ТЕС и чуствата

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Dreamer
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2006 20:59

ТЕС и чуствата

Мнение от Dreamer »

КАкво да направя,немога да премахна тези чуства,които ме мъчат с години,чуства на страх от някои хора,които ме преследват още от миналото,срамът да се чуствам свободно с непознати,страхът от унижение и обиди,страхът от физическата саморазправа!Пробвах всеки ден ,но нестава!ЗАщо ТЕС ми помага само за физически проблеми,а проблемите с психиката,защо сега се чуствам толкова депресирано само защото някои хора мислят неща за мен които не са верни и ми развалят репутацията,която изградих за половин година,защо такива дребни неща ме депресирват и защо неможе чрез ТЕС да се чуствам по-добре и по-весело????
mareto

sacramento

Мнение от mareto »

симоба нидека
нипеме тесако
бодики нисоби
Последно промяна от mareto на 25 Ное 2009 08:19, променено общо 1 път.
Dreamer
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2006 20:59

Мнение от Dreamer »

ДА ТЕСвам ги и само с тези неща не ми действа,но като цяло за друго ми действа!
mareto

sacramento

Мнение от mareto »

лилапа мапибе
лодоке томани
пемоте маласи
Последно промяна от mareto на 25 Ное 2009 07:37, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Адресираш много глобално проблема. Да вземем срама например. Разбий проблема си на конкретни случки в които си изпитал срам. Започни от първата за която се сещаш, т.е. най-отдалечената във времето. Представи си я като кратък филм и изчисти всички негативни чувства от този филм, докато можеш да го изгледаш целия без да изпитваш абсолютно никаква нежелана емоция. Послед следващата случка за която се сетиш и т.н. След като изчистиш 5-10 такива отделни случки целият ти проблем със срама ще отпадне. След това започни със страха по същия начин. Това са проблеми трупани с години , които имат много сложни асоциации и взаимовръзки и отнемат малко повече време да се изчистят с ТЕС. Но се чистят, както и всичко друго. Не се отчайвай. Упорствай и променяй подхода.

За пълно описание на техниката с филма виж темата ТЕХНИКА НАКРАТКИЯ ФИЛМ във форума.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Dreamer
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2006 20:59

Мнение от Dreamer »

Благодаря ви за съветите,направих всичко точно и ясно конкретизирах всеки проблем от миналото който си спомням,че ме е депресирал,над 10 проблема бяха поуспокоих се малко,но след 3-4 дена пак се появи проблема ми ,отново се депресирах и незнам защо не действа след като всичко е ясно и точно :{{{
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС и чуствата

Мнение от ivangp »

A изчисти ли всички случки с
Dreamer написа:,чуства на страх от някои хора,които ме преследват още от миналото,срамът да се чуствам свободно с непознати,страхът от унижение и обиди,страхът от физическата саморазправа!
Аз тук виждам много повече СТРАХ и почти никаква депресия.

Депресията е общо понятие, чисти отделните чувства и случките свързани с тях.
Гари Крейг - създателят на ТЕС - казва, че ако започнеш да работиш върху хора и случки от миналото си които по-скоро би искал да забравиш и да не са се случвали, и ако списъкът ти е с по-малко от 50 случки, изобщо не си опитал сериозно. :)
Я помисли пак по-сериозно и си направи един хубав списък! А също така си прегледай вече изчистените случки, може би се е появил нов аспект там или нещо не е било изчистено напълно. Това е обикновено причината проблема да намалее, но да не изчезне напълно. Упорствай, мисли, ТЕСвай и ще стане.

Всичко което си заслужава да бъде направено не е лесно :?
Последно промяна от ivangp на 02 Май 2007 08:12, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Dreamer написа:Благодаря ви за съветите,направих всичко точно и ясно конкретизирах всеки проблем от миналото който си спомням,че ме е депресирал,над 10 проблема бяха поуспокоих се малко,но след 3-4 дена пак се появи проблема ми ,отново се депресирах и незнам защо не действа след като всичко е ясно и точно :{{{
Стигаш ли наистина до 0, защото ако оставаш на 3 например, вероятността проблемът отново да се появи е доста голяма, така че тес-вай наистина до 0.
Dreamer
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2006 20:59

Мнение от Dreamer »

КАжете ми дали е правилно?
В момента си правя списък в който пиша всяка случка от миналото ми и настоящето,която е предизвикала някакво отрицателно чуство у мен,например : "Kогато играх с децата от блока ме беше страх да не ме ударят с топката" сложил съм тире и съм написал Страх от наряняване след това ще тесвам всяко чуство от тази случка малко дълга ще стане фразата,но дали ще подейства??
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако става въпрос за една конкретна случка е правилно. Ако е имало много случки в които си играл с децата и те е било страх трябва да работиш за всяка отделно. Или поне за тази която най-ярко си спомняш. Като изчистш една, работи със следващата за която се сетиш и т.н. Подсъзнанието ти (интуицията) ще изкара в паметта ти каквото е нужно да бъде изчистено. Не анализирай прекалено много. Просто работи с това което ти подсказва интуицията, т.е. това което се появи като спомен или мисъл.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Dreamer
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2006 20:59

Мнение от Dreamer »

ДА става дума за 1-на конкретна случка или само такава си спомням,най-накрая свърших със списъка 101 спомена от които 90% причината им е един комплекс,който и преди пробвах да изчистя с ТЕС,но не стана надявам се сега да се получи.От утре почвам да ТЕС-вам всеки спомен надявам се да успея поне 3 спомена на ден,защото това е доста работа,въпроса ми е ако примерно се появи друга случка да кажем след 2 дена да я пиша ли при спомените или си е отделно?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пиши я!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Dreamer
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2006 20:59

Мнение от Dreamer »

Вече се обърках доста,съжелявам за непрестанните ми въпроси,но немога да разбера след като запиша случката нея ли да ТЕС-вам или чуствата,които ми е предизвикала и как да разбера кога трявба да престана да я ТЕС-вам след като с времето вече не чуствам нищо от тази случка и незнам колко пъти ще трябва да я ТЕС-на 1-н път достатъчно ли е или??
Благодаря за търпението!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕС-вай чувствата от случката , а не самата случка. Като няма жецхе негативни чувства няма да има и какво да ТЕС-ваш и преминаваш на следващата случка която предизвиква нежелани чувства в теб сега като си я представяш или мислиш за нея.
Прочети отново ТЕХНИКА НА КРАТКИЯ ФИЛМ!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Dreamer
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2006 20:59

Мнение от Dreamer »

Иване,аз не правя ТЕхниката за краткия филм,а В мир със себе си и в книгата неможах добре да разбера и затова питам,а има една поговорка "Времето лекува всичко" и затова от тези случки почти нямам никаква емоция затова ми е толкова объркано =)
Публикувай отговор