Предизвикателството - гняв

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Arethuse написа:Също така си мислех, че до някаква степен може би гневът ти е свързан с неудовлетвореността от раждането, може да
помислиш и потесаш и в тази посока :)
От това си е, поне аз така преценявам нещата. Гнева накрая остана като остатъчен продукт сякаш. Защото другото е изчистено. Тесам от време на време да пробвам дали ще излезе нещо от там, но за сега нищо. Първите няколко дни излизаха разни работи, но последно време - нищо. Не се отказвам де.
Иначе тесам това, че не сколасвам все с десетте серии.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Ден седми

Направих пълни 10 серии от предизвикателството. Тесах и някои други неща, които изникнаха. Не мога да ги опиша, защото не ги помня.
Бях спокойна като цяло, сутринта имахме някои пререкания с мъжа ми, нещо му се зъбех за глупости. Тесах и това.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Днес ми е 11 ден от Предизвикателството. Все още от време на време пропускам някоя серия, но като цяло правя доста серии (престанах да ги броя :roll: ).

Наблюдавах няколко интересни промени в себе си. Едното е, че няколко пъти ми се случи точките, които потупвам да са болезнени при потупване. Не съм го тесала това - случаите са единични (три пъти до сега) и не бих казала, че е неприятно. Ако не се лъжа в книгата пишеше, че може да се получи това, защото по точките се събира лимфа, която се "маха" при с това потупване.

Получих болезненост в прасците, нещо подобно като тази болезненост по точките. Правя си специален масаж и тесам този проблем. Мисля, че отшумява. Възможно е и да не е свързано с Предизвикателството, а да е от това, че напоследък се случи така, че водя доста застоял живот (но може и да е предизвикано от Предизвикателството), не че това има някакво особено значение.

В мен изникна страха, че в момента, в който спра да тесам този гняв, той ще се връща непрекъснато и ще трябва да го тесам всеки ден цял живот, за да не се връща. Мисля, че е ПО - тесам го! Страх ме е също, че винаги ще има едно съмнение в мен, една напрегнатост, кога пак ще избухна, кога отново гнева ми ще изригне неконтролируемо. Тесам и това...

Изникна и ужасно болезненото желание отново да съм бременна и да имам второ дете! Кошмарно е просто! Само за това си мисля, като видя бременна и почвам да плача и усещам една болезнена празнота в себе си. Осъзнавам колко пагубен е този копнеж - новото дете няма да заличи прегрешенията ми към първото ми дете. Божидар заслужава да оправим нещата между нас преди да работим за второ. (Майче, благодаря ти за оня разговор, много отрезвително ми се отрази)
Та тесам и това безумие, което ме е обзело!

Честно да си кажа радвам се, че започнаха да изникват големи и важни неща преди да съм се обезверила отново, че съм на грешен път и нищо не се получава както трябва! :) (въпреки, че и преди това знаех, че съм на прав път и просто трябва да съм малко по-упорита и инатеста)

Това е от мен за сега!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Не съм писала тук отдавна, бях извън града и без Интернет. Но за щастие този път се справих много по-добре с Предизвикателството. Имам още 2 дни докато го приключа. Честно да си кажа, сякаш вече не изпитвам нужда да го правя, но съм решила да го завърша докрай. Надявам се нещата този път вече да са окончателно изчистени.

Имах няколко кризи. Ужасни, гневни изблици. Не можех да се овладея, дори да се тесам не можех. За щастие отминава бързо и почти без последствия. Повече от десет дни не съм изпитвала какъвто и да е гняв към сина си. Решила съм и след като приключи Предизвикателството поне веднъж на ден да тесам гнева (към сина си или към други хора) още известно време. Като цяло винаги съм имала проблеми с овладяването на гнева си и работата не е приключила съвсем. Но мисля, че постигнах целта, заради която започнах това Предизвикателство.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Много добре звучи :)
Колко бързо минава времето отстрани. Аз като започна, един месец се точи ли точи. А ти имам чувството, че оня ден започна.

Имаш ли подобрение на зрението?
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Честно да си кажа на мен ми мина ужасно бързо. Като никога не го мислех колко още ми остава. :lol: Днес си погледнах кога съм започнала темичката за да сметка още колко имам! :)

Не съм забелязала промени в зрението си, но напоследък не мога да търпя въобще очилата си, което също си е промяна. Преди си налагах да ги нося, само когато гледам ТВ или съм на компютъра, сега въобще не мога да ги търпя и си налагам да си ги слагам от време на време за да не се дзверя срещу монитора като приятел.

Мисля да прилагам системно Заклинанието на Иван за гнева, след като приключа с Предизвикателството. Много ми приляга за случая.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Днес приключвам с Предизвикателството. Определено беше успешно. Вчера изникна още един аспект (дразнител), който предизвиква този гняв в мен - тесам го от снощи. Още не мога да кажа дали има ефект, но не се отказвам.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Мисля, че тесането за новооткрития дразнител работи безотказно. :lol: Снощи се обади гузната ми съвест, как съм се държала с въпросната личност, защото не мога да я понасям край себе си. Даже някакви топли чувства се прокраднаха. :lol: Тесам си гузността, не ми понася.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Такааа! Нещата при мен вървят все по-добре. Тесам всеки ден със заклинанието. Не съм имала нови кризи от не помня кога. Понякога се нервирам на мрънкането на синковеца. Опитвам се да го тесам това. Обикновено става кисел и ужасен когато баща му си е вкъщи. Над това трябва да работим групово. Мъжа ми също да се теса, както и малкия да тесаме.

Иначе се забелязва голяма положителна промяна в отношенията ни. Много съм горда и доволна от себе си.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Супер, много се радвам за вас. И ви завиждам някак :wink:
Ние напоследък не сме в цветущи отношения. Правя, каквото мога по себе си. Но не стига. Чудя се накъде да подкарам. Бавно върви, но ще стане :)
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Честно да си кажа не знам какво да те посъветвам (въпреки, че ми се иска). Хубаво е, че има поне някакъв напредък.

Тази вечер след дълго отлагане се заех с изучаване на мудрте. Отдавна си го бях оставила "за после", явно сега им е дошъл моментът. Правих ето това: http://zashto-kak.hit.bg/spisak.htm#es

Интересното е, че откакто съм се заела да се лекувам винаги ме "удря" в щитовидната жлеза. Понякога дори изпитвам болка в тази област. Много интересно. Имам чувството, че всичко от там ми минава! :lol:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аз все още оставям мудрите за по-нататък. Но сигурно скоро ще им дойде времето. Интересно ми е какво има в тях :)
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Хич не съм го планувала това изучаване на мудрите. Дойде ми "свише". :D И на мен ми е изключително интересно, въпреки, че сега ми е малко каша в главата коя за какво служи и прочие. Но с времето и практиката ще ги науча. Мъж ми и той е заинтригуван и прояви желание и той да ги практикува.

Не знам на какъв принцип работят (това предстои да го разуча), но са много силни. Днес правих една защитна мудра срещу неприятен и болезнен спомен. Отне ми не повече от минута да се успокоя и да си възвърна самообладанието. 8)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Установих, че моя сниковец много ме дразни и изнервя и му се гневя, когато го приспивам вечер. Не ми се беше случвало отдавна да го приспивам вечер, но снощи се наложи и беше много неприятно изживяване и за двама ни. :( Сдържах се да не му се разкрещя или да го ударя, но гнева кипеше в мен. Тесам този аспект.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

В момента чета една от книгите на Луиз Хей, та си намерих там едно много хубаво положително утвърждение, което много ми допадна и започнах да използвам:
"Сега освобождавам гнева по положителен начин."

Аз го използвам така:
"Въпреки, че изпитвам гняв към (детето си, мъжа си, баща си....), аз напълно и безрезервно приемам себе си, обичам се и се освобождавам от гнева по положителен начин сега!"
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор