Схванат врат, секнат кръст

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Схванат врат, секнат кръст

Мнение от mary089 »

Включвам се и аз в темата със затиснатите нерви. От няколко месеца имам хронично схващане на врата, а отпреди няколко дни - нова тема, секна ми се кръстът. Ходих на планина и един от онези луди велосипедисти почти ме връхлетя, отскочих рязко и изглежда нещо се изкривих, оттогава започна една болка в лявата страна на кръста, отначало тъпа, после стана остра през нощта почти непоносима, тесах от степен 8 свалям до 1-2, после пак се появява. Тази сутрин се замислих защо така ми се появиха проблеми с гръбнака и кръста? Стигнах до извода,че в последните години много съм се натоварвала, физически, емоционално, умствено....и тъй като обичам или обичах да контролирам нещата около себе си, хората около мен свикнаха, че аз сама се справям с всичко. Преди няколко месеца забелязах,че много рядко някой близък ме пита как съм, изглежда те приемат по подразбиране, че съм ОК, че нямам нужда от помощ, от подкрепа. За сметка на това не пропускат да ми се оплачат и да поискат помощ от мен.....Предполагам,че сама съм си виновна, защото съм внушила, че съм много силна по някакъв начин.....но ето резултата. Затова тази сутрин си направих един много емоционален ТЕС, като дори поплаках малко :-))) помолих гръбнака и кръста си да ми простят,че съм ги претоварвала през годините с много проблеми, с много тежести и тревоги, които съм таяла в себе си, помолих ги отново да се изправят, да отпуснат притиснатите нерви, за да можем заедно да продължим напред, но вече без излишно напрежение и натоварване. Резултатът е,че вече почти не ме боли нищо. Ще направя още един ТЕС, за да благодаря и за да затвърдя постигнатото :)
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ТЕС-ах и това, че на моменти не усещам подкрепа от никого. Също и това, че ме натоварват с проблемите си и очакват да им ги реша....Резултат - кръстът и вратът не ме болят, остана усещането за съвсем леко изтръпване в левия крак. Сега ще започна това да ТЕС-ам :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Много хубаво,че го споделяш това и дано след време нещата са все така добре,както сега и което показва колко бързо си нацелила причините!Браво! :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Хммммм,ето какво се случи вчера и какво тесам сега!
Снощи установих,че обръщайки се надясно имам някакво леко дърпане на врата в лявата му част,което честно ме изненада и се замислих каква ли причина,за емоционална разбира се е причината за това.Направих си само един тес за това,че ме боли вратът и ми е схванат и си легнах.Исках да видя как ще се чувствам като стана и ето действам.Гледам какво пише за врата и не намирам в себе си нещо което да отговаря на написаното,чувствам се много добре при това и влюбен и щастлив,но след като има проблем има и за какво,а знаех вече твоите резултати mary089 и си викам,ще ползвам твоя вариант и ето какво си написах на един лист за тесане:

Въпреки,че вратът ми е схванат в лявата част,го моля да ми прости и да се отпуснат притиснатите нерви за да можем заедно да продължим напред и да се радваме,на това което ни заобикаля и със свобода и без болки да се обръщам и наслаждавам на живота,аз.......

Теснах се,резултата е че има отпускане и дърпането е значително по слабо!Може би още един тес и после една серия с положителни утвърждения,днес ще се обръщам с лекота и спокойствие на всякъде и ще се радвам на хубавите неща които ми се случват и идват при мен! :wink:
Даже докато пиша поста ви виждам,че дърпането почти изчезна,но пак ще тесам! :lol:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Сега поработих и за това,че имам остатъчно схващане в лявата част,усетих в лявата страна движение на енергия,отпускане! :wink:
Нещата вече са коренно различни и съм много добре,а знам че е и въпрос на време да се нормализира всичко!Очакваме един ужасно хубав ден! :lol: :lol: :lol:
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Благодаря много и на 2ма Ви за темата и споделеното.
Да се включа и аз и мен седмица и нещо ме боли врата при крайно ляво и крайно дясно тесах го наколко пъти и си остана 1-2 и току пак ме заболява.Но понеже имах температура , разстройство покрай моя вирус и врата остана малко назад:-)
Отдавах го на това , че всеки ден по 2 пъти в деня като пътуваме навръщане колегата е отворил прозореца в колата и точно в мен удря въздуха и точно на мястото което ме боли на връта.

Идеята Ви е прекрасна ще опитам още днес!
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Забравете причината,бях на течение и за това съм схванат и това да служи и като оправдание!Търсете емоционални проблеми и край на проблема схващане! :idea:
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

според Луиз Хей

Мнение от mary089 »

проблемите с гръбначния стълб са свързани с чувството на страх, че нямаш подкрепа. Долната част на гръбначния стълб - материална подкрепа, горната част или шийните прешлени са свързани с липсата на емоционална и морална подкрепа, чувстото, че не те обичат. Невралгиите (плексити, дископатии и пр.)са свързани с с проблеми в общуването :idea: трябва да се преразгледат връзките с другите хора - къде какво "куца"?Позитивна мисъл - Винаги получавам това, което ми е необходимо. Животът ме обича и подкрепя :) Общуването с другите ми носи само радост!:-)))
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Re: според Луиз Хей

Мнение от mary089 »

mary089 написа:проблемите с гръбначния стълб са свързани с чувството на страх, че нямаш подкрепа. Долната част на гръбначния стълб - материална подкрепа, горната част или шийните прешлени са свързани с липсата на емоционална и морална подкрепа, чувстото, че не те обичат. Невралгиите (плексити, дископатии и пр.)са свързани с с проблеми в общуването :idea: трябва да се преразгледат връзките с другите хора - къде какво "куца"?Позитивна мисъл - Винаги получавам това, което ми е необходимо. Животът ме обича и подкрепя :) Общуването с другите ми носи само радост!:-)))
Само да добавя, че това е според Луиз Хей :-)))
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Излекувай тялото си е много ценна книга!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: според Луиз Хей

Мнение от гената »

mary089 написа:проблемите с гръбначния стълб са свързани с чувството на страх, че нямаш подкрепа. Долната част на гръбначния стълб - материална подкрепа, горната част или шийните прешлени са свързани с липсата на емоционална и морална подкрепа, чувстото, че не те обичат. Невралгиите (плексити, дископатии и пр.)са свързани с с проблеми в общуването :idea: трябва да се преразгледат връзките с другите хора - къде какво "куца"?Позитивна мисъл - Винаги получавам това, което ми е необходимо. Животът ме обича и подкрепя :) Общуването с другите ми носи само радост!:-)))
Възползвах се от това като една идея за тес и ето какво теснах:

Въпреки,че се чувствам отблъснат и не получавам емоционална и морална подкрепа от всички,които са около мен,аз .......

Въпреки,че изпитвам страх от това,че не получавам подкрепа от всички които са около мен,аз ........

Ефекта,имах леки и слаби болки когато се обръщам наляво или надясно,усещам как се загубват и отшумяват! :wink:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Сутринта имах тъпа болка в дясната страна и много лека в лявата на врата когато се въртя и тесах пак за остатъчно схващане но този път на врата като цяло,след това че не получавам емоционална и материална подкрепа на родителите си.Забелязвам малка промяна,явно има върху какво да се замисля и тесам все още!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Слагам това тук,може да се полезно на някой,извадка е от една страница за ГНМ:
Въпрос
Знаете ли дали схващането има някакво конфликтно съдържание?

Обикновено го установяваме сутрин след сън и решаваме, че сме спали накриво, което е малко нелогично обяснение. Гръб, врат...
Отговор
Това схващане се получава понякога, ако сънищата са били тежки. Особено при бягане насън или летене. Тогава са преживявани конфликти и са решени в съня. Има го описано, но не знам къде точно.

Мускулатурата на врата, шията е конфликт на „не приемам несправедливостта на света”.
Активен конфликт е.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Мускулатурата на врата, шията е конфликт на „не приемам несправедливостта на света”.
Активен конфликт е.
Четох малко за ГНМ и не ми стана ясно какво означава фаза на активен конфликт и лечебна фаза?Защото излиза, че ако имам схващане на врата по време на активната фаза, то по време на лечебната вече ще имам левкемия???? Предполагам,че нещо не съм разбрала, защото доста отгоре прегледах статията и сигурно не е така???? :oops:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Тук искам да споделя нещо което ми препоръчаха за кръст и стави и виждам,че явно има ефект,не го ползвам,но случая в който се прилага мога да кажа,че е доста тежък,а жената не е в състояние да прави ТЕС-билков крем/Ревулзофит на д-р Пашкулев!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор