ET (Емоционална трансформация)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Днес мисля, че мога да кажа че осъзнавам какво ми пречи и как неусетно през годините съм влязъл в нещо, което като че ли разбрах , след като снощи пих алкохол. Днес , а и преди съм усещал, че имам чувство на ВИНА и напрежение, че съм се веселил. Аз вярвам, че нямам право да се веселя/отпускам по този начин (т.е. без да имам контрол над ситуацията). Не мога да си представя, че ще се веселя без контрол. Като че ли нещо ще ме накаже. Проблемното преглъщане е също моето желание за 100%-ов контрол. Страх ме е на някакво дълбоко ниво да се отпусна, защото вярвам че след радостта тялото ми ще бъде наказано. Даже сутрината се събуждам и почвам да сканирам тялото си дали всичко ми е наред. Алкохолът и опиатите явно са помощно средство понякога. :D Хем ми е смешно, хем ми е мъчно като гледам как се опитвам да контролирам нещо дето може и да го няма и това че пиша поста си не означава, че и сега не се опитвам да контролирам. Желяние за пълен контрол над всичко! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Преди три месеца една приятелка ми беше на гости с бебето си. На тръгване бебето се разрева от умора. Тя съответно стана много тревожна - една тревожност, която със сигурност е позната на повечето майки. На бързо на вратата я попитах къде е чувството на тревожност. Беше в главата. Казах й как да го източи и изведнъж тя стана спокойна. Мъжът й веднага оцени колко е значимо това упражнение и съвсем сериозно каза "Благодаря ти."
Вчера се видяхме. Познайте - тази тревожност повече не се е появявала.
Това е същата тревожност, която аз бях изчистила пак с ЕТ на два пъти и то все набързо по превозните средства (писала съм го по-назад в темата).
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Смятах да пусна една нова тема озаглавена "ПРОМЯНАТА", но така или иначе всички теми тук са свързани с това. :D Какво означава промяната и как я чувстваме и дали я чувстваме. Дали техниките, които прилагаме ни променят и всъщност усешаме ли го. Нали това е мерител за това дали има движение в главата. Повдигам този въпрос, защото от някои от форумците прочетох , че няма движение при тях по повод на определени проблеми. Самият аз също вс е още не съм разрешил някои от основните проблеми, които имам и зради които основно съм започнал да се занимавам с методи на самопомагане. В същото време ние продължаваме да задълбаваме в тези техники, въпреки че крайната цел не е постигната за някои от нас. Не означава ли това, че някъде нещо у нас подсказва че промяна има , само дето не е на 100% това, което искаме.
Честно да ви кажа аз лично след горе долу непълна 1 година практика в духа на сайта , мога да кажа че все още не ми стиска да стигна докрай в смелостта си за дълбока промяна. Усещам отпечатъка от работата, но целта, която стои пред мен е все още заобградена от ПО.Не знам какъв е , но го усещам. Ошо беше казал , че човек който не е готов да умре за да се промени, значи не всъщност не иска духовната промяна. Не мога да кажа към кои хора да се причисля, защото коронната ми дисциплина е да съм двете крайности т.е. или безкрайно чисто небе или облаци. Какви може да са тези такива модели, че да подлежат на такъв труд за промяна и силата, която подсъзнанието има да ги отстоява. Интересно ми е също , че в определени моменти съм реагирал, като свободен човек,а в друго време в аналогични ситуации се връщам с лекота към старите си навици, та да ви кажа съм се хващал че и за ТЕС забравям :D !!! Аз лично бих усещал промяната като нещо като 2 електрона, който да променят орбитата си на движение. Сега се сещам и затова, как Живорад е стигнал до 1аст от техниките си като идея. В Белград по време да разходка наблюдавал двама как искали да отскубнат едно дърво. Дърпали, дърпали но не могли да го извадят и тогава започнали да го клатят, така че дървото стигало от една крайност в друга и така извадили дървото. С една дума когато сме в една крайност ни трябва нещо много мъничко, което да ни върне в съвършено ново равновесно състояние, което е необратимо, ако е ПРОМЯНА. Не се ли пазим от страх от тези "критични" състояния, които всъщност може би са онова от което имаме нужда и това да ПО на ПО-ти. Както е при мен, ако си почивам вкъщи да предположим една седмица може да усетя щастието, веднага след няколко работни дни и малко умора започват глпавите мисли и модели. Винаги съм си мислил, че медитацията сред спокойствие и ароматни цветя е по-лесно отколкото сред прашния и шумен град, та даже до там да се питам дали в нашите условия това сред тихата гора е медитация. Имам приятели, които живеят относително спокойно , защото не правят почти нищо. В момента обаче, в който предприемат действия веднага излизат от равновесие и са ме съветвали да не си давам зор, защото така не се живее много. От години наблюдавам това и у себе си и съм "мечтал" и в двете ситуации да се чувствам еднакво комфортно. Ако на някой му е интересна тази тема и има идеи за основните ПО-та, които управляват "онези ограничаващи" модели, можем наситина да отворим нова тема, където да говорим и предлагаме първичните ПО-ти, които контролират живота ни и държат основния пакет акции. :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ники, нали Иван е описал основните ПО!? :roll:
И идеята, доколкото аз схващам, не е да се променим напълно в рамките на 1 година, а че това е париод от време, като приблизителен голям период(1сек. до 1 г.), за разрешаване на един от проблемите ни или колкото успеем броя и видове проблеми.
Хубаво е ,че се опитваш да си направиш равносметка, за собственото си развитие, за това ти предлагам, да я направиш на лист хартия (дневнек тук), за да имаш твърда отправна точка и база за сравнение, за това, какво точно си постигнал вече и за следващия период, който си дадеш. Гледай да разбереш и защо не си постигнал промяна по всяка конкретна точка.Ако не се сетиш, тесай наред всички ПО дадени от Иван и всички останали, които сам усетиш.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Според мен правим тес за да стигнем до ПО. Той може да е всякакъв. Ако ПО го няма няма да има и проблем.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

правим тес за да стигнем до ПО.
Всъщност правим ТЕС, за да преодолеем ПО. ПО не е цел а препятствие към целта. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

ОК! искам да кажа, че ако нямаш ПО не ти трябва техника !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Не съм съгласна.Мисля, че трябва да си препрочетеш този текст от книгата, че и цялага книга...Може би това да е разковничето на проблемите ти (непостигането на резултати).
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И двамата сте прави. :) Не се карайте и заяждайте, моля!
Който не си знае ПО в процеса на работа с ТЕС ще го открие. Повечето от нас не си ги знаят. Като ги открие пак с ТЕС ще ги преодолее.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

"Всичко е енергия. Енергията отива там, където я насочи мисълта и осъществява това, което е заложено в намерението. Стига да не й пречим със съмнения, които да я пренасочват." Иван Петърнишки
Искам да коментирам това, което Иван е подписал. От много време насам мисля точно по този въпрос. Чували сме, че ТЕС работи и без да вярваш и вероятно е така. От работата, която имам зад гърба си мога да кажа, че качеството на мисълта има голямо значение. Когато имам съмненения аз определям мисълта, като не много качествена, но това е моя оценка. Всъщност по мой си път съм стигнал до този извода за чистотата на мисълта. Когато допускаме съмнения, ние си режем от възможностите. Това според мен е основният ПО - СЪМНЕНИЕТО. Напрактика много от изброените от Иван ПО-та в книгата са по същество съмнения. Сега разбирам , че и аз съм изграден от съмнения и реално вярвам повече в обратното на това, което искам да се случи. По някакви прИчини вярваме, че по-вероятно е да се случи точно обратното на това, което иска е да се случи. Вярваме, че т. нар. "Неприятно" ще се случи по-лесно отколкото "ПРИЯТНОТО". Реално потенциалът на мисълта е у нас, само дето, както Иван казва ние й пречим със съмнения. Нещо ни пречи да не проявяваме съмнения и явно тя изпълнява някаква роля, от коята имаме нужда в определен етап. Това ми прилича на основния принцип на КС - просто да наблюдаваш или пък просто да следваме мисълта без съмнение.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

И какво стана сега :shock:? Прочетох три пъти цялата тема и сега ходилата ми неспирно парят. Нищо не съм правила, защото в темата няма указания какво и как (иначе бих опитала с удоволствие). Енергията ли ми изтича, що ли? Да се плаша ли? :D Ей сега се премести от надлъжния свод към пръстите. Пъргава ми е тя :D
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не се плаши. И това ще мине.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор