Страхова невроза след раждане.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

Страхова невроза след раждане.

Мнение от vesile »

здравейте!Аз отскоро започнах да чета за тес.Търсих книгата във варна ,но не можах да янамеря,и това което четох във форума започнах да го прилагам,но незнам дали е правилно.Преди 5 месеца родих,но имам страхова невроза,появява се световъртеж,безсилие.Започнах да с ТЕС:,,Въпреки че изпитвам страх.....аз напълно и безрезервно приемам себе си"след това с ,,Освобождавам се от страха,от световъртежа".Моля кажете ми в правилната посока ли съм?
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Въпреки, че не съм автора на книгата мога ти кажа, че книгата я има в книжарници Хеликон със сигурност, а и често в магазините за БИО-Храни.
Според мен формулировката ти е много обща. Кога за пръв път получи неврозата? Помисли си кой е най -силният ти стрес, според теб? ХУбаво е да си колкото си може по-конкретна. Във форума има 14 точни правила за прилагане на ТЕС.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

начинаеща

Мнение от vesile »

къде да ги намеря 14 стъпки?най ми е трудно когато оставам сама с детето и когато излизам на разходка понякога ми става лошо и се разтрепервам,но понеже кърмя не мога да вземам лекарства,затова искам почна с тес.Преди 5-6г .пак имах страхова невроза и много трудно го преодолях /с антидепресанти/и затова сега много ми е тежко особено когато бебока е малък.имам нужда от съвети и подкрепа!
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

страхова невроза

Мнение от vesile »

имам вече книгата,прочетох я.започнах да тес-вам,но искам да попитам има ли значение дали си седнал или трябва да си прав като тес-ваш?когатоимам няколко проблема последователно ли да ги тес-вам?през деня ми е много неспокойно,нес ъм на себе си и започвам с,,Въпреки че съм неспокойна аз напълно и ............."обаче не мога да сваля до ниво1.Вечер се събуждам ,понякога от световъртеж и немога да спя,така вече седмица тес -вам с ,,Въпреки че не не ми се спи.....",но пак не мога да заспя.правя 4-те стъпки как то е вкнигата,но резултат още немога да определя.сега дори не ми се излиза навън,не ми се ходи никъде това как да формулирам?
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Работи с проблема, който е най -силно изявен! Сваляй него! Дали си седнала или права зависи от теб, т.е. както ти е по-удобно! Според мен формулировките са ти много общи! Моето проимерно предложение е следното:
В.ч. не мога да заспя и усещам напрежение в темето като изтръпване за 6 аз напълно и безрезервно приемам себе и такава каквато съм и избирам да усещам с радост освобождение на духа ми от страха.
Това е само пример идеята е да бъдеш максимално конкретна поне в началото. Тес-вй всички усещания в тялото си , които може да свързваш с проблема. Хубаво преди да тръгнеш да тесаш определ проблем да направиш тес поне с Психологическите обрати предложени в книгата мисля, че бяха някъде около 120 стр. Т.е. направи първо тях, въпреки че може да си мислиш че тези ПО не отговарят на твоя проблем и после давай по конкретния проблем. В ПО цитирай просто проблема си , там е описано смятам добре.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Здравей Веси,аз те разбирам как се 4увстваш. Бях сьщата. Запо4ни с най-силното 4увство страхьт.
,, Вьпреки,4е ужасно ме е страх да излизам на вън ,защото ще полу4а пани4еска атака ,която стяга сърцето ми,вие ми се свят.................,и така описваш физи4еските усещания ..........аз напълно........... и така ...
Когато аз тесах страхът го изживявах много силно по време на тесане много плаках и казвах на глас вси4ко, което 4увствах. Крещях от болка и безсилие срещу вси4ко , което страхът ми отнема,това , 4е искам да живея като свободен 4овек, 4е не искам такъв живот, 4е предпо4итам смъртта, 4е завиждам на хората, които не изпитват това принизяващо 4увство. Много тес правих и по4ти съм успяла да преборя тази невроза, но имам още много работа. Имах итакава декларация
,,Избирам всяка клетка в моето тяло и моя мозък ,дасе освободят от страха и да се изпълня със спокойствие .

Но аз не сам специалист, ти следвай своите 4увства и бъди упорита. И помни , 4е ще се оправиш, много хора са успяли. Мисля, 4е хормоналното разстройство след раждането ти е върнало неврозата. Но ти много искам да се успокоиш, затова мисля , 4е ще е хубаво ако вземе6 хомеопати4ни лекарства , за да можеш да спиш, защото най-важното е да имаш силата да гледаш беб4ето. Те са безвредни , много майки са в твоето състояние си помагат с хомеопатия. А ТЕС ще ти отвори много врати, ще те промени изцяло мирогледа , ако бъдеш упорита и постоянна , аз се 4увствам късметлийка,4е открих тази техника. Желая ти успех мили4ка.
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

страхова невроза

Мнение от vesile »

благодаря за съвета и за подкрепата!пия хомеопатични лекарства,но вече не ми действат.вчера като излязох на вън ми стана много лошо но вече и вкъщи не мие спокойно,много мие напрегнато,плача постоянно,не съм на себе си.тес -вам със следното ,,в.ч.съм неспокойна аз напълно......",но немога да се успокоя,може би някъде греша незнам?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Докато правиш ТЕС се запитай, защо си неспокойна, от какво точно? и после ТЕСаш отговора. Продължаваш по тази процедура, докато не се изчистиш. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

страхова невроза

Мнение от vesile »

Исках да споделя,че от два дена като тес-вам с,,В.ч.се срахувам да изляза на навън,защото ще получа паническа атака................"като правя 4-те стъпки текат ми сълзите след това ми се уригва/нещо подобно е/ дали е нормално?
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

При всеки е разли4но,но е нормално и е знак,4е си раздвижила енергията и при теб , тя излиза по този на4ин.Има и по странни слу4еи.Погледни на втора страница от мненията за уртикария и вег.невроза на Пепита , там има много хубави насоки,то4но за такива слу4аи ,като твоя .И дерзай.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Според мен техниката ти върви, това са добри прояви. А ти как се чувстваш след това?
Алиса, при паник атака няма време да мислиш за това защо си неспокоен и т.н. не е лошо човек да рови в себе си, но в такъв момент не ти е много до това поне според мен.
Весиле, а от какво я получи тази страхова невроза според теб?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

nikimm, не е тук мястото, но ще ти отговоря. Когато хвърлих очилата и трябваше за първи път да тръгна без тях навън, на непознато място, за да свърша някаква работа, получих така наречената ПА! Естествено почнах да ТЕСам, а това ме доведе и до разсъждения, с което пък изчистих паниката! :D И времето ми стигна! :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ok, Алиса, щом това е проработило при теб, явно че "защо" в такива моменти при теб отключва оздравителни отговори. На мен също ми се е случвало и аз се опитвам енергийно да изчистя влиянието на ПА. Все пак вси1ко е енергия и въросът е с какво да я активираме, за да излезе. Въпросът е че при теб с защо върви, а при мен може би не върви толкова изистващо както при теб. :D Общо взето ПА според мен не са свързани с моменти на възможности за разсъждение , но пак казвам според мен.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор