Как прилагам ТЕС в ежедневието

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Благоадря :)
Сега съм още по-красива ;)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Айдееее, отиде коня!
...Моля-моля :!: само като естет го казвам :lol: тъй или иначе, жените сме най-красивото нещо на света! :oops:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Ох, хора... откъде да започна.

Отзад напред май.

Оня ден, докато правех тяга, забравих да дишам :shock: В резултат на което (вероятно) вдигнах кръвно --“ ужасна, много силна, пулсираща болка в цялата глава, която продължи целия следобед и половината от следващия ден, после намаля и почти изчезна до днес, когато нещо пак се задъхах и пак се появи, само много по-слаба.

Като ми стана така в четвъртък тесах малко (много болеше и не можех да се съсредоточа, но потупвах по точките). Не ми повлия особено, може би малко докато тесах, а после пак се връщаше.

Днес вече имам така да се каже възможност да помисля над нещата и ги навръзвам и в идните два почивни дни ще се отдам на тесане. Но освен всичко друго, много ме е яд, защото е адски нелепо, а и защото не знам кога ще мога пак да тренирам като хората... Оплаках се :roll:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Днес няколко часа си размишлявм и си тесам. Чувствам се по-добре.

Мъжът ми ми рави и квантото докосване. Помолих го да си представи това, което е в главата ми. Първият път беше "нещо като въртяща се сива вода", после стана "някаква бяла мъгла", а днес вече е "почти чист въздух".

Аз тесах и директно болката и инцидента, но малко. Повече тесах разни неща, които ми се случиха напоследък, както и с общи фрази, които ми действат успокоително. Има още много работа, но поне постигнах някакво приемливо ниво на спокойствие. Не знам за другите, но на мен ми е много трудно да тесам, ако съм в криза.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здрасти Arethuse,
забравих да дишам
Зощо? Може би всъщност не искаш да тренираш?! Какво те кара да тренираш, какво искаш да постигнеш с тренировките? ТЕСни си отговорите или се ТЕСАЙ И РАЗМИШЛЯВАЙ НАД ТЕЗИ ВЪПРОСИ...виж какво ще излезе, така че занапред да си тренираш без травми.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аз напоследък за доста болки хващам емоционални връзки. По-точно за гърло, запушени млечни каналчета и китка. Хващам ги със сигурност, защото тесам само емоционалната връзка и се облекчава болката.

На базата на този опит си мисля, че болката в главата ти си има емоционална връзка. Аз не бих оставила наблюденията си само до тягата и дишането.
От друга страна вече е минало доста време и едва ли можеш да възпроизведеш събитията от деня на заболяването на главата.
От трета страна за намирането на емоционалната връзка изключително ми помага работата с махалото.

Така, де. Нищо не казах, но се радвам да те видя и да попишеш малко тук :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Alisa написа:Здрасти Arethuse,
забравих да дишам
Зощо? Може би всъщност не искаш да тренираш?! Какво те кара да тренираш, какво искаш да постигнеш с тренировките? ТЕСни си отговорите или се ТЕСАЙ И РАЗМИШЛЯВАЙ НАД ТЕЗИ ВЪПРОСИ...виж какво ще излезе, така че занапред да си тренираш без травми.
:D
Забравих да дишам, защото разучавах ново движение и бях много съсредоточена да го изпълня добре. По едно време се усетих, че не съм издишала горе (на 3-т0 4-то повторение), после се сетих, че май не съм и вдишала. Определено не е да не искам да тренирам, но смених малко начина (филисофията) на трениране и изпитвам съпротива към новата, наистина. Тесах я, но май трябва още :)

Мая, аз въобще не мисля, че е само до тягата и дишането. В деня на тренировката нищо особено не се случи, за разлика от около две седмици преди това, когато имах голямо емоционално съттресение, една нагла и арогантна лъжа много ме обиди. Цялата случка е доста сложна и искам да обработя с техниката на краткия филм, но не съм го направила още и тесам само отделни аспекти, и не съм я изчистила. Оттогава всъщност започна да ме боли главата. Това на тренировката беше просто върха на пирамидата.

Отделно много се дразня на мъжа си напоследък и ми идват доста екстремни мисли... :twisted: :roll:

Хубавият аспект на цялата бъркотия е, че осъзнах колко са ми готини колегите и взаимоотношенията във фирмата - хората са мили, любезни, възпитани, позитивни, готови да помогнат, загржени, искрени, усмихнати... Ако успея да се убедя, и че ми е интересно, ще е страхотно, ама нещо не мога да се мотивирам да гледам сериозно на "кариерата" си. Това също ме натоварва, защото по всички рационални правила това е страхотна компания и чудесна възможност за развитие, и хората общо взето ме подбутват активно, а на мен някак си не ми пука :roll: Не мога да се реша да напусна, а същевременно не съм щастлива там, въпреки, че постоянно оценявам страхотната култура на общуване (ама явно само това не стига).

Я пак ми синтезирай какво използваш за махало :)

поздрави на всички. :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

За махалото - цаката е в практиката, а не в конкретната техника.

Това със спирането на дишането е много интересно.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Звучи странно, затова да обясня. Не че съм спряла да дишам. Когато вдигаш (или спускаш, хаха) тежко, е добре да поемеш въздух и да задържиш (като Валсалва мановър), защото вътрекоремното налягане помага на силата и държи трупа изправен. Аз просто твърде дълго задържах... :roll: :oops: :lol:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Я, каква хубава фраза:
твърде дълго задържах
и се вързва и с момента на дишане и с неотработената случка на обида и с решението за работа... :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

:!: :idea:

Благодаря!
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Разтесах се под душа.
Сетих се също и за ТАТ и за заклинанието.

Сърби ме (точката на) върха на главата, доста при това. И като че ли се загрява. Някакви идеи какво би следвало да направя?

Тесах аспекти на "задържането" във всички сфери на живота, както ме посъветва Алиса.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:wink: Почеши се и продължавай да ТЕСаш. Ти и преди имаше проблеми с кожата, нали?! Ако продължиш да ровиш ще стигнеш до голям корен! Хващай го и го извади най-накрая! Явно сега пак си го напипала с тази фразичка.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Тесах в обедната почивка и искам да синтезирам.

Започнах сьс случката от преди няколко седмици, да я тесам с техника на краткиа филм, и открих, че то си е цяла сапунена опера, бе братче!

Все пак изскочиха няколко неща, над които триабва още да поработя и ще си ги отбележа:

- не обрьщам внимание на нередностите и се надиавам, че ще оправят от само себе си
- страх ме е да влизам в конфликт (не сьм достатьчно уверена в себе си)
- като цяло имам ниско мнение за себе си и твьрде много зависиа от одобрението на други хора, тоест ъгледам да не се изложа, вместо да направиа наи-доброто, което мога в ситуацията.

И други.
Тука има за една седмица тесане на пьлен работен ден

Главата още ме сьрби.

Техниката на краткиа филм ми помага да се насочвам, защо иначе по време на тесането излизат хиляди аспекти, които биха ме разконцентрирали, но си ги записвам и тях.

Снощи спах особено добре и тази сутрин се сьбудих с много бистра и свежа глава. Може да от теса, или от магнезия, които започнах да пиа наскоро, или от двете заедно.

Довечера след работа мисля да се усамотя и да потесам малко преди да се прибера вкьщи, че там е някаква лудница обикновено и не успявам да се концентрирам изобщо. Може и това да тесна :)

Няколко часа след голямото тесане усещам малко тежест в главата, което сигурно е нормално. Сьщо се чувствам малко разочарована от себе си, не знам защо. И затова ще се погрижа по-кьсно.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

На обяд, когато започнах да тесам беше - Въпреки, че изпитвам злост, гняв, разочарование и обида, когато си помисля за.... Нивото беше 7-8.

Направих само един кръг по точките с тази фраза, после започнах да тесам като луда (буквално) разни случки от филма. Докарах го до първите две секунди.Записах си какво да тесам после. Това ми отне около час и половина Laughing

Вечерта реших да започна отначало и този път формулировката беше - Въпреки, че изпитвам раздразнение и разочарование.... нивото беше 5

После го промених на Въпреки, че изпитвам съжаление, обида и тъгa... нивото беше 4.

След това мибеше трудно да определя и нивото, и следващата фраза. Усещането не беше интензивно, затова реших, че е 2.

Реших да опитам с "неопределено чувство", но докато го пишех се получи това "Въпреки, че изпитвам някакво неопределено сиво, лепкаво, лигаво, гнусно и гадно чувство, което предизвиква парене, задъхване и тежест в гърдите... докато го пишех, нивото нарастна на 4...

После стана "Въпреки, че изпитвам тежест и обида, когато си помисля за ... Нивото беше 2-3

Като че ли спадна до 1-2, поолекна ми, но нещо остана...
Трябва да приключвам сега, а после или утре мисля да потесам пак отделните събития и да видя какво е станало.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор