Страхова невроза след раждане.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

страхова невроза

Мнение от vesile »

искам да споделя че тес-вам,,в.ч.не мога да спя спокойно,защото се страхувам от появата на световъртеж и съм неспокойна,аз...."няколко дена не мога да спя-спя 1-2часа и се събуждам после пак така дали неправилно формулирам?засега все още не мога да смъкна на ниво 0или 1 стигам до 2.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Това че си стигнала до тук е много добре, сега се огледай за т.н.аспект на проблема. Би могла да ТЕСнеш това:
...спя 1-2часа и се събуждам после пак така...
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Alisa, замислих се отново над идеята ти при ПА човек да се пита "защо". Като се замисля може би е добре от гледна точка на това че, човек докато мисли нещо то е единственото действие в главата му(един вид като дейсвтие). В такъв случай няма как да мислиш за паниката, защото ти си зает с някакво обяснение , т.е. отговора на "защо" и мозъкът прави единствено и само това. :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Леко грешиш, целта не е, да отвлечеш вниманието си от проблема, а да навлезеш в дълбочина в него, за да стигнеш до корена му, след което да го елиминираш. :wink: Пробвай :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

страхова невроза

Мнение от vesile »

ТЕС-вам за страха койтоизпитвам когато съм сама в къщи с детето и като излизам навън и няколко пъти ,но не мога да се успокоя,треперя,плача много.От една седмица усилено тес-вам,но резултат още не съм видяла,дали не правя нещо както трябва?много ми е трудно да се справя
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Vesile, пробвай с най-близките усещания. Между другото често те са най -трудни за осъзнаване, въпреки че изглеждат очевидни. Например: "В.ч. ме е страх да излизам и плача много и т.н и т.н." е ок, но ако не дава резултат. Продължи декларацията с примерно: "и се чувствам като настъпана и като едно нищо , ама абсолютно нищо и този страх ме подхвърля насам натам, като безпомощна жертва и нищо от никъде не идва като помощ на където и да се обърна. Сама съм и надежда за мен в този момент няма". Т.е. в какво се описва страха ти малко по-конкретно. Айде пиши да видим какво е станало!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Леко грешиш, целта не е, да отвлечеш вниманието си от проблема, а да навлезеш в дълбочина в него, за да стигнеш до корена му, след което да го елиминираш. Wink Пробвай Very Happy
Алиса, нали пак за проблема мислиш, но всъщност за решението му даже, това исках да кажа. Не бягам , даже направо търся решение след примерно въпроса защо, а това може и до корена да ни откара, въпреки че не смятам че е задължително. Въпросът е да върви другото са само идеи. Вчера видях една мисъл на физика Нилс Бор: "Експерт е човек, който е направил всички възможни грешки в много тясна област."
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Алиса, нали пак за проблема мислиш, но всъщност за решението му даже, това исках да кажа. Не бягам , даже направо търся решение след примерно въпроса защо, а това може и до корена да ни откара, въпреки че не смятам че е задължително
Ето ти още една грешчица, според мен! :wink: Със ЗАЩО целиш ,не да си дадеш отговор на ниво съзнавано, а да подтикнеш подсъзнаваното да излезе :idea: Насилвайки се да стигнеш съзнателно до отговор, ти всъщност съботираш появата на "истинският" отговор, този, който някога е залегнал в подсъзнанието ти и скрито те води в живота.
Въпросът е да върви другото са само идеи.
Да идеята е да вървят нещата,но някой идеите са вече доказани и работещи и е добре, да си хубаво запознат с тях, щом не можеш сам да ги измислиш.
:D
vesile, почни да ТЕСаш едно по едно всичките изречения
ТЕС-вам 1.за страха койтоизпитвам когато съм сама в къщи с детето и 2. като излизам навън и няколко пъти ,но 3. не мога да се успокоя,4.треперя,5.плача много.От една седмица 6. усилено тес-вам,но резултат още не съм видяла,дали 7. не правя нещо както трябва? 8.много ми е трудно да се справя

И пак сподели!:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ето ти още една грешчица, според мен! Wink Със ЗАЩО целиш ,не да си дадеш отговор на ниво съзнавано, а да подтикнеш подсъзнаваното да излезе Idea Насилвайки се да стигнеш съзнателно до отговор, ти всъщност съботираш появата на "истинският" отговор, този, който някога е залегнал в подсъзнанието ти и скрито те води в живота.
Алиса, нали говорим за ТЕС . Щом тес-аш може да излезе всичко, съзнателно или подсъзнателно. С теб се увъртяхме в неща дето май са едни и същи.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D Аз лично, не се чуствам "увъртяна". :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ok :D !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

страхова невроза

Мнение от vesile »

Толкова съм отчаяна,тес -вам но сега се чувствам много зле -плача ,не мога да спя,не съм на себе си,май ще спра да кърмя за да пия успокоителни,моля дайте ми съвет,много се отчаях,а имам такива прекрасни деца идобър съпруг!!!!!!!!!!!!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Зад страха винаги се крие нещо потиснато. Понякога заставаме срещу себе си по много причини, но душата ни страда и ни го показва. Мисля, че се нуждаеш от разговор с някого, който може да надникне в самотната ти душа. В прекалено емоционално състояние си, потърси помощ. Нещо се е случило или случвало в живота ти преди паник атаките. Помисли за това.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

ТЕСай по цял ден . Където можеш с декарации, а където можеш само по усет и чувство, нещо което едва ли не не можеш да изкажеш. Все пак в думите има ограничения. Това което ми описваш е опит за съботаж според мен, разбутала си това дето ти пречи и сега то се опитва да те откажи, да те сплаши да те вкара там където според него ти е мястото. Знай че това е просто неговата игра. Аз понякога все още имам критични ситуации във връзка със страха. Да не ти казвам, че понякога съм просто объркан и не знам какво да мисля за него. От два три дена съм възприел да бъда императивен с това което ми пречи и искам да ти кажа че само след 10 мин то започва нещо да ме натиска с всякакви проявления. Покажи на страха си малко характер, стига те е определял, и те е подчинявал. Сега даже ми хрумва да сменям тактиката със страха, ту да му заповядвам и да го псувам , а после да го охажвам. Пробвай ! Без декларации, директно върху точките и каквото ти дойде.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: страхова невроза

Мнение от ivangp »

vesile написа:Толкова съм отчаяна,тес -вам но сега се чувствам много зле -плача ,не мога да спя,не съм на себе си,май ще спра да кърмя за да пия успокоителни,моля дайте ми съвет,много се отчаях,а имам такива прекрасни деца идобър съпруг!!!!!!!!!!!!
Пътят по който се излиза от една криза минава през самата криза.
Вместо да ТЕСаш с идеята да премахнеш страха и отчаянието, ТЕСай с идеята да ги усилиш колкото можеш. И гледай как стават чудеса.

Съпротивлението и бягството само задържат проблема.
Трябва да го погледнем в очите и да му кажем - "Ела да те видя, удари ме с цялата си сила,пък да видим кой кого."

Или нещо от този сорт.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор