Предизвикателство - зрение, подобрение

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
***em4eto***
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:58

Мнение от ***em4eto*** »

Пак ходих на очен лекар. В общи линии няма промяна - едното око се е покачило с -0,25, а другото е намаляло с толкова. Астигматизмът се е покачил малко на едното око, но все пак няма нужда от диоптър. Важното е, че напоследък се бях обезверила малко, случиха се разни неща и ги свързвам със зрението. Сега отново има баланс, дори последните дни усещам как ми просветва все повече... Продължавам да упорствам и в момента съм заредена с още повече търпение от преди. Взех си едни очила от -1,5 и ги слагам по малко вечерно време пред компютъра и телевизора - диоптърът е по-малък и продължавам да "карам" очите си да фокусират :). Не знам... просто няма да се откажа. Усещам го в моментите, когато достигам идеален фокус, когато всичко е ясно и знам, че виждам с МОИТЕ очи... Ще видим какво ще стане нататък :))
Aqua
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 11 Юли 2010 18:36

Мнение от Aqua »

Чел съм книгата на Норбеков за очите, в която ако не се лъжа пишеше, че подобни проблясъци са признак, че се излекуваш.

Не съм експерт, но съветвам те да не "караш" очите си да фокусират както ти казваш, а да им позволиш те сами да си фокусираш, защото здравето е естествено състояние за теб, то ще си дойде само, когато съпротивлението изчезне. Очите си знаят работата, ти само се погрижи да премахнеш психическите "спънки" и пречки.

Много, много поздрави и успехи! :)
self
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Дек 2010 21:32

Мнение от self »

monster написа:Чел съм книгата на Норбеков за очите, в която ако не се лъжа пишеше, че подобни проблясъци са признак, че се излекуваш.
така е монстър за проблясъците, аз си възстановявих зрението чрез с-мата на норбеков, Като свалих диоптрите на моменти се влошаваше зрението, имаше една синусуида - ту ясно, ту леко мъгливо..защото мозъкът не може постоянно да задържа ясните образи , свикнал е с мъгливи и затова на моменти зрението се влошава, докато най накрая бива принуден да задържа само ясни образи .Тази борба трае около 1-2,3 месеца
Да и за фокусирането е така, не трябва да се напрягат очите.Аз голяма грешка правих като гледах таблицата за корекция на зрението., напрягах си очите .
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Поздравления на SELF , че споделя успеха и грешката си ! :!:
Норбеков това с пренапрежението изрично го подчертава като подводен камък.
Поздравления и за ***em4eto*** , че не се отказва а продължава само така.

Но пак според Норбеков до 10 диоптъра , трябва да забравим за очилата а не да минаваме на по-малък и по-малък диоптър.
Според мен ТЕС+Норбеков и ще се получат нещата , ТЕС се съчетава със всичко само идея давам :idea:
Ако искаш ще ти пратя видио упражнения по систамата на Норбеков но съдейки по *** в ника ти май не си на Ти с руския ако бъркам кажи и ти ги пращам :-)
Дерзай всичко е в твойте ръце , нали знаеш помогни си сам за да ти помогне и Господ:-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Аватар
life_guest
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 31 Яну 2011 20:48
Местоположение: Варна

Мнение от life_guest »

Здравейте от мен , казвам се Димитър Томов на 21 г от Варна. Искам да споделя част от своят опит относно възстановяването на зрението. През последните 5 месеца това се превърна в моя основня цел, занимание, интерес. Моето желание бе да възстановя зрението си бързо, не можех да чакам , нямах търпение , не можех да се сдържа да правя тренировки само по 20 мин на ден както съветва Норбеков. Стигнах до следните изводи за себе си. Възстановяването на зрението в никакъв случай не трябва да се приема като нещо за което човек трябва да полога големи усилия - то става лесно и бързо, ако човек знае как да го направи.
1. Изберете далечен обект - най-добре е това да е дърво с много детайли - листа. Насочете вниманието си към най- малкият детайл - който можете да видите.
2. Отпуснете напълно очите си и мусколите около очите, без никакво присвиване и напрежение. Въпреки дискомфорта и напрежението , което ще усетите, ако "пуснете на свобода очите си" в този момент зрението рязко ще се подобри- активират се правилните мускули, които фокусират очите. Веднъж щом усетите напрежението от стягането на тези мускули- задачата е възможно най- плавно, нежно и спокойно да премигнете, отваряте очи, отново се активират мускулите, почуствате леко напрежение и отново премигате плавно и спокойно- важно е примигането да става при леко напрежение, а не да се изчаква то да нараства допълнително. Така се получава финна настройка на "фотоапарата". Настроението се повишава рязко и естествено, без да е нуждно изкуствено да го повишавате чрез мускулен корсет. Важно е да изпитвате възхищение и интерес към обекта който гледате - да получавате любов от картината. Може да си пуснете и подходяща музика , както и да си спомняте хубаваи моменти от живота си. Според мен гледането на зрителната таблица не е добър вариант - защото това поражда психическо напрежение - да вижиш по-ясно. Усмивката по време на упражненията също не е задължителна, а изкуствената усмивка дори пречи, защото напряга мусколите около очите, които от своя страна блокират мускулите които фокусират очите. Зрението до голяма степен е въпрос на ментално състояние - най- добрите варианти според мен са пълното спокойстие, радостното очакване на нещо хубаво в близко бъдеще, както и високото настроение - октавата на Норбеков. При всяко едно от тези състояния, ако очните мускули не са изморени и претоварени, зрението силно се подобрява. Хубаво е човек да тренира само до момента в който му е приятно, без много напрежение, когато мускулите се изморят трябва да се спре. Също не препоръчвам често да се насочва вниманието вурху надписи, номера на коли и други, защото това отново създава психическо напрежение да видиш, поне докато зрението не се доближи до 100 %.
Това е на кратко от мен, надявам се да съм полезен на някого с поста си :)
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Life_Guest,
Би ли споделил какво си постигнал с твоя начин моля.
Това което правиш е едно от упражненията на Норбеков , с таблицата е друго упражнение поне според мен.
Усмивката е за настроение , не трябва упражненията да се правят насила или по навик файдата ще е никаква.
И това важи не само за Норбеков , а и за ТЕС и всяко упражнение!
Мое мнение!
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Аватар
life_guest
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 31 Яну 2011 20:48
Местоположение: Варна

Мнение от life_guest »

Да така никога не трябва да се тренира насила или по навик. Когато аз тренирам си избирам нещо което е красиво за мен, нещо на което се възхищавам, нещо което да предизвика душевен възторг , когато образът се изясни допълнително - по този начин настроението ми се подобрява по естествен начин. Преди да почна да се занимавам имах около 1.5 диоптъра на дясното око и към 4 диоптъра на лявото. При мен резултатите тръгнаха още на 26 май , след което преживях една седмица в еуфория , през което време зрението ми всекидневно се подобряваше, мозъкът ми започна да действа на много по високи обороти, включи се интуицията ми и започна да ми дава отговори на въпроси, които ме интересуваха от много време. Ефекта на този емоционален подем чуствах върху цялото си тяло, самочуствието ми се вдигна - сам бях постигнал резултат, който е необикновен за повечето хора. След което последва сесия, много четене по цял ден, психическо напрежение , извади ме от ритъм, казвах си веднъж да свърши сесията ще стигна докрай много бързо. Но в последстие в следващите месеци всичко се превърна в тренировка и всекидневно пренатоварване на очите. Имах мощтни проблясъци, но средните резултати стояха на едно ниво. Съвсем наскоро отново налучках правилният път - чрез плавното и спокойно премигване, преди напрежението в очите да нарастне. Мисля че огромната ми любов към природата е нещото което най-много ми помага. Сега когато съм навън зрението ми е почти на 100 %, когато се върна в нас зрението ми поспада- може би защото мозъкът ми е свикнал със старите образи.
Бих обобщил всичко казано досега в следните принципи:
Любов към себе си, любов към очите - за работата която вършат, любов и интерес към околният свят, правилна техника на тренировка и безтрашие да погледнеш смело и със самочувстие на победител към всичко :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Тези диоптри за които говориш, късогледство ли са или далекогледство.
Това упражнение, което си описал, според мен, ще работи добре за подобряване на далечно виждане, но не и на близко виждане или четене например. За близко виждане трябва да се упражнява човек да вижда на близко и да чете от близко.

Както и в ТЕС, когато пишете за успехи или неуспехи в каквото и да е отношение бъдете по-конкретни в описанието на проблема, работата върху него и постигнатите резултати. :idea:
Последно промяна от ivangp на 25 Юни 2012 08:43, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
life_guest
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 31 Яну 2011 20:48
Местоположение: Варна

Мнение от life_guest »

Да трябваше да уточня , става въпрос за късогледство. Мисля че това може да помогне по същия начин и при далекогледство , ако се гледа от близо някое красиво цвете например, отново нещо което да носи хармония и щастие на душата, основното е - естествено подобрение на настроението и плавно , нежно и спокойно премигане за активиране на нужните мускули. В този случай нямам опит, но предполагам отново ще има отлични резултати. Принципно това не се различава от системата на Норбеков, но вместо да се гледа зрителна таблица, се гледа нещо красиво. Премахва се всякакво напрежение да разчетеш букви, премахва се напрежението от това дали успяваш да подобриш настроението си достатъчно по изкуствен начин чрез мускулен корсет и приятни спомени.
sunny bunny
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Авг 2008 09:31

Мнение от sunny bunny »

Здравейте.
Може ли да използвам темата на Емчето за няколко въпроса.
Бих искала да направя Предизвикателството за късогледството и астигматизма на дясното ми око. Лявото е протеза. Наскоро бях на лекар и той ми написа рецепта за очила. Всъщност нося очила от 10-годишна, сега съм на 36 г. И аз не си направих новите очила ,защото реших, че след един месец вече ще съм подобрила зрението си. Това може би е грешка и трябва да направя сега очилата си, пък каквото се получи.
Прочетох темата на Емчето, на Аретюз също.
Но това, което най-много ми се иска да направя, е да си следвам своето усещане.
И друго - дълго време, заради протезата, не исках да съм без очила, защото те оптически прикриват този проблем. А и обичам да нося очила. Но сега реших, че ако зрението ми се оправи, пак ще си направя очила, може би с леко затъмнени стъкла например.
Моля, посъветвайте ме каквото ви идва отвътре :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здравей! Ако от вътре те напъва да следваш себе си, просто го направи! Ако не се чувстваш сигурна, изтесай всички колебания.
Желая ти успех в избора и следването му!
:)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Основното при подобряване на зрението, както и при лечението на останалите заболявания е да се премахнат негативните емоции, които са причиненени от стрес и неправилна концентрация на мисленето, както и от придаване на важност на определени неща.

Още преди повече от 50 години Уилям Бейтс - офталмолог - е лекувал успешно всякакви очни проблеми, като е учел клиентите си да отпускат очните си мускули и да не се мъчат да виждат, а да позволяват на образа да се изясни. юспоред него лошото зрение е свързано с напрежение и когато се премахне напрежението зрението само се възстановява.

Имам упражнениета, които той препоръчва, на английски. Ако някой иска да ги преведе, мога да ги публикувам тук.

Същото отпускане и премахване на напрежението и стреса може да се постигне и с ТЕС. Идентифицираш какво ти предизвиква напрежение в живота и негативни емоции и чистиш с ТЕС.

Същото може да се постигне и с КС, РК, медитация, визуализации, упражненията на Норбеков и т.н. Всеки да ползва каквото му харесва.

При всички техники се изисква постоянство, търпение и упоритост.
Също така се иска вяра в собствените сили и невяра в знанията на "специалистите" офталмолози, които твърдят, че премахването на очилата е невъзможно, че е естествено зрението да се влошава с възрастта и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
sunny bunny
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Авг 2008 09:31

Мнение от sunny bunny »

Алиса и Иван, Благодаря!!!

Истината е, че най-много ми се иска да опитам конкретно за зрението си с Хоопонопоно, не толкова с ТЕС. Може да започна, пък послеще видим накъде ще тръгнат нещата. Ще попрочета още малко и започвам. :) Това, което ме притеснява в ТЕС е мое лично, не е проблемът в ТЕСа. И то е, че преди време не приемах много неща в себе си, исках всичко да променям и контролирам и ТЕС беше един от начините. Но сега се чувствам по-добре, като оставям нещата каквито са, осъзнавам ги само, и те след време сами се променят.

А аз знам, че зрението може да се промени!
Преди години пих за около 7 - 8 месеца хранителни добавки и се махнаха около 2 диоптъра! Но тъй като и зет ми пие от отдавна до сега същите добавки в огромни количества - дистрибутор им е, а неговото зрение не се е подобрило, мисля, че не е само от тях. А от това, че промених начина си на мислене, станах по-самостоятелна, смела и позитивна. Лекарката не повярва и каза, че вероятно грешно са ми били определили диоптъра преди време. Но не е така, защото големите диоптри ми стояха доста дълго, няколко прегледа ми се правиха оттогава, пък и очилата години наред ми бяха удобни.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

С каквото и да работиш, ще ми е интересно да опишеш развитието си! Успех!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

oblacheto hey написа:И друго - дълго време, заради протезата, не исках да съм без очила, защото те оптически прикриват този проблем.
Това, че очилата прикриват протезата е нещо, за което не се бях сетила. И затова помислих, че правенето на фиктивни очила е чист каприз, който те отклонява от основния проблем. Но явно не е точно така.
(по повод коментарите ни в друг форум)
Публикувай отговор