ОТЗИВИ ЗА ПЕАТ СЕМИНАРИ

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

ОТЗИВИ ЗА ПЕАТ СЕМИНАРИ

Мнение от ivangp »

Пишете и споделяйте тук впечатления, мнения, затруднения, резултати! :D
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тъкмо влизам да пусна темата и тя вече тук :)

Имам една загадка към всички от семинара.
Въпросът е коя техника изполвах в следната ситуация.
На семинара бебето беше така спокойно, защото беше само с мене. Снощи, когато се прибрахме, още с първите викове на кака му и батко му започна да реве. Те продължаваха да вдигат шум, а той да не може да се успокои. На всяко чуване на гласа на кака му се разреваваше по-силно.
Накрая ревеше продължително и неутешимо. Както едно бебе реве от колики.
Пробвах да го успокоя с всички познати методи. Люшкане, друсане, цица, залъгалка, обръщане по корем, ррррррррррррр-кане, тесане, тесане + елементи от Хоопонопоно... И това при положение, че аз бях изключително спокойна през цялото време. Дори не се сърдих на децата, че вдигат шум.
По едно време ми щукна да направя нещо. Направих го.
Ревът веднага започна да намалява и съвсем замлъкна. Дадох му пръст в устата и заспа. Аз усетих успокоението му. След малко се чуха газове и коремчето му изкъркори.
Така и не разбрах дали имаше само колики, дали само стресът от шума или и двете го доведоха до тази криза.

И така - какво направих, според вас 8)
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Mmmm

Мнение от matro »

Не забравяй, че всъщност на детето му беше много интересно да присъства на семинара.Нали ти казах ,че първата му дума ще е ПЛЕРОМА.Сладурче.Панкар на Семинар :).ДП не си му направила е сигурно,но предполагам,че едно РЕЙКИ би довело до този щастлив край.Поздрави
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

най-простото, според мен, правиш снимка "спокойно бебе" я завърташ надясно. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Хорааа, обединих си се! :D :D :D :D и поне днес, на някой неща реагирам като гьон, т.е. нулева емоция, взех някакви решения направо автоматично(преди изпадах в луди претегляния и премисляния по сродни ситуации, даже едното решение го протаках 1 година, а сега просто храс! като най-естественото нещо на света-и...съм жива!!!
:D :D :D
Хайде споделяйте как сте какво ви се случва! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Super

Мнение от matro »

Как го направи сама???Или Мая има пръст в тази работа ?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Всички пръсти са си мои в "тази работа", Мая само подтвърди подозрението ми, че съм го направила.
Виждам ръцете си в синьо-зелен контур и ти ли така?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
elie
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Юли 2010 17:18

Мнение от elie »

мая, предполагам дп 4 за бебешкия проблем? моля, сподели , интересува ме.
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Супер Супер синьо-зелен е прекрасен цвят.При мен преобладава белия и светлосиния :).Всъщност като те гледах вчера по-обяд беше жълто-зелен.Може би виждаш и светлосиньото,което е супер.Ама не се натоварвай много с това.Опитай се по скоро да ти е fun.Мога да се похваля че вече си имам жертва :) :).Мисля,че имам нужда от още малко подготовка и настройка и се заемам.Ше пиша веднага след това.
Svetlana
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2010 09:11

Мнение от Svetlana »

Мая, не мога да позная така. Трябва да видя. А аз на нашата разгонена котка й правих QT, макар че се получи малко като ТАТ. "Убедих" я, че е хормонално балансирана, спокойна, здрава и щастлива котка :D
А колкото до РЕАТ - чувствам се като новородена, днес никакви интриги не можаха да ме извадят от равновесие, комуникацията и с шефове и с колеги беще чудесна. Въпреки недоспиването всичко ми спореше и нищо не исках да отлагам. За тези, които още се колебаят за РЕАТ и аз мога да кажа-уникална технология! Мога да я оприлича като да белиш лук- махаш една стара люспа, появява се друга и т.н. - накрая остава една чиста същност. Е, случва се да има и сълзи, но те са част от този очистващ и възраждащ процес. Получаваш едно ново АЗ.
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Семинара беше много хубав. С много практика, което е много полезно.
Искам да споделя, че за разлика от други семинара на които съм присъствала не се чувствам така еуфорично, но се чувствам спокойна и ведра, чувствам една лекота, все едно съм се отървала от голям товар.
Вчера излязох да купя подарък за една приятелка и си купим обици за мен. Отдавна не си бях купувала нещо ей така и се почувствам много добре :)) Другото, за което се замислих и което не е чак толкова добре за мен в настоящата ситуация е че дали да си намирам работа преди лятото, а да остана да си се грижа за децата през лятната ваканция. Бях толкова втренчена в моето Трябва да си намеря работа, а сега ми изкочиха и други мисли.... (мъжа ми ще ме изгони от нас.... или по скоро няма да ме пуска вече на семинари).

А чакайте да ви кажа най интересното. След като повечето си тръгнахме правихме квантова синхронизация и Боби ми направи на мен, после едновременно Иван, Владо и Алиса, но топчето във гърлото продължи да стои - лекичко, ама си беше там. Алиса продължи да ме води и направихме ЕТ за това топче и аз видях в сърцето си огромна тъга като черна течност, която пуснах да изтече. Пуснах да изтече и топчето. След процеса още чувствах топчето в гърлото, но 5 минути по късно изчезна. Явно всички процеси през които минах са ми помогнали да го изчистя или да стигна до мъката в гърлото. Сега дишам по леко и се притеснявам да не се върне (за което правих усилено ТЕС вчера).
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Alisa написа:Хорааа, обединих си се! :D :D :D :D и поне днес, на някой неща реагирам като гьон, т.е. нулева емоция, взех някакви решения направо автоматично(преди изпадах в луди претегляния и премисляния по сродни ситуации, даже едното решение го протаках 1 година, а сега просто храс! като най-естественото нещо на света-и...съм жива!!!
:D :D :D
Хайде споделяйте как сте какво ви се случва! :wink:
Честито Браво!!!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Тази нощ, след вчерашното обединение на ПП, сънувах 3 много ярки и фантастични съня, всеки с различно послание.
Първия го наричам- "приемане на "невъзможното" и всичко става възможно". Втория беше "осъзнаване как нещата са тук, просто трябва да ги осъзная". Третия беше " проверка на обединението и изкристализиране на други, съществени за мен противоположности, които да отработя".Няма да описвам подробно, че са големи филми с много детайли (много красиви и много цветни:)).
Хайде Мая, някой получава ли захарчето?!
matro, изобщо не се напрягам, правя го от време на време, за разтоварване и всъщност, колкото съм по-небрежна и неангажирана в гледането, толкова повече се вижда. Интересно е!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

След семинара по ПЕАТ, останахме няколко човека и си правихме КС. За мен беше страхотно да опитам с хора, които са в "час" и да получа обратната връзка! Пък и на мен да ми направят, че да видя като как е? Много съм доволна от резултатите и окрилена от това, вчера правих КС на една жена с оплакване от прищипнат и възпален нерв на таза и по крака(? дали е така, но по нейни обяснения и явно и докторски...). Тя пие лекарства от пет дни и се маже с противавъзпалителен мехлем, но без резултат и не може да се движи свободно, като всичко е съпроводено с болка. Ниво 7.КС 5 мин. ниво 4. КС 5 мин. ниво 2. КС 5 мин. ниво 0 и свободни движения -клякане, навеждане във всички посоки без проблем само лек страх, за това почнах пак КС и я разпитвах за страха, има ли притеснения свързани с това ,че трябва да направи нещо, но не иска или страх от това да отиде някъде. Второто беше проблем. Така че я подкарах към новите техники - дълбок ПЕАТ, през Плерома и за малко да я обединя..., но ни прекъснаха (правих го по време на работа) така че свършихме с надишване със светлина. Чувства се много олекнала и ведра, по нейните думи.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Borislava
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2011 16:10

Мнение от Borislava »

az imah purva jertva i mina super burzo kato po uchebnik, vidq in i qn i i napravih i dp 4, a kolkoto do men sled kato marto mi vlq golqma doza energiq mi se poiz4isti sluncheviq split, no sqkash ima oshte ostatuci, Mira blaze ti:))), i chestno kazano ne znam kak tochno da si go izchistq napulno
Maq otnosno bebeto i na men mi e mn interesno kak estestveno se durja na kursa, i spored men v tazi situaciq trqbva da se raboti s drugite deca a ne s nego, za6toto 6tom te go karat da plache, znachi te izluchvat neshto
i taka, sega sum si zachislila nqkolko novi jertvi i shte pisha kato ima rezultati
no se chuvstvam super zaredena i mn shtasiva i dori da se opitam da sum emocionalna, se poluchava zamalko i posle se neutraliziram, mn e qko.
Публикувай отговор