ET (Емоционална трансформация)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Вярване

Мнение от nikimm »

Иване, разбирам , че може би е много просто, но имам страх за дълбоката вяра, не знам все още защо. Усетих вярата веднага след първото ми ЕТ и две седмици след това, като продължителност. След това, съмненията и недоглежданията, какво става всъщност у мен самия отново се намесиха. Усещам, че имам още обем от работа или пък може това да е само настройката ми. Всичко е възможно, може и утре още да стане , а може и веднага след поста! :lol: Интересно е, че когато направя утвърждаване без ТЕС например "спокоен съм или напълно здрав съм" у мен някъде дълбоко нещо казва: "ама сигурен ли си , май не е съвсем така". Понякога пак си мисля, че някой строго ме съди отгоре и повече ме съди, отколкото да ме обича или да съм убеждението, че съм част от него!:). Това което пиша сигурно е нормално, а гледам че създателят на ТЕС го е написал.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

nikimm, позволи ми пак да се намеся...следя развитието ти с интерес :wink:
имам страх за дълбоката вяра
  • но нали не е необходимо да вярваш :!:
    • Усетих вярата веднага след първото ми ЕТ и две седмици след това, като продължителност.
    Според мен това е било разбиране, проумяване, усещане, а не вяра. Според мен "вяря" е сляпо доверяване в нещо неразбираемо понякога, като ТЕС(т.е. ти се доверяваш на ТЕС като нещо ново и непознато, което не разбираш, както и повечето хора явно; вярваш на Иван, вярваш на постиженията на съфорумците и т.н.), но от там нататък, работейки с ТЕС и ЕТ, съм склонна да мисля, че получаваш прозрения за истини, за реалности и това не е вяра, а проумяване на факти, осъзнаване на нещата такива, каквито те всъщност са...остава само да го приемеш:idea: и да не се самозадушаваш с досегашните си убеждения, "разумни" доводи и т.п.
    • у мен някъде дълбоко нещо казва: "ама сигурен ли си , май не е съвсем така".
Дааа, явно трябва, да поработиш в насока, да приемеш прозренията си :D и по-генерално, промяната си, защото за мен е очевидно, че се променяш!
Продължавай все по-смело! Позволи си промяната:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Да така е не е небходимо да вярваш, когато правиш ТЕС, но когато вярваш нещата стават съвсем различни и прости! Вярвай ми това не е било разбиране, а точно вяра и не е съвсем сляпа, а е въпрос на усещане! Но всъщност и няма значение какво точно е било, въпросът е , че човек да живее и усеща себе си щастлив! :D В това състояние нищо не е насила и почти няма въпроси, това вяра ли е , разбиране ли е, а просто се радваш без излишности. Написах последното така , както съм го усещал, дано не е объркващо! :D Един вид човек обича и се радва ,защото е роден за това ! :!:
Факт е обаче , че промяната ме плаши понякога, но както казваш имам да примем прозрения , разбирания и какво ли още не! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

  • Един вид човек обича и се радва ,защото е роден за това !
Приветствам!
Най-важното е, че ти си все по- наясно със себе си :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ако при ТЕС има сълзи, прозявки и всякакви други "странности" , означава ли според вас това нещо!?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ако при ТЕС има сълзи, прозявки и всякакви други "странности" , означава ли според вас това нещо!?
Ооо да! Класика в жанра! ТЕС работи :D :D :D Действай, точно си хванал нишката!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Напоследък стресът при мен е почти ежедневие! :D Просто се питам кога ще свърши и не свършва! Всеки ден се надявам утре да е друг, а то все си е така :lol: :lol: :lol: ! Познат сюжет за много хора най -вероятно! :D Днес обаче ми се случи и нещо интресено, което допълнително засили иеята за стрес! В един офис нервната жена на мой колега тръгна да ми разправя неща, от които видимо за всички искаше да ми каже да си ходя от офиса на мъжа и , и че видимо явно и преча за нещо!!! Познавам характера на тази жена и не съм много изненадан, но тя го направи в присъствието на други хора, което явно трябваше да ме засегне! За части от секундата си помислих да и отговоря равностойно, но в този момент може би уважението ми към съпруга й ме възспря. След тези секунди у мен навлязаха смесените чувства на това, сега аз трябва ли да съм сърдит, с наранено его и хиляди други неща. След тази случка останахме с тази жена около 30 мин. И интересното беше , че хем ми беше неприятно, а хем ми беше приятно - ходи го разбери! По едно време едва се сдържах да не се разсмея! Пукаше ми за нейното отношение, а и не ми пукаше, просто нямам обяснение! :lol: Тези 30 мин минаха някак си много естесвено, сякаш е естесвено човек да говори на друг човек, че иска да го изгони от някъде, където той смята че е господар! :lol: Опитвах се да се отпусна и не успявах до край, но имаше нещо, което не мога да си обясня, сякаш се радвам на това което се случи , особено сега като пиша поста си! :lol: А уж това е унижение, а пък може и така да се чувствам, честно казано не го изключвам, но пък се радвам за това :lol: ! Абе не знам от какво е , ама това сега което пиша в момента за мен има някаква истинност! Честно казано, имам усещането сега, че и тя не е разбрала какво е станало, защото нещата минаха сравнително естествено, а тя като че ли не можеше да си представи такова нещо, поне аз така го усещам! Мъжът й (моят колега ) почти ми се извини за отношението на жена си , а считам че и той усети, че аз нямам негатив към съпругата му! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

ЕТ и визуализациите

Мнение от nikimm »

Забелязвам нещо, което ми се стори интересно. Някои от участниците във форума споделиха, че ЕТ не им се получава. При мен ЕТ също напоследък е различен, понякога става, понякога не. Но забелязвам, че когато ЕТ не става и визуализацията ми е трудна :!: ! Искам да попитам форумците, дали тези които опиват тези два метода ,независимо колко често имат подобни наблюдения? :!:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

При мен визуализацията е перфектна от години а ЕТ даже не можах да почувствам за какво иде реч!
Времето е пари!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Започнала съм много да наблюдавам усещанията си. Преди съм изпитвала същите неща без да им обръщам внимание.
Скоро имах едно абсолютно нелогично напрежение. Бях навън с Яна и се притеснявах все едно, че тя е разстроена или не мога да се справям с нея. В същото време я гледам, че е съвсем спокойна и си пее нещо. Анализирах си състоянието и се убедих, че няма за какво да съм напрегната. Но то не пита дали искам да съ напрегната или не. Нямах физическа възможност за тесане. Качвахме се в трамвая и я носех на ръце. Докато пътувахме, направих ЕТ без да полагам ръцете си. Локализирах напрежението някъде около стомаха и си казах "Пускам го да изтече". То тръгна надолу и изтече. После имаше остатъчно напрежение, което тръгна нагоре и след две спирки бях нов човек.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Мая, ей така обичам и аз ! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Аз открих този сайт съвсем "случайно". Бях си пуснала търсачка за дишане на Бутейко и един от резултатите беше този форум :) И така аз попаднах на това, което години търсих и чаках и бях убедена, че трябва да съществува - практика, която регулира енергийно, без да изисква срециално време и усилия. И ето че я намерих :) Нямате си представа как се почувствах при това откритие :shock: :D
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Напоследък съм явно доста зает и както казват едно мои приятели "До там съм зает че не мога да чуя вътрешния си глас" :) . Това става и с мен напоследък. Правя ТЕС без формулировки по светофари докато мобилните телефони звънят. Според мен най-вредното изобретение в последните години това е мобилният телефон. Прави ми впечатление, че човек може да харесва професията която упражнява, и все пак да я работи под стрес. Едното не винаги изключа другото в моя случай. Това обаче мен не ме устройва и по този начин аз не се чувствам на място. Считам(т.е с настройката съм ) че това е временно , но уви всеки ден и всеки ден напрежението е налице. Осъзнавам, че това е само моята интрепретация и сега даже го пиша, но явно само го разбирам. Хващам се в моменти в които съм се стегнал и вярвам на всичко, което се случва около мен, сякаш е най-важното нещо на света. Обикновено реакциите на тялото са ми прояви на сърдечна невроза или неврологични прояви от шиповете по гръбначния ми стълб. Сърдечната невроза е с различни прояви от преди. Сега напреженеито е основно между гърдите в слънчавия сплит. Усешам как напрежението засяда в гръбнака ми. Напоследък не ми стигат и събота и неделя даже да се отпусна. Просто все едно нещо ми пречи да се отпусна. Всяко звънене на телефона е нещо като "тормоз". Абе общо взето това е картината ми напоследък. Почивката е важен момент, който явно по някакви причини не си позволявам, а и честно казано и другите ми помагат. Трудно ми е да фокусирам вниманието си към конкретен проблем с ТЕС или ЕТ, защото имам чувството че са безброй много. Все си мисля че ми бяга конкретността в ТЕС поради факта, че всичкко е на крак и в движение. Иван ми предложи темата за ВАЖНОСТТА. Нещо е проблем за мен защото аз го считам за ВАЖНО. Усещам огромен преломен потенциал в това у себе си, който обаче не е отработен и аз съм на повърхността му. До така степен , че тези дни се сетих за една поговорка: "Човек какъвто се роди , такъв и умира". Сигурно е вярна, пък и с ТЕС или ЕТ или каквото и да е ние се учим да приемаме. Не искам да коментирам поговорка и разплитам вярна или не, но ми дойде спонтанно. По-скоро въпросът ми е защо ли ми е дошла така спонтанно ? :!: :D Наскоро тес-нах , че с действията си привличам този хаос и като че ли имаше идея. Нещата се поукротиха малко! :!: Тези дни ще се опитам да улротя топката с ТЕС и ЕТ и да разплета възлите, докато усетя удоволсвтието о т отиграването на различни ситуации. Това ми е сигурния начин да разбера че съм ОК.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Хубаво е да тесаш, но не пречи да си помогнеш и чисто технически - изключвай си телефона, когато спиш или ядеш :wink:

Ми, пожелавам ти успех. Знаеш какво да правиш, знаеш как.
Ако много време не ми се получава да изтесам нещо, накрая тесам ПО. Бих ти предложила "Въпреки, че ми харесва напрежението; вкопчил съм се в него; това е неизменна част от живота ми; аз съм си го поръчал..."
А, и още нещо, което май забравих да пиша тук. Понякога, когато искам да правя ЕТ и подозирам, че имам ПО, правя едно "Въпреки че..." и после започвам ЕТ вместо потупване.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Бих ти предложила "Въпреки, че ми харесва напрежението; вкопчил съм се в него; това е неизменна част от живота ми; аз съм си го поръчал..."
Струва ми се интересно, не се бях сещал! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор