Въпроси на начинаещ...предимно към Иван

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
sylay

Въпроси на начинаещ...предимно към Иван

Мнение от sylay »

Здравейте на всички!
Преди 2 месеца моят диетолог ми препоръча да си купя книгата на ТЕС и да действам по нея. Преди това ми даде да гледам клипчето от V box-a.
По принцип много си падам по нестандартни практики на лечение, а тази ми харесва защото се работи с емоции. Прочетох книжката, даже 2 пъти, научих основната рецепта и т.н.
ПРОБЛЕМ:
1) Когато ТЕС-вам чувство от миналото /например гняв, ярост/. Определям си, че днес ще ТЕС-вам само гневът. Когато го решавам съм спокойна. Когато започвам да се сещам за случки с гняв и да ги тесвам, гневът ми вместо да намалява започва да се увеличава, а съм започнала от "спокойна".... Решавам, че всъщност гневът е изчезнал е заменен от друго чувство и затова ми изглежда, че е още съм гневна. Пробвам с друго чувство, но колкото повече се съсредоточавам, на чувството което ТЕС-вам толкова по-силно става то.
2) Как да заменя отрицателната емоция с положителна при ТЕС-ването?
3) Къде се използва фразата "напълно и безрезервно приемам себе си" ...другаде, освен в началото на основната рецепта
4) Абе..изобщо при мен не действа!
:oops: Най-вероятно нещо не формулирам както трябва. А толкова ми се иска да се науча...
Като гледам хората имат много добри резултати/ без мен/. Веднъж пробвах да лекувам главоболие, уж следвах болката и накрая пак изпих 1 хапче за да ми мине.
Къде греша?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Здравей! :)

Не съм Иван, но ще се опитам да ти отговоря, а той ще ме допълни и поправи ;)

1). Това, че гневът се увеличава, означава всъщност, че ТЕС действа. Щом имаш промяна на нивото, значи нещо се случва. Важното в такъв случай е да не се отказваш, а да тесиш упорито. Може да пробваш с - "Въпреки, че гневът ми се увеличава", "Въпреки, че при мен ТЕС не действа", "Въпреки, че не знам какво да направя, за да премахна този гняв", "Въпреки, че всъщност не искам да премахна гнева", "Въпреки, че се страхувам да премахна това чувство". Теси всичко, което се сетиш и пиши какво се случва, може и на нас да ни се появи някаква идея.
2). Няма нужда да я заменяш.
3). Ако искащ, може да след основната рецепта да направиш един или колкото искаш кръга с потупване по точките и повтаряне на "Аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си.". На мен ми действа много освежаващо и го използвам най-редовно, особено ако съм зациклила.
4). Предлагам ти да помислиш върху тесането на този израз :D
Успех :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прочети книгата трети път :evil: Там си пише, че понякога чувството се усилва при ТЕСане и просто трябва да се продължава с ТЕС за същото чувство докато то не падне до 0 или 1.
Всъщност ТЕС си действа идеално при теб. Просто се отказваш твърде рано понеже не си разбрала, че точно така трябва да действа ТЕС.
И не чистиш всяко чувство до 0 или 1 преди да се заемеш с друго.
За другите неща:
За заместване на една емоция с друга можеш да използваш Техниката на избора описана в Допълнителни техники(тук във форума).
Можеш да слагаш - "АЗ напълно и ............."където си искаш. Това е възможно, дори полезно, но не е необходимо/задължително, освен в Настройката.
ТЕСни си нетърпението и неувереността също. :)
Последно промяна от ivangp на 09 Окт 2008 12:59, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
sylay

Мнение от sylay »

Благодаря на всички, ще опитам
kalina
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Ное 2008 21:48

от kalina

Мнение от kalina »

не ми се вярва,че непрекъснато повтаряне на нещо ще помогне да променя състоянието си.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не си първата нито последната която се съмнява в ТЕС. Всъщност повечето начинаещи са скептични. Дръж ума си отворен за възможности. И допусни, че всичко което "знаеш" до момента може да е грешно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Re: от kalina

Мнение от Arethuse »

kalina написа:не ми се вярва,че непрекъснато повтаряне на нещо ще помогне да променя състоянието си.
Какво значение има?
Pif_4e
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Дек 2008 19:08

новак

Мнение от Pif_4e »

Здравейте, пише още един новак. Сега съвсем случайно попаднах на това клипче във интернет и този сайт, та искам да задам няколко въпроса. Аз съм студентка, на 20г съм и живея в чужбина. Напълнях рязко, в следствие на стрес може би, в следствие на което развих Диабет тип 2. Сега имам Диабет и съм с наднормено тегло, немога да отслабна по никакъв начин. Дали този метод ще ми помогне да се справя с тези проблеми, или поне с единия. Моля ви кажете ми за да знам дали да се задълбочавам и да си давам надежди. Оценявам много всякаква информация!

С уважение.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕС може да ти помогне. Дали ще ти помогне зависи само от теб. Задълбочи се!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
sluncho
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Яну 2009 13:37

Мнение от sluncho »

Здравей Иване!Започнах да се ТЕСвам след като прочетох два пъти книгата.Имаше поразителен ефект във връзка с депресията в която съм,но сякаш изведнъж нещата се влошиха рязко.Това нормално ли е, а и също така искам да те попитам по една чаша вода преди и след сеанс достатъчна ли е, защото от книгата не можах да разбера?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нормално е нещата да се влошат временно. Точно когато се влошат ТЕС ти е най-нужен. Т.е. прави ТЕС веднага щом почувстваш неразположение, за неразположението и то ще мине след няколко минути. Ако докато правиш ТЕС нивото на СЕН се вдигне просто продължавай да правиш ТЕС докато падне под 1.
Пий поне 2-3 литра вода на ден.
Не мога да кажа колко е достатъчно. За всеки е различно. Жадна ли си/пие ли ти се вода, значи вече си обезводнена. Пий повече. Няма да ти навреди.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
sluncho
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Яну 2009 13:37

Мнение от sluncho »

Здравей Иване!Благодаря ти за отговора!Наистина забелязвам че има някаква промяна.Настроението ми на моменти е добро на моменти се влошава което за мен е добър признак,защото и преди съм изпадала в депресия но нямаше променливост на настроението в положителен аспект,докато сега макар и от време на време има.Това ми дава надежда че всичко ще си дойде на мястото лека полека.Появи се обаче едно вътрешно напрежение и безсъние което от 3-4 дни ме тормози.Мислиш ли че това е резултата от ТЕС и да пробвам ли да ТЕСЯ конкретно него?Благодаря ти предварително за отговора!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Възможно е безсънието да е резултат от ТЕС, а може и да не е. Няма как да се каже със сигурност. Удари му една ТЕСла пък да видим какво ще стане. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
sluncho
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Яну 2009 13:37

Мнение от sluncho »

Хип,хип УРААА!!!!!!!Успях!След два дни яко ТЕСларене на безсънието успях да го надвия!През всичките сесии работех конкретно и само върху безсънието и в основната рецепта, и в напомнящата фраза, като през същото време успявах да визуализирам че заспивам и спя спокойно цялата нощ, и.....ето че се получи.Пърата вечер заспах някъде към 02 часа,на втората към 01ч. и сега си лягам към 23 както обикновено и след около половин час заспивам и спя спокойно.Даже сутрин ми е малко трудно да стана.Гордея се с постижението си макар на някой и да му прозвучи смешничко!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Браво!
Честити първи успехи с ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор