Литература за причините за заболяванията

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Литература за причините за заболяванията

Мнение от adkosan »

Питам се как да определим причините, които ни довеждат до една или друга болест, коя емоция/чуство ги поражда. От това, което научих до тук разбрах, че това е най-важната крачка. Нали трябва да излекуваме първо емоционалната си страна.

Виждам, че много от Вас имат информация и знаят първоизточника на повечето от болестите. Аз обаче не съм от тях :oops:

Затова моля всички, които имат желание да споделят в тази тема литература, от която са почерпили информация /ако това не е в разрез с този сайт / да се включат.

В тази връзка някой знае ли обривите по тялото на какво се дължат?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Запознай се с Германската Хова Медицина. Ако знаеш немски или английски, ще ти е по-лесно. Видях, че ще четеш "Болестта като път". Това ще ти е достатъчно да се ориентираш.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

Мая, много благодаря.

Започвам да чета :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

За успешното приложение на ТЕС не ти е необходимо да знаеш причината, т.е. емоционалните корени на състоянието ти. Достатъчно е да започнеш да тесаш симптомите. Обикновено след достатъчно тес, започват да ти идват наум разни неща, тесаш тях и така нишката се развива, малко по малко. Също така може да се тесне това, че не знаеш причината и не знаеш какво да тесаш. Изобщо, тесане му майката. Започвай отнякъде и се доверявай на интуицията си, а не се доверявай на онова гласче, което ти казва, че не знаеш причините, че е трудно, че няма да стане, че точно сега имаш по-важна работа и така нататък :) Успех :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Напълно подкрепям мнението на Аретюз. Но и аз си любопитствам за причините.
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Мнение от dessy3000 »

Мен също първо ме интересува причината и после я ТЕС-вам.
Ако имам проблем -> разбирам причината -> осъзнавам я -> премахвам проблема с ТЕС -> здравето ми е перфектно!

Проблемите идват, за да ми кажат нещо. Ако ги изчиствам без да разбера защо са дошли - те пак ще дойдат същите; или ще се проявят под друга форма.

Настолни са ми книгите на Луиз Хей и на Валерий Синелников. Всеки ден и медитирам.

Досега с ТЕС съм постигнала страхотни резултати - намирайки причината и после ТЕС, като техника за изчистване на проблема.

С късогледството ми съм в процес на изчистване - причината още я търся.

От миналата седмица почнах и работа с махало, като връзка с подсъзнанието и Висшия Разум.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

dessy3000 написа: Ако ги изчиствам без да разбера защо са дошли - те пак ще дойдат същите; или ще се проявят под друга форма.
Не е съвсем вярно, поне що се отнася до ТЕС. Изчистиш ли нещо с ТЕС изчистила си го напълно, независимо дали си осъзнала причините.
Ако успееш да намериш причината, изчистването става по-бързо.
Но намирането на причината не е задължително.
Много е важно това да се разбере. :)

Поздравления за страхотните резултати с ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

Много благодаря за бързите отговори,

честно казано и аз така го давам - подред без да се замислям. Чета тук навсякъде, че като се почне с емоциите в процеса на Тесането нахлуват мисли, чувства, разсъждения и всякакви други, обаче аз нищо не чуствам различно, не ми идват други мисли или чувства. Днес например се опитах да Тесам едно стягане в гърдите /нещо моя м ъж ме беше ядосал/ и тъй като започнах с "много ми е кофти" и минах през всичко, което се сетих , защото стягането така и така си стоеше- гняв, разочарование и т.н.т., защото нищо не ми идваше на ум по време на самия сеанс. Правих сеанса много пъти и нищо не помогна... стана чак някъде след "страх" и "вече не знам каква е причината".

Arethuse, моето гласче не ме обезкуражава, а само дудне колко ме мързи, обаче аз не му се давам. Даже почнах предизвикателството от 01.09 за една по-стройна фигура и до тук върви просто перфектно. А през деня си тесам други неща. Като мине малко време съм решила да седна да реализирам главата "В мир със себе си"

ivangp, всъщност и мен ме притеснява това, което Десси3000 написа. Например баща ми има страшен обрив по тялото - видях в ГНМ /Мая много ти благодаря/, че причината е дразнител. Та този дразнител съществува и няма да се махне и дали като се атакува пряко обрива ще се повлиаят и емоциите на баща ми към съответния дразнител?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

adkosan написа:Много благодаря за бързите отговори,
Днес например се опитах да Тесам едно стягане в гърдите /нещо моя м ъж ме беше ядосал/ и тъй като започнах с "много ми е кофти" и минах през всичко, което се сетих , защото стягането така и така си стоеше- гняв, разочарование и т.н.т., защото нищо не ми идваше на ум по време на самия сеанс. Правих сеанса много пъти и нищо не помогна... стана чак някъде след "страх" и "вече не знам каква е причината".
Ето пресен пример за това какво става когато някой реши, че първо трябва да почне да търси емоционалните корени - настава едно голямо объркване.
Трябваше да ТЕСиш за "стягане в гърдите", а не емоциите които евентуално биха могли да го причиняват. Всъшност най вероятната емоция, съдейки от казаното от теб е - ЯД към мъжа ти.
Т.е. - "Въпреки че този яд към мъжа ми е стегнал гърдите ми............." или
"Въпреки че ме е яд на мъжа ми и това ме кара да чувствам стягане в гърдите.............."



ivangp, всъщност и мен ме притеснява това, което Десси3000 написа. Например баща ми има страшен обрив по тялото - видях в ГНМ /Мая много ти благодаря/, че причината е дразнител. Та този дразнител съществува и няма да се махне и дали като се атакува пряко обрива ще се повлиаят и емоциите на баща ми към съответния дразнител?
Баща ти трябва да ТЕСи всичките си емоции към дразнителя или породени от дразнителя. Като ги махне (т.е. наличието на дразнителя вече не предизвиква в него никакви негативни емоции)ще изчезне и обрива. Ако причината е дразнителя де. Аз все още не съм убеден, че ГНМ дава 100% верни диагнози за причините на заболяванията. Не казвам, че не е така, просто нямам достатъчно опит за да твърдя, че е или не е. Така че си оставам отворен за възможността ГНМ да греши, както и да е права. :) [/quote]
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Сигурна съм, че ГНМ дава точни връзки, НО ако тълкъванията са направени лично от специалист, който в говорил с пациента. Такива в България няма.

Само един груб пример. Ако един човек е съкратен неочаквано от работа, според характера му може да развие различна болест или да не развие никаква. Например може да тълкува уволнението като липса на храна и да го удари в стомаха. Или да го тълкува като удар по самочувствието и да заболее кръвта или костите. Което навежда на мисълта, че ако обрив по тялото при един човек е причинен от дразнител, при друг може да е от тежка раздяла. Трябва специалист да разпита човека. Или оставаме само на догадки. Затова - ТЕС :D
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

ivangp написа:Ето пресен пример за това какво става когато някой реши, че първо трябва да почне да търси емоционалните корени - настава едно голямо объркване.
Трябваше да ТЕСиш за "стягане в гърдите", а не емоциите които евентуално биха могли да го причиняват. Всъшност най вероятната емоция, съдейки от казаното от теб е - ЯД към мъжа ти.
Т.е. - "Въпреки че този яд към мъжа ми е стегнал гърдите ми............." или
"Въпреки че ме е яд на мъжа ми и това ме кара да чувствам стягане в гърдите.............."
Точно така и направих, пробвах със стягане, болка, тежест и прочие "в областта на гърдите и сърцето", но нямаше ефект и затова го ударих на чувства - гняв, яд и т.н.т. Не знам, може и да не съм формулирала проблема точно, но направо си беше голямо стягане в областта на гърдите и сърцето.

А за баща ми не знам дали ще направи нещо за емоциите свързани с неговия дразнител. Вчера докато правихме първия сеанс "имам пъпки по ръцете и тялото" постоянно се подсмихваше и сякаш не ми вярваше особено, камо ли да анализираме отношенията с дразнителя. Даже се чудя дали да не пробвам с прокси при него? Ще реша след семинара следващата седмица.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

Ох, аз пак да питам

ivangp, значи ли това, че винаги трябва да тръгваме от физическия проблем? Аз нещо се обърках. И пак да питам за пъпките. Ако вероятната причина не е дразнител, а нещо друго то баща ми направо трябва да атакува обрива нали? И да не се занимава с дразнителя. И при такива случаи /не знам за хроничен ли се брои/ колко сеанса е хубаво да прави на ден. Защото вчера му направих един с надеждата той по-късно да си направи втори. Той не го е направил и днес "честито - нови пъпки"
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Мнение от dessy3000 »

Да дам конкретен пример:
Преди няколко години получих болки в кръста, събуждам се сутрин и не мога да стана от леглото, кръстът ми е схванат и леко ме боли, докато отида до банята и си направя кафе - тоест се раздвижа, ми минава. И така няколко месеца, стигна се до година, ходих по лекари, масажи, рентгенови снимки и тн, и нищо - нямах точна диагноза, а пих хапчета и се лекувах по какъв ли не начин. Не е нормално да ме боли кръста - винаги съм се занимавала със спорт, леглото ми е ортопедично, и тн благоприятни условия около мен.
По това време бях започнала сериозно да се занимавам с йога, и учителят точно ни разказа за Луиз Хей и нейните положителни утвърждения. Почнах да медитирам всяка сутрин, да работя с положителните утвърждения, и почнах да пия водорасли. Незнам от какво ми мина точно, но е факт - след 3 месеца нямаше и помен от болката.
Тази пролет пак почна да ме боли кръста - вече бях се запознала с книгите на Синелников, а и бях чела за ТЕС - в нета, и после си взех и книгата ти.
Намерих причината - гняв към човек/хора от обкръжението ми! След 2 дни ТЕС - май го правих по 3-4 пъти на ден - всичко мина! ТЕС-ването ми помогна много по-бързо от предишните неща, които бях правила.
Това че открих причината за болката ми помогна да се справя с нея за 2 дни, а не за 3 месеца!
Иначе болката си беше болка - нямах емоция при нея, боли ме, малко неприятно и некомфортно, но ми минаваше за 10-15 минути. Как да стигна до емоцията "гняв", която сега открих за причина!
Сега работя за късогледството си - пак нямам емоция, просто нося очила; да - по-комфортно би ми било да не ги нося; но не съм ядосана, или гневна или тн. Още търся емоцията. Луиз Хей и Синелников се доближават до причините за късогледството, но нито една от тях не предизвиква нищо в мен. Според Луиз Хей би трябвало да търся събитие 1-2 години преди това, тогава почина баба ми, после и чичо ми. Може това да е причината, но тези събития сега не ми носят никакви емоции. Бях решила да отида на хипноза, за да стигна до причината, и после да я изчистя с ТЕС. Все още мисля по въпроса.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

adkosan,
с ТЕС почваш от някъде, където и да е в случая с физическите симптоми. Ако не се повлияят или се повлияват временно, както при Деси3000 (примера с болките в гърба) тогава почваш да дълбаеш за скритите зад болката емоции. А не обратното, първо да търсиш емоцията/корена и чак тогава да го чистиш с ТЕС. Това е разликата. Просто почваш от някъде и работиш с това което имаш - болка, стягане, гняв и т.н.
Баща ти да направи едно Предизвикателство.(виж го в Помага ли ТЕС за....!)

Деси,
Ако не можеш да определиш емоционалния корен правиш ТЕС за това, че не можеш да го определиш, по 10 пъти на ден, и до месец нещо ще излезе - идея, сън, някой нещо ще ти каже което ще предизвика спомен или нещо друго. Нещо ще излезе и тръгваш от това което е излязло.
Също така, дори профилактично, е добре да се направи ТЕС за всички възможни ПО свързани с даден проблем. Виж -Допълнителни техники - 14стъпки към успех с ТЕС.
Също така виж тук какво казва ГНМ за проблема.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Към Иван

Мнение от dessy3000 »

Благодаря, Иване!
Не се бях сетила да ТЕС-вам, това че не мога да стигна до емоционалния корен!

Такава ли трябва да ми е формулировката? :

Въпреки че не мога да определя причината за късогледството ми /емоцията причинила късогледството ми/, аз напълно и безрезервно приемам себе си такава каквато съм, и се освобождавам от късогледството сега!
или
и се освобождавам от тази емоция сега!


От ГНМ мога да взема "страха от неизвестното" и да го ТЕС-на този уикенд. В понеделник ще пиша резултатите.
Публикувай отговор