ДОМАНЧИЧ МЕТОД вече и в България.

Инициативи за благотворителни кампании.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

ivangp написа:
nia написа:Много интересно!

Но от гледна точка на разбирането, че достигането и осъзнаването на корена на проблема е начина за излекуване на едно заболяване, как се проектира тук този метод? Има ли "работа за вкъщи"?

Иване, разкажи повече.
Достигането до корена е един от начините, не е единственият начин.
Което прави нещата още по-интересни 8) :roll: :shock:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Една моя приятелка е със псориазис от около 7г,освен метода,днес Владо и направи и Дълбок ПЕАТ,ще е интересно да се види след няколко дена какво се случва с нея,а от метода за три дена се забеляза промяна,макар и това да са нови червени петна,лечебната криза е неизбежна и подобни неща не бива да будят съмнение в метода или който и да бил друг алтернативен начин на лечение!
Лечението за мен е едно изживяване,нещо което няма как да се опише с думи,трябва да го усети човек върху себе си да бъде на подобно място за да знае за какво става въпрос!
То вече стана днес,друга жена с рак на пикочният мехур,ще бъде подложена на Дълбок ПЕАТ и там ще видим какво се случва след няколко дена и с нея!
Засега казва,че се чувства по различно,не казва че е добре,но и не иска да казва,че е зле.Нощно време през около 40мин става по малка нужда,снощи каза че е имала пак болки,но не е пила лекарство,но си е помогнала с тес.След лечението ще седна и ще и направя декларации за тес които ще изискам от нея да се ползват и прав тес сериозно и ще споделям как се развиват нещата и там.
Мъжът с множествената склероза днес е усетил промяна в себе си,явно доста сериозно му е повлияло лечението три дена вече,изявил желание да си вземе душ,нещо което се е оказало погрешно веднага след метода,защото след това казал,все едно всичко изчезна! :(
Словенеца ми каза,че по принцип това си е най тежката болест за лечение,много зависи и от това от колко време е и в какъв стадий,а той е вече 20г с тази диагноза,но промяна се усеща и има,при всеки е различна и за пълно лечение не може да се говори,а и в този случай мисля,че е излишно да се коментира,но все пак всичко което се прави е по добро от бездействието!
При мен забелязвам,че люспите по главата ми лека полека си заминават,лицето искам да видя как ще се промени във времето,усещам един пълен релакс в себе си,спокоен съм и това ми е адски приятно и готино!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

"Словенеца" е всъщност българин. :) И се казва Иван. Живее в Полша, но яко се е замислил за връщане в БГ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Идеята му никак не е лоша,а и тук поле за изява има голямо,особено след това което видяха хората и ще започне да се говори за метода от тук нататък!
Тази сутрин си легнах в 4ч,на Оги снощи му хареса купона на който го заведох не искаше да си тръгваме:),събудих се в от часовника в 7.45ч!Снощи бях на такава дандания,че от музиката ми главата можеше да се пръсне.Нито ме заболя глава,нито сега се чувствам гадно,недоспал или да ми е изморено!
Свеж съм като репичка! 8)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Alisa написа:Абе, хора, като няма ТВ та вие не можете ли да снимате?! :roll: Хайде, разкажете още, кой какво лекува и как реагира на лечението, научавате ли как се прави това лечение, ще правят ли курс за терапевти тук в БГ...всичко да си кажете, ей! :D
Хората идват тук за лечение като някакъв последен опит и шанс да им се помогне,едва ли на някой му е до снимане,а поне от моя гледна точка,не се виждам с другите хора,те са сутринта от 10ч,не знам колко четат и пишат във форума,аз отивам с моята група след 18ч,стоим до 21-21.30ч.
По време на терапията има приятна тиха музика,ако може да се разбере за другите хора които човек не познава,е от това което може да чуе,когато се започва терапията,всеки се пита какво му е,как е и т.н.
Не може да се запомни на всеки какво му е,не че Иван не помни,но явно все пак мен ме познава,но не това е толкова важно,отколкото че сега си бутам главата и виждам,че ако преди падаха като сол дребни люспи,то сега няма никой!:)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Няма човек който да е отишъл на това лечение според мен и да не се е запитал,как може човек да открие,че по този начин може да се лекува,и така бързо да настъпват резултатите!
За мен,всичко е нормализиране и балансиране на енергията в човека,като се премахва и негативната енергия,така аз за себе си обяснявам това което се прави по време на терапията!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

ivangp написа:
гената написа:И най сериозно и искрено искам да заявя тук,метода не е някаква шарлатания,както някои хора ме попитаха когато им споделях за него!!!!
И аз искам да се присъединя към това мнение. Днес, след като аз прилагах три дни на други хора метода, ми го приложиха и на мен. Усетих ефекта веднага. Огънах сис е като върбова пръчка и сега съм много по-свеж. Че се чувствах като парцал, след две седмици летене по 8 часа на ден и три дни прилагане на ДМ пак по 8-9 часа. :)
На Иван човек може да се зачуди как след като е цял ден на крак,тръгваме си вечер заедно от залата,сутринта става след 6.30ч! :wink:
Но там и природата много зарежда с енергия! :D
Предполагам,че всеки който е дошъл там от друг град,ще направи добра реклама на мястото за отдих и релаксация!
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

Мнение от vladopetkov »

А бе хора, какво само питате "разкажете, та разкажете"... Като че ли сте новаци в тези работи. Как се "разказва" когато си влюбен или когато силно изпитваш дадена емоция. ДА, може да се опише индивидуалното физическо усещане, но при всеки човек е различно. Трябва да го изпиташ лично, иначе се получава (колкото и да се стараеш) като много добър преразказ на гимназистка - отличничка. :)
ЧУДЕСЕН метод!!! Какво да ви споделя? Не мога да го анализирам. Само чувствам още докато стоя в залата как влиза енергия през дланите ми. Чувствам и ръцете на двамата лечители, които са топли като ютии. Чувствам различни завихряния на енергията в следствие от техните деиствия или бездействия. (припомнете си физика на флуидите) Иначе след третия сеанс болката в гърба изчезна, краката (разширени вени) не ми тежат, а хернията си е все така подута, но без болка. Ще видим и как ще се развият нещата в следващите 2-3 седмици.
Мои колега, който също е тук също ми се похвали, че болката от дископатията е значително намаляла и вече не чувства тежест в стомаха. Парадокс: той има книжарница в която продава книгата на Иван за ТЕС, но до сега не я е чел, въпреки че съм му показал какво се прави и съм му препоръчал книгата. Тук, след като усети ефекта от ДМ, започна да чете усилено за ТЕС и да го прави.
А иначе природата в околовръст наистина е Прекрасна. Само дето с храната малко се поизложиха другарите от НОЙ, но как да е, нали има слънце. :)
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

За мен,всичко е нормализиране и балансиране на енергията в човека,като се премахва и негативната енергия,така аз за себе си обяснявам това което се прави по време на терапията!
Моите разбирания се градят на това, че не съществува негативна и позитивна енергия, а просто енергия. Тази енергия може да бъде блокирана в някоя (някои) точки на тялото ни и затова съществуват болестите (болежките). Вероятно метода разблокира тези точки и енергията започва да си тече свободно през нас, така както го е замислила природата първоначално, преди да започнем да и се месим в работата.
ivanova
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Май 2011 19:10

метода Доманчич

Мнение от ivanova »

Присъствах на терапията по метода Доманчич.НЕВЕРОЯТНО!Направиха ми сеансите и резултатът е поразителен.Имам положителна промяна в лекуваните области.Болките спряха, а също се чуствам с многократно повече енергия.Спортните утражнения, който правех преди сеансите, сега ги правя много по-продължително, без да се изморявам.
Чувствам се и с подобрено настроение и и много спокойна.
Тези сеанси ме промениха физически и психически.
Благодаря ти Иване за дадената ми възможност за присъствам!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

За повече инфо какво се е случило и какви са отзивите на участниците следете след време ще има публикувана информация на:
http://www.metoddomancic.info/
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Сега се сетих нещо и искам да го напиша тук за да се чете от всеки!
По принцип лечението с енергия буди известна доза съмнения и притеснения,имам лично наблюдение от разговори с най различни хора и за това по този повод искам тук Иване да дадеш малко разяснения за тези хора които не са наясно и смятат,че с нещо може да им се навреди и направи от което да не се почувстват по добре,а точно обратното!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами какво да разяснявам. не мога да променя убежденията на някого само с писане, а и не искам. Ако някой вярва, че нещо му вреди, то то ще му вреди. Човек трябва да е отворен към лечителя за да получи лечение иначе не става. не всички ще са отворени за такъв вид лечение и това е ОК. Токущо разбрах, че майка ми тайничко е отишла да си оперира една херния. В смисъл съобщиха ми го постфактум. Такъв е живота. Всеки има право на избор.
Последно промяна от ivangp на 31 Май 2011 21:36, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Иване, как си наплашил жената :lol: :lol: :lol: !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ей да ви разкажа какво ми се случи токущо. Обади ми се дна жена, която е била на мой семинар по ПЕАТ в Словения и която се занимава професионално с Доманчич метод. Обади ми се да ме пита разни неща за ПЕАТ. От дума на дума стана въпрос за това, че сме правили терапия в България с ДМ и почнахме да обсъждаме някои тънкости на техниките.
Оказа се че мъжът й имал най-голямата ДМ практика в Хърватска и имал страхотни резултати. Помолих го да ми направи една сесия от растояние за рамото. (писах за него в една друга тема, боли ме от наколко месеца и не се влияе от никави техники, поне с някакъв сериозен резулта, само с почивка се подобрява, но бавно. )Направи ми сеанс за около 5 минути, след което ме пита:
"Усети ли нещо?"
Казвам: "Нищо не усетих!", което си бе голата истина.
"А как е рамото?" Пита ме той.
Казвам му: "Чакай да видя!" и ставам да си раздвижа ръката.
Сега идва най-интересната част. Оня ден играх волейбол на плажа и плувах и рамото пак почна да ме боли по-сериозно. Доскоро тренирах само веднъж седмично, като правех много ограничени движения в рамото за да не го товаря и да не увеличавам болката. Личеви опори например правех само по опредлен начин с лакти близо до тялото и само с 1/4 сгъване на лактите. По-надолу болеше мноооооооооого.
Та ставам аз почвам да си мятам ръката насам натам, няма болка. :shock: Почвам да я усуквам. Появи се лека болка, но изобщо не това, което бе преди. Лягам на пода и правя пълни лицеви опори. :shock: :shock: :shock: с почти никаква болка. Направо ми скри топката този човек. Всичко това за 5 минути.
Викам му: " Каква е тайната?", "как го постигаш това?"
А той ми отговаря: "Много, много, много практика."

Та този метод е уникален. Убедих се от собствен опит. Просто, както и с всичко останало, майстор се става с практика, практика и пак практика.

Още един интересен момент. Жена му има доста психически и здравословни проблеми. Тя затова и идва на ПЕАТ семинар.
Тя също се занимава с ДМ. Нито той успява да й помогне. Нито тя успява да си помогне сама с ДМ. Защо? не мога да кажа със сигурност.
Питах я тя какво мисли по въпроса и тя ми казва: "Най-вероятно на подсъзнателно ниво аз не искам да се излекувам."
Та дадох й някои насоки за ДП-4 в това отношение. Ще видим какво ще направи.

Ей много съм развълнуван от това преживяване.
Явно ще трябва много да практикувам ДМ.
Последно промяна от ivangp на 02 Юни 2011 23:23, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор