ТЕС и чуствата

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

При мен също се получава така - ТЕС-вам някаква случка, която е кофти, но в момента не ми причинява дискомфорт. Чудя се какво да правя - страхувам се, че просто съм забутала всичко много надълбоко.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

"Техниката на Краткия филм" е точно техника за обработване на случки от миналото. Т.е. тя може и трябва да се прилага при работа по процедурата "В мир със себе си".
Ако в момента нямаш чувства , но знаеш интуитивно че трябва да ги имаш, най-вероятно си ги подтиснал дълбоко.
Решението е - предположи какво е чувството и определи ниво! След това го тесвай и пак предположи ниво.
Другото което може да ти помогне е - тесвай "Въпреки че дълбоко съм подтиснала чувставата си във връзка с ......"
"Въпреки че нищо не чувствам, а знам че това ми влияе на подсъзнателно ниво....."
"Въпреки че съм зациклил/а........"
"Въпреки че съм отчаян/а....."
"Въпреки че ТЕС не действа......."
"Въпреки че не знам какво да правя по отношение на..............."

И т.н.

Също така полезно е да прилагате ТЕС със затворени очи като леко ги отклоните под клепачите около 20 градуса нагоре към тавана. Това е техника на Силва (Метод за контрол на ума) която помага да се свържем с подсъзнанието. Добре е и да се поема дълбоко дъх и да се издиша бавно след всяка фраза на всяка точка.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Dreamer
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2006 20:59

Мнение от Dreamer »

Oткакто ТЕС-нах около 10 проблема се чуствам по-добре,единственото,което ме притеснява е,че немога да определя нивото на чуството след ТЕСване,някакси ми е безразлично и ме е страх да не се върне пак чуството от случката и да трябва да го ТЕСвам отново и отново и то пак да се връща!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хей, ами че това е супер. Щом толкова бързо ставаш безразличен. Това е целата на ТЕС. Да не ти пука. А за страха - трябва да го ТЕСнеш и него и проблема няма да се върне.
Изчисти страха от това , че проблема или чувството което не желаеш може да се върне!!!!!!!!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Dreamer
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2006 20:59

Мнение от Dreamer »

Вече ТЕСнах около 60 случки ,а ми останаха 40,но не усещам промяняа в мен чуствата от случките са изчезнали,но при поява на нова случка проблема се появява отново,от 1 година ТЕСвам вече а само 1 проблем ми се оправи много ми е депресирано заради това :(
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пиши ми по-подробно на ЛС за проблема си ако искаш. Сигурно някъде нещо бъркаш в подхода. Техниката си работи. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор