Дневникът ми (desko)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

От последния ти пост разбирам, че те наранява фактът, че свекърва ти, говори против майка ти. От тук и въпросът ми- какво означава майка ти за теб, какво губиш като опетняват твоята представа за майка ти? Дали не губиш илюзията си "мама" и така базата на твоето съществуване, устоите си, като личност, легитимацията си в обществото, като равностоен човек имащ майка, като "другите деца", не като "ония деца"? Може да те заболи от въпросите ми, но се надявам, да те светнат!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Не точно, че обижда майка ми, а че се осмелява да ме обижда пред майка ми. А пък пред мен се опитва да ме настройва срещу майка ми. Мисля си, че тези неща са ме наранили. Последният път се сещам, че когато свекървата направи тези сцени и си тръгна по никое време от вкъщи, нищо ми нямаше. Държах се добре, чувствах се добре, дори се зарадвах, че успях да устоя на тези номера. До момента обаче, когато майка ми ми каза какви глупости е дрънкала пред нея за мен. Тогава усетих болката на майка ми в очите и, и просто всичко рухна в мен. Не знам какви чувства съм изпитала, не мога да ги опиша, но ревах 3 дена като луда, докато се съвзема.
Интересното е, че когато се сещам за всички случи, не изпитвам нищо, нито гняв, просто го преживявам като нещо минало. Но, както казах и в предишния пост, това сдържане рухва, до момента, в който не прати нещо, не и чуя гласа или пък не дай си Боже да се рече да идва вкъщи или пък ние да ходим у тях. Тогава тотално се разтрепервам и нищо не може да ме изкара от това ми състояние. Мога да си го обясня единствено с факта, че ми е влязла под кожата жестоко и като "звънне" звънчето и подскачам. Физиономия, мимика, жестове, глас, всичко това оказва върху мен страхотно влияние :cry:
Последно промяна от desko на 05 Авг 2012 22:23, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

desko написа:... изтръпвам цялата, разтрепервам се, искам да рева, искам да се сгуша в някоя дупка, искам да вляза в банята и да се къпя, да измия всичко от мен......
Кой е най-ранният ти спомен, когато си се чувствала така. (конкретна случка)
Изчисти я с ТКФ след като я намериш!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Хм, това с желанието да се къпя и да изчистя всичко от себе си, дойде в момента, когато с моята най-добра приятелка от Габрово се скарахме. Не, че сме се карали, а тя каза, че ми е ужасно сърдите и спря да контактува с мен. Тогава се почувствах предадена от абсолютно всички. Тя ми беше като сестра, споделях всичко с нея и имах нейната упора във всичко. Естествено всичко беше заради свекървата и заради моята глупост да споделя с приятелката ми какви лоши думи е говорила свекървата за нея. Свекървата се опита да ни раздели и с приятелката ми и докато яростно я защитавах пред нея, приятелката ми просто се отдръпна. Тогава вече тотално се сринах. Свекървата успя да разруши това, което имаше между нас двете с приятелката ми. Не, че не се сдобрихме, но всичко отиде по дяволите. Вече я няма тази привързаност, която я чувствахме преди, няма го това споделяне и отпускане, когато си изливаш мъката. Е тогава усещах, че съм сама на този свят, че си нямам никой.
Тогава, в онзи съдбовен ден, приятелката ми каза, че ужасно много я е заболяло, че съм споделила с нея мнението на свекървата, че майка и, когато е говорила лоши неща за мен, тя нищо не ми е казвала. Че щом свекървата казва, че тя ще ни развали семейството, по-добре да се отдръпне, за да не създава скандали, че не желае никой нищо вече да и казва, да и дава съвети. Това определено ми подейства като огромен шамар, стоях пред компютъра и не вярвах, че една злобна жена ще може до такава степен да повлияе и да развали такова хубаво приятелство.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

По-ранна случка търсим, преди свекървата. В детството ти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Охооооооооооооо, хм, ще мисля тази нощ ...........
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

За момента се сещам за две неща.
Първото е, когато за първи път разбрах, че съм осиновена. Бях доста мъничка, в първите класове може би. Играехме с децата на двора и всеки казваше, че има снимка като бебе. Аз бях разглеждала албумите и се бях чудила защо нямам. По-скоро имах само една, но малко в по-големите месеци. Тогава едно момиченце ми каза, че няма как да имам снимка, защото съм осиновена и това не са ми истинските родители. Тогава ми се проясниха нещата. Нямах търпение да се прибера вкъщи и да питам. Бяхме седнали на масата да обядваме (много ясно си спомням всичко) и аз ей така от нищото изтърсих дали е вярно това, което съм чула долу. Тогава майка ми и баща ми се спогледаха и майка ми каза, че като се наобядваме, тогава ще ми каже. Баща ми набързо отиде в другата стая и явно е слушал, не знам. Тогава майка ми ми каза, че е вярно и че съм осиновена. В този момент наистина почувствах, че съм сама на този свят и няма кой да ме подкрепя. Разплаках се и се гушнах в майка ми. От този ден винаги съм търсила одобрението и, сякаш да ме успокои, че не е сбъркала в избора си за детето, което е взела от дома. До преди няколко години доста често съм се чувствала виновна, когато се скараме, когато тя умело успее да ме манипулира и ме кара да се чувствам зле. Уж горе долу съм успяла да преодолея тези неща, но все още треперя над нея и сякаш все още търся одобрението и.
Второ за което се сещам е първото ми интимно гадже. Когато ме заряза ми каза, че си имал вече друго момиче и аз тогава се почувствах омърсена и захвърлена. Много тежко ми беше. Не смеех много, много да споделя с майка ми, но тогава не издържах и слава Богу тогава жената успя да ме успокои без да ми мели на главата, че съм сбъркала. Не, че след това стократно ми го натекна, но на момента явно се сдържа, като е видяла, че ми е било тежко.
Ще мисля още, точно като кинолента си припомням миналото и се опитвам да си спомня нещо. Пак ще пиша.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

desko написа:От този ден винаги съм търсила одобрението и, сякаш да ме успокои, че не е сбъркала в избора си за детето, което е взела от дома.
Точно това визирах във въпроса си към теб, дали имаш страха, че майка ти ще те отхвърли! Може би не съвсем точно съм го задала, но...важното е ти да се ориентираш в себе си!:oops:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Третирай всяка случка за която се сещаш с ТКФ!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Преди малко ми изникна една мисъл (ха ха винаги под душа, ТЕС тогава най-добре ми действа). Не, че имам някакъв напредък, но все си мисля, че е свързана с проблема. Имам от 2 години и половина някъде страхотен проблем със зъбите. Почти всеки месец съм на зъболекар и постоянно ми изникват някакви скрити кариеси. Вчера ходих за пореден път да ми правят и то два зъба и днес вече ме боли друг. Та, мисълта ми е следната. Дали проблема със зъбите е, че не мога да сдъвча (асимилирам) съветите на хората около мен за отношенията, които имам със свекървата? От всички страни все ми повтарят да не обръщам внимание, да не приемам нещата толкова на сериозно, какво толкова ми пука! Но аз колкото и да се опитвам да ги разбера, все се инатя и не мога и не мога да ги възприема. Когато се ТЕС-ам съм толкова надъхана и по някое време всичкия този дух си отлита като волна птичка. Правя си ТКФ, но ми е трудно. Не мога да си определя чувствата, които изпитвам, когато си припомням случката (става дума за осиновяването). Ако се напъна да описвам какво чувствам, може и да изкажа някакви емоции, но когато вляза във филма не знам дали това, което съм написала е вярно и се обърквам. Просто усещам, че витае нещо около мен, но просто не мога да го определя.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Поне, съдейки по моя опит, определено има връзка. Имаш резултати с ТЕС, просто продължавай и в един прекрасен ден, примерно след половин година, изведнъж ще установиш, че нищо от това, което си смятала за огромен проблем, вече не е съществено за теб, ще се чудиш дори за какво си го тесала. :lol:
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

М да, това чувство съм го усетила и наистина чувстваш едно приятно облекчение. Преди се чудех как може почти една година да рева като малко бебе, но явно за този момент ми е било тежко. С мъжът ми също успях да преодолея проблемите и да го разбера напълно. Преди ми беше много трудно и постоянно се сърдех, мислейки, че все ми крещи. Не, че сега от време на време не му се ядосвам, но няма го това сърдене по 2-3 дена и тормоза, че той не ме уважава и не ме обича :)
Сега остана последното предизвикателство, пусто му, трудно е бре.
След като написах последния си пост започнах да се ТЕС-ам точно с тези думи и после съм заспала. След като се събудих, реших като за следобедна закуска да си хапна диня. Ядох я директно от хладилника извадена и зъба не ме болеше от студеното. Надявам се да са на нервна почва тези болки, че не ми се мисли. Като се има предвид, че след 4 дена заминаваме на море.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Леле, Деско, два дни не мога да се откъсна от дневника ти :D

Да ти предложа едно болезнено и тежко упражнение, но чисти яко, чисти до дупка!
Застани пред огедало, взри се в очите си и започвай с каквото си избереш. Да речем от върха на сладоледа - свекървата. Разкажи си НА ГЛАС всичко, което ти е на душата за нея, какво ти е причинила и т.н. Всичко! Не забравяй да се гледаш право в очите. Отначало е много трудно, сигурно ще се потопиш в сълзи, но не отстъпвай. Може да ти се стори в един момент, че отражението в огледалото е друга Деско, нЕма страшно, дори е облекчаващо. Влагай злоба, омраза, псувни, обиди докато се измориш или почувстваш, че повече не можеш. След това си като нова. Забелязала съм, че при мен като направя това упражнение, като изкажа всички простотии и мръсотии силата им рязко намалява. Пак ги има, но не ме докосват повече, не ме омърсяват. Макар да съм го правила два-три пъти все още ми е трудничко, но е най-радикалната техника, която ме е обекчавала. Това изчистване може да ти донесе и просветление.
Друго, което невероятно ме освобождава, е същата техника, но спрямо мен. Т.е. да кажа сама на себе си каква е причината за една или друга моя постъпка. Нали знаеш, че когато съжаляваме за някои думи или постъпки дълбоко в себе си се оправдаваме за тях, макар и неуловимо
да осъзнаваме, че не сме прави. Мисля, че така се раждат угризенията на съвестта, т.е. неумението да си кажем - да, направих го/казах го от злоба, егоизъм, от скъперничество, защото така ми се искаше тогава.
Като се отвориш за истината (твоята истина) пред себе си настъпва една такава прекрасна чистота в душата ти. Тогава няма самоосъждане, самосъжаление, никакви зависимости. Тогава може да ТЕСнеш на чисто, че приемаш някого или нещо. Приемането не боли, напротив, подобрява ситуацията. :D

Весела почивка от мен!
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Благодаря ти Емоция. Пробвах днес твоето упражнение. Малко странно ми се стори, все пак ми е за първи път. Ще пробвам пак, докато свикна с огледалото :)
Утре пътуваме за Бургас. Стискайте палци. Спуквам се да ТЕС-ам и дано успея. Уж съм спокойна, само ми е едно бяло петно в главата как да се държа там като отида. Ясно е, че там ще ме прегръщам, ще се лиготят и после ще плюят. А аз какво да правя :roll:
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Ами...същото:)))През лятото, в Бургас, това се прави.
Публикувай отговор