ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

:D Да ,продължавам да чистя всичко което ми излезе.Не съм очаквала,че ще ми излезе обида ,че Тигъра не ме е поздравил и ми е показал задния си джоб,примерно :D Сега чистя такива работи ,които мислех за забравени и излиза ,че всяка такава случка ми е свързана със световъртеж или някакъв страх.Имам чувството ,че тоя световъртеж е нещо като предпазен клапан,защото аз съм много търпелива и много преглъщам.Поправка бях търпелива сега се старая да казвам и показва ,че нещо не ми харесва :D
lucky64

ТЕСТ-техника за емоционална трансформация

Мнение от lucky64 »

Здравейте,
Аз също бях на семинара и не само, че научих много, а се случи да бъда и модел за демонстриране на метода.
Искам да благодаря както на Иван, така и на всички, които ме подкрепиха по време на демонстрацията, защото тръгнах от желанието за кафе, и стигнах.. до "дълбоки води"-емоции, и ограничаващи убеждения, които са все още причина да не мога открито да кажа"обичам се и се приемам безрезервно" !!
Не писах до сега, защото веднага след семинара се случиха 3 силно наситени с напрежение събития- разбрах, че съм уволнена, и имах 3 часова операция за вадене на зъби,повдигане на синус и подготовка за 3 импланта. Казвам го, защото новия вариант ТЕСТ дойде тъкмо на време.
Най-належащо беше да работя за болките и дискомфорта след операцията,Започнах по укзанията на Иван, и докато работек за изчистването на моментните усещания-физически и емоционални.. картината се сменяше към по-светла, но в един момент "видях" един друг момент от живота си- операция на конхите на носа почти на живо-ако тогава не бях вързана, сигурно щях да скоча от прозореца. От тогава имам психологична травма-нетърпимост към болка, особенно в областта на лицето.Работих с новата картина, която извади толкова много ужас, страх, усещане за безпомощност, за незащитеност, за нападение и зверско отношение.. по едно време мислех, че това няма край.. Не знам колко време мина, но по едно време картината (с операцията на носа, втората) се смени, "видях"лекарския екип нежен, мил и грижовен, а аз сякаш се почувствах спокойна и уверена, че мога да им се доверя. Междувременно и зъбите ме поотпуснаха.. но за моя неприятна изненада, болките се върнаха, макар и не така силни по-късно вечерта.
Днес пак имам болки, особенно зъб, до който работеха-усещам го горещ,подут,напрегнато болезнен. Реших да "влеза" в зъба, но май не успях да се справя добре, макар да търсих 5те усещания и да работих с тях. Може би бях нетърпелива, защото като боли.. е трудно да се фокусирам . Утре ще пробвам пак.. . Иска ми се да прегледам пак записките-там имаше специален пример за шока от уволнение.. Тая новина май ме "тресна "яко.. все още не знам какво чувствам.. като че ми се парализираха чувствата.
Още веднъж- Иване, благодаря както за доброто обяснение на ТЕСТ, така и за помощта ти да се справя със всичко, което се показа под това "Пие ми се кафе "Между другото, на другия ден по навик си направих сутрешното кафе.. и не ми хареса.. Много интересно- хем не ми харесваше, и не ми доставяше удоволствие, макар, че си обещах и седнах като бял човек да го изпия с кеф.. хем пък нещо отвътре ме караше да се насилвам.. да го искам..??? Навик, рутина.. или какво беше това ?? най-вероятно ПО ??
Поздрави на всички !!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ето го и моя отчет.
Още на следващия ден при мен се разрази силен личен конфликт и аз го погнах с ТЕСТ. В резултат на това, се забърках в такава огромна каша от спомени и емоции и все в минали животи..направо необятно! изморих се и спрях по някое време. По-късно поднових и поизчистих нещата, поподредих ги и приключих някяк. Вече и не помня подробности, че бях тотално замаяна.
От тогава пробвам всеки ден по няколко пъти техниката и все върху себе си. Вече мога да се похваля с 2-3 по- успешни сесии стигнали до слънчев финал, за мен!
Още по- хубавото е, че днес успях да се пробвам и върху жертвоготовен приятел и макар и бавничко и не много сигурно, докарах нещата до успешен завършек с изчистване и на последния спомен от веригата .
Констатирам, че са ми мътни някой неща още- да усетя кога да премина към следващ спомен назад във времето, дали да е това или да търся ПО, или да преувеличавам?
Другото е- дали неутралност /равно, без образ/, без емоции и физ. усещания, без определена мисъл, освен "безразлично ми е" са достатъчни /т.е. да няма нова щастлива картина или щастливи емоции/, за да се счита процесът за приключен? Аз така реших днес за опитното си зайче. Моите финали са щастливи или силно удовлетворяващи ме.
Последно промяна от Alisa на 20 Сеп 2013 19:44, променено общо 1 път.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Идеята на ТЕСТ е да заместиш един спомен с друг. По този начин пренареждаш матрицата, пренаписваш миналото си и т.н.
В твоя случай, човекът заместил ли е стария спомен с нов?
Май не е.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Не, не му дойде отвътре и почна да се усеща насилен да го прави, понеже неутралността му хареса. За това приех този финал, пък и дългичка стана сесията.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз не казвам, че финалът е лош. Просто не е за тази тема. Тази тема е за ТЕСТ. В ТЕСТ се трансформира спомена в друг.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kotan4o
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Сеп 2013 10:23

Мнение от kotan4o »

Аз май не съм разбрала, че трябва да трансформирам спомена в друг. Засега още не съм го премахнала. Картината избледня и стана по-размана. Най-странното е, че се виждам като чувал в самата картина и все едно краката и ръцете ми са завързани или допрени един до друг и не мога да ги разкрача. Като по филмите пленниците. До тук съм стигнала и мисля, че значи, че съм заседнала или нещо такова.

Излязоха ми много бурни емоции. Това е първият спомен от две поредни случки с еднаква тематика. Втората беше много по-емоционално наситена и негативна и затова досега винаги нея съм тесала и мислех, че съм приключила с това, но страховете периодично ми се връщаха.

След ТЕСТ семинара реших да пробвам и не знам защо ми дойде тази първата, която не бях тесала. Започна един рев и т.н. Явно понеже съм чистила само второто събитие и не бях изчистила всичко.

Чувствам се несигурна във фразите. Не знам какво точно да казвам и доста се разминават с тези на Иван от семинара. Не знам и кога да преувеличавам. Педполагам на следващ спомен трябва да мина, когато този е трансформиран?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp написа:Аз не казвам, че финалът е лош. Просто не е за тази тема. Тази тема е за ТЕСТ. В ТЕСТ се трансформира спомена в друг.
Доколкото си спомням на семинара ти каза, да не насилваме и на всяка цена да "измисляме" устройващ ни финал.
Не разбирам и забележката ти!? Ако ТЕС сесия не завърши с изчистване на емоция това значи не е ТЕС, това ли ти е логиката? Или не си се изразил правилно?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Снощи и днес сутринта реших да направя техниката за простуда, която имам вече около 3 седмици. Не мога да се стопля и ми е студено. Спомням си преди да имам симптоми на простуда , че разбрах че студа е у мен. Така снощи работих с тази случка и днес сутринта се събудих здраво със секрети в носа и не можех да дишам. Продължих и стана нещо интересно. Позитивният образ стана негативен , а негативният позитивен. До такава степен , че ми се драйфаше от образа за кодовата ми дума. След като стана това не продължих с тест а само с тес , за това което стана има нужда от малко почивка и по- късно ще видя отново какво е станало. Ако някой има идея може да сподели :).
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

kotan4o написа:Аз май не съм разбрала, че трябва да трансформирам спомена в друг.....
Чувствам се несигурна във фразите. Не знам какво точно да казвам ............ Не знам и кога да преувеличавам.
Я кажи какво разбра от семинара.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа: Доколкото си спомням на семинара ти каза, да не насилваме и на всяка цена да "измисляме" устройващ ни финал.
Не съм казал такова нещо. Казах, че устройващ ни финал може да се внедри само след изчистване на първоначалния спомен от всички негативни емоции и физ. усещания. Също така казах, че оригиналния спомен обикновено спонтанно се трансформира в нов.
Не разбирам и забележката ти!? Ако ТЕС сесия не завърши с изчистване на емоция това значи не е ТЕС, това ли ти е логиката? Или не си се изразил правилно?
Аз си се изразявам много правилно. Интересното е, че ти си виждаш някакви свои неща в моите изрази.
Според теб ТЕС сесия, която не е завършила с изчистване на негативните емоции, какво е.

И понеже вече доста хора се оказа, че не са разбрали това и онова, би ли ми казала ти какво разбра от този семинар.
Каква е разликата между ТЕС и ТЕСТ. Как работим в ТЕСТ и докога работим по даден проблем.
Понеже това беше въпрос който ти зададе на семинара и аз ти отговорих. Интересно ми е какво ти запомни и разбра от моя отговор.
Аз мога да цитирам какво съм отговорил, понеже имам запис от семинара. Но искам да видя какъв е твоят спомен.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Към всички останали.
Знам, че семинарът бе много интензивен и имаше много нова за вас информация. Но нали затова ви раздадох разпечатани материали.
В края на семинара попитах: "Има ли някой, който не е наясно какво да прави с проблемите си като излезе от тук?" Никой не вдигна ръка. Т.е. всички уж бяхте наясно. Сега този не бил разбрал това, онзи онова.
Ами препрочете си внимателно НЯКОЛКО ПЪТИ разпечатката.

Преди да зададете въпрос по отношение на ТЕСТ прегледайте си записките от семинара и материалите, които ви раздадох. Ако отговорът на въпроса ви, се намира в раздадените материали, няма да ви отговарям.
Последно промяна от ivangp на 22 Сеп 2013 12:04, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

nikimm написа:Позитивният образ стана негативен , а негативният позитивен. До такава степен , че ми се драйфаше от образа за кодовата ми дума.
А защо просто не си смени кодовата дума?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Целия петък докато бях на работа,ТЕСТ за всичко ,което ме дразнеше в момента и каквото ми излезеше като негатив.Аз стигам до бяла картина и усещане за нищо.Само в един случаймай ми се появи усмивка ама се беше като през зъби,пък и човека на яве си е такъв ,не знаеш дали се зъби или ти се усмихва :D Докато Тест-вам има огромни розявки и на моменти едвам се удържам да не заспя :D Положението като цяло е много по-добро,купувам си кафе от машината вече цяла седмица и му се кефя :D Почнах да ходя по два пъти до проблемното ВЦ,което си е голямо постижение :D ипридвижването до там е почти без негативни усещания,но има още за ТЕСт,почти без проблем мога да разговарям с колегите по пътеката,преди пребягвах от точка А до точка Б.Тука има много неща за чистене :D ОБИЧАМ ВИ :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да-а-а-а, има още работа по проблемите ти. Като почнат да се усмихват по картинките вече всичко ще е наред.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор