ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от ivangp »

Моля пишете отзиви, разултати и задавайте въпроси, свързани с тази техника, тук!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ceci_c
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Сеп 2013 17:01

Re: ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от ceci_c »

ivangp написа:Моля пишете отзиви, разултати и задавайте въпроси, свързани с тази техника, тук!
Здравей, аз бях на семинара.

Доволна съм много. Искам когато видеото стане готово, ако може да кажеш, и цена. Аз използвам ТЕС, за да забравя бивш, които ми изневери ( е не съм го хванала ), но то е ясно. С по-дългия ТЕС се преборих с лошите емоций към него, но остана само любовта ми към него. Почвам я с този нов и опростен метод. Трябва да Тесам хубавите моменти с него, там където емоцията ми е най-голяма, нали така.
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Днес започнах да го правя за блокаж относно правене на важни за мен неща, който периодически ми се появява цял живот и продължава понякога много дълго. Но ми е доста трудно още да наблюдавам толкова много неща - картини, усещания, спомен и всичко, пък и да си държа вниманието върху потупването. И сега питам: този блокаж се оформи като гипсово образувание, което след няколко кръга потупване наблюдавах как се трансформира. Но нали трябваше да се наблюдава и спомена, и кодовата дума също, Иван ги караше между потупванията да наблюдават кодовата дума върху сърцето. В този промеждутък всичко ли се наблюдава? Kое след кое се наблюдава?

На мен тези точки ми идват малко... :lol: Иначе работи и така, както я правих - лошо, според мен. Но се прозявах много и сега имам усещане за раздвижване. Надявам се да я науча, много добре изглеждаше, Иван като го правеше :D .
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Марго
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Сеп 2013 15:58

Мнение от Марго »

Здравейте!
Първо благодарности на Иван за ползотворния семинар! Аз също бих искала да си купя диска, когато стане готов, защото информацията беше много.
Имам въпрос. Аз съм "нова". Прилагала съм ТЕС основно за физическа болка /главоболие/ и се убедих, че действа. Опитах и ТКФ за болезнен спомен и после ТЕС-ах емоциите, които изпитах. Успокоих се, но мисля, че имам още работа.
Проблемът ми е, че трудно "виждам" спомена през собствените си очи. Освен това много ми е трудно сама да си "водя" случая. В смисъл, опитвам се да се разпитвам какво изпитвам, както правеше Иван на семинара, но не ми идват отговори, не знам кога да се насоча към друг спомен...чувствам се като пиле в калчища :oops: Конкретно: имам болка в дланта на лявата ръка /аз съм левичарка/, която се появи непосредствено след разговор с бившия ми съпруг на неприятни за мен теми /човека много обича да говори за болести, всъщност говори само за това, с подробни описания/ , но аз си мълчах безсилно, не го прекъснах, изслушах всички подробности и ми стана много гадно. Следващите три дни случката не излизаше от главата ми. Излезе ми херпес. Свързвам болката в ръката с това, че не можах да се защитя, все едно летеше камък срещу мен и аз трябваш да вдигна ръка, за да се предпазя, а не го направих. Днес не бях на работа, имах време, ТЕСТ-вах спомена и сега като затворя очи си спомням нещо малко смешно. Но болката в ръката си е там, не мога да "вляза" в нея, не си представям нищо, не мога да я усетя. ТЕСТ-вах това, че не мога да видя картина, но без резултат. Явно бъркам. Помогнете ми! Простете за подробното описание.
Бъдете здрави!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от ivangp »

ceci_c написа:Аз използвам ТЕС, за да забравя бивш, които ми изневери ( е не съм го хванала ), но то е ясно. С по-дългия ТЕС се преборих с лошите емоций към него, но остана само любовта ми към него. Почвам я с този нов и опростен метод. Трябва да Тесам хубавите моменти с него, там където емоцията ми е най-голяма, нали така.
Не е ясно къде точно ти е проблема. Защо искаш да го забравиш? Ако изпитваш само любов, няма нужда да искаш да да променяш каквото и да е. Къде е негатива в цялата история. Какво негативно чувство искаш да претвориш?
Последно промяна от ivangp на 16 Сеп 2013 19:48, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хора, бъдето ясни и конкретни в описанията на това, което правите. Какво означава за теб
Еднорог написа:.....блокаж относно правене на важни за мен неща
?
Как се проявява при теб този блокаж?
С какви емоции и физически усещания?
Кой е най-ранният ти спомен, когато си изпитвала тези емоции и усещания?

От него трябва да започнеш.
Работила си общо, а не върху конкретен спомен.
Проблемът ти не е физически, а е психически и освен това е свързан със случки, които си спомняш.
Работи с тях.
Но нали трябваше да се наблюдава и спомена, и кодовата дума също, Иван ги караше между потупванията да наблюдават кодовата дума върху сърцето. В този промеждутък всичко ли се наблюдава? Kое след кое се наблюдава?
1. Преди да започнеш да потупваш определяш картина, емоции, физически усещания, които искаш да претвориш.
2. Докато потупваш вниманието ти е насочено върху това, което изговаряш.
3. Като спреш да потупваш с ръка на сърцето изговаряш кодовата си дума и насочваш вниманието си към картината, асоциирана с нея.
4. Връщаш се към първоначалната картина, която искаш да претвориш и проверяваш как се е променила има ли все още негативни емоции и усещания.
5. Повтаряш целия процес докато картината стане позитивна и тотално замести старата картина в съзнанието ти.

Провери си записките от семинара, както и разпечатката, която ви дадох.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Маргарита Бахнева написа:Здравейте!
Проблемът ми е, че трудно "виждам" спомена през собствените си очи. Освен това много ми е трудно сама да си "водя" случая. В смисъл, опитвам се да се разпитвам какво изпитвам, както правеше Иван на семинара, но не ми идват отговори, не знам кога да се насоча към друг спомен...чувствам се като пиле в калчища :oops:
Кой е най-ранният ти спомен когато си се чувствала като пиле в кълчища?
Кога преди си се чувствала объркана, неспособна, недостатъчно умна?
Това са спомени с които трябва да започнеш.

Това, че си подробна в описанието на проблема и това което си правила е прекрасно. Така по-лесно разбирам как да ти помогна.
Добре е, че си ТЕСТвала случката. Възможно е да не си я трансформирала докрай. Помниш ли от семинара докога се трансформира една случка? Провери си записките и ми пиши на лични.

Това, че не виждаш случките асоциирано, не е чак такъв голям проблем.
Работи с картината, която ти се появява, независимо дали си асоциирана (виждаш я през собствените си очи) или не!

Това, че не виждаш картина при опит да визуализираш болката е проблем?

Има няколко начина за разрешаването му.
1. Как те кара да се чувстваш този факт? Кога в миналото си се чувствла така? Като си спомниш случка, ТЕСТвай спомена!
2. Виж в материалите от семинара въпросите за работа с болка и физически симптоми!
Задавай си всеки въпрос и работи с първият отговор, който ти дойде наум, независимо колко логичен или безсмислен ти се струва той. Първото, което ти идва наум е най-правилното.
Не го подлагай на съмнение!
Просто го използвай!
Практиката прави майстора!
По-добре да работиш "неправилно" отколкото изобщо да не работиш с ТЕСТ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ceci_c
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Сеп 2013 17:01

Re: ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от ceci_c »

ivangp написа:
ceci_c написа:Аз използвам ТЕС, за да забравя бивш, които ми изневери ( е не съм го хванала ), но то е ясно. С по-дългия ТЕС се преборих с лошите емоций към него, но остана само любовта ми към него. Почвам я с този нов и опростен метод. Трябва да Тесам хубавите моменти с него, там където емоцията ми е най-голяма, нали така.
Не е ясно къде точно ти е проблема. Защо искаш да го забравиш? Ако изпитваш само любов, няма нужда да искаш да да променяш каквото и да е. Къде е негатива в цялата история. Какво негативно чувство искаш да претвориш?

Негативно вече няма, изчистих го. Но искам да спра мисля за него, колко хубаво щеше да ни е заедно, ако не ме беше лъгал. простих му, но вече не му вярвам, и няма как да съм с него. А когато мисля за него, ще ми се пръсне главата от болка.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

НЯмам идея от къде тръгва проблема и сега се сещам ,че не разнах корените на дървото :oops: Страх да премина едно разстояние от работното ми място до вц-то,симптоми -задушаващ страх,треперене, световъртежи ,желание да припадна,страх,че ако припадна ще стане панаир в завода.Работа по точките,дишане издишане КД/кодова дума/Картината е по светла,задушаване,световъртеж,миризма,свиване на пръстите на краката ,като де не можеш да пазиш равновесие.КДКартината е светла,задушаване,стягане в сърдечната областсвиване на пръстите на краката,страх от повтаряне на симптомите,страх че ще изложа родителите си/работили са по 40гд демек сме били колеги и ни познава цял завод/КД Картината е само бяла и ще описвам само сменянето на симптомите.Страх ,че на пътеката пак ще ми стане зле,замайване,задушаване,свиване на пръстите на кракатаЗамайване КД.Стягане на челото в обръч,страх да говоря на пътеката ,замайване,задушаващ страх,треперене,по силен световъртеж КД Вълнение задушаващ страх д а гледам И.в очите и да говоря права с него.КДСвиване в стомаха и страх от връщане на всички симптомиКдБяла картинаостатъчно задушаване,световъртеж ,замайване КД.Страх да пробвам дали съм се изчистила,в този момент нямах физически симптоми.КД Страх да стигна до машините за вода,кафе КД Страх от задушаванеКД прималяване КД Тези последните ми излизаха поотделно и така ги чистих.И тука ми излезе страх ,че някой ще ме хареса,а аз незнам сърби ли ме ,боли ли ме или мие драго.Последното подлежи на много работа и спрях до тук защото се поизморих.МИсля ,че и първия проблум не е съвсем доизчистен,но това ще видя утре :lol:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от ivangp »

ceci_c написа:Негативно вече няма, изчистих го. Но искам да спра мисля за него ( колко хубаво щеше да ни е заедно, ако не ме беше лъгал). Простих му, но вече не му вярвам, и няма как да съм с него. А когато мисля за него, ще ми се пръсне главата от болка.
Явно негативно има. Ако няма, няма да искаш да трансформираш нищо. Осъзнаваш ли къде е негативното в случая? Препрочети цитата от поста си по-горе. Ти работиш с маяк, а не с травма в случая.
Придаваш определено значение на дадени случки с приятеля ти.
Какво ти пречи да си намериш нов по-добър приятел?
Според мен не си изчистила напълно огорчението, че си била излъгана, предадена, че ти е изневерил.
Освен това според мен е добре да изчистиш и нуждата си да притежаваш някого, т.е. той да е само с теб и никой друг.
Ако обичаш някого безкористно, би трябвало да му дадеш свобода, да бъде с когото иска.
Идеята е, не че той ти е изневерил, а че ТИ се чувстваш предадена излъгана и т.н.

Той е бил с друга. Да приемем че това е факт. Този факт няма единствено значението, което му придаваш. Премахни всички негативни чувства, които този факт поражда в теб. Трансформирай спомена от случката, в която ти си разбрала, че той е бил с друга и виж как ще се промени мисленето ти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Фиф, не се разбра каква е първоначалната картина. Според мен си изчистила всичко защото последната картина, която споменаваш е бяла, това за мен е бяло петно, което е нещо неясно. Картината трябва да стане позитивна.

Към всички - Спомнете си от семинара, какви трябва да са образите на лицата на участниците в картината накрая!

Препрочетете си записките и разпечатките!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Картината е цех,машини отляво от дясно ,пътека по средата по път за тоалетната,която е уникално мръсна ,а миризмата с нож да я режеш.Май ще трябва да поработя з а тази картина/тоалетната/аз работих само за придвижването ми до там.Напълно е възможно и причината като цяло да излезе и страх да не изложа по някакъв начин родителите ми защото колегите ще кажат--Не Фани се наака ,а на Б. и П. дъщерята се насра.Това са техни думи ,които винаги са ми пречели да изказвам мойто си мнение.или по точно така беше до преди година.Чака не малко и не лека работа :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Така и не разбрах за какъв проблем става дума. С какъв проблем е свързана тази картина и това единичен спомен ли е или хроничен проблем свързан с много спомени.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аз искам коментар на половината от изречението: "Никога няма да бъдем перфектни и без проблеми."
Ако и двете условия са в комплект, ОК. Но, ако може да ги разделим на
"Никога няма да бъдем перфектни" и
"Никога няма да бъдем без проблеми",
тогава искам коментар на "Никога няма да бъдем без проблеми."

В директен разговор бих казвала това, което имам предвид, на няколко порции, но тук се губи много време. Не искам да разтакавам и затова пиша всичко, което имам предвид. Иване, аз съм сигурна, че в главата ти няма противоречие и не търся такова. За себе си имам позиция и не ми пука, ако все пак има противоречие у теб. Но идеята ми сега е да повдигна този въпрос за всички участници, защото смятам, че това твърдение от една страна е силно, а от друга е недоразбрано.

Значи. За да твърдим нещо за проблемите, е добре първо да говорим на един и същи език. Понятието "проблем" може да бъде доста широко. В смисъл, че различните хора могат да имат различни тълкувания за него. Смисълът му обикновено се подразбира (но от всеки различно).

Сега мога да дам поне две дефиниции на проблем. И двете в разрез с общоприетото.
Първо да кажа общоприетото. Обикновено наричаме проблем нещо, което се е случило. Някакво събитие, някакъв факт. Но, както изчерпателно беше пояснено на семинара, самият факт няма смисъл, докато ние не му го придадем. Тоест, самият факт не е проблем. А именно това е общоприето - фактът да се изтъква като проблем.

Една възможна дефиниция за проблем:
Когато се случи някакво събитие и в резултат на събитието автоматично ни се включи някаква емоция (положителна или отрицателна), това е проблем.

Втора възможна дефиниция:
Пак се случва събитие. В резултат си съставяме (или потвърждаваме) някакво убеждение. Ако това убеждение е нежелано за нас, тогава това е проблем.

В контекста на семинара "Никога няма да бъдем без проблеми" (да не коментираме "перфектни") беше обяснено така (една трета възможна дефиниция):
Проблем, това е напрежението, което се създава между два полюса (не беше казано, сега го пускам като тълкувание на казаното). Ние живеем в дуален свят. Винаги съществуват два полюса и напрежение между тях, затова и винаги ще съществуват проблеми.
Така погледнато е напълно вярно (като изключим онези две години, в които Живорад е прекарал в нулата. И като изключим всички подобни случаи. Те не са присъщи на хората). Но в този случай "проблем" не означава, че има някакъв проблем. Това напрежение между полюсите е двигател. Нежелан двигател - проблем. Желан двигател - няма проблем. (Желан не означава приятен, както нежелан не означава неприятен.)

И тогава - да - проблеми винаги ще има. Но въпросните проблеми са напрежения, които служат за двигатели. Ако тези напрежения те лашкат насам-натам и по този начин животът те смачква, е едно. А ако си даваш сметка за напреженията и ги използваш по най-добрия за теб начин, това е съвсем друго.
Въпросът не е в това да има само приливи ("Постоянното щастие е утопия"), а в това да си даваме сметка за приливите и отливите и да бъдем с тях, а не срещу тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добър коментар, няма какво да добавя, освен, че от много хора, които не са били на ПЕАТ семинар, това обяснение няма да е ясно, ще породи много въпроси и една дълга дискусия с обяснения и пояснения на обясненията.
Да не изпадаме в ненужни дискусии, които ни отвличат от работата по настоящите ни проблеми.

Моята цел с това изказване бе да кажа на хората, че не бива да живеят с идеята за едно еднократно изчистване на всички проблеми и безметежен живот след това.

ТЕСТ семинарът, както и ТЕС семинарите преди него са едно стъпало по пътя на личностната промяна. След него следват други семинари-стъпала, които го надграждат.

Пак моля, не изпадайте във философски разсъждения, а работете и дайте да дискутираме резултати и проблеми от практическата работа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор