TEC в "Споделено с Камелия"

Инициативи за благотворителни кампании.
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

Мнение от vladopetkov »

Поздравления за предаването! Иван, Ангел и Мария бяха перфектни, разпънати между вулгаризирането на Камелия и наукоподобната Цецка. На К, все пак може да и се прости - трудно е да се води предаване, когато на теб ти се иска едно, а пък режисьорът ти дудне на ушенце какво да говориш за да стане шоу.
Мая, мисля че Ц е също толкова куха лейка, колкото К, само че с "друг поляритет".
:D
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

Предаване "Споделено с Камелия" TV7 OT 21/06/2011

Мнение от vladopetkov »

Ето го: http://tv7.bg/videoArchive/65032/page7.html

Приятно гледане!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Опитах се да изгледам предаването като човек, който изобщо няма представа от ТЕС или други подобни техники, за да видя какво ще предизвика в мен. Появиха ми се следните мисли:

„Това нещо емоциите, които постоянно ми причиняват дискомфорт, неприятни усещания и безброй ограничения в ежедневието и взаимодействието с другите явно не трябва да се преглъща и подтиска, вече има техники, които могат да помагат за справяне с него. Явно хората по цял свят, та включително и в България познават и използват този инструмент за да живеят по-добре, а аз не съм знаела нищо за това до сега?! А и тези техники изглежда са толкова прости и лесни за употреба, че можеш да си ги прилагаш и сам, без да ходиш по психолози и това да ти струва куп пари без особен резултат. Та дори и в България има ТЕС терапевти, които помагат на хората, които не успяват да решат по-сложни емоционални проблеми сами, системата е токова развита, хората се грижат за душевния си конфорт, а аз къде съм спала до сега?!”

Според мен по-горното е точно това, което трябваше да се предизвика в съзнанието на хората на този етап от популяризирането на ТЕС. Не стана ясно само, че всичките тези емоции, които по цял ден подтискаме и преглъщаме после довеждат болестите, с които постепенно започваме да си живеем, но може би още е било рано за това. Има време, и това ще се изясни. Стъпка по стъпка. Може би на този етап щеше да дойде в повече за масовата публика.

Хареса ми спокойствието и уравновесеността, която лъхаше като цяло. Нямаше прекален ентусиазъм и елементи на зарибяване, звучеше ми: „Ако някой иска да живее по-добре – начини как да се постигне има”.
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Не ми харесва, че Камелия много прекъсва гостите си.
А направо ме уби с въпросите си към Ангел Кирилов! Тя го обърна на "Море от любов". Защо трябваше да го разпитва така човека за личния му живот, вместо да говори за ТЕС???
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Мен определено не ми хареса тази Це какво обясняваше за ТЕС и как си го е присвоила и префасонирала. Какви са тези Дълбок ТЕС, ТЕС-драма и пр. глупости? Да не би да бърка дълбок ТЕС с дълбок ПЕАТ? Но най-неприятното беше,че постоянно говореше само за себе си, как тя подхождала към пациентите, как им "отключвала къщичките" :o :o "и какво правим ако искаме да си почистим къщичките? -викаме фирма" (разбирай терапевт, разбирай ЦЕ)!:D Е да, ама НЕ - аз сама си почиствам и къщичката и сама си почиствам емоцийките :D с малко помощ от приятели :) :) :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Но все пак,каквото и да си говорим е хубаво,че помага и полезна с нещо на хората,това е факт!Така,че предлагам да спрем с тези коментари,мисля че всеки може да си насочи вниманието към нещо по важно и смислено,нали? :wink:
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Благодаря за мненията Ви , и че повечето са се поставили на моето място и са разбрали , че отидох заради идеята ТЕС , че работи , че всеки може да я опита и научи да ползва.
Не знаехме сценария нито Аз нито Мария , нито Иван, точно 5мин. преди записа ми казаха , че съм веднага след Камелия и като ми каже името да изляза и да седна най-вдясно на дивана...
Притисних се защото не го очаквах , очаквах да почне Иван и Аз и Мария да излезем после като доказателство ,че ТЕС помага ...Споделих на Иван и той каза "ТЕСай наум..." И така ТЕС наум и излязох :-)
Доста се изнервих от постоянното въртене към "Лична Драма" но не е виновна Камелия , постоянно чувах и да и дават настъвления в ухото и тя веднага ме прекъсваше с въпрос на тема "Лична Драма":-)
Колкото успях да избягам и да наблегна на ТЕС Вие ще кажете , но появяването на Це бе ...
Важното е , че Иван завърши "Все пак да опитат първо сами ..." и ,че не започнаха с Це защото за нас нямаше да има време:-)
И друго е важно , че с всяко ново появяване на Иван по ТВ , предаванията стават по-добри и се говори повече за ТЕС. - Лично Мнение :!:
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D Супер сте!Според мен и тримата бяха блестящи!А ЦЕ беше много добър контраст.
Чудесен завършек на прекрасен ден!Благодаря ви!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Бяхте чудесни! Дано покрай вас повече хора повярват в себе си или поне да се опитат да го направят :)
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

След предаването нещо ми остана като въпрос в главата и днес излезе като отговор (отговор за мен и на моят въпрос разбира се:))

И то е, че всъщност появата на Ценка ми беше много полезна, за да осъзная (аз и преди си знаех, но сега май наистина го разбрах :)), че ТЕС и всякви техники сами по себе си нищо не правят, а човек сам си решава какво ще направи с тях и какви резултати ще постигне.
"Това" което ми остана след предаването (нали се сещате едно такова неясно съмнение :)) беше, че според моето възприемане с ТЕС човек би трябвало да се изчиства и съответно да се освобождава от прекомерни форми на егиозъм, неестественост, себичност и т.н., а Ценка ми се видя доста неестествена и дори предвзета, човек на който не "повярвах".. а би следвало бая техники да правила ;)
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Siska написа: Ценка ми се видя доста неестествена и дори предвзета, човек на който не "повярвах".. а би следвало бая техники да правила ;)
Да бе, не знам защо и на мен тази жена ми е така несимпатична и не ми вдъхва доверие. Някак самовлюбена и самообсебена.
Специално го гледах с майка ми, за да се запознае с ТЕС и тя също каза "защо не го оставиха мъжа (Иван) да каже още нещо, така хубаво обясняваше"
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Siska написа:.... според моето възприемане с ТЕС човек би трябвало да се изчиства и съответно да се освобождава от прекомерни форми на егиозъм, неестественост, себичност и т.н., а Ценка ми се видя доста неестествена и дори предвзета, човек на който не "повярвах".. а би следвало бая техники да правила ;)
От добрите играчи не винаги стават добри треньори. Даже в повечето случаи е обратното. Това, че някой е добър терапевт, не означава автоматично, че е и добър пациент. Както и че прилага върху себе си това, което прилага върху други хора.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Лелеее,къде изчезна клипчето от "Споделено с Камелия с Иван" :roll:
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

ivangp написа:Еssence, едното няма нищо общо с другото. Някой може да не може да пише (визирам и себе си), а да може други работи добре. Знаеш ли колко често са ми го казвали това, че съдят за техниката или за автора от начина на писане. Особено по отношение на първото издание на книгата ми, която мина през 2 редакции при това при хора, които твърдяха, че се занимават професионално с редакторска работа.
Не й е в писането проблема на Ценка.
Не съм много съгласна с това. Всеки прави грешки - къде от бързане, къде от недоглеждане. Нормално е и това съвсем не го прави неграмотен.

Има обаче голямо значение кой какви и по колко грешки прави. Ако допуска едни и същи непрекъснато, си е чиста неграмотност.
Грешките на Ценка са просто фрапиращи. Е, как може някой който дори телефонния си номер не е изписал правилно (главно О вместо 0) да очаква другите да го приемат на сериозно?

Ти Иване, а и останалите, ако сте клиенти, бихте ли гласували доверие на човек с такъв стил на писане и изразяване? Защото аз не.
Казах изразяване, защото винаги чета и какво пишат другите, а не само колко грешки са допуснали при изписването му.
Това е моето лично виждане, не ангажирам никого с него, само изказвам мнение.

Поздравления и за предаването с Камелия. Беше интересно :)
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

ivangp написа: От добрите играчи не винаги стават добри треньори. Даже в повечето случаи е обратното. Това, че някой е добър терапевт, не означава автоматично, че е и добър пациент. Както и че прилага върху себе си това, което прилага върху други хора.
Ааа не знам, за терапевтите и пациентите със сигурност знаеш повече от мен :lol: (закачам се само, нищо не искам да кажа 8) )
По принцип съм съгласна с теб, а и освен това аз изобщо не я познавам жената (Ценка) и не знам добра ли е, не е ли - видях я за 5 мин по телевизията и толкоз. Обаче не съм много съгласна за терапевтите - например, доколкото ми е известно, за да някой да прави псохоанализа е задължително той самият да е минал такава. Или пък - представих си да ходя уроци на фитнес при инструктор, който е 250кг и няма един мускул по тялото, или на танци при инструктор, който не може да танцува, или при лекар-хомеопат, който се тъпче с антибиотици, когато е болен.. Знам, че сравненията ми са малко абстрактни, както и че с подходящи сравнения човек може да докаже всичко, обаче ако някой ден реша че имам нужда от терапевт по ТЕС или друга техника , мисля че бих търсила някой, който е прилагал успешно техниката и върху себе си, т.е постигнал е резултати и със себе си..
Публикувай отговор