Предизвикателство - зрение, подобрение

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Не съм Еми, но случаят ми е подобен на твоя (нося -5,5 диоптъра и половин диоптър астигматизъм).
Нося очила само когато съм на компютъра и шофирам. Всичко останало правя без очила. Определено смятам, че има ефект! На моменти даже вече имам проблюсъци на значително по-ясно виждане. Но аз и един месец правих Предизвикателството за гнева, който имам стаен в себе си, това със сигурност помогна.
Последно промяна от Яна на 27 Апр 2010 23:01, променено общо 1 път.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
***em4eto***
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:58

Мнение от ***em4eto*** »

Здравей, sun_flo! Не знам точно какво да ти кажа, но ако си забелязал/а в другата тема бях сложила и линк към историята на човек, който си оправил зрението чрез ТЕС: http://www.mttpronetwork.com/content/ca ... lf-glasses . В нея пише, че си е загубил очилата и първо се е паникьосал много - ТЕСал е притеснението си, неудобството, неспособността да вижда - първите 3 дни е правил горе-долу само това... Започнал да си повтаря като напомняща фраза "Очите ми са спокойни и виждам ясно". След това се е успокоил и е свикнал да не носи очилата, да се оправя без тях. Всъщност при него резултатът е дошъл доста бързо като за няколко седмици вече е виждал идеално (за негово собствено учудване, както пише). Все пак диоптрите му са били по-малки от твоите (-2,75 + астигматизъм) и не знам дали да свалиш "от раз" очилата е много добра идея... Може би ще е добре да си направиш очила с по-малък диоптър (примерно -4 и ако астигматизмът ти не е много, направо без да са "астигматични"). За главоболие от астигматизма и умора на очите мога да кажа, че откакто правя ТЕС не съм имала и един път, така че предпологам това няма да е проблем. В историята на въпросния човек пишеше същото, така че и при теб би трябвало да е същото :). Мисля, че ако вземеш по-"малки" очила, окото ти ще се нагласи към тях и после вече можеш да ги махнеш съвсем...
Иначе аз като цяло съм на мнение, че "размера на проблема" е в съзнанието ни и може ти да свалиш 6 диоптъра много по-бързо, отколкото друг 1,5. Всичко зависи от желанието и упоритостта ни :) Желая ти много успех и се надявам да намериш най-доброто за теб решение! :)

Ще вмъкна това, че аз продължавам упорито ТЕСването! Вчера най-накрая си завърших големия списък с неприятни случки :) и продължават от време на време да се появяват още стари дребни неща, които си ТЕСвам също. Като цяло съм се фокусирала почти напълно върху зрението и особено последните дни виждам голямо подобрение. Сега навън виждам почти така, както преди време (т.е. поне 2-3години) с лещите си и хората около мен се учудват как така съм почнала да чета надписите на разни табели, да виждам някакви подробности и т.н. Страхотно е наистина - дори усещам как вървя и се радвам на света, казвам си колко красив (ако ще и някакъв стар блок да е пред мен), защото го ВИЖДАМ... Е, не е като да не е имало и слаби моменти, разбира се... Миналата седмица почти бях стигнала до отчаяние и мислех да пиша тук, за да помоля някого да ми се скара, че не съм достатъчно упорита и мрънкам... Мислех си как нищо не се подобрява и явно съм си стигнала максимума на капацитета, как съм се разконцентрирала и бла-бла-бла... в общи линии не беше леко :lol: Но сега съм си пак упорита и готова за успех! Точно след 2 седмици ще ходя на очен преглед... е, да видим тогава какво ще стане :)
sun_flo
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2010 21:19

Мнение от sun_flo »

Даааа благодаря Ви много!

може би наистина трябва да ги махам от време на време (поне), защото направо съм се сраснала с тях :oops: Като ги махна и ми се доспива :oops:

Само да Ви разкажа нещо и спирам да ти спамя темичката Еми. Моля да ме извиниш. Та накратко - преди 15 че и повече години се събудих една сутрин и ВИЖДАХ. Наистина както никога преди! Това трая само два дни и после отново угасна "светлината". Лекарите тогава ми го обясниха с неестествено свиване на мускулни влакна и ретината и бля, бля.... и ме гледаха :shock: мислейки че си измислям. Наистина само човек който не вижда би ме разбрал :). Eми благодаря ти че ме запали. Не съм се занимавала изобщо с ТЕС, нямам никаква практика, чела съм само малко - от тук от там в продължение на два дни, но утре отивам да търся книжката, да поразуча и ще го направя - едно Предизвикателство и аз. Мисля че сега му е времето! Надявам се да ми помагаш :) Благодаря ти от сърце!
***em4eto***
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:58

Мнение от ***em4eto*** »

И аз благодаря много, sun_flo! Със сигурност ще помагам с каквото мога! :) Като цяло съм решила веднъж да се оправя и да имам "доказателство" за това, да не оставям хората (поне с подобни проблеми) на мира, докато и те не се излекуват :lol: А и съм си станала пропагандатор на ТЕС - някои са много заинтригувани, други любопитни, трети се подиграват, но като цяло мнението е "Да видим, да повярваме!" А повечето тук във форума си знаем, че нещата се случват "Да повярваме, да видим" :D
И в тази връзка - напоследък установих (поне за себе си), че е най-добре да не се напрягаме прекалено много, да имаме огромни очаквания и точни срокове. Отдавна съм си избрала 11май за дата на очен преглед и доскоро си казвах "Трябва да е тогава, трябва да е тогава, трябва задължително да виждам тогава". В един момент осъзнах колко много ме напряга това и как започват съмненията "Ами ако не стане тогава", "Ама то няма да стане дотогава...", "Ама какво ще правя, ако не стане..." и т.н. и т.н. В общи линии фокусът ми мина от подобрението на зрението ми към един срок, който ТРЯБВА да бъде изпълнен - все едно "попълвам норматив". Сега съм доста спокойна и вече не ме тревожи тази дата - ще отида, ще видя :) И самото ТЕСане става по-спокойно и "по-работещо" според мен така (но въобще нямам предвид да не правим ТЕС или просто да е "колкото да мине" - просто без напрежение:) ). И така... имах нужда да си споделя това наблюдение :) Надявам се скоро да пиша пак с добри резултати :D
***em4eto***
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:58

Мнение от ***em4eto*** »

Здравейте! Ето, че мина прегледът (отидох на ново място и съм много по-доволна от целия преглед - не просто ме снимаха и ми дадоха "предписание", но и ме прегледаха "като хората"). Първоначално се бях притеснила малко, но се ТЕСнах и беше ок. И така... късогледството сега излезе -2,25 и -2,50 (макар че аз знам, че е още по-добре и е само въпрос на време да го оправя окончателно), астигматизмът почти го няма (като ме гледаше на компютъра пита дали съм ИМАЛА астигматизъм) и каза, че няма нужда да ми слага диоптри (или там както се води) за него. Дори като гледах таблото ми сложи астигматичен диоптър и цифричките станаха по-размазани. За въпросното там изпъкване на роговицата, което се коригирало само с твърди лещи (както ми бяха казали на предишния преглед) не каза и дума. Дори ми каза, ако реша да нося лещи, да си направя и двете на -2,25 :) :) :) Много съм доволна, много се радвам :D Особено при положение, че непрекъснато чета, ходя на лекции, стоя на компютъра... и че цели 3 месеца не съм носила очила! И не ме е боляла главата!!! Между другото, трябва да вметна и това, че най-добрата ми приятелка има по-малък от моя диоптър (тя не вярва много-много на ТЕС, но когато имам "черно на бяло" идеално зрение ще й докажа, че действа) и въпреки това виждам по-добре от нея (това не го отрича), макар че като си сложа очилата й са ми "малки" - хаха, имаме невероятни способности, нали! Най-важното за мен е, че сега възприемам очите си като здрави и знам, че е въпрос на още малко време да бъдат напълно такива! Установих, че те си търсят фокуса и че в едни моменти виждат идеално, в други не особено добре... И пак мисля, че в момента именно формата на окото е на -2,5, но ще продължава да се променя до идеално зрение... :) :) :)
Сега... ето нещата, които напоследък правя (последните 5-6дни)... Вече не работя по Предизвикателството, а си направих една таблица с 5 графи, която украсих с разни елементи, рисувах й някои неща и стана страхотна... (така ми създава настроение и желание да "работя" по нея дори само като я погледна). Ето какво включва:

1. Заклинание (по 10 пъти) - много ми хареса тази идея от темата "Заклинание". По принцип много обичам да пиша стихотворения, а и според мен в тях има някаква "магична" сила наистина (наскоро си намерих стари стихотворения, пълни с голяма "драма" и установих, че почти всичко от тях ми се е случило действително. Дори ми направи впечатление, че в много от тях определях очите си като "пълни с болка", "замръзнали", "нещастни" и т.н. и т.н. - ТЕСнах всичко това). Ето какви са Заклинанията ми (имам 2 и ги редувам, сигурно нататък ще измислям още) - в тях се обръщам към очите си:

С любов обграждам ви сега
и пълня ви с живот и здраве,
усещате безмерна свобода
и вече сте напълно здрави.

Навред е всичко ясно, идеално -
струи край вас живот и светлина
и виждате света сега кристално,
и пълни сте със обич, здраве, яснота.

2. Благодаря (5 пъти) - тук благодаря за своето подобрение, за идеалното си зрение, за "всяка мъничка промяна" и т.н.

3. Оценявам (5 пъти) - нещо, което установих, че не правех преди... Забравила съм как виждах преди и бах почнала да мрънкам за неща, които преди биха ме радвали... Оценявам отново "всяка мъничка промяна", "всеки напредък" и т.н.

4. Спокойна съм (5 пъти) - нещо, което установих, че също е много важно. Спокойна съм, че се случва реално подобрение, че не си въобразявам просто и т.н.

5. Нека (5 пъти) - това за мен е много силна дума, като магия, като... заповед. Просто винаги когато желая нещо (на себе си или на другите) казвам "Нека стане това и това" (има страшен заряд в това и нещата се получават!) - Нека виждам идеално, Нека имам чудесно зрение...

Това е засега... Следващият очен преглед ще бъде отново след месец-два. Ще успея докрай, ще успея! :) :) :)
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Ти си невероятна! Просто нямам думи, за да изкажа възхищението си от теб. Продължавай в същия дух, мило Емче! Винаги те чета с огромно нетърпение. От теб струи толкова много позитивизъм и Живот!

ДЕРЗАЙ! Поздравления!


пс: И заклинанието е много яко!
:)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Супер :D
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Ти си ми за пример! :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
***em4eto***
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:58

Мнение от ***em4eto*** »

Уау, страшно много ви благодаря... Много ме зареждате и ми давате още по-голямо желание да "вървя напред" :D Благодаря ви!!!
***em4eto***
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:58

Мнение от ***em4eto*** »

Добре... този път искам да напиша, че съм почти напът да се откажа. Но сигурно ме е завладял ПО, сигурно ще се оправя - объркана съм, много... Просто имам нужда да го споделя, защото не виждам никаква промяна в последно време и защото изгубих ентусиазъм... Не исках да си признавам, обаче ми тежи (а тук е най-точното за мен място да си кажа)... От една страна не мога да си представя някога да сложа отново очила - дори самата мисъл ми се струва абсурдна и отвращаваща... Но от друга не съм убедена, че ще мога да възстановя напълно зрението си... Мина доста време (почти 4 месеца) и вече не знам, губя си вярата, което е ужасно лошо и не искам да става, но... Е, ще се ТЕСна за това, но... вече губя сили. :x :x :(
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Норбеков пише, че е нормално да имаш периоди на възход и на относително влошаване на състоянието. Те трябва да се очакват, да не ви плашат и просто да се продължава работата.
Най-сигурният начин да не успееш е да се откажеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Цели 4 месеца, представяш ли си :)

От колко време си късогледа?

Аз съм убедена, че ще си възстановиш зрението напълно. Както и аз :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
***em4eto***
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:58

Мнение от ***em4eto*** »

Благодаря за мненията :) Днес е много по-добър ден... Реших да го давам по-спокойно и ще се получи... Благодаря за това "Цели 4 месеца, представяш ли си?", Arethuse - много ме мотивира:)) И така.. зареждам се с търпение и продължавам!
Между другото, да кажа, че започнах да си правя списък с неща, които преди не можех да фокусирам (табели по спирките, надписи по телевизията, написаното на дъската...) - мисля, че ми действа добре :) :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Я виж дневника на Аретюз кога е започнат. Има повече от година, дали не са две.
Така, като те "слушам" нямаш намерение да търпиш лошото зрение. Ще дойде нов подем.
Да не ти казвам и аз колко пъти съм в застой.
***em4eto***
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:58

Мнение от ***em4eto*** »

Исках да пиша, че продължавам да ТЕСвам и не съм се отказала! Но съм в сесия и малко ми се загуби концентрацията. Все пак да си кажа, че ТЕС много ми помага за самата сесия - не се изнервям колко много има за учене, не мрънкам и като цяло приемам добре "ситуацията" (хаха). Освен това имам само шестици (един изпит ми остана само - дано и той мине добре, ще пиша в темата с изпитите даже) и най-важното - очите не ми се изморяват от многото четене. Всъщност в началото се тревожех, че ще ми се влоши зрението от четенето и действително буквално бях прочела 5 стр. и почваше да ме боли глава, да ми се изморяват очите и т.н. След известно ТЕСване обаче спряха тези неща и сега ТЕСвам по 10тина пъти на ден и всичко е ок. Това за мен е страхотно, защото чета почти по цял ден... И така - скоро отново ще почна да се занивам по-упорито :)
Публикувай отговор