Дневникът на Кат

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Kat

Дневникът на Кат

Мнение от Kat »

Преди година открих ТЕС за себе си и бях просто възхитена :)
Принципно, нямам болести или емоционални страдания, а каквото имах, го изчистих още миналото лято, когато исках да видя как действа :)

Свикнала съм периодично да си казвам декларацията за благополучие, и общо взето съм доволна от живота си :)
До момента, в който кръстосахме шпаги с кандидат-свекървата. По много причини живеем при тях (слава богу, поне на различни етажи). Проблемът ми е с нея - много властна жена, свикнала на всички да нарежда и всички да й дават отчет. На ден поне по 2 пъти се качва да ме проконтролира какво правя, виси по един час ми изнася философии за хобитата й (които не ме вълнуват) или се опитва да ме строява и мен да изпълнявам някакви задачи. Всеки път трябва да я осведомявам къде, кога, докога и защо излизам, и трябва да й искам позволение, също като едно време в училище "Госпожо, ходи ми се до тоалетната, може ли да изляза?"
Всичко това, разбира се, ме изкарва от релси или по-скоро занемявам :shock:
Другото, което ме дразни е, че ме счита за компаньонка - било й скучно, нямала с кой да си говори или счита, че аз, като една добра снаха, трябва щом стана, да сляза и да й предложа услугите си. Понеже аз не го правя, тя се разсърдва и се цупи по цял ден.
Не желая да я променям, не желая и себе си да променям; страхувам се, че ако започна разговор, ще се разсърди още повече и ще стане нетърпимо. Не искам да карам мъжа ми да влиза в конфликт с нея, защото е над 60 годишна и всички у тях й треперят, заради сърдечните й проблеми и не й възразяват за нищо.
Не ме интересува здравето й, нито светогледите й, единственото, което искам е да ни остави да си живеем спокойно.
Бях се отчаяла направо и се сетих за ТЕС, като за последен способ да се въздейства на ситуацията. Четох, четох из форума и намерих
Изчистване на отношение към човек, предмет, ситуация., но седя и си мисля: не искам да променям себе си, заради друг човек.
Някой има ли идеи как да подходя към ситуацията? Не се съмнявам, че с ТЕС мога да постигна резултат, просто не съм сигурна как да си формулирам нещата :?
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: Дневникът на Кат

Мнение от vqra »

Kat написа:.................
Бях се отчаяла направо и се сетих за ТЕС, като за последен способ да се въздейства на ситуацията. Четох, четох из форума и намерих
Изчистване на отношение към човек, предмет, ситуация., но седя и си мисля: не искам да променям себе си, заради друг човек.
Някой има ли идеи как да подходя към ситуацията? Не се съмнявам, че с ТЕС мога да постигна резултат, просто не съм сигурна как да си формулирам нещата :?
Здравей, Кat, изчиствайки отношението си към нея, ти не променяш себе си, същата си си, но поведението и ще спре да те дразни и да ти прави впечатление, а това най-вероятно ще доведе наистина до промяна на поведението и.
Давай по стъпките и накрая ще се мъчиш да си спомниш кое точно те е дразнело. И ти не си длъжна да се съобразяваш с исканията и, нищо, че е болна. Те понякога болестите се избират, за да се натрива с тях носа на другите. Дерзай, успех!
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Изчисти си нежеланието да променяш себе си. Защото с ТЕС се променяш. Освен това, според теб случайно ли е че си попаднала в тази ситуация, че си се влюбила и оженила точно за този мъж с тази мяйка и че сте принудени да живеете с родителите му? :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
daris uzunova
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Апр 2011 12:01

Мнение от daris uzunova »

Към ТЕС прибави и Хоопонопоно. Комплекса от техники дава по-бърз и по-задоволителен резултат. Също така промени нагласата си към ситуацията, опитай се да я приемеш и тя ще изчезне. Колкото и да те дразни свекърва ти опитай се да и отвръщаш с любов и приемане. Ще видиш колко бърз и неочакван ще е резултата. Не е важно какво ти се случва, важно е как реагираш. "Спасението ти се намира, не в действието на друг, а в твоята собствена реакция" - Нийл Доналд Уолш
Kat

Мнение от Kat »

Благодаря на всички ви за отговорите :)

Вяра, благодаря, може би точно това имах нужда да прочета - нещо ми подсказва, че ТЕС е решението, и се радвам, че се вижда светлина в тунела :) значи се захващам с "Изчистване на отношение към човек, предмет, ситуация" :)
Иване, като казвам, че не искам да се променям, имам предвид, че не искам да се променям по нейн вкус. А промяната е неизменна част от човешката природа :) Но ще го тесна и това :)
Няма нищо случайно в този живот, тепърва ми предстои да разбера защо се намирам в тази ситуация;

Дарис, Хоопонопоно не ми е позната добре - само мярках тука из форума някакъв дебат за комбинирането на двата метода; за съжаление нямам рейки посвещение; Опитвах да приема ситуацията, да отвърна с любов и т.н., което доведе до обратни резултати - изглежда жената ме харесва и започна още повече да се върти около мен и да търси вниманието и компанията ми и да ме включва в плановете си :?

Тия дни докато се лутах напред назад и се чудех какво да предприема, ми се появи и една болка в левия яйчник - абсолютно убедена съм, че е следствие на неприятните чувства, които изпитвам във връзка със ситуацията. Рядко боледувам, а винаги физическите болести са ми свързани със силни негативни емоции. Когато силно се гневя, ми избива херпес :twisted:
сега имам още по-силен мотив да работя по проблема.
daris uzunova
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Апр 2011 12:01

Мнение от daris uzunova »

Относно Хоопонопоно не ти е нужен опит, просто когато се сетиш за свекърва ти си повтаряй на ум - ОБИЧАМ ТЕ, СЪЖАЛЯВАМ, МОЛЯ ТЕ ПРОСТИ, БЛАГОДАРЯ. Нека това ти стане навик, нищо не ти коства, просто един навик с положителен резултат. А с ТЕС продължавай, двете техники не си пречат, напротив добре се комбинират.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Само да добавя, че думичките ги произнасяш обръщайки се към себе си! Хоопонопоно идеята е, че ние създаваме света, като екран, на който да видим собствените си грешки чрез другите.Когато изчистим тизи грешки в себе си, чрез тези думички, проблемът изчезва и от екрана.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Цитат От Темата - Как да комбинираме ТЕС и Хоопонопоно:

[quote]"Докато потупваш по точките повтаряш фразите: "Прости ми! Съжалявам! Обичам те! Благодаря ти!"
На всяка точка една от горните 4 фрази, но последователно, в този ред."[/quote]
Kat

Мнение от Kat »

Откакто писах последно тук, нещата ми се влошиха :?
имах някакъв проблем при определянето на нуждите при Изчистването на отношението и го зарязах. Забелязах, че при проблем, повтарянето на "Прости ми! Съжалявам! Обичам те! Благодаря ти!" по точките дава някакъв ефект, но той е временен или аз не правя нещо както трябва. И понеже все пак има някакъв ефект, аз позволих на мързела си да се настани. Онзи мързел за тесане..
Междувременно нещата със свекървата като цяло не са се променили, а аз развих някакви дребни болежки като апатия, косопат, гъбички, постоянно мърморене, обща слабост и някои други, плюс фобии, на които отначало не обръщах внимание, като страх от инциденти. Вчера обаче, страхът от инциденти, се превърна в нещо друго - докато пътувахме с колата в час пик, един шофьор направи луда маневра на една боя разстояние. стреснах се като всеки, но след десетина минути изпаднах в посттравматичен шок (или както му е името там) - не можех да помръдна на седалката или да кажа и дума около час и половина. Отначалото сякаш не ми пукаше за каквото и да е, а после бях ужасена да не си остана така за постоянно. Слава богу, успях да се поразмърдам.
Така става, като човек не се захване да си чопли проблемите.
Явно имам какво да си изчиствам, даже започнах да си водя дневник.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Май страха ти от личностна промяна е доста силен?! Сега поне, вече си мотивирана за действие! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Kat написа:Откакто писах последно тук, нещата ми се влошиха :?

Здравей, Kat!

Мисля, че има вероятност да ти бъде от полза и прочитането на тази книжка: http://books.bg/books/268/147338.html

Magic woman благодаря за това, че ми я препоръча!
Per aspera ad astra!
Kat

Мнение от Kat »

Реших да подновя този дневник, поради простата причина, че съм си втълпила, че тес е моето решение и спасение, но затова пък не тесам. Точно като хората, които вярват, че само от тотото могат да забогатеят, но по ирония, не играят тото.

Реших да направя списъци за всичко, което искам да променя в живота си, не само физически проблеми, но и всичко, което е някакъв проблем или ми пречи. Надявам се, че никой няма да ме обвини отново в нежелание и страх от личностна промяна.

Повечето ми физически проблеми са на приливи и отливи и не знам как ще съм сигурна, че наистина съм ги изчистила, но ще видим.
За капак, страдам от панически атаки, към които също още не съм решила как да подходя, но си мисля, че като стигна до тях, все ще ми е дошло нещо наум.
  • Физически оплаквания
  • обриви след бaня 5/10
  • гърба
  • кръста
  • оригвaниятa и киселините
  • вагинални гъбички и течения 7/10-> 5/10
  • екземaтa на крака 7/10
  • кофти усещания в слънчевия сплит
  • сърбежи при бенката на средата на гърба 5/10
  • изпъкнaлото на гръдната кост
  • сърбежи по цялото тяло след баня
  • топчето нa бедрото
  • много нови бенки
  • задъхването 9/10 -> 8/10
  • Списък комплекси, чувства за вина, семейни отношения
  • баща ми, който никога не ме одобрява
  • сестра ми ме дразни (голямото дразнене)
  • баба и дядо
  • баба
  • свекървата и сие, които нищо не казват, но мислено дуднат и за които не съм "достатъчно"
  • хора и случки, които ме вбесяват и ядосват до безобразие без видима причина
  • бившия, който не ме уважава, и ме обижда, ходейки с онази крава
  • приятелите, за които не сме достатъчно изтънчени, за да излизат с нас - беше 8/10, докарах го до 3/10 вчера следобед. -> 2/10 8)
  • сестра ми, която си мисли, че 7 човека трябва да й вървят и да й угаждат, щото си е навила на пръста

Сестра ми сигурно е човека, който най-много ме дразни от всичко на света. Няма нещо, което да прави и да ми харесва. За сметка на това, трябва да лицемернича, че абсолютно я одобрявам и обожавам всичко, което върши. Слава богу, че е забегнала в чужбина, иначе да сме се изтребили. В тази огромна яма с неща за отработване има ужасно много работа, но и там започнах от някакви дреболии от детските години, които преди ме докарваха до истерия и състояние да пребия някого (оценявам го на 9/10) до към състояние "леко ми е криво" (някъде 4/10) Неодобрението обаче остана. Все пак е напредък. Но не съм сигурна, трябва ли да се тесам, че не я одобрявам? хмм Тесате ли си вкусовете?:shock:

**
Прочетох няколко книги за Хоопонопоно - не ме кефи и не го разбирам (имаше един период, когато всички, на чието мнение държа, около мен бяха на такава вълна) - някакви хавайци с трудно произносими имена правят неясни чудеса, в резултат на които настъпват чудотворни изцеления. Книгата на Витале не успях да я довърша - прекалил е с разводняването. Всичко, което успях да схвана е, че трябва да се самообвиня в цялата мирова скръб и това някак ще оправи всички световни проблеми. Упорит човек съм, не е като да не пробвах и то именно, щото звучеше откачено. И да е имало някакъв ефект върху (световните) проблеми, не се пролича. (преувеличението е умишлено).
**

Другата книга, която ми е препоръчана по нагоре от Вяра (благодаря) - тогава изобщо не ме впечатли, а после по други пътеки дойде при мен, но не съм я зачела още.
***
Да видим как ще върви напредъка.
Последно промяна от Kat на 06 Юни 2013 03:08, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Виждаш ли прилика между отношението на баща ти - НЕ СЪМ ДОСТЪТЧНО....- И свекървата?
А между сестра ти и свекървата.
Ето ти шаблон който се повтаря и докато не бъде изчистен, все ще се повтаря в нови ситуации.
ТЕСай си вкусовете, отношението и т.н. ТЕСай всичко за което се сетиш, но чрез конкретни случки. И колкото по-ранни са случките, толкова по-добре. Корените на проблемите ти са в детството. Започни оттам!
Направи си списък със случки, както е описано в процедурата В МИР СЪС СЕБЕ СИ и чисти поне по една случка на ден.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Kat
Надявам се, че никой няма да ме обвини отново в нежелание и страх от личностна промяна.
Явно визираш това
Alisa
Май страха ти от личностна промяна е доста силен?! Сега поне, вече си мотивирана за действие! :D
Не знам защо си го приела като упрек, защото тук се насърчаваме, подкрепяме и показваме, как изглеждат нещата отстрани, за сверка с личното виждане, обикновено потънало и оплетено в не/до/осъзнати преживявания.
Но щом още го изживяваш като обида, то извинявай!
Няма да е зле да сложиш и тази обида в списъка с дразнения. :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Kat

Мнение от Kat »

да внеса някои разяснения, че неясно съм го написала:
аз със свекървата се оправих - единственото, което остана, са тихите въздишки, които забелязвам "веднъж на високосна", щото работния ми ден не е стандартен 9-5.. Това искам да изчистя там.
Баща ми е главния неодобрявач, ако мога така да се изразя. Винаги има някакви критики за отбелязване и отработване по пътя към перфектността. Той не одобрява никой в семейството. Може би донякъде само сестра ми, защото тя се е дипломирала, оженила, и си е родила дете. Като изключим детето, има едни хартийки, с които се издига над тавана, а останалите й дишаме прахта. Сега обаче и брат ми като се дипломира и оставам само аз нещастницата, само семестриално завършила и още по-нещастно неработеща по специалността. Това, не знам дали знаете, е голям срам за семейството. Но да не се отплесвам. Дълго време се опитвах да се самоубедя, че не ми пука, дали ме одобрява или не. За толкова време не успях да се излъжа, явно ми е важно да ме одобрява :? Сега като се замисля, не съм сигурна дали ще ми е по-гот да спре да ми пука дали ме одобрява или да започне да ме одобрява.
Сестра ми е друга бира - ината принцеска, която тропа с крак, щото иска да е нейното. Интересува се от чуждите мнения, които задължително трябва да съвпадат с нейното. Ако не - отказва да слуша и си представя, че чува каквото иска да чуе. Винаги стават някакви недоразумения, за които после останалите трябва да сме гузни и да се извиняваме. И тя се обижда. Но държи да подчертае как не се сърди.

Иване, паралели откривам може би, че съм позволила на всички тези хора да се налагат и да създават ситуации, в които аз да се съобразявам, ядосвайки се.
"В мир със себе си" кое беше, това дето се правеше списък с много негативни събития от живота и се чистят едно по едно, или онова, дето се правят като филмчета на неприятните случки? Книгата не ми е подръка, а дори и гугъл не казва. Може ли линк?
Иначе, за това, че корените на всичко са в детството, съм абс. съгласна - една малка черна дупка е това. А уж имах нормално детство..
Алиса :) то и Иван беше писал по-нагоре, но не е това все пак.
когато ми се прииска да си подновя дневника след толкова време, влязох тук, прочетох потъналите в прах (така да се каже) отговори и ми докривя. И си спомних, че тогава ми докривя дори повече и затова избягах и повече не влязох. И не защото съм се обидила, а защото аз все правя нещо, за да се променят и оправят нещата, ама явно все недостъчно. И тогавашния ми проблем със свекървата вече го няма заради моите усилия - къде тес, къде дипломация..
Но дори и след толкова тесане, така и не мога да схвана едно нещо: защо, в проблемна ситуация на 2ма души, единия будала, трябва да прави медитации, ритуали за прошка, тес и какво ли още не, а другия, тариката, си прави каквото си иска, налага се, тропа с крак, после се сърди и пр.?
Всъщност, не знам дали искам отговор на този въпрос :?

Не съм толкова тънкообидна, но тия 2 седмици ми се събра - за капак, още една нагла принцеса ще се изтърси след седмица неканена на гости. Не мога да я изгоня, за съжаление, твърде близка роднина е. Така че, нещата за тесане се увеличават.
А може би не се уважавам достатъчно, та такива свободно преминаващи електрони успяват да ме извадят от релси?! :(
Публикувай отговор