Пълното излекуване от Хашимото се случи!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

ТКФ=Техника на Краткия Филм
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=40
Виж това
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Успоредно в смисъл в един и същи период от време (седмица, месец...).
В рамките на 1 ден, примерно, си правиш ТЕС-сесия с определена декларация (насоченост) ,като я приключиш, може да подхванеш втора тема, трета...НО гледай, да работиш с толкова теми, колкото можеш да асимилираш и изчистиш, така, че да ги доведеш до ниво нула. Не си претоварвай мисълта и душата, за успееш, да имаш сериозен ефект от ТЕС. Т.е работиш според собствените си сили и усещане, за справяне със задачката. Интервалите (почивките между отделните ТЕС-сесии) ги определяш ти. И пиеш повечко вода! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

искам да попитам Иван какъв ще бъде смисъла от ТКФ след като болката ми е толкова силна,че не й действа нищо.според теб бих ли постигнала нещо с тес,ако формулирам декларациите върху проблема ми с автоимунния тиреоидит на хашимото,а да пропусна тес за случките около случката с майка?Благодаря ти!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Заради тези ти думи:
какъв ще бъде смисъла от ТКФ след като болката ми е толкова силна,че не й действа нищо.
ти предлагам да обърнеш внимание на това:
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=232
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

alisa,много ти благодаря!ще прочета всичко внимателно.ще помисля и пак ще пиша.Бъдете щастливи и в хармония със себе си!
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

Забележка: Откриването и елиминирането на корените на
проблема не е задължително, а желателно. Дори да не ги
откриеш, пак можеш да елиминираш проблема само като
работиш ежедневно върху симптомите му.Мисля,че това е отговора!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Да и аз така си мисля!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Забележка: Откриването и елиминирането на корените на
проблема не е задължително, а желателно. Дори да не ги
откриеш, пак можеш да елиминираш проблема само като
работиш ежедневно върху симптомите му.Мисля,че това е отговора!
А може, да е поредното бягство от пряка работа, която да доведе до решаване на проблема ти?! Иначе казано голам ПО?! :idea: ТИ РЕШАВАШ! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

здравейте,приятели!искам с гордост да заявя на всички,че вчера си получих резултата от изследването на ТСХ и резултатът е 4.22 при норма 0.35-4.20!!!!!!!!!!!!!преди два месеца ТСХ ми беше 8.15.лекарите ми казаха да пия л-тироксин,но аз отказах.лутах се доста докато си избера техника и точната декларация.много ми помогна christa!CHRISTA,БЛАГОДАРЯ ТИ!използвах нейната декларация и напомняща фраза,много ми помогна и посещението на тес семинара.ИВАНЕ,БЛАГОДАРЯ ТИ!прилагах техниката на избора и честно да ви кажа,не успявах по 10 пъти на ден,а по 3,най-много 4,пиех много вода,прилагах тес най-многомесец,визуализирах.ТЕС е чудна техника-та аз дори не подхождах с голяма вяра при изпълнението,но ЧУДОТО СЕ СЛУЧИ!и то при положение,че съм под непрекъснат стрес,а щитовидната жлеза е най-чувствителна към него!БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ!ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ И УСПЕХ НА ВСИЧКИ!И ви съветвам да не се доверявате сляпо на лекарите-те просто нямат достатъчно информация за силата на тялото и духа,които са в състояние сами да се излекуват!МОНЕТАТА ВИНАГИ ИМА ДВЕ СТРАНИ,НИЩО НЕ Е ТАКА КАКТО ИЗГЛЕЖДА..........ДЕРЗАЙТЕ,МИЛИ ХОРА......
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ANTOANET1 написа:искам да попитам Иван какъв ще бъде смисъла от ТКФ след като болката ми е толкова силна,че не й действа нищо.според теб бих ли постигнала нещо с тес,ако формулирам декларациите върху проблема ми с автоимунния тиреоидит на хашимото,а да пропусна тес за случките около случката с майка?Благодаря ти!
Антоанет, поздравления за упоритостта и резултатите до тук.
Помисли върху следното и ми отговори.
Защо искаш да те боли?
Това е въпрос не за един милион долара, а за милиарди.
Като му намериш отговора, ще разбереш защо повечето хора сами си причиняват болестите и си ги поддържат, като не искат да се освободят от тях.

Ти имаш техника, която сама си видяла, че работи и въпреки това отказваш упорито да я използваш за да се освободиш от болката по смъртта на майка ти. ЗАЩО?

Има ли смисъл да използваш техниката след като не й действа нищо? Какво значи нищо? Колко различни неща си пробвала за тази болка?
Моля те изброй ги! С огромен интерес очаквам да разбера кои са.

Освен това, ако не си пробвала ТЕС за нея, значи не си пробвала всичко и няма как да кажеш, че не й действа нищо.
Изобщо това изказване за нищото дето не действа е абсурдно, безпочвено и лишено от логика.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

IVAN,искам да те попитам само един въпрос-преживявал ли си такава загуба като моята?това чувство не може да се сравнява с никоя позната ни физическа болест.аз се боря по мой си начин.само човек,преживял такава трагедия би ме разбрал......не мога да ти формулирам точно какво искам да кажа.бих склонна много повече да вярвам,че тес ще излекува рак,спин,отколкото толкова тежка емоционална травма.а и съм достатъчно добре запозната,знам че майка сега е на друго енергийно ниво,знам,че сега има други уроци за нея,няколко пъти съм комуникирала с нея,чрез медиум,любовта ми към нея е огромна,по-голяма от болката......всеки ден се уча да трансформирам тази огромна обич към малката ми дъщеричка!знам,че аз,майка,детето ми,всички ние сами сме си избрали този сценарий преди да напуснем духовния свят и да се родим тук на земята.
обичаш ли някой от цялото си сърце?дали,ако го загубиш,ще си правиш тес за загубата?убедена съм,че не,но дано никога това не се случва.бъди много здрав и все така БУДЕН!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Миличка,

знам, че не се познаваме, нито пък въпроса ти е отправен към мен , но ми се прииска да ти напиша нещо.

Не съм губила толкова близък човек, но също много обичам майка си, и мога да усетя поне някаква част от болката ти.

Основното, което ми се иска да ти кажа е, че ние с ТЕС не махаме (събития, усещания, спомени, обич, антитела и т.н.). С ТЕС приемаме събитията такава, каквито са, защото те така или иначе са се случили. Това което евентуално изчезва в резултат на това приемане е болката (която ни докарва антителата например). Като се махне болката остават чистите прекрасни спомени от човека, който за съжаление, така или иначе вече не е тук. С прекрасни спомени, непримесени с болка, се живее по различен начин и тях никой не може да ти ги отнеме, нито смъртта, нито ТЕС.

Сигурна съм, че вярваш, че майка ти те наблюдава „от някъде”. Наистина ли мислиш, че не и се къса сърцето като те гледа да страдаш или унищожаваш здравето си? Ти също имаш дете, какво би искала да видиш ти, когато някой ден погледнеш „отгоре”?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Антоанет, след чувствителният и загрижен отговор на Ния, ще ти дам и моята версия. Тя не е по-малко загрижена, но на теб вероятно няма да ти прозвучи така. Такава е и целта ми. Искам това да е шамара който вади човек от унеса на шока след трагедията.

Всичко което си написала не отговаря на въпроса зададен от мен. Ти не искаш да отговориш на моя въпрос защото нямаш отговор. Имаш само оправдания защо се чувстваш така както се чувстваш. Но не и отговор - защо държиш да продължаваш да се чувстваш така.
Обясненията ти с нищо не променят факта, нито облегчават болката ти, само я оправдават в твоите очи.
ANTOANET1 написа: IVAN ...... обичаш ли някой от цялото си сърце? Дали,ако го загубиш,ще си правиш тес за загубата? Убедена съм,че не,но дано никога това не се случва.бъди много здрав и все така БУДЕН!
Ако искам да ме боли, няма да правя ТЕС разбира се. Ще се пропия, ще взимам наркотици, ще се чувствам като парцал и ще разказвам на всички за огромната си загуба, която естествено би трябвало да оправдава поведението ми. Всички истински добри хора ще ме съжаляват, ще ми съчувстват, ще се стремят да ми помогнат и да облегчат необлегчаемите ми страдания. А всички останали, които не ме разбират ще са хора, които не знаят каво е истинска любов и какво значи да обичаш с цялото си сърце.
Как смеят да ме съдят. Да обичаш значи да страдаш, ( намек към семинаристите по ПЕАТ).
Загубиш ли любимо същество и не страдаш ли, значи не си обичал истински.
Клишета набивани в главите ни от деца.

Ако пък случайно не искам да страдам, ще правя ТЕС и всяка друга техника, която знам, за да се избавя от страданието.
Дали ще ме заболи, ако загубя любимо същество? - Разбира се че ще ме заболи.
Дали ще избера да си остана страдащ? - Ще разберем само след като загубя някого, когото обичам.

Единственото, което осъзнавам в момента е, че имам избор и не съм жертва на обстоятелствата, характера си, гените си или на съдбата.
Това искам да ти внуша и на теб.
Да приемеш, че имаш избор. След това каквото и да избереш си е твое право и товя отговорност.
За сега ти все още се изживяваш като жертва.
А не си. Никой не е.

Убеден съм че майка ти се гордеее с теб и страшно се радва, че ти така страдаш за нея, защото това доказва колко много я обичаш.
Също така съм убеден, че ти искаш и дъщеря ти след време да страда така, когато си отидеш от този свят, защото за теб това ще е доказателство, че те обича истински.
Нали?

Дали?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

здравейте!искам първо да благодаря на Ниа за загрижеността.а на Иван да кажа,че нещо много се е объркал спрямо моята личност.Иване,сигурно искаш да ми помогнеш по този начин и се опитваш да напипаш пътя като ме типизираш към някаква група"жертви"-както казваш ти,от дългогодишната си практика.не си ме разбрал правилно,но няма проблем,първо-ти не си психолог и второ от няколко написани от мен фрази няма как да си изградиш точна представа.всеки има да учи много,и ти,и аз,и всички останали,както Сократ казва"аз знам,че нищо незнам".Нямам намерение да те убеждавам,приятелю,просто искам да ти кажа,че изобщо не искам в ничии очи да видя съжаление към мен или съдбата ми и менно това беше първата причина,която ме накара да се стегна-когато излезнех на улицата навсякъде виждах,изпълнени със съжаление физиономии.затова взех да вдигам високо глава,защото знам,че майка не заслужава това.не търся съчувствие,напротив отдавна нито се оплаквам на някого за каквотом и да било,нито говоря по тази тема и съм далече от мисълта,че колкото повече страдам,това е доказателство за любовта мим към майка,както си мислиш ти.дори ми е неприятно честно казано,че това стана тема на обсъждане във форума и на семинара,защото е прекалено лично и интимно.моля,ако някой иска да ми пише нещо,нека да е на "лични",все пак форумът е за хашимото,а не за личния ми живот.пак казвам не се изживявам за жертва и не търся съжаление,както си мисли Иван,даже се учудвам защо споделих всичко това във форума.желая успех и здраве на всички!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivanqp написа: Помисли върху следното и ми отговори.
Защо искаш да те боли?
Това е въпрос не за един милион долара, а за милиарди.

ANTOANET1, Не пренебрегвай съвета на Иван. Струва ми се доста ценен.
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор