ET (Емоционална трансформация)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здрасти nikimm, на мен пък ми се струва ключов момента с
"Човек какъвто се роди , такъв и умира"
( поне при мен, точно такива икблици уж извън контекста, са най-важните).Това звучи кото ПО, т.е не мога да променя нещо/нищо, каквото и да правя (примерно ТЕС). В твоя случай стреса, липсата на време, за твоя почивка и релакс, професията, обстановката в къщи...би могъл да Теснеш и "не мога да чуя вътрешния си глас" (иначе казано връзката със себе си) и мобилният телефон- явно това е символ, за теб, на напрежение и някакъв вид насилие над теб (мои предположения...).Това с ВАЖНО Е също е супер добре!
Поздрави! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Идеите ти намирам за доста добри! Ще ги пробвам! За вътрешния глас го ТЕС-вах цял ден и мисля че има индикация за развитие към добро, най- общо казано!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Напрежението при хранене след задавянето определено ми влия върху цялостното напрежение. Всъщност първо то подхранва напрежение. От там отключвам невроза примерно или пък нещо друго. Преди време поех посоката да чистя това което в момента ми е проблем. Въпросът обаче е такъв че със страха от преглъщане съм свикнал. И работя все за нещо друго, което ми се струва по-актуално, а може би и разумният ми мозък да счита че наистина това което чистя да е по-актуално. Така проблемът с страхливото и напрегнато преглъщане май все остава на опашката, а ако се оправи то може и другите неща да изчезнат. Иван може би ще си спомни че ми го е казвал вече и че достигам до извод, който той определи още преди време, но пък и ако чистя проблемите , които в момента ми "пречат" нещата пак отиват натам да не оства за преглъщането. :lol: Сега ми идва една идея, дали да не чистя проблем , който в момента ме въллнува и винаги да препаращам проблема и към проблемите със страхливото и напрегнатото преглъщане. Пример:"Въпреки че имам проява на сърдечна невроза (с малко повече детайли и т.н.), която може би е причинена и от 5-годишния ми страх от преглъщане, аз напълно и .........." :!:. Тук бих могъл да продължа и с техника на избора. :!:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ама ти си човек с опит, пък защо не чета да си пробвал първо да ТЕСнеш "Заобикалянето на проблема с преглъщането", пък виж какво ще се случи!
работя все за нещо друго, което ми се струва по-актуално,
Та това е ПО!!!:idea: :idea: :idea:
Сам пишеш, че все си намираш нещо друго за работа, само не и това!
страха от преглъщане съм свикнал.
А 14 стъпки?! що не си ги прочетеш пак :D
Абсолютно правилно си анализираш положението, пък ... :roll:
Хайде, давай смело към целта!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Права си, напоследък не усещам голяма творчество у себе си! Постът ти усещам доста точен и конкретен! :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Днес пак имах една добра ЕТ с Яна. Пътувахме в тролея и тя се размрънка, доскуча й. От това на мен ми се вдигна напрежението, но бързо направих ЕТ. Тя така се кротна, че аз забравих за напрежението и отчетох резултата след известно време.

Някой тук познава ли методът Седона. От това, което зная за този метод, виждам, че се прави почти същото като при ЕТ. Ето една тема, която казва нещо по въпроса - http://shamballa-bg.net/forum/index.php?showtopic=399
Една от нашите майки в Родилницата споделя много добри резултати от работа със Седона - http://www.rodilnitza.com/forum/index.php?topic=217.0
Чак сега си дадох сметка, че прилича на ЕТ.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Алиса, не мога да го изчета. Ще коментираш ли до колко общо и различно има с ЕТ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Запознат съм със Седона. При него се задават няколко въпроса. И им се отговаря. Няма телесни, както при ЕТ. ( в което всъщност е силата на ЕТ, според мен. Т.е. няма ( всмисъл може да възникне спонтанно такова, но няма за цел да се търси) физическо усещане за освобождаване от проблема, не се знае винаги проработил ли е методът или не).
По-скоро Седона ми прилича на формата на Хоопонопоно, която бе обсъдена тук. Само че при Седона има въпроси и отговори, докато при Хоопонопоно има твърдения.
Всички методи и техники лежат на един общ принцип. Това бе обсъдено на семинара за напреднали.

Принципът е:
Мисълта е енергия. Там където е насочена мисълта, натам тече енергията.
Енергията осъществява намерението заложено в мисълта.

Все едно е дали ще се потупваш, почесваш, задаваш въпроси и отговаряш, утвърждаваш или ще си мърдаш ушите. Стига да го правиш с чисто намерение и очакване нещо да се промени.
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Физическите усещания на емоциите са ми станали толкова близки и нормални, че не забелязах, че при Седона не се споменават изрично.
Мисля, че много добре могат да се комбинират всички подходи ТЕС, Хоопонопоно, Седона, ЕТ, ТАТ, BSFF и каквото друго се сетиш.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Както разбираш, само Иван може да ти отговори, защото аз не съм запозната с ЕТ. Просто ми стана интересен поста ти и проверих за метода Седона и намерих съответния линк.... Това е. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Имам идея за обединяване на всички методи в един, който да избягва проблемите на останалите. Още не ми е съвсем кристализирала в главата, а може пък и да е. :)
Ще видим. Първо трябва да направя някои проби с познати. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Махам един постинг от тук и го връщам в личните контакти.
Последно промяна от mayadob на 16 Сеп 2010 21:34, променено общо 1 път.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:Имам идея за обединяване на всички методи в един, който да избягва проблемите на останалите. Още не ми е съвсем кристализирала в главата, а може пък и да е. :)
Ще видим. Първо трябва да направя някои проби с познати. :wink:
Интересно звучи. Не знам какво ти се върти, но аз съм мислила по върпоса това, че многообразието е произлезнало от различията в хората и вкусовете им. Съответно различен подход е подходящ за различни хора и ситуации. Това не пречи от всичко до момента да се роди нещо ново, което да е възможно най-универсално.
Също си мисля (и се надявам) след време това, на което ние сега се учим да са базисни умения за хората.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

За обединение в техниките ми е минавало през ума, защото напоследък при мен техниката е ЕТ+ТЕС, без да знам често кое съм използвал :lol: . Това обаче което си мисля напоследък е че не е лошо да се правят срещи между участници във форума или от такива дето упражняват ТЕС или ЕТ или някоя от предложените тук техники! Смятам че там духа според моя опит те кара да изправяш доста от т.нар. проблемите си ,а и после да продължиш с нов поглед. Помислете и ако някой смята, че подобни срещи могат да имат ефект, можем да открием нова тема , в която да се организират само такива събития. :!:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор