Менструални болки - Подходяща ли е фразата ми?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Polina
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Окт 2010 18:15

Менструални болки - Подходяща ли е фразата ми?

Мнение от Polina »

Здравейте,
Казвам се Поли. Наскоро покрай сестра си се запознах с ТЕС. Имам силно болезнена менструация, особено първият ден и дори обезболяващи понякога не ми действат. Болката е съпроводена и с чести позиви за дефекация. Когато прочетох книгата, оставаха 6 дни до цикъла ми и започнах усилено да тесам, приех предизвикателството :). За съжеление по време на менструацията не усетих никаква промяна в степента на болката. Първо бях решила да не пия обезболяващо и така 6часа със сълзи на очи ТЕСах през 5 минути като болката за миг се облекчаваше и после отново се въстановяваше. Накрая не издържах и се предадох на лекарствата. Знам, че е прекалено да очаквам резултат да се прояви за толкова кратко време, но ми се искаше да споделя използваната от мен фраза при ТЕС и ако не е подходяща да си избера друга: Въпреки че изпитвам нетърпима болка в областта на малкия таз в първите дни на менструацията си, аз напълно и безвъзвратно приемам и обичам себе си.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Пробва ли ПО (Психологичните обрати)!? Или пък хубав ПО според мен е : "Въпреки че ТЕС не може да помогне на моята болезна менструация , аз напълно и .........."
Въпреки че ТЕС не не въздейства/не променя симптомите на болезнената менструация , аз ...........
Въпреки не знам какво още мога да направя за да облекча проявата на болезнена менструация, аз напълно и .....
Пробвай! Можеби и още ще ти хрумнат! :!: :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Polina
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Окт 2010 18:15

Мнение от Polina »

Благодаря nikimm ще опитам... А кога трябва да използвам психологичния обрат - само когато изпитвам болка или мога и по всяко време?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Полина, ПО се използва когато правиш известно време ТЕС и не щата не вървят, т.е. няма облекчаване на болката или облекчаването е само времено.
Иначе фразата ти е добра за Предизвикателството.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Аз бих добавила, че ПО не е техника, а вътрешна ПСИХОЛОГИЧЕСКА съпротива да промениш положението си( в случая болка). :idea: :!: И когато стигнеш до ПО трябва да си по-упорита и да търсиш причината за ПО-то. В този смисъл прегледай 14-те стъпки (с търсачката) :wink:
Успех!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор