Предизвикателство - излишни килограми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Предизвикателство - излишни килограми

Мнение от Arethuse »

Аз в другата тема не споменах, че аз самата започнах предизвикателството за няколкото излишни килограма, които имам (на 10.01). Така че ще го правим семейно с мъжа ми.

Какво забелязвам засега (за себе си):
- странно, но изобщо не ми се пие кафе (не съм го тесала специално)
- започнах да тренирам с радост и още на първата тренировка си покачих тежестта на едно от упражненията с 5 (!) кг
- спя много повече
- по-малко мисля за храна между храненията
- някак съм по-организирана и времето ми стига за всичко и по-малко ме мързи.

За мен това са положителни резултати.

Също мисля, че не случайно се случи, че и мъжът ми започна с Предизвикателството за същото нещо.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Днес ми е жадно. И пак имам много сила.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Arethuse, давай в същия дух :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Оказа се трудно да се визуализирам. Все се гледам отстрани все едно. Е, с времето има лек напредък.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

На мен визуализацията ми е мисия невъзможна. Аз по принцип имам проблем с рисуването, защото не мога да изградя образ в ума си какво трябва да нарисувам (ако гледам отнякъде, се справям сносно). Та и с визуализацията е така. Затова, вместо да се пъна, насочвам за кратко мисълта си към това, което искам да визуализирам, и след това се отпускам - въображението ми само рисува образи, които буквално не са това, което искам да видя, но усещането от тях мисля, че постига същия резултат.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

О, аз нямам проблем с визуализациите по принцип.

Но в описанието на Предизвикателството Иван е написал, че трябва да визуализираш от своята гледна точка, а не като страничен наблюдател, и че не трябва да си виждаш лицето и гърба във визуализацията, защото това означава, че все едно се гледаш отстрани. А аз точно така се виждам :? Но работя по въпроса де.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За това вече писах.
Визуализация е име на процес.
Той с подобен успех би могъл да се нарече, Аудизация, Тейстизация, Одоризация, Сенсизация в зависимост от основното сетиво което се използва в него.
Тъй като над 80% от информацията за околния свят (при виждащи хора) постъпва чрез очите, се е наложил термина Визуализация.
Важното е не кое е есновното сетиво в този процес, използването на сетивата за добиване на усещания в колкотт се може повече от тях при използване на процеса.
Като не можеш да видиш образи, вероятно можеш да чуеш звукове, да усетиш миризми или докосване, вкусове и т.н.
Работи с това което имаш като усещания. Номерът е да ги изпитваш по време на процеса в който всъщност преживяваш събитието което би желал/а да се случи все едно вече се е случило.
Колкото повече сетива с позитивни/приятни усещания се включат в този процес, толкова по-добре.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, Иване, благодаря за напомнянето.

Хубавото на Предизвикателството е, че човек много добре се концентрира върху проблема, заради повтарящите се 10 пъти (аз някои дни ги правя по повече, но пък имам тесания, които са докато нося детето например, тоест мисълта ми не е 100 кохерентна) сесии, благодарение на което изникват много аспекти, които при един "обикновен" подход може би не биха изникнали. Тесам всичко, което се сетя. Еуфорията ми малко попремина обаче, и сега съм в нещо като дупка :? Но продължавам да тесам.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Какво направих днес

Мнение от violetavioleta »

От сутринта ме болят венците, но имах работа свързана с много ходене. Както си вървях в снега с чанти в двете ръце и чадър реших да си направя ТЕС-ане визуално. Ръцете ми са заети, както споменах. Но си направих декларация " Въпреки че ме болят венците ,аз....... и избирам болката да си отиде.(НФ)" И започнах да визуализирам потупване по всички точки, както го правя в действителност. Докато се прибера го направих два пъти. Имах много работа и нямах време за действително тесане до този миг. Резултатът? - :D Венците спряха да ме болят.
Аватар
djeki
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Дек 2009 23:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от djeki »

Според мен всяко едно спокойно съсредоточаване върху проблема влияе положително. Аз например, започвайки с ТЕС, реших да си направя списък с нещата, които ми пречат, дразнят, натоварват и пр.

Не съм ги тесала всичките, но установих за някои от тях още на следващия ден, като си четох списъка, че като че ли изпитвам някакво спокойствие по отношение на тези проблеми и силата на тяхната емоция е намаляла.

Всъщност дори самата мисъл "ТЕС помага за всичко", тоест има надежда, действа лечебно, защото предотвратява вторачването в проблема и подхранването му с още повече страх. А то нали - който се страхува, вече страда.

А що се отнася до визуализациите, най-лесно е да се представяш как се гледаш в огледалото. Така хем е отстрани, хем не е :-)
Който търси, намира!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Виолета, това е ТЕС "наум" :) И аз го правя понякога, особено вечер на заспиване. Обикновено действа, но особено ако работя за "сериозен" проблем, предпочитам да си се потупвам.

Джеки, така е. Аз се опитвам да си "вляза в кожата", но и да се гледам в огледало също.

Иначе днес вече усещам промяна в посоката (ми) на мислене, а също и на хранене. Вчера четох едни статии за грелина, лептина и инсулина и тесах "понаучно му" :lol: Може пък да е имало ефект, или просто от наптрупването на Предизвикателството или и двете.

И така - добре е.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Признавам си честно, че не мога да се позная!

Първо, тази сутрин направих кафе. Седнахме да закусваме с мъжа ми и и двамата установихме, че не ни се пие. Изхвърлихме го :D

Докато готвя, не изяждам половината ядене в процеса на приготвяне.

А преди малко правих напади с 40кг! Досега с повече от 35 не съм правила, и то беше отдавна - отдавна.

8)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Супер си! 8)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

В период на застой съм откъм усещания, в смисъл, че съм много уравновесена :lol:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Снощи се събудих с брутална крампа на левия прасец. Тъй като успях да да я "Хвана", с изумление установих, че мускулът се хм... стегнал, под формата на напречен на дължината на прасеца овал, голям почти колкото юмрука ми. :shock: Беше странно усещане, а крампата беше доста болезнена. Последно имах крампи един два пъти през бременността - на бедрата - и тях си ги биваше, а преди това - в детските години. Доста се учудих, защото използвам достатъчно сол заради предизвикателството, мисля и че пия достатъчно вода, или пък може би е твърде много вода :roll: Или пък крампата е била заради някакъв емоционален казус?

Напоследък по някакви причини и доста ми изникват разни случки в съзнанието, свързани с родителите ми и с моменти от моето детство (неприятни). Едва днес започнах да ги тесам и то с неохота, което е показателно. Не знам дали е свързано с предизвикателството, но имам чувството, че е, и затова тук пиша.

Интересно е да се отбележи, че мъжът ми каза, че и на него вчера му се е схващал два пъти прасеца. Изобщо, много паралелно някак си вървим, не знам дали си влияем подсъзнантелно или нещо...
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор