Първи стъпки с ТЕС

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Реших да ползвам тази тема, вместо да пускам отделна, защото обединителното звено е "първи стъпки". Накратко - как стигнах до ТЕС. Имам комшия, възрастен човек, който панически се плаши от кучета. Аз имам куче /хъски/, много любвеобилно същество. Той знае , че кучето ми няма да го нарани, но въпреки това страхът му беше огромен и доста трудничко се разминавахме, като се засечем в кооперацията; беше си направо хем цирк, хем ужас. Какво беше удивлението ми, когато преди около месец, той сам ме пресрещна с кучето, ухилен до ушите и се похвали, че вече не го е страх, даже го помилва. Аз го разпитах как е станало това и той ми каза за ТЕС, както и че го е правил сам, само след прочит на книгата на Иван и се е оправил с 1 сеанс. Та започнах и аз да чета. Четох, четох, но все не ми се почваше, защото ми изглеждаше някак си тъпо като движения, нещо като че ли се чеше маймуна. :D И така - до преди две седмици. Беше неделя, получих кръвоизлив, шашнах се и започнах. Овладях го с 2 пълни сеанса в рамките на 1 час. След това, едно след друго, излезе ми ечемик /1 сеанс/, хвана ме летен грип /3 сеанса/ и накрая за капак - снощи паднах много лошо и си изкълчих крака, който беше изкълчван преди няма и 2 месеца и тъкмо се беше горе-долу оправил. Кракът беше оправен за 2 сеанса в рамките на 4 часа. Изводи: ТЕС определено действа, въпреки че пак си приличам на чешеща се маймуна. Действа супер ефективно и бързо за остри състояния, стига да можеш да локализираш точно мястото на проблема и съответната гадна емоция, свързана с това. Сега съм се замислила дали не мога да се пробвам да си оправя миомата. Имам си я от 6 години и не че ми създава някакъв особен дискомфорт, но все пак е нещо, което е по-добре да го няма. И точно тук зациклих - никъде не ме боли, не ми създава никакви емоции и усещания, та като как да я тесвам?!Не знам от къде да я почна и изобщо може ли да се тесва за такива неща, които не ти създават усещания и свързаните с тях емоции?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здравей paraboloid, хубава илюстрация, за възможностите, за прилагане на ТЕС!
На въпроса ти- почни, като обърнеш питането на декларация!
Сега съм се замислила дали не мога да се пробвам да си оправя миомата. Имам си я от 6 години и не че ми създава някакъв особен дискомфорт, но все пак е нещо, което е по-добре да го няма. И точно тук зациклих - никъде не ме боли, не ми създава никакви емоции и усещания(нямането на усещане, също е усещане, но с обратен знак :idea: :lol: ), та като как да я тесвам?!Не знам изобщо от къде да я почна и може ли да се тесва за такива неща, които не ти създават усещания и свързаните с тях емоции?
Докато ТЕСаш подчертаното, ще ти се избистри декларацията и НФ.
Успех и занапред!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Понеже напоследък чета старите теми във форума и наскоро попаднах точно на тема, където беше писано за миоми:
viewtopic.php?t=373&highlight=%EC%E8%EE%EC%E0
...никъде не ме боли, не ми създава никакви емоции и усещания, та като как да я тесвам?!Не знам от къде да я почна и изобщо може ли да се тесва за такива неща, които не ти създават усещания и свързаните с тях емоции?
Имах същия проблем с едни лишеи - никаква идея на какво се дължат, никаква емоция, освен малко срам от петната, който изчистих набързо.
Започнах предизвикателството с думичките от книгата. След първия месец разбрах каква е причината и я изтесах. Онзи ден приключих с това предизвикателство :)
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Благодаря ви , момичета. Тази тема я бях пропуснала. Мда...явно проблемът ми е почти същия като на съфорумката с миомата. Пък аз си мислех, че съм уникална! :D Мъже, к'во да правиш. Сега хем съм леко въодушевена от нейния успех, хем ме мързи да го подхващам, хем така хубаво съм си свикнала вече с проблемите, че направо сме си станали като приятели. Уф, май ме чака яко тесане.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Мдаааааааа, всички сме уникални :D И си изтесай е това:
Сега хем съм леко въодушевена от нейния успех, хем ме мързи да го подхващам, хем така хубаво съм си свикнала вече с проблемите, че направо сме си станали като приятели. Уф, май ме чака яко тесане.
- едно по едно :wink:
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Alisa написа: Докато ТЕСаш подчертаното, ще ти се избистри декларацията и НФ.
Успех и занапред!
:D
Ами това прилича на седиш си, потупваш се и си приказваш сам на себе си и чакаш да ти се избистри нещо? Така ли е? Като започне да ти се избистря, правиш го на декларация а от там - НФ е лесна работа.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Реших, че в моята действителност, аз нямам миома и засега не смятам да се занимавам с нея. Всъщност за това ме подсети семинара за начинаещи, който Иван направи в неделя в Бургас. След като нямам симптоми, за какво ми е да си мъча главата с разни миоми, които нито съм ги виждала, нито ги познавам?! :D
Сега по-скоро се опитвам да се справя с горещите вълни, които много ме мъчат нощем, изпотявам се на всеки половин или един час, ама толкова силно, че се налага ставане и преобличане. Сами се сещате за какъв сън става въпрос и как на другия ден си като парцал. И така нощ след нощ. Странното е, че през деня вече нямам такива вълни, само нощем. Другото странно за мен е следното: ако си направя ТЕС преди лягане /2 пълни кръга + 9Г/, спя идеално. Ако ме мързи и си направя само 1 кръг, имам 1-2 горещи вълни през нощта, ако не направя изобщо ТЕС - ужас и потене цяла нощ. Е защо, да му се не види ,трябва всяка вечер да го правя това? Като някакво хапче за преди сън става. Не може ли някак да се реши по-генерално въпроса? Дайте някакви идеи, ако имате.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ами направи повече от два пълни кръга, задай си въпроса защо се случва това, поискай да ти се разкрие причината за нощното изпотяване и т.н. - всичко това под формата на ТЕС.
За пример ще кажа семо, че ми се е случвало в началото да правя ТЕС с часове - накъдето ме водят проблясъците натам тесам и така.
И се снабди с много търпение :)
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Е как да поискам да ми се разкрие причината за тези изпотявания? То причината си е това, че хормоните ми играят хоро в неравноделни тактове, ама това си е от ЕГН-то.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

paraboloid написа:То причината си е това, че хормоните ми играят хоро в неравноделни тактове, ама това си е от ЕГН-то.
Това, както казах и на семинара е убеждение, а не неоспорима истина и непроменима даденост.
Подлежи на ТЕС.

Освен това си ТЕСай мързела за ТЕСане.
Мързи те да направиш 2 кръга вечер преди лягане. :?: :roll: :shock:

ТЕСай и всяко изречение от този текст:
ако си направя ТЕС преди лягане /2 пълни кръга + 9Г/, спя идеално. Ако ме мързи и си направя само 1 кръг, имам 1-2 горещи вълни през нощта, ако не направя изобщо ТЕС - ужас и потене цяла нощ. Е защо, да му се не види ,трябва всяка вечер да го правя това? Като някакво хапче за преди сън става.
И как то (изречението/мисълта) те кара да се чувстваш.

Подсъзнанието ти подксазва вече един от проблемите. Той е всеобщ и се нарича МЪРЗЕЛ. Вслушвай се в мислите си. Всички отговори са там. С практика ще се научиш да ги виждаш.
А не с тюхкане, гневене и постоянно намиране на оправдания.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Не се оправдавам за мързела си, защото човешкият мързел е двигател на прогреса. :D Само пояснявам, защото иначе остава неразбран случая и следователно - едва ли ще мога да получа адекватни съвети. Имам ограничени възможности като време да правя ТЕС по толкова пъти, колкото би ми се искало. И все пак дневно правя по около 10 пъти за други неща. Вечер, преди лягане, правя по 3-4-5 кръга за другите си проблеми, които намирам да са ми по-важни от някакви си горещи вълни. И като свърша с другите неща, често вече съм в полубудно състояние и някой път ме домързява, или ми се доспива и не правя ТЕС за изпотяванията, а заспивам с надеждата да ми се размине тази нощ. Всъщност не че се ядосвам, а по скоро се чудя защо тесането ми за тези вълни няма дълготраен ефект, а има 100% ефект, но само за конкретната нощ. И молбата ми за съвети беше точно в тази насока - къде бъркам, че не се получава дълготраен ефект? Аз тесам горещите вълни само със симптомите и емоциите, които изпитвам на момента за това - обикновено досада. Може би трябва да сменя подхода към тесането? За това питам в тази тема.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

някакви си горещи вълни
, a не те оставят да спиш...Дали те не са по-важни от другите ти проблеми?
Въпреки, че нямам дълготраен ефект от ТЕС по повод горещите вълни, които не ми оставят да спя, аз....
Въпреки, че изобщо не ми се занимава да го тесам това изпотяване...
Въпреки, че ми е трудно да реорганизирам времето си така, че да имам възможност да правя ТЕС толкова, колкото искам... и т.н.
Пробваш, пробваш, пробваш...това е. Точна рецепта няма, никой не е в главата ти, за да знае от къде да подхванеш нещата.
Може би бъркаш, че не се обръщаш към себе си за идеи :)
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Или пък:
"Въпреки че ако не направя поне 2 пълни кръга ТЕС за горещите си вълни вечер преди заспиване, аз неминуемо се събуждам обляна в пот и това ме кара да се чувствам еди как си..........."
Или нещо в тази посока.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Благодаря за идеите! Ще пробвам и ще докладвам. При този проблем поне резултатът си личи веднага, още през същата нощ.
Публикувай отговор