Пародонтоза

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Пародонтоза

Мнение от bicicleta1 »

Здравейте,

Пуснах една търсачка, но тя не намери нищо под темата парадонтоза в този сайт. Днес ми откриха този проблем.
Някой има ли представа какви може да са психологическите корени на това заболяване и имате ли идея как могат да звучат настройките при правене на предизвикателството в този случай?
Някой има ли опит в нейното лекуване, бихте ли споделили?
Чувала съм, че рибеното масло помага, но не е достатъчно.

Благодаря за информацията и съветите предварително.
Последно промяна от bicicleta1 на 16 Юни 2011 21:35, променено общо 1 път.
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

Здравей, ето какво пише за венците:
Неспособност да изпълнявате решения. Липса на ярко изразено отношение към живота.

А това е за възпалителните процеси в тялото изобщо:
Страх. Ярост. Възбудено съзнание. Условията, в които се налага да живеете, предизвикват гняв и разочарование.

Дано ти дадат някаква насока, но имай предвид, че това е много общо и за всеки човек причината си е индивидуална. Ако пък нищо не ти излиза като емоционална причина, започни с физическите симптоми. Успех!
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

привет bicicleta1, аз също имам проблем с венците. това което biscuit ми звучи много смислено, но както и да е - досега не го знаех. при мен има значително подобрение (има някъде във форума и друга тема за парадонтоза/парадотин/или нещи подобно, където бях писала, и други хора също..) като изпозлвам декларации свързани със стреса и напрежението, страха, че няма да се справя с нещо (при мен това излезе и се връзва добре с неспособност за отстояване на решения, при теб сигурно си е нещо твое), страха, че няма да оправят, чувствотото на вина какво съм си причинила на тялото и визуализиция си венците ми здрави.
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Мнение от bicicleta1 »

Благодаря, biscuit. Проблем с изпълнението на решенията нямам, но намерих за себе си нещичко в твоя отговор. Повече проблемите са свързани с възпалителните процеси. А можеш ли да ми дадеш някакъв сайт, от където ги четеш тези неща, за да се информирам и за други болести?

Благодаря, siska. Като пуснах търсачка с твоето име, намерих и ТЕС за парондонтоза. Явно проблемът е бил в 1 буквичка - парОдонтоза, затова търсачката не е намирала (бях писала парАдонтоза, после го промених, за да може и други да го намират). Между другото имаш ли още подобрение от 5 април до сега с пародонтозата? Или какво се случи?

Между другото, Сиска, ти успя да постигнеш подобрение като се тесваш само сутрин и вечер, така ли? А не през интервали през деня. Аз имам подобен проблем с майка ми, която тесам за деменция, защото тя не може сама. Но това беше 1 седмица, докато не ходех на работа, сега като съм на работа, не става. Пиши ми моля те, как го правеше това - един продължителен сеанс 5 пъти едно след друго или как и как е с пиенето на водата?
Последно промяна от bicicleta1 на 16 Юни 2011 21:36, променено общо 1 път.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Да - основно сутрин и вечер, например 5 пъти сутрин и 5 пъти вечер, за водата - пия вода преди и по време на ТЕС, но не съм си поставяла определено количество за цел. Има подобрение от април- венците ми са спокойни и розови и са се вдигнали до почти нормалното си състояние, но напоследък правя почти само ПЕАТ, а не ТЕСам. При мен венците бяха станали доста зле - бяха възпалени и подути, и почнаха да се оправят когато започнах да си ги представям здрави (и съответни да ги чувствам здрави) заедно с ТЕС.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Забравих да ти кажа, че освен ПЕАТ и ТЕС, използвам и магнезиево олио (разредено) вместо вода за зъби и венци - вероятно и това допринася за ефекта :)
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Мнение от bicicleta1 »

Много мило, благодаря ти, Сиска.

Искам да те питам дай ми някой линк за ПЕАТ, да разбера що за техника е това. Мога ли да я разбера и усвоя само с четене от нета, евентуално от книга без да ходя на семинар. Пуснах пак една търсачка тук, но излязоха толкова много страници, че докато ги изчета ще мине 1 ден. :D Това по Живорад Славински ли е? Можеш ли да го охарактеризираш с няколко думи този метод?

И още нещо искам да те питам, понеже до сега съм тесала само майка ми за деменция, а себе си за благополучие, още не мога да си представя как се постъпва точно при едно предизвикателство. Тесаш основния проблем и изведнъж се появява нещо ново и специфично. Спираш с основния проблем и започваш да тесаш новопоявилото се чувство, докато го изчистиш и после пак се връщаш да тесаш хроничния проблем и така може и час да откараш, така ли?

Освен това ще взема да променя заглавието, че когато някой пусне търсачката за пародонтоза да намери и нашите писания. :)
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Здрасти :) аз самата не съм експерт нито в ПЕАТ, нито в ТЕС, но мисля, че ще ти е трудно сама да се обучиш в ПЕАТ, въпреки че имаше коментари, че имало клипчета в utube , които паказват техниката - виж кометарите от семинара при Иван: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=855

За предизвикателството не мога да кажа нищо, защото не съм го правила. Но по принцип при ТЕС логиката е, че проблемите са свързани и трябва да отстраниш всички свързани с проблема негативни емоции, което може да отведе привидно "далече" от проблема. Дай по-конкретен пример и аз, или някой по опитен от мен :), ще ти помогне!

и ДА, хубаво е да следваме правописа :) аз изобщо не го бях забелязала :wink:
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Мнение от bicicleta1 »

Мммм да, това беше първото, което прочетох в сайта, но тук са отзивите, а не техниката. Но това е по Живорад Славински, нали? :?:
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Да.

Не знам какво точно да ти разкажа, така че да ти дам обективна представа - виж най-добре за клипчета в utube - много внимавам с изказванията тук, защото нямам твърде много опит (запознах се с ТЕС преди 6м, с ПЕАт преди 1м) и не съм си решила цялсотно този, а и други проблеми :lol: (т.е. може и да не правя нещо правилно).

Личното ми мнение е, че тъй като една от основните разлики между двете е, че при ПЕАТ не е важно откъде идват емоциите, това в определен смисъл я прави по-лесна и по-бърза за изполване, поне за мен - т.е ако при ТЕС подхода е дедуктивен (от общото към частното), при ПЕАТ е индуктивен (от частното към общото). Иначе, според Иван Петърнишки, ПЕАТ произлиза от ТЕС - т.е нищо ново под слънцето :wink: , не са коренно различни техники. Колкото до решаването на кармичните задачи с ПЕАТ..хммм върпос на избор, аз не се фокусирам особено точно в тази част от приложението :wink:

Ти опитвала ли си да съчетаваш визуализация на здрави венци с ТЕС? При мен венците мисля,ч е така започнаха да се подобряват :lol:
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

всъщност.. :lol: не знам дали ТЕС или ПЕАТ е дедуктивна - с думи прости - при ТЕС решаваш конкретни проблеми/случки и те водят до решаване на цялсотни, при ПЕАТ обобщаваш конкретните в обш и работиш с него..
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Мнение от bicicleta1 »

Здравей, Сиска!

Ами честно казано в youtube не намерих нищо за ПЕАТ. Но намерих 2 линка - единият е в този сайт http://www.emozdrave.info/PEAT.html, а другият в момента не се отваря, ще ти го пейстна по-късно.

А колкото до мойте венци, аз още не работя за тях, в този момент по-големия проблем е здравето на майка ми, върху него работя. Към резултати и мнения имам една тема Предизвикателството - деменция. Повече върху това работя и повечето въпроси са ми свързани с опита от там и за да натрупам опит.

Искам да те питам - ти казваш, че не си правила предизвикателството, но както разбирам имаш подобрение на венците. И това да правиш ТЕС по 5 пъти на ден сутрин и 5 пъти на ден вечер, не е ли същото, не е ли предизвикателството? Още повече че имаш резултат?

Поздрав!
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Мнение от bicicleta1 »

Ти на дълбокия ПЕАТ ли казваш занимания с кармичности?
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

за ПЕАТа, клипчетата не били в темата за пеат, а в друга - [quote="Angel_K"]Здравейте ето по кой клипчета правя Dееp PЕАТ-4:
http://www.youtube.com/watch?v=7-PzhnYi0Zs Видео 1
http://www.youtube.com/watch?v=JjFXiZmX ... re=related Видео 2
quote]

Дълбокия ПЕАТ имах предвид, защото се води, че обядиняваш "първичните си противоположнисти" и решаваш кармични задачи с него. аз и да съм ги решила не го съзнавам :lol: , но се чувствам много добре след като се запознах с техниката, което и в двата случая е супер 8) - затова казах, че е въпрос на избор, дали да вярваш или не в карма и т.н.

И да, всъщност не правя предизвикателството, защото доколкото си спомням "предизвикателството" е свързано с ТЕС + пиене на 10 чаши вода и морска сол, което не съм правила. Аз просто правех по 10 пъти на ден ТЕС в продължение на месец, във форума на няколко места го пише (че за физически проблеми човек трябва да си даде поне месец и 10 пъти на ден ТЕС и затова така реших) и визулаизирах и наистина за няколко седмиците венците ми станаха светло розови (преди това бяха червенички) и се вдигнаха почти до естественото си, здраво състояние - зъболекарката ми се шашна ;). Освен това можеш и през деня да си правиш ТЕС - наум ако не ти харесва идеята хората да те гледат странно :lol: , аз напоследък започнах да го правя, преди ми беше трудно, но явно свикнах с техниката.
После обаче в един момент започнах да осъзнавам, че проблемът с венците се разклонява в много други - страх, неувереност, вина и все такива хубави работи :wink: и просто оставих подсъзнанието ми да ме води и в момента, в който ми изкачаше някакъв болезнен спомен го чистех с ТКФ, т.е. видимо отивах много далеч от "проблема", но тъй като проблема всъщност е само следствие от други, от емоции, се оставих да "пътувам" на воля. Подозирам обаче, че именно заради това "пътуване" венците ми не са 100% здрави все още - понеже не е спешен проблем и понеже в момента са в много добро състояние и аз се разфокусирам на други места. Може би поради тази причина за майка ти специално, ще са ти по-полезни случките на хора, които са се лекували/се лекуват от сериозни болести и адресират конкретно и само тях, защото аз по-скоро търся ефекта цялостно да се изчистя емоционално, което е по-бавно със сигурност.

Ти сигурно си го направила вече, но мисля че ако не си, ще ти е много полезно да изчистиш и себе си за проблема с майка ти - страх, притеснение, чувство, че не знаеш как да се справиш и какво да правиш за да й помогнеш (ако ги има, де), защото АКО ги има, те със сигурност ти пречат, и тя вероятно ги усеща - т.е. пречат и на нея.
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Мнение от bicicleta1 »

Здравей Сиска,

Благодаря ти за дългия пост. Изгледах двете клипчета. Получих представа. Ще те попитам, след като го изгледах, не ми хареса това, че размазвам положителната емоция също. Т.е. за да нихилирам отрицателната, трябва да размажа и положителната. Това не ми харесва и едва ли ще правя ПЕАТ. Какво става с твоите положителни емоции след ПЕАТ и тях ги няма така ли? Ставаш безразличен и към тях? Или аз нещо не съм разбрала?
Имаше и още един сайт за повърхностен ПЕАТ, който аз намерих една вечер късно и исках да изследвам малко, но го букмаркнах и сега не се отваря. Нещо такова трябва да е линкът www.dreamland-bg.com.
Публикувай отговор