Не вярвах, ама стана

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Не вярвах, ама стана

Мнение от stanisa »

Буквално от ва -три дни знам за ТЕС. Изучих сайта на Иван и официалния сайт на EFT, изгледах каквото можах в youtube. Започнах да чета книгата. И напълно убедена, че все още нищо не ми е ясно, пробвах да ТЕС-вам болката си в кръста, която ме мъчи от няколко дни. Не вярвах, бях напълно убедена, че нещо не го правя както трябва. Въпреки това тя изчезна! Сега пък се питам от ТЕС ли е бързото оправяне. Странно нещо сме хората, все не вярваме в очевидните неща...
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Нее вярвах, ама стана

Мнение от Angel_K »

:D :D :D
Страшно ме развесели!Може да е съвпадение , а не от ТЕС. Защо не опиташ още веднъж за нещо друго а :idea:
А и какво го мислиш нали не те боли вече:-)
Убеден съм ,че ако продъжиш ще повярваш в себе си и ТЕС.
И повярвай ми всичко е в твоите ръце и глава !
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Stanisa, с твое позволение ще разкажа една кратка история. Имам наемателка, бивш преподавател в СУ, с болен от рак съпруг, натоварена финансово до немай-къде. Показах й точките, казах й за книгата на Иван, горещо й препоръчвах ТЕС. Тя слушаше някак разсеяно и с нищо не показваше интерес. Миналия месец я видях свежа, усмихната до уши, щастлива. Намерила си постоянна работа. Честитих й и й казах: "Видя ли, че нещата могат и да се оправят", а тя ми отговори: "Потупвам си точките". :D
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

А когато на човек му липсва воля да го прави. Присеща се, но си казва: ей сега след малко и после забравя. И така минават дни, и се чувства виновен, че бездейства... Тогава какво се прави?
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Амиииииии...има варианти:)
1. Тесаш си мързела, липсата на воля, чувството за вина в последствие
2. Влизаш във форума да почетеш, това те мотивира за ТЕС.
3. Оплакваш се във форума, все ще се намери някой да те мотивира :)
Има и четвърти вариант, казваш си, че това не е за теб и продължаваш живота си, без да се чувстваш виновна. Като му дойде времето, тогава ще тесаш.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

Благодаря ти, Yandra за насърчителния отговор. Точно от нещо такова имах нужда - да знам, че нещата могат да се случват и да не се случват. И пак е добре. Забелязала съм, че винаги, когато в мислите ми започне да се върти глаголът "трябва", се демотивирам жестоко. Трябва да медитирам /и няма отпускане/, трябва да тес-вам /ама точно сега не мога/, трябва да правя това и онова.... Но все пак ще потупам липсата си на воля да видим какво ще излезе. Днес може би не случайно попаднах на една статия, в която се описваше какво означава Procrastination - да искаш да правиш разни неща, но да не успяваш да ги направиш. Всеки от нас по малко го има това - да си прави наум списъци с неща, които много иска да започне да прави и те да си остават само списъци. Но при някои хора тази липса на воля за действие е в огромни размери. Не ми се иска да съм от тях. И си мисля, че ТЕС би ми помогнала за това. трябва да помисля върху фармулировките. Давайте идеи!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

По-добре мисли сама, какво е това дето те спира. Когато е с собствени думи е най-добре. Чуждите идеи могат да ти помогнат в началото, но никой не знае точно какво чувстваш, така че няма как да е максимално близо до формулировката. Прочети си целия пост отново, там са ти идеите :)
Имала съм тези оправдания, които описваш...вероятно всеки ги има. Важното е да признаеш пред себе си, че това са само извинения, за бездействието и...да започнеш да действаш.
След като започнах да практикувам ТЕС и другите техники ми потръгнаха, а иначе не можех да успокоя ума си, само той ми се фръцкаше в главата...
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

мисля, че вече имам идея. Той Иван го описва някъде тук из форума много точно. Аз искам на думи да се освободя от някои неща, но май подсъзнателно - не.
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Stanisa, това е и моя опит , понякога искам осъзнавам че искам да се осободя от нещи, което не мога да опиша с думи и затова го змаествам с картини или пак картини от сънищата. :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

това с картините е интересно и ще пробвам. Проблемът със сънищата е, че аз не си спомням нищо. Рядко помня, че сънувам и ми е трудно да разгадая какво иска да ми каже сънят ми. Странно защо въображението ми не ми помага, когато става дума за мен самата.
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Странно защо въображението ми не ми помага, когато става дума за мен самата.
Помоли тесайки подсъзнанието си да изкарва нещата, които ти пречат или пък да ги помниш , или пък да се будиш когато сънуваш и да започнеш веднага тес докато си в емоцията. Пробвай , защото според мен става. Имах една интересна случка, при , която започнах да сънувам кошмарния сън и в съня си се сетих да започна да правя тес. И сънувах как тесам и пак стана.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

благодаря ти. ще пробвам задължително. интересно ми е какво ще се получи. а мога ли да тес-ам как да разбера значението на сънищата си. малко ми е трудно да го формулирам?
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

благодаря ти. ще пробвам задължително. интересно ми е какво ще се получи. а мога ли да тес-ам как да разбера значението на сънищата си. малко ми е трудно да го формулирам?
Точно това е идеята, затвори очите и гледай запечатаната картина и чуствай дълбоко и силно, ако ти дойде някаква декларация ок , ако не само картината. Ако не и това не става, състави декларация като описани е на картината , напр.: .В.ч. тази змия ме гледа така странно между тези студени камъни , аз ............, и избирам подсъзнанието и съзнанието да ми подскажат какво това означва за мен. Това е само идея, която можеш да правиш и като предизвикателство.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

въпреки че не помня какво сънувах снощи, но имам усещането, че е важно, аз напълно се приемам...
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Точно
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор