Страх и натрапливи мисли

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

vqra написа:Браво, Thesoanita! Радвам се!
Аз също в една от сесиите ми се видях малка с един надут балон и шапка ...............Почувствах се безсилна, че дори ТЕС не можа да изкара на повърхността онова, което съм преживяла като малка.....
А в тази сесия кое го изкара?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:..
А в тази сесия кое го изкара?
Нищо.

Преди време ходих при една нотариуска, която първоначално се държеше добре с мен, беше интелигентна, страхотен специалист, а това означаваше голям авторитет за мен. Според мен по никакъв начин не бях провокирала промяна в отношението и, но след второто ми посещение, тя започна да се държи отвратително и арогантно с мен и явно показваше, че съм и неприятна. Да поясня, че тук сме малък район, повечето хора се познават и има само две нотариуски. След време разбрах, че на братовчед ми жената работи в банката която обслужва нотариуската, че се познават и че тя след всяко мое посещение, ходила след мен там. Ама това са подробности.........

Разказвам ви за третият път, когато ходих при нотариуската и тя се държа отвратително с мен. Стана ми мн. кофти, тъй като не бях провокирала с поведението си това. Да подчертая, че тази жена я харесах, ама много, тъй като мислеше по начин който ми допада, разсъждаваше логично, даваше ясни отговори и т.н. Казусът, за който ходих при нея беше сложен, но не нерешим. Искаше време и обикаляне по институциите. Тя ми даваше добри съвети къде и какво да направя. Бях решила на 100 %, че тя е жената, която ще узакони сделките.......

....След като излезнах от офиса и се разплаках. Още същия ден тес-ах с: "Въпреки, че ..... се държа отвратително с мен, а аз с нищо не провокирах подобно отношение......". Повреме на ТЕС ми просветна, че нотариуската може да се държи с мен, както си пожелае, но аз самата се нуждая от нейното добро отношение и добра оценка за мен, тъй като ако не го получа, това влияе на собствената ми самооценка, чувствам се зле, с часове анализирам защо тя се държи така и така с мен...

Изведнъж ми хрумна същинската декларация: "Въпреки, че се нуждая от одобрението на други хора /особено онези които считам за авторитети/ , за да се одобрявам и харесвам аз самата...."

Бях нацелила болното място. Тес-ах няколко пъти. В една от сериите се видях, както бях на снимката, която имам като дете - 4,5 годишна, с късата рокля и надут балон. Разтърсих се от рев. Толкова силно ми се прииска да го гушна това малко, сладко детенце, да разговарям с него. Да го попитам какво му се е случило, за да има такива "идиотски" потребности днес като възрастен човек. Исках да разбера повече, да изгледам видеофилми от различни моменти на живота ми като малка. Но само ревях. Ревях, тупах точките, докато ми мина. Нищо не успях да си спомня. Пълна амнезия....

такивамитиработи

На следващия ден отидох при другата нотариуска.

Бягство.
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Т.е. всъщност ТЕС е изкарал разни работи, но ти не си продължила процеса, не си гушнала детенцето, не си разговаряла с него. Избягала си. И продължаваш да обвиняваш ТЕС, Нотариуската и т.н. външни фактори вместо да поработиш със себе си.
осъзнаваш ли, че всички външни фактори се появяват в правилния момент за да ти помогнат да се осъзнаеш, разбереш и приемеш?
Трябва да си благодарна на нотариуската, че ти е натиснала някои бутони, които са изкарали на повърхността стари подсъзнателни модели на поведение. И вместо да бягаш от нея е било добре да продължаваш да ходиш при нея и да чистиш, чистиш, чистиш........докато поведението й спре да ти влияе.
И тогава - О, чудо! - поведението й най-вероятно щеше да се промени.
Тя е била и продължава да е точният човек в точният момент.
Спри да бягаш!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Голямо БЛАГОДАРЯ!
ivangp написа:Т.е. всъщност ТЕС е изкарал разни работи, но ти не си продължила процеса, не си гушнала детенцето, не си разговаряла с него. Избягала си
Tочно.
ivangp написа: И продължаваш да обвиняваш ТЕС, Нотариуската и т.н. външни фактори вместо да поработиш със себе си.
осъзнаваш ли, че всички външни фактори се появяват в правилния момент за да ти помогнат да се осъзнаеш, разбереш и приемеш?
Не!!! Не обвинявам нито ТЕС, нито нотариуската. Смятам, че трябва да работя със себе си по този въпрос, но го отлагам. Вероятно подсъзнанието ми намира някакви ползи от авторитетите. Никога не съм имала доверие само на себе си. Винаги съм търсила подкрепа от авторитет. Ами ако се освободя от авторитетите, ще се наложи да разчитам изцяло на собствения си разум. А той достатъчен ли ще бъде? Ако това се случи ще му се наложи да се потруди, а е толкова по-лесно да се осланяш на авторитети. И т.н. Толкова за ПО-то.
Но не е само то.

Да трябва да съм благодарна на нотариуската и точно това, което ме съветваш възнамерявах да правя - да продължа да ходя при нея докато изчистя всичко това. Но пак по време на една от ТЕС-сесиите ми си спомних как една сутрин /още преди да започне тя да се държи зле с мен/ тичах към автобуса с документите за при нея и "случайно" без да искам изтървах визитката и на земята. Нямах време да се връщам за нея, тъй като автобусът щеше да замине без мен.
Сделките още не са извършени /аз само съм записала час при другата, дори не съм я виждала още/ и имам възможност да отида пак при тази която не ме харесва. Но това с изтърваването на визитката считам за знамение, че не бива да ходя при нея. Нямам и доверие. Страхувам се да не ме прецака при сделките, след като е пристрастна към опонентите ми.
Ще съм благодарна да чуя мнението и на другите! Ники, Мая, Фам,..., кажете моля...! При коя нотариуска да отида? И сега не ми казвайте, да тес-ам, че ви искам мнението. Мога и сама да реша, но ми е интересно какво мислите вие по въпроса. Поздрави! :)

сори за спама
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Иди при първата и ТЕсай всички страхове, че ще те прецака и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Иди при първата и ТЕсай всички страхове, че ще те прецака и т.н.
OK, а за изтърваната визитка, какво мислиш?
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мисля, че е изтървана визитка. Даже съм убеден. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Хи :lol:
Вяра, постъпи така както чувстваш, че е правилно. А и ми се стори, че прочетох че била "пристрастна към опонентите ти". В такъв случай защо изобщо питаш. Падналата визитка ти дава отговора.
Успех! :)
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Eй, че сте гадни! ;)

Не може ли да сте на едно мнение! :)))))
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, все ми е тая при коя ще отидеш. Ако искам нещо по-конкретно, то е да си доволна от избора си.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа:Вяра, все ми е тая при коя ще отидеш. Ако искам нещо по-конкретно, то е да си доволна от избора си.
Хубаво де! Но при коя ще съм доволна? Би ли попитала Махалото? :)

Ще ми покажеш ли на срещата как става тоя номер с махалото?
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Thesoanita, много благодаря за съобщението ти. Мисля, че няма никакъв проблем да го публикуваш тук, защото със сигурност ще бъде от полза за много хора. Толкова е хубаво!!! Ще се възползвам от съветите ти. Още веднъж БЛАГОДАРЯ! :D
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, на кинезиоложкия семинар се учи мускулния тест, който аз наричам махало.
На срещата на 20-ти може също да говорим.
И не, не мога да си питам махалото от коя ще си доволна, защото не е моя работа.
Сядай да тесаш - за поемане на отговорност, за авторитети и под.
Thesoanita
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 12 Окт 2010 22:59

Мнение от Thesoanita »

Thesoanita, много благодаря за съобщението ти. Мисля, че няма никакъв проблем да го публикуваш тук, защото със сигурност ще бъде от полза за много хора. Толкова е хубаво!!! Ще се възползвам от съветите ти. Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
Вяра, аз ти го пратих като лично съобщение, защото и ти споменаваше в твой пост за това, че си се сънувала като малка. Написах го специално за теб, не съм съхранила съобщението, щом смяташ,че ще бъде интересно и за останалите просто направи copy and paste! :wink:
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Maя, знам, че това се учи на този семинар, затова го чакам с нетърпение. Имам някаква теоретична представа от книгата на Дона Идън, но тя говори за партньор при този тест, а аз не мога да разчитам на такъв по всяко време. Надявам се да науча на семинара как се прави този тест без партньор.

Знаех си, че ще ме пратиш да тес-ам. :D

Thesoanita, ОК, ще го пейстна тук. Съвсем оспамихме темата, ама нямам идея къде.
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор