Решен проблем за 2 дни - възпален нерв

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
diz

Решен проблем за 2 дни - възпален нерв

Мнение от diz »

Имах проблем с лакатя от 3-4 месеца ,възпален лакатен нерв.Сутрин като се сабудя изпитвах силна болка докато не пораздвижа ръката си , след време започна да ме боли и другата ръка.Започна да ми пречи на работата и се притесних, отидох на лекар напалниха ми задника с инжекции пих три вида хапчета болката намаля но след като приключих курса на лечение болката започна да се завръща отново.Попаднах случайно на този сайт, купих си книгата на Иван преди три дни ,след което за два дни с ТЕС я оправих напълно.Още немога да повярвам колко бързо и лесно свърши този проблем.Сега се захващам с наистина сериозните си здравословни проблеми с които няма да ви занимавам сега а когато имам резултат.Поздрави на всички!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Е, днес само добри новини. Честит нов лакът. Със здраве да си го ползваш :D
bebe73
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2010 10:34

Мнение от bebe73 »

diz какво става с болежките,работиш ли по въпроса? сподели...... :wink:
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

фациалис

Мнение от Siska »

Искам да споделя нещо много интересно за мен - преди 10 години, че и повече, имах фациалис (възпление на лицевия нерв, от който има преза на половината лице, която се обслужва от този нерв). Оправих се, обаче ми остана лека асиметрия на лицето, придружена със синкенезии (т.е като например си вдигам веждата ми се дърпа ъгълчето на устата) и това на моменти стяга бузата ми. Толкова съм свикнала с това, че не съм го ТЕС-вала, пробвах само 2-3 пъти да освобождавам бузата от стягането, което понякога усещам с техниката на Метафората и толкоз - беше преди месец поне. И така, ТЕС-вам си аз други неща и изведнъж последните дни, започвам да усещам как лицето ми се "издърпва" (както става при сенкенезиите) при потупването на точките и после се отпуска само и го усещам цялостно облекчено. не знам дали от това синкенезиите ще изчезнат, но усещането е страхотно - така ми се отпуска бузата :)) Ще споделя след време дали "от-само-себе-си" :P се оправил фациалисът ми или не (засега все още не го адресирам директно, защото ми е интересно какво ще стане ;))
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Следи темата за мнения от ПЕАТ семинари. Виж къде и от колко часа ще е срещата ни на 12ти и ела да пробваме нещо, да видим дали ще те отпусне съвсем. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Следя я аз темата и много ми харесва какво пише там :) Подготвям се.. :)) Благодаря! Ще проверя за 12-ти
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Здравейте!Много ще се радвам да напишете дали сте премахнали стягането на бузата и въобще ефекта от ТЕС.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Здравей DG, има ефект, но не е минало напълно - в момента изобщо не го усещам, когато не си движа лицето, синкенезиите (т.е. това да ми се дърпа например ъгъла на устата, когато си движа веждата, също намаляха, но ги има). Имай предвид, че аз не се фокусирам да правя ТЕС само за това, по-скоро правя за други неща (най-вече за венците, а двете може и да са свързани) и лицето ми се оправя като страничен ефект. Когато обаче съм правила ТЕС за бузата с декларации за това, че това стягане ме дразни, че ми е мъчно че бузата ми е стегната и т.н. и веднага след това, я усещам много отпусната. Успех!
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Питах,понеже на мене ми се схвана шията.И ТЕС имаше ефект, но временен. Докато тесвах, че подсъзнателно искам да съм болна, както и че определен човек е забил "стрели" във врата ми и докато визуализирах, че ги махам и си му ги връщам, имаше някакъв ефект, но на следващия ден или час пак ме заболяваше. Сега се случва нещо, което чакам от поне три години да се случи и откакто осъзнах, че най - после мечтата ми се сбъдва, почувствах едно отпушване във врата и сега съм по - добре. :D Имам много работа, но не усещам болка, докато я върша :D
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

ДГ! искам специално да ти благодаря за поста за възпаления нерв! Той отвори в мен няколко въпроса - 1. Замислих се, защо всъщност не се опитвам да го излекувам, а го правя само междудругото?? - и очевидния отговор, който аз не осъзнавах, въпеки, че и на ПЕАТ семинара стана дума за това - защото съм убедена, че няма да се оправи ;))
2. Оттам се отпушиха и други въпроси (вчера 2 часа се занимавах с това) - осъзнах, че "искам да съм грозна, за да К. (тогавашното ми гадже, преди 10г) да ме остави на мира" и до "искам да съм грозна, за да не ме харесват само заради външността ми"
3. И! след 2 часа комбинация между ТЕС и ПЕАТ почувствах такова облекчение - имах усещането че се спукал балон в бузата ми и излиза супер много енергия и мноооого ме отпусна. Днес пак си ги имам синкенезиите, но след като може за малко да си тръгнат - значи може и за по-дълго! :lol:
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Много се радвам!Абсурдно е, но е истина, че получавах облекчение, когато насочвах декларациите към вътрешното ми желание да съм болна. Всъщност така осъзнах и причините да съм прекалено притеснителна. По този начин стопирам изискванията на околните да съм перфектна. В миналото - от родителите ми. Сетих се за разни случки, в които нарочно съм преувеличавала притеснителността си, дори пред самата мен, за да мога после да разправям, ей, как се притесних тогава, чак името си забравих!
Глупаво е, че макар че притеснителността ми в момента не ми върши никаква работа, но стария модел продължава да работи.
Мисля, че разбирам какво цели ТЕС, да вникнеш в спомените си, там, където си реагирал погрешно - било с притеснение, мъка....Като препрограмираш миналото, постепенно и с воля променяш сегашния си облик.Така ли е според вас?
Та врата продължава да си ме боли. Само че не мога да виня в момента ТЕС, че не помага, защото не съм го правила...Вълнуват ме едни хубави работи, за които сигрно ще ви пиша по - нататък в моя дневник. :)
Книгата на Норбеков относно премахването на очилата за седем дена е чудесна. Много е забавна и там е зачекната темата за мързела. Докато я четях, едновременно се забавлявах и откривах истини за себе си. Особено за МЪРЗЕЛА!Това много трябва да се тесва. :D
Близка беше болна от същото - схващане лицев нерв и неподвижна половина на лицето. Та тази жена е едновременно много добра, но всъщото време имаше навика да кълне, който прави лошо. И всеки път свързвам това й схващане с тази лоша нейна черта.Макар че въпреки това, което пиша, много обичам тази жена.Помисли над това.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Благодаря ти, ДГ, за съжаление този проблем е от много отдавна, т.е. не си спомням много каква точно съм била тогава - проблемът стана от климатик, който ми духаше в лицето, но и аз си мисля същото като теб - какви негативни моменти и емоции е имало, особено че аз от както се помня съм доста нетърпелива и това създава напрежение, т.е. 90% е фактор..мисля си най-вече за тогавашното ми гадже, защото имахме проблеми, но сега като го пиша се сещам, че аз седях на този климатик, защото си пишех дипломната работа в офиса на баша ми.. може и предстоящото дипломиране да е свързано ..:) Наистина е хубаво човек да пише! Изобщо не беше хрумвало за дипломирането досега :o

Докато четях поста ти, ми направи впечатление едно изречение и искам да ти го споделя:"нарочно съм преувеличавала притеснителността си, дори пред самата мен, за да мога после да разправям, ей, как се притесних тогава, чак името си забравих! Глупаво е, че макар че притеснителността ми в момента не ми върши никаква работа, но стария модел продължава да работи"

Според мен не глупаво, а нормално - смисъл, че повечето хора реагират по някакви модели, но може би си струва да ТЕСваш тези случки и преувеличаваш на макс притеснението, би трябвало в някакъв момент за си тръгне :)

Колкото за препрограмирането на миналото - аз си мисля, че ние не сме реагирали по принцип грешно в миналото, човек си реагира естествено на средата и съответно правилно, просто обаче понякога тези реакции ни пречат в друга среда, настоящата (например аз съм възпитавана да бъда много асертивна и да съм винаги "в бойна готовност", т.е съм реагирала правилно като съм се държала така в семейството си, само че понякога това ми пречи и ме ограничава в сегашния живот, който вече не го изисква от мен..). В този смисъл, за мен поне, чрез ТЕС човек по-скоро се освобождава от ненужни неща - емоции, и по-естествен начин, без волеви натиск, това се отразява на възприемането му на нещата и на поведението му, което е супер :)

Успех с тези твои хубаво работи! :lol:
Публикувай отговор