Въпроси&Отговори

Какво представлява Техниката за Емоционална Свобода (ТЕС).
Как се изпълнява.
Често Задавани Въпроси.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Rally написа:Незнам дали им е тук мястото на моите две въпросчета, но това не е най-важното! :) Първо да попитам горе-долу какъв интервал трябва да се спазва межу две ТЕС -15 мин;30 мин;60 мин; или?!? И вторият- трябва ли докато се прави ТЕС човек да е изправен, или може и седнал, (задавам този въпрос неслучайно) защото запалих и майка ми, а тя има болки в краката и й е трудно да стои изправена докато си прави упражненията, иначе е редовна минимум 10 пъти на ден :)
Няма определен интервал между ТЕСанията. Освен ако не правиш Предизвикателството.
Може и на челна стойка да ТЕСаш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Oringe, и от мен - това е в рамките на нормалното. Преминах през това и трябва да знаеш, че нещата се оправят. Влошаването е временно и то за кратко. Продължавай!
Михаил
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Яну 2011 20:54

РАЗТОВАРВАЩ ДЕН

Мнение от Михаил »

Здравейте :)
Днес четох книгата "ГЛАДЪТ-ПРИЯТЕЛ И ЛЕКАРСТВО" на Лидия Ковачева и взех решение, 1 ден в седмицата да приложа плодово-чайния разтоварителен режим като профилактика. Но не знам колко дни се провежда захранването и каква храна е подходяща да се консумира за този период. В книгата си Л. Ковачева е описала захранващо-възтановителен период в период от 10 дни, който се провежда след П-Ч режим от 10-15 до 20-25 дни.
Можели някой да ми даде съвет.
И още нещо искам да попитам, дали да си направя "Предизвикателство" за побеляващата ми коса. Не изпитвам негативни емоции от това, по скоро искам да си придам по младежки вид. Все още съм млад :D , само на 32 години а по голямата част от косата ми е бяла.
Благодаря предварително.
"Всеки обича да побеждава , но мнозина ли са тези които обичат да се трудят?"
Марк Шпиц
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Яж си нормално на другия ден и не се занимавай с косата. Сигурен съм, че имаш и по-сериозни проблеми.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Доколкото си спомням , в книгата е обяснено и захранването. Принципът е, колкото дни гладуваш, толкова се захранваш!
Зависи и колко дълго си гладувал. Ако са 3 дни, почваш със сок от моркови, примерно, на следващия ден , зеленчуков бульон, и картофи или банани-мека храна, ориз... на 3-я ден към това прибавяш и друга храна. Важното е, да не се нахвърлиш изведнъж с количества и храна пълна с консерванти, захар, животинска и трудносмилаема храна като ядките,а алкохол НЕ, кафето и цигарите също не! :D Когато си гладувал по-дълго от три дни, това захранване го разточваш във времето.Не съм специалист, но съм минала спонтанно през това и това си спомням! След 3 месеца суровоядство, предшествано от 3 дни неядене, последваха три години здраве! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Понякога, да не кажа винаги, бяла коса на младо лице, го прави още по-красиво и младо! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Михаил
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Яну 2011 20:54

захранване и побеляла коса

Мнение от Михаил »

Благодаря ви за съветите. :)
"Всеки обича да побеждава , но мнозина ли са тези които обичат да се трудят?"
Марк Шпиц
Мегън
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юни 2011 19:17

Мнение от Мегън »

Здравейте!
Регистрирах се във форума на 11 юни 2011. Имам от 5 години заболявания на щитовидната жлеза - хипотиреоидизъм и автоимунен тиреоидит с много високи стойности на антителата – около 1300. Прочетох книгата „Техника за емоционална свобода” на Иван Петърнишки. Вярвам силно, че тази техника ще ми помогне. Започнах да прилагам приложението Предизвикателство за хронични проблеми. Но имам въпрос. Като пълна основна рецепта ли трябва да разбирам следните стъпки :
- Настройка с Декларацията;
- 1 кръг по точките (от 1 до 12) с напомнящата фраза;
- 9 Г;
- 2 кръг по точките (от 1 до 12) с напомнящата фраза
или
трябва да включа допълнителни точки и още нещо?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да това е пълната основна рецепта, ако искаш добавяш допълнителните точки! Има съфорумци с твоя проблем, прочети и там.
Успех!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Мегън
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юни 2011 19:17

Мнение от Мегън »

Благодаря Ви за бързия отговор! Зададох този въпрос заради думата "пълна" при основната рецепта. Желая Ви успех! Успех и на всички нас, които вярваме, че ТЕС ще ни помогне!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Съвсем начинаеща съм. Прочетох книгата няколко пъти, чета активно и форума, тъй като от тук може да се почерпи доста опит. Тесвам от десетина дни и вече усещам резултатите. Имам обаче въпрос, който може би е дискутиран тук, но не го намерих с търсачката. Въпросът ми е: дали е нормално след почти всяко тесване да получавам главоболие? След като ме заболи главата, тесвам и тя минава, но все пак е много странно, пък е и досадно.
Аватар
дани75
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Юли 2011 00:13

Мнение от дани75 »

Привет!
Аз също получавам много често главоболие след ТЕС...
може би не изчистваме проблема докрай:roll:
...за себе си съм почти сигурна, че се дължи точно на това
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нормално е.
ТЕСай с: "Въпреки че всеки път след ТЕС получавам главоболие....."
Ако това не реши проблема напълно, не се отчайвай, с времето ще мине.
Последно промяна от ivangp на 29 Авг 2011 23:42, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Не знам как е при вас, но при мен започва да става като някаква зависимост този ТЕС, като наркотик някакъв. Първи опити - напълно успешни и започваш да се опиваш от резултатите, хващам се, че вече започвам да тесвам като че ли за щяло и за не щяло. Започваш да се чувстваш като че ли си открил магическа отвара за справяне с проблемите. Дали е редно?...Вярно е че ставам зависима всъщност от себе си, но е много странно и смущаващо усещане.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ти си определяш кое е редно :) Отначалото и аз бях в еуфория от резултатите и отделях много време. Постепенно ще се нормализират нещата и ще си определиш темпото и количеството на ТЕС.
Публикувай отговор