Проблеми с храносмилането

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
I_am_beautiful
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:54

Re: Проблеми с храносмилането

Мнение от I_am_beautiful »

След като тесах след всяко хранене тежестта в стомаха, тя просто изчезна, вчера никакви притеснения нямах. Днес се появи пак, но може и да е било заради това, че се ядосах, ама много, чак ме заболя главата. Опитах се да тесам гнева, ама къде ти, не мога да се спра на едно място и сърцето ми ще изскочи. Та дишах дълбоко, дишах антистресово, подскачах малко да се отръскам от тоя гняв и мина. :mrgreen:
След като почетох доста във форума, взех че си харесах няколко неща, които Иван предлага. Когато човек тръгне да чете как някой се е подобрил или не се е подобрил, но има ясни насоки как да се направи и го направи, нещата си се случват.
Някъде прочетох за тес, когато не приемам себе си, мразя се (ох, това ми беше трудно да си го призная, но след като се видях с всичките критики към мен, то си е направо омразно поведение, чак ме хвана срам) но много, много искам да се приемам такава каквато съм, чувствам че се отнасям към себе си по малко по-различен начин. Дори ми хрумнаха някои идеи, какво бих могла да направя за себе си, за да се развивам. Но няма да правя нищо, преди хубавичко да изтесам това, че съм непоследователна и не си довършвам нещата.
Също така много ми хареса Техниката на избора, досега съм го правила автоматично, но след като прочетох как се прави, вярвам че има резултат.
Пак ще пиша. :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблеми с храносмилането

Мнение от ivangp »

I_am_beautiful написа: 28 Юни 2022 12:47 ... Днес се появи пак, но може и да е било заради това, че се ядосах, ама много, чак ме заболя главата...
Точно заради това е било.
С време и много ТЕСане ще можеш да овладяваш по-бързо емоциите си.
Добре е да следиш за връзката между емоции и симптоми.
А след тва и между мисли и емоции.
Защото мислите пораждат емоции, а емоциите пораждат симптоми (физически усещания).
След което следват реакции, т.е. действия.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
I_am_beautiful
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:54

Re: Проблеми с храносмилането

Мнение от I_am_beautiful »

Благодаря ти, Иван, за отговора! Знам че трябва да тесам моментните симптоми и емоции, сега ми трябва малко повече практика.

Що ли ми трябваше днес да се качвам на кантара, :( само като видях, че съм станала 45,5 и ми се смъкна настроението.
Заля ме вълна от емоции, но не мога да ги различа. Днес беше ред на тесане на това, че не довършвам нещата, започвам нови, защото искам да почна на чисто и тогава вече ще ми се получи. / това излезе при едно тесане, не помня вече къде и кога и за какво. Но се сетих, как още като дете "започвах" нещата, защото оставените неща не бяха достатъчно добри. / Аман вече с това детство, писна ми малоумщините на родители и роднини да бележат и управляват живота ми. Ама щом това е златен кладенец за куп психолози, психоаналитици и психиатри, очевидно там има нещо, само дето съм много уморена да го търся и вече не ми се занимава с това, кой - какво - защо е направил и как аз съм се чувствала тогава и как, по дяволите, това чувстване ми е пречило да изживея пълноценно живота си. Толкова загубено време, толкова много пропилени часове, психолози, семинари, курсове, и пак съм в положение, в което пак трябва да търся нещо назад във времето. И на всичкото отгоре вече и със здравословен проблем, та кое по-напред, се питам.
Объркано ми е, не че сега ще правя нещо, то в главата ми каша, и не знам откъде де го подхвана, ама ей така, да си помрънкам и да си отговоря защо ли идиотите си вървят през живота здрави, диви и щастливи, а аз трябва да се ровя в цялата помия години наред.
Хъм, дали пък не се чувствам по-добре, защото като потърпевша от идиоти, това автоматично ме прави неидиот?

Е, не знам дали помогна изсипването тук на това нещо, но дишам по-спокойно. А какво ли ще стане ако мрънкам и тесам, а? :D
I_am_beautiful
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:54

Re: Проблеми с храносмилането

Мнение от I_am_beautiful »

След тесане на:
- Не си довършвам нещата, оставям ги и търся нови
излезе, че не ги довършвам, защото искам бързи резултати, много резултати и то веднага. Направих три кръга, като накрая избрах да работя със своя собствен ритъм, и да оставя резултатите просто да се случват.
Другото нещо, което излезе е, че се отказвам от нещата, защото не ги правя перфектно и не се справям добре.
Това още не съм го тесала, но ще го отупам и него, засега имам и една декларация за отслабването, която намерих тук в нечий дневник и си я "редактирах". Много полезно нещо се оказаха тия дневници, ей.

- Въпреки че по някаква причина отслабвам и ме навествяват нежелани чувства, мисли и емоции, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се изчиствам от причините за отслабването и съпътстващите го мисли, чувства и емоции
Н.Ф.
изчиствам се от причините за отслабването и съпътстващите го мисли, чувства и емоции
I_am_beautiful
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:54

Re: Проблеми с храносмилането

Мнение от I_am_beautiful »

July Morning :)

Реших да започна с Предизвикателството, сглобих Декларацията и НФ. И понеже спонтанно ми беше решението, само се питам дали не е прекалено дълга и дали пак не се опитвам да награбя няколко дини под мишница.

Декларацията
Въпреки че страдам от поднормено тегло, болки, киселини и възпаления в храносмилателната ми система, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от поднорменото тегло, болките, киселините, възпаленията и от всички негативни емоции свързани с тях и складирани в храносмилателната ми система сега!


Напомняща фраза:
Освобождавам се от поднорменото тегло, болките, киселините, възпаленията и от всички негативни емоции, свързани с тях и складирани в храносмилателната ми система сега!

Също така ще потърся дали може да се теса и за други неща, докато се прави Предизвикателството, но засега това е достатъчно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблеми с храносмилането

Мнение от ivangp »

По-добра декларация би била тази:
"Въпреки че от години страдам от хронични негативни мисли и емоции, които не знаех как да смеля и които ми причиняват поднормено тегло, болки, киселини и възпаления в храносмилателната система, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам емоционален детокс СЕГА, чрез позитивни мисли и емоции, които ми носят здраве, идеално тегло и прекрасно храносмилане!"

НФ: 1- ви кръг: "От години страдам от хронични негативни мисли и емоции, които не можех да смеля и които ми вредят на здравето, теглото и храносмилането."
НФ 2-ри Кръг: "Избирам емоционален детокс СЕГА, чрез позитивни мисли и емоции, които ми носят здраве, идеално тегло и прекрасно храносмилане."
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
I_am_beautiful
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:54

Re: Проблеми с храносмилането

Мнение от I_am_beautiful »

Огромни благодарности, Иван, за подкрепата!
По стечение на обстоятелствата сутринта бях на зъболекар, така че направих само една декларация, а после си я карах по твоята.
Прекрасен уикенд ти пожелавам!
I_am_beautiful
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:54

Re: Проблеми с храносмилането

Мнение от I_am_beautiful »

Тази сутрин се събуждам в 4,30, в което време обикновено се будя, когато имам проблем. Страхотна жажда, сухота в устатата, езикът ми като пластмасов. Веднага ми минава мисълта, че ето, всичко се връща, нищо не може да ми помогне, кой знае какво ми има, положението е безнадеждно и няма смисъл да се боря. Просто да си пия празолите, да търпя симптомите и да чакам да се гътна, явно така е писано. Замаяно изпушвам една цигара, малко се пооправя тиквата ми, даже мислех че може жаждата да е от солта, и мислех да спирам Предизвикателството. После си казах:
- Е па нема пък.
Тесах си тези мисли, декларацията беше, че впч мисля така, аз се приемам и обичам, че съм благодарна за тези мисли и чувства и за това, че са се появили на повърхността и сега мога да ги пусна и да се освободя от тях.

Днес ми е четвърти ден, колкото мога, ще се държа като здрава, ще си го правя, а резултатите не зависят от мен, има си висши сили за тая работа, да не им се бъркам.
Когато са тези 2,30 часа след храна, реших да тесам нещо, което ми пречи като емоция, вчера тесах срам и вина, има един доста добър клип в ютуб. Снощи ми се появи мисъл, че аз искам да накарам хората да се чувстват виновни и да се засрамят, ако не постъпват правилно. Ох, Боже, откъде ми хрумна това не знам, но днес почнах да търся Освобождаване от нужди, като си мислех, че има освобождаване от нуждата да карам хората да се чувстват виновни. Да, ама не. Има доста други нужди, а май трябва да намеря тази, която се е скрила под тази моя нужда.
Съвсем забравих за чистенето на случки, но и това е един вариант, който мога да правя през по-дългите почивки от Предизвикателството.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблеми с храносмилането

Мнение от ivangp »

Точно така. Победен си, само ако се откажеш. Дерзай.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблеми с храносмилането

Мнение от Alisa »

I_am_beautiful, чета те и се чудя, като не ти идва отвътре да заявиш, че приемаш и обичаш себе си, защо не сложиш едно "избирам" пред него. А можеш да го заместиш с уважавам себе си, грижа се за себе си, чувам себе си, подобни. Има и варианти като – слънцето изгрява от изток, земята е кръгла, господ не случайно ме е създал...
Вземи какъв да е неоспорим факт, твърдение валидно за теб и се опри на него в декларацията си. В един момент от ТЕСането и напредъка ти в работата, спонтанно ще изръсиш, че приемаш и обичаш себе си и ще го осъзнаеш. Тогава ще го твърдиш и ще ти е естествена опора вече в твоите декларации.
Опитай!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор