Моите успехи с ТЕС!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Гена,ако не си чел Петте травми на Лиз Бурбо хвърли и едно оче.На мен ми даде теми за размисъл относно отношенията с родителското тяло :D
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Пиша за резултат върху дете чрез Тес. преди време бяхме на гости при наши приятели, които бяха поканили техни приятели. Момченцето на хората, с които гостувахме имаше нещо като нервен тик да примигва сякаш има нещо в очите. От разговора ми с майката и с детето разбрах, че детето го е получило в следствие на някакъв стрес след игра в морето. Момченцето, сподели че си е отворило очите във водата и нещо му се е появило, което го изплашило. Не си спомнмям точно картините, които детето ми сподели. Бях пил малко алкохол и главата ми беше леко замаяна, но реших да пробвам с детето пък каквото стане. Работихме на масата около 15-20 мин. Докато не му омръзна :)))). Мисля че бяхме навлезли в процеса, когато момчето ми каза че се е изморило и реших да прекъснем. След процеса предложих на майката да продължим някой друг ден, но тя като че ли прие предложението ми за прекалено самонадеяно, така ми се стори. Това което разказвам се случи през м. Юли. Вчера случайно видях тези хора и първото, което ми казаха е че детето вече не мига. То дойде при мен и ми се похвали с усмивка. Майката ми каза, че даже не била забелязала, кога е станала промяната след като то е било с този тик около година или близо година. Спомням си че докато правехме
Тес не се интересувах особено от резулата :))).
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Чудесно, пусни го в "случки".
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Вярно съм объркал темата!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: Моите успехи с ТЕС!

Мнение от гената »

Прочитайки някой друг пост от преди тук се запитвам,това как е възможно аз да съм го писал?
:)
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: Моите успехи с ТЕС!

Мнение от гената »

Миналото лято поднових едно мое хоби,скейтборда.Може да се каже,че съм маниак и успях дори да си поръчам от Америка неща,за които преди 25г само съм си мечтал.
Ясно Ви е,че това е опасен спорт и паданията са доста неприятни.Особено ако падне човек на глава,изкълчвания,счупвания и какво ли не още.
Лятото имах едно падане по гръб и удар в главата,а по-късно изкълчен ляв глезен и разтегнат ахилес.За късмет,главата ми се оказа здрава,проблем не е имало.Ахилеса и глезена ходих на юмейхо да ми го наместват и раздвижват и си дадох почивка.ТЕС също използвах за физическа болка,но не много.
След известно време успях да стъпя на крака,купих си едни специални кори за тази цел и започнах да карам отново.
Три дена точно преди да дойде Новата година паднах отново и ударих много неприятно главата си в лявата и част,пак си прецаках левият глезен и ахилеса.
Прибрах се в къщи веднага и сложих лед на главата си.След това започнах да си правя ТЕС за страхове,както ми идваше наум и се притеснявах.От удара ми беше и доста неприятно и трудно да си отварям устата.Ледът ми помогна за отока,а сериите с ТЕС да се успокоя от мислите,които пораждаха страхове и притеснения.
На сутринта отидох при една приятелка да ми изпука пръстите и ме помачка малко с похватите на юмейхо.Установих,че дори ме боли ходилото когато натискам педала на съединителя.
Прибрах се в къщи и отворих дебелата книга на Лиз Бурбо,за навяхване и ахилес какво пише.

След това си осъзнах проблема и започнах с ТЕС.Когато карам скейт,аз искам да покажа,че като първият човек в града,който е започнал да го прави е над другите,иска да се докаже,че е нещо си.В стремежа си за това,да тренирам и да си мисля,как и какво ще кажат другите за това което правя,аз изпитвам страх и притеснение.

Въпреки,че изпитвам постоянно желание да правя различни неща,с които да докажа на другите,че съм по-добър от тях и изпитвам страх и притеснение как ще реагират
-страх и притеснение дали ще ми обърнат внимание и ще ме одобрят
редувах ги в различни варианти декларациите.
Интересното което усетих е,че още докато си казвам декларацията в самото начало като почнах да тесвам проблема,се усети движение на енергия и отпускане.Усещах лекота в крака си след всяка нова серия и започнах да стъпвам без болка,колата след това си я карах спокойно и без болка.Не беше нужно да търся помощ от други хора да ми раздвижват глезена.Сам се справих буквално за два дена и на четвъртият ден бях готов да се кача и карам отново.Започнах по умерено и с други мисли и емоции да карам.Последните дни дори не слагах и корите които съм си купил.

Друго което е последно постигнато от мен е,че по време на юмейхото ми се казва,че съм много напрегнат,най-вече в гърба и раменете.Осъзнавах,че едно и също нещо ми се повтаря и не случайно,че този проблем да се товаря с проблемите на другите и да искам да им помагам и решавам като мой личен е време да се елеминира както си му е реда.Поработих върху това,че се товаря с проблемите на другите и изпитвам силно желание да им помагам,но когато те не ми обърнат внимание и не ме одобрят,аз се чувствам напрегнат,неодобрен и страх,че няма да ми обърнат внимание и одобрят.
Днес сутринта започнах да правя различни движения за раздвижване на ръцете и рамената.Започнаха да пукат и да ми подсказват,че отпускането е факт и това напрежение е намалено.
Радвам се,че успявам да си осъзная емоционалните проблеми и с ТЕС успявам бързо да отстраня физическите проблеми,които къде на време,къде не чак толкова навреме и и по неприятен и странен начин осъзнавам,все пак ги осъзнавам и отработвам,но е наистина срамно когато човек се замисли,че има инструментите,но не ги използва най-вече за себе си.
Е,това е от мен!
Успех на всички и не забравяйте,всичко зависи само и единствено от Вас.
Ако искате да видите кой е виновен за всичко,което се случва в живота Ви,просто отидете до огледалото.Там е истината!
;)

Тук искам да вмъкна и това,че солена превръзка със 10% разтвор помага изключително добре при подуто от падане,както и навяхване.Ако кажа,че можете да ги използвате за всичко,което се досетите няма да преувелича.Изпробвах върху себе си и дори да не съм ги правил до седмица както се препоръчва,то ефект има.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: Моите успехи с ТЕС!

Мнение от гената »

Искам да вмъкна още,че в работата си върху горе посочените проблеми използвах и техниката освобождаване от нужди-за одобрение и внимание.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: Моите успехи с ТЕС!

Мнение от гената »

Когато получа някой урок под каквато и да е било форма,осъзнавайки проблема аз тръгвам от това,какво мисля когато съм направил грешката и съответно от какви емоции и чувства съм бил подтикнат,защото мислите пораждат емоции и чувства,а те са тези,които ни травмират и карат да страдаме.
Не спирам да работя по схемата:
Въпреки,че от мисълта за това какво ще кажат другите за това което правя или дали ще ми обърнат внимание и одобрят,аз се чувствам напрегнат и притеснен,аз ........

Резултатите са налице и понеже лично аз много мисля,то това е най-използваната от мене формула за декларация при работа с ТЕС.

Използвам и предложението на Иван за майната му,но и доста хора ги изпратих на майната им,дори без да се притеснявам и ги мисля,дали са стигнали.
Успех без провал няма,а и това е нещото което прави живота интересен и разнообразен.
:)
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Re: Моите успехи с ТЕС!

Мнение от fif42 »

:lol: Знаех си аз ,че някъде си падаш на главата :lol: Не мога да намеря книгата на Бурбо.Тя ли е посочила като проблем страха от- какво ще си кажат околните за мен и желанието да се доказваме пред другите.Питам ,защото имам болка в лявото алисесче и пета.аз си мислех ,че са ми твърде много негативните емоции и че не мога да ги нося вече с лекота и съм работила в тази насока.Емоция няма или ако се яви бързо я махам но болката си остава е и тя е с променлива сила :D
Публикувай отговор