Попаднах в дупка,моля за съвет

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Stef_S

Попаднах в дупка,моля за съвет

Мнение от Stef_S »

Здравейте,от 4 години се опитвам да се справя с невротичното състояние,в което се намирам/сърцебиене,задух,изтръпване,световъртеж/Симптомите ми не
са постоянни,появяват се при по емоционални периоди/сега периода
е точно такъв/.Принудена съм да пия успокоителни,за да отшумят/винаги имам такива в чантата си,ако случайно пътувам
някъде и ги забравя изпадам в паника/.
Откакто разбрах за ТЕС всекидневно тесам различни емоции,но
чувствам,че с тези симптоми не мога да се справя.ТЕСам ги и заедно и поотделно,тесам и отчаянието и безсилието,страха,че няма да се справя и незнам как да се справя.Постоянно ми се плаче,доста съм
чувствителна и винаги съм се обвинявала за това.Вчера например ТЕС
сериите ми бяха доста емоционални,виках,буквално крещях,ревах,не знам какво беше това,но изпаднах в състояние,в което не можех да се контролирам.Почувствах,че само така ще изкарам злобата,която се е събрала в мен към конкретен човек,за когото мисля че има вина за състоянието ми.Не кизвах някаква конкретна напомняща фраза,а потупвайки по точките изкрещявах омразата си към този човек,затова че съсипа здравето ми.Ако може Иван да ми обясни какво значи това,
дали това също е начин да си помогна или да потърся вариянт за прогка с положителна настройка,но чувствам че още не съм готова да простя.
Знам,че когато правя ТЕС не трябва да пия лекарства,но онзи ден бях сред хора в затворено помещение и отново получих сърцебиене и задух,прилоша ми,започнах да тесвам наум,но нещата не се нормализираха и пих успокоително.Не страдам от фобии,а от паническо растройство придружено с невроза.Твърдо съм решена да стигна до края.Много се радвам на хората във форума с добри резултати,това ми вдъхва надежда да продължа напред.
Благодаря предварително.

П.П. Може би трябва да направя предизвикателството,като напомнящата фраза бъдат симптомите?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Попаднах в дупка,моля за съвет

Мнение от ivangp »

Stef_S написа:Вчера например ТЕС
сериите ми бяха доста емоционални,виках,буквално крещях,ревах,не знам какво беше това,но изпаднах в състояние,в което не можех да се контролирам.Почувствах,че само така ще изкарам злобата,която се е събрала в мен към конкретен човек,за когото мисля че има вина за състоянието ми.Не кизвах някаква конкретна напомняща фраза,а потупвайки по точките изкрещявах омразата си към този човек,затова че съсипа здравето ми.
Това е супер, продължавай в същия дух.
Според мен ти не искаш да приемеш себе си с тези негативни емоции. Т.е. обвиняваш се, че ги изпитваш. А да ги изпитваш е нормално. Лошото е не да ги изпиташ, а да ги подтискаш. А ти продължаваш да го правиш защото така си била научена, че трябва да се прави. Т.е. промили са ти мозъка с това убеждение, както и на всички нас, от дете.
Продължи да ТЕСиш по същия начин, но спри да се виниш, че изпитваш каквото изпитваш. Изкарай тези подтиснати чувства на повърхността, почувствай ги пълно, изживей ги и те ще си отидат. Продължаваш ли да ги подтискаш, те ще продължат да те тровят.

Да простиш е акт на добра воля, който е насочен към самата теб, а не към другия. Ти прощаваш за да се освободиш от отровата на злобата и обвиненията, от позицията на жертва, която е била наранена, излъгана, обругана по някакъв начин.
Докато продължаваш да виниш другия за това ти продължаваш да утвърждаваш, че си жертва.
Простиш ли и продължиш ли по собствения си път в живота, ти преминаваш в позицията на някой който е по-силен от отминалите събития, който държи съдбата си в свои ръце и който избира какво да мисли и чувства.
Изкарай негативните емоциите с ТЕС, изживей ги напълно, не се плаши от тях, те са страшни само във въображението ти. Дори това да не стане изведнъж, с няколко приложения на ТЕС и крясъци, викове, блъскане на възглавници и т.н. ще ги изживееш и освободиш.
И след това прости не на и заради другия, а на и заради себе си. Защото ти си по-силна от това което ти се е случило. И някой или нещо друго може да продължава да те наранява само ако ти му позволяваш да продължава да те наранява.
Оцеляла си до сега и си се справила с живота, имаш силата да продължиш да го правиш. Не я давай на други хора и обстоятелства!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

Да,напълно съгласна с Иван :)
Eмоциите се нулират,когато ги признаеш,приемеш и изразиш.
Stef_S

Мнение от Stef_S »

Иване,благодаря ти за поста,докато го четох ревах неистово,осъзнах някой неща.Захващам се за работа,ще докладвам за резултата.
Stef_S

Мнение от Stef_S »

Появи се странното усещане,че имам топка с косми в гърдите си :roll:
Какво да я правя,да я ТЕСя ли?
Въпреки,че имам топка с косми в гърдите си...
Въпреки,че имам топка с косми в гърдите си,която ме задушава...

Звучи много нереално...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аха, ТЕСи я както си написала а също и с:
Въпреки че имам нереалното усещане за топка с косми в гърдите си която ме задушава...
Последно промяна от ivangp на 24 Мар 2009 10:45, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Stef_S

Мнение от Stef_S »

За тази настройка нямаше да се сетя.Благодаря :)
sluncho
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Яну 2009 13:37

Мнение от sluncho »

Здравей Stef_S!Браво на теб!Иван е абсолютно прав!Продължавай напред като ТЕСиш всяко чувство.От написаното от теб става ясно че май при теб е изразено така нареченото паническо разстройство.Няма страшно!Ще го преодолееш,но трябва да си много упорита и постоянна.Знай че ТЕС винаги действа.Аз работя върху депресия и отчасти паника която ме обзема.Определено има резултати макар и малки,но аз лично си представям че проблемите които имам са една грамада от камъни които махам един по един и рано или късно купчината ще изчезне работейки върху всеки един от проблемите или по-точно казано върху всяко едно от породилите се чувства и усещания!Успех!
Stef_S

Мнение от Stef_S »

Благодаря sluncho,стопирай депресията докато не се е прехвърлила върху тялото ти.Моите симптоми започнаха в следствие на голяма депресия.В началото предупредителните симптоми,че трябва да намеря разрешение на проблема бяха сърцебиенията,после започна едно много силно стягане на гушата,като джипито го обясни,като нещо си на лимфните възли и ми даде антибиотик/лимфните възли не ми се оправиха :wink: /.И след това получих изтръпване на цялото тяло,от главата до краката,помислих,че ще умра/сега след като пиша това усещам голямо вълнение и разбирам,че трябва да го теся/.
Последва едно продължително пиене на антидепресанти,но след като ги спрях симптомите пак се върнаха.Бях категорична,че не искам пак да ги пия и опитах с иглотерапия/помага,но ефекта е временен/.От тогава се боря по-някакъв мой си начин.Много се радвам,че разбрах за ТЕС,защото от малкия си опит до тук имим само положителни резултати.Пожелавам успех и на теб :)

П.П. Само да вметна,че след сърцебиенията ми откриха пролапс на метрална клапа и ме натъпкаха с метопролол/това е за сърце/,нещо от което изобщо не съм имала нужда.Даже кардиолога се учуди как съм родила нормално с този "дефект".Лекарите вместо да ти помогнат ще те депресират още повече.

А сега трябва да си ударя едино голямо тесане,защото цялата се разтреперих.Имах нужда да споделя.
Stef_S

Мнение от Stef_S »

Проблема ми е,че съм много непостоянна с "черния списък".Започвам да тесам нещо,зарязвам го посредата и започна друго и така до никъде не стигам и продължавам да си чистя само физическите симптоми.
И нещо и нивото ми е трудно да си определям. Направих си цял списък с настройки по-конкретна случка,първия път усетих напрежение след като го минах,но втори път вече не ми се казваше,домързя ме или по-скоро доскуча да повтарям.Това ПО ли е или съм изчистила проблема?

Попаднах на едни много интересни настройки в тема зрение,и сега си ги повтарям,думата зрение заместих с нервна система.След първите приложения усетих голяма тежест в главата,особено след като потупвам по-точките под очите...ще видя какво ще излезе.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бих искал да помоля всички когато имат въпроси или някъде нещо не върви първо да се върнат към основите на това което вършат, да препрочетат описанието на това КАК трябва да се извърши техниката, процедурата и т.н. и ако не открият там отговора на проблема си чак тогава да питат.
Просто нямам време, желание и нерви да отговарям на едни и същи въпроси по няколко пъти.

Какво имам предвид конкретно към Стеф.
Проблема ми е,че съм много непостоянна с "черния списък".Започвам да тесам нещо,зарязвам го посредата и започна друго и така до никъде не стигам и продължавам да си чистя само физическите симптоми.
Смятам, че тук вече отговорът на всичко написано по-нататък в публикацията ти е даден.
Най-сигурният път към неуспеха се нарича НЕПОСТОСТОЯНСТВО.
И нещо и нивото ми е трудно да си определям. Направих си цял списък с настройки по-конкретна случка,първия път усетих напрежение след като го минах,но втори път вече не ми се казваше,домързя ме или по-скоро доскуча да повтарям.Това ПО ли е или съм изчистила проблема?
Със случки се работи с ТКФ. Ти с нея ли работи или не? Ако отговорът е ДА и си работила както е описано нямаше да задаваш тези въпроси. Там ясно се казва КАК и до кога се работи с дадена случка.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Stef_S

Мнение от Stef_S »

Да с ТКФ работих,но си прав,избързах с въпросите.СЪЖАЛЯВАМ!!!
Stef_S

Мнение от Stef_S »

Осъзнах нещо,което много ме уплаши,това че аз самата искам да съм нещастна,доставя ми удоволствие да съм нещастна,сякаш го заслужавам.Сама предизвиквам всички негативи,които ме връхлитат.Но кой по-дяволите нормален човек на тази планета иска да е нещастен :evil: Започнах да си задавам въпроса ЗАЩО,защо съм такава мазохистка към себе си.Отговора дойде доста бързо.Аз съм дете на разведени родители и съм си вношила,че децата на разведени родители не трябва да са щастливи/мисля,че това ми е насъдено от роднини,по-скоро от баба ми която си спомних,че казваше "сега вие сте полусирачета,едни нещастни деца без баща"/.
ТЕСих го: Въпреки,че баща ми ни изостави и създаде друго семейство,аз го разбирам и му прощавам,защото го обичам.
Плаках,като магаре,дори паднах на земята от безсилие,така не си спомням да съм ридала никога.Не очаквах този период от живота ми да е оставил такъв голям отпечатък в мен.Тогава бях дете и ме вълнуваха съвсем други неща/новата къща,новото училище/.......осъзнавам доста неща.......
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

Всеки е роден,за да Е щастлив :)
Всеки е роден за това,независимо от обстоятелствата.Твоята грижа е само да държиш тази посока.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Стеф, прекрасно е че ги осъзнаваш. И най-вече че имаш и използваш инструментите с които да изчистиш живота си от влиянието им.
Радвай се! :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор