би било, а когато наистина стана, се учудих.

Каун, МаджикУоман е описала техниката заедно със споменаването й - това е всичко, прочети го отново и го направи!

Освен това, пробвал ли си да тесаш с "искам да забравя еди-коя-си случка"?
kaun40
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Окт 2011 22:40

Мнение от kaun40 »

не съм пробвал ,но сега ще го пробвам иначе до момента настроенията ми постоянно се менят.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Mного хубава тема със страхотни коментари по нея на Иван, Мая и Диана. :)
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор