ТЕС ПРИ БУЛИМИЯ

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
aleira
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юни 2011 09:54

ТЕС ПРИ БУЛИМИЯ

Мнение от aleira »

Здравейте на всички!Нова съм във форума!Отскоро се запознах с ТЕС!Причината е, че имам огромното желание да се излекувам от Булимия!Прочетох цялата книга на Иван П.Но не зная кое ще е по-подходящо да приложа за своят проблем-обикновено ТЕС-ване или Предизвикателството!Не зная и как точно да формулирам декларацията си при настройката, дали след това при потупванията на точките трябва всеки път да повтарям "Въпреки, че имам булимия,аз напълно и безрезервно приемам себе си" или само трябва да изричам "Имам булимия" /това при изпълнение на сериите/!Моля, дайте съвет, защото искам да премахна това гадно нещо,което ме мъчи вече толкова години!Благодаря!Хубав и слънчев ден на всички![/b]
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Привет! Ето нещо за начало-
http://emozdrave.info/forum/viewforum.p ... d6298f3503
После си помисли, как те кара да се чувстваш булимията. Напиши си всичо на листче и почваш едно по едно да ТЕСваш написаното. Използвай основната рецепта.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ВСЕКИ ПЪТ преди да се натъпчеш идентифицирай чувството / емоцията, които те карат да се тъпчеш. Елиминирай ги с ТЕС. (изпълнявай стъпка по стъпка алгоритъма даден на стр. 104 в книгата!)

След това преди да тръгнеш да си бъркаш в гърлото (ако това изобщо се наложи) идентифицирай емоцията / чувството, което изпитваш и което те кара да искаш да повръщаш. Елиминирай и него.

Отделно прави Предизвикателството с:
Въпреки, че не се харесвам, одобрявам, обичам и приемам такава каквато съм, аз избирам да допусна възможността да се приема напълно и безрезервно много скоро.

НФ - Искам да се приема, обичам, одобрявам и харесвам такава каквато съм. Не съм съвършена, но затова пък съм уникална.

Дай си поне месец ежедневна работа с ТЕС по този начин.
Визуализирай се спокойна отпусната и хранеща се с природна храна, с наслада, до леко засищане( да ти е леко и приятно на стомаха, да си задоволена, но не претъпкана).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
aleira
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юни 2011 09:54

:)

Мнение от aleira »

Едно голямо БЛАГОДАРЯ за отговорите ви!Ще се опитам да се справя с тоя гаден проблем, който има обаче много емоционални корени!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: :)

Мнение от гената »

aleira написа:Едно голямо БЛАГОДАРЯ за отговорите ви!Ще се опитам да се справя с тоя гаден проблем, който има обаче много емоционални корени!
И да не забравиш да се похвалиш после! :wink:
Публикувай отговор