Проблем с гърдите

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
meli
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Юли 2008 00:27

Проблем с гърдите

Мнение от meli »

Дойде време и аз да споделя за добрите резултати от ТЕС.:D

На фона на всички сериозни проблеми, които прочетох, моите неволи сега ми изглеждат незначителни. Но аз порядъчно се притесних и ще разкажа - може някой да намери полза за себе си.

Точно на 1 юни ме се поду и зачерви дясната гърда. Стана почти двойна и много болезнена. Температура не вдигнах за изненада на всички, които ме преглеждаха. Само гърдата гореше, там премерих 39 градуса. Диагнозата беше мастит, а след 3 дни на ехографа се виждаше 9 мм образувание, според лекарката - киста. Знаех, че имам около 2 мм кистички от мастопатия, които изобщо не са се "обаждали" повече от 2-3 години и не ме притесняваха. От изследването на материал /цитонамазка/ се установи наличие само на еритроцити, макар че хирурга очкваше гной и в продължение на седмица всеки ден ми казваше, че трябва да отваря. От страх се съгласих да ми слагат и пия антибиотици, а 15 г. не бях приемала дори хапче за глава - сравнително здрава съм и не обичам никак традиционните методи на лечение. След седмица буцата с размер на яйце поспадна и ми се размина хирургичната интервенция, но все още мястото беше твърдо, болезнено и ме притесняваше. Веднага включих хомеопатия (за съжаление с хомеопатичката можех да се срещна чак след седмица, а по тел. без преглед резултата не беше задоволителен и затова след ден и половина решихме да почна АБ), добавки и всякакви методи за изчистване на проблема - по Луиз Хей, Норбеков, опитвах да намеря конфликт по ГНМ..но чувствах, че не е достатъчно и започнах да чета за ТЕС. Примерът на Мая изключително ме амбицира да пробвам и успея. Купих си книгата от съседен град и след ден започнах да правя ТЕС. От форума прочетох за предизвикателството и започнах да действам по него, със зрънцата сол. Чувствах, че проблема ми е по-сериозен и навътре. Просто нямаше физическа причина да получа мастит. Правих ТЕС от 7 до 10 пъти, не винаги ми стигаше времето за 10...Не успявам да действам и сега, ако има други хора около мен - не се концентрирам.

Правих следните настройки, дано не съм сгрешила с някоя фраза. Може и да съм смесила някои методи и техники. Но важното за мен е, че крайния резултат беше отличен. Много се успокоих като започнах с ТЕС-ванията и се стопи ужасяващия страх, който изпитвах първите дни. Сега дори се чудя защо толкова много се уплаших.:roll:

Въпреки, че дясната ми гърда се поду и зачерви, аз напълно и березервно обичам себе си и се приемам такава, каквато съм. Освобождавам се от негативните емоции - вина, гняв, срам, самообвинения..., довели до възпалението.
Напомнящи:
подута, зачервена гърда; осбождавам негативните си емоции - ...изброявам..., осбождавам страха и безпокойството

Въпреки, че имам твърда бучка в дясната гърда и се страхувам, аз... Освобождавам се от страха си сега.
Напомнящи:
изчиствам бучката, вече колкото монета, твърдо възелче; осбождавам страха; свободна съм

Въпреки, че имам болка в гърдата от киста, пълна с нещо си, аз....Освобождавам се от болката сега.
Напомнящи:
изчиствам кистата, мастита, мастопатията; освобождавам болката и страха; имам най-перфектните и здрави гърди; спокойна съм и в безопасност

Въпреки, че лекарят настоя и пих АБ със странични ефекти, аз...Избирам да приема цялата позитивна енергия и ползи на това лечение.
Напомнящи:
I кръг-АБ със странични ефекти
II кръг-избирам да прегърна всички ползи от АБ-ците и разрешавам на тялото си да се освободи от всички негативни ефекти като гъбички в устата и влагалището.

Въпреки, че хирурга ми взе секрет за изследване със спринцовка много болезнено и посинях, аз избирам да простя на себе си и всички останали, които са допринесли за моята болка.Освобождавам се от страха си от спринцовки сега. Освобождавам и страха от чакането на резултата.
Напомнящи:
I кръг-страх, болка, игла
II кръг-избирам да освободя страха и негативните емоции от убождането

Това беше първите два-три дни и ми беше много хубаво и даже забавно. После изглежда наближих същността на проблема си и поревах порядъчно няколко дни. Прощавах на себе си и други, и молех за прошка. Представях си, че съм във вълшебен водопад и водата минава през мен и отнася кистите, и всичко излишно (тази визуализация страхотно ми действа, прилагала съм я за проблеми с очите)

От Луиз Хей си повтарях по точките и определено имаше по-голям ефект като потупвах, отколкото повторенията ми в началото на възпалението без ТЕС:
В съвършено равновесие приемам и полагам грижи.
Аз съм от значение.
Аз играя важна роля.
Оставям на другите свободата да бъдат такива, каквито са.
Сега се грижа и подхранвам себе си с любов и радост.
Всички ние сме в безопасност и сме свободни.

Защото според нейната теория гърдите представляват майчинството и родителската грижа. За проблеми в гърдите като болезненост, мастит и кисти казва:
Отказ да се грижим за себе си.
Поставяне на всички останали на първо място.
Прекалени майчински грижи. Прекалена закрила.
Заповедническо отношение.


На 4-тия ден от ТЕС-ванията започна много да ме боли. Болката беше странна, тъпа и се разпростря на цялата гърда. Твърдата бучка започна да сменя местоположението си. Имах чувството, че някакво желязо се е завъртяло отвътре и набира скорост и стърже...и чисти излишното - точно това си повтарях по време на ТЕС, че се чистя. Това състояние продължи 5 дни. Почти половината гърда ми посиня, а после мина и в другите цветове на дъгата .На 9-тия ден от ТЕС-ванията и 26-ти от началото на мастита изведнъж усетих, че нямам никакви болки и странни усещания. Пипнах и установих, че и бучка няма. Изпаднах в еуфория. А тъкмо бях решила да пробвам водните процедури по Луи Куне.

На контролния преглед след около седмица, хирургът отново изрази разочарованието си, че не успял да ме отвори и за него остана загадката как се оправих... :wink: Само лекаря от видеозона каза, че на мястото на кистата имам, точно цитирам:"..загинала тъкан, която няма да се възстанови, не ми пречи, няма да се отстранява, само да се знае мястото при бъдещи снимки..". Тълкувание за случилото се - "стафилококова инфекция, довела до масиран кръвоизлив", последното вероятно защото все още се личиха синини по гърдата.

Продължавам с ТЕС-ванията по други проблеми, за тях ще пиша и питам допълнително. Но дали защото не съм под напрежение или съм стигнала ПО, не мога да правя повече от 3 ТЕС-а на ден.

И сега е момента да благодаря на автора на книгата Иван Петърнишки, че така чудесно е синтезирал и поднесъл информацията за читателите. Форумът също е много ценен, без статиите и споделения опит тук едва ли щях да се захвана толкова смело.
Специални благодарности на Мая, получих голяма подкрепа и помощ!
Нейният пример е много заразителен! :D

Поздрави!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Специални поздравления! :D
Браво на теб.
Много добре си описала всичко, ще бъде в полза на други.

Появиха ми се някои въпроси.
Предизвикателството го прави с изброените в началото настройки, така ли? Тоест по 7-10 пъти на ден с морска сол, вода и всеки път с някоя от тези настройки.
Би ли казала също колко време отне всичко от началото до края? Хората все пак обичат да се пазарят за време :lol:
Възнамеряваш ли да работиш по изчистването на останалата мъртва тъкан?
Усещаш ли промяна в психиката си?
Ако не е тайна, какви бяха емоционалните корени на всичко това? Или какви предполагаш, че са били.
Мultimodal
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Юли 2008 21:32

Мнение от Мultimodal »

Браво! Толкова се радвам за теб!

Аз също страдам от нещо подобно /фиброкистозна мастопатия с хормоноактивни плаки/, макар и не в остра фаза. Опитах с хомеопатия, има някаква промяна, но явно недостатъчна. Затова реших да опитам с ТЕС.

Мая вече ти е задала въпросите, които и мен ме интересуват. Искам да попитам още - кога включваш визуализациите и утвържденията? Аз се разсейвам, ако започна да визуализирам нещо, и забравям да повтарям напомнящата фраза. Може би в отделна сесия..?Ще се радвам да споделиш.

За причините и аз четох, и /поне при мен/ съм убедена, че са точно такива. Проблемите ми се появиха след рисковото раждане в началото на 8-мия месец. Страховете за детето ме накараха да стана свръх-протективна майка и да се тревожа за всичко. Дори след като детето поотрасна и спря да боледува толкова, не мога да се оттърва от натрапчивото чувство. Цикълът ми се скъси много, появиха се тези бучки и кисти. Освен това през февруари 2007 имам един мисед и оттогава не мога да забременея.

Наскоро реших да опитам с ТЕС, но някак не знам откъде да започна, макар че проблемите ми явно са свързани един с друг. Ще ми се като начало да опитам с Предизвикателството, но не знам откъде да започна. А и все още съм на фаза, в която не са се оформили в главата ми настройката и напомнящата фраза, свързани с конкретни емоции, като че ли съм ги забравила.

Засега ТЕС-вам с каквото ми дойде наум по настоящи емоции и очаквам да се получи от самосебе си. Ще следа темата ти с интерес!
meli
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Юли 2008 00:27

Мнение от meli »

Благодаря ви! :D
mayadob написа: Предизвикателството го прави с изброените в началото настройки, така ли? Тоест по 7-10 пъти на ден с морска сол, вода и всеки път с някоя от тези настройки.
Да, с тези настройки, солта (носих си в чантата в една малка пластмасова кутийка) и дори повече вода от препоръчаната. Много ожаднявах, а и пиенето ме успокояваше. Интересното е, че сега не ми се пие толкова вода.
Настройките през първия ден-два бяха малко хаотични. Не бях успяла всичко да прочета и обмисля, учех се в движение. А когато бучката изчезна, първо много благодарих, после започнах да променям фразите и да работя върху останалите малки кистички. Надявам се на следващия контролен преглед и те да са изчезнали.
Много лесно ми беше, докато напипвах твърдото и ме болеше. Веднага ми идваха като че ли отвътре и точните думи. Сега ми е много по-трудно да формулирам.
mayadob написа: Би ли казала също колко време отне всичко от началото до края? Хората все пак обичат да се пазарят за време :lol:
На 17-тия ден от мастита започнах с ТЕС. На 9-тия ден от ТЕС-ванията, бучката, болките и неприятните усещания изчезнаха. Само да уточня, че първата седмица пих АБ, които според не само не ми помогнаха, но и забавиха процеса на изчистване. Може би, ако бях ТЕС-вала от начало щях да се оправя по-бързо. Но и без това съм много доволна, че благодарение на този проблем открих ТЕС и резултата е чудесен.
mayadob написа: Възнамеряваш ли да работиш по изчистването на останалата мъртва тъкан?
Да, действам по изчистването. Точно когато се стопи бучката, ми се появи доста силна гъбична инфекция с бяло течение и сърбеж, а зъболекарката като ми видя устата се уплаши - беше направо разранена. Увери ме, че няма да се оправя без лекарства и няма да работи по зъбите ме с тази инфекция. В началото се притесних и реших, че е от антибиотиците. А и бях отказала да пия изписаните противогъбични препарати. Само пробиотици приемах и някои други добавки. Зарязах ТЕС-ванията по гърдите и започнах да ТЕС-вам кандидата. В предното мнение писах една настройка, която за това правих. Точно тогава обаче имах време да ровя и прочетох в ГНМ, че гъбичките са полезни, тъй като разграждат мъртвата тъкан. Успокоих се и реших, че точно те са ми необходими в този момент. Направих няколко ТЕС-вания за гъбичките като си свършат работата да си ходят - малко налудничаво ми звучи като го написах, но така чувствах нещата. След седмица ми нямаше нищо.
Дали съм разградила тъканта, ще видим на следващия контролен преглед.:wink:
mayadob написа:Усещаш ли промяна в психиката си?
Преди често се случваше да съм нервна, напрегната, раздразнителна, ядосана, уплашена от нещо или някой. Външно не винаги съм показвала емоциите, но си ги изживявах вътрешно. Сега определено станах по-спокойна. Каквото и да се случи, не реагирам толкова емоционално. А ако усетя някой бурен прилив на неприятна емоция, веднага ТЕС-вам. Действа безотказно. С нищо друго не съм се успокоявала толкова бързо и ефективно. Много бързо започнах да заспивам вечер.
mayadob написа:Ако не е тайна, какви бяха емоционалните корени на всичко това? Или какви предполагаш, че са били.
Това е сложен въпрос и ще отнеме много време за обяснения. Не знам дали ще успея да формулирам точно. В началото си мислех и може би подведох хомеопатичката, че е от служебни грижи. После открих, че е по-сложно свързано с новата и старата ми работа, и с детето - на 2 год. Не боледува, слава-богу, но е с атопичен дерматит, алергия към белтъка на кр. мляко, все още на много строга диета. Ще работим с него, но исках да питам Иван как да действам - не дава изобщо да го потупвам. Точно както Мultimodal е писала бях свръх-загрижена майка и много се тревожех, исках всичко около него да контролирам и едновременно кариерата да върви...Точно преди мастита имахме годишнина от завършването. Направих си равносметка и не почувствах удовлетворение от постигнатото. На сутринта се събудих с възпалението.
Интересното е, че когато най-много правих ТЕС, ме повишиха в работата, където съм от 4 месеца. А това си мечтаех да работя от поне 4-5 години.
Мultimodal написа: Искам да попитам още - кога включваш визуализациите и утвържденията? Аз се разсейвам, ако започна да визуализирам нещо, и забравям да повтарям напомнящата фраза. Може би в отделна сесия..?Ще се радвам да споделиш.
Правила съм визуализацията с водопада и други упражнения по Норбеков преди 2-3 години за късогледство и имах много добър ефект. В началото най-лесно се прави под душа.
Сега в един момент вътрешно изпитах необходимост да го направя. Обикновено на втория кръг потупвания по точките. Не повтарям напомнящата фраза, само си представям как водата отмива излишното от всяка клетка на гърдата. Кистичките си представях като малки песъчинки, които водата отмива и накрая съвсем изчезват. Дали така е правилно, не знам. Перфектно се чувствах след такава ТЕС-сесия. Обяснението в книгата за водопада е страхотно и ако искаш ще го потърся и напиша точно.
Тези дни успях да прочета книгата "Методът Силва" по препоръка на Мая и там има също чудесни обяснения за визуализации. Само че, изпълнението им ми се вижда по-сложно или най-малкото трябва повече практика.
Нещата са много свързани. Според мен всеки автор е открил някакъв начин да въздейства на подсъзнанието - къде по-лесно, къде по-трудно. На нас остава да изберем най-подходящия метод за себе си.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мели,
отлично си се справила! Поздравления.
Прекрасно е че си включила и ТЕСвания на АБ и за прошка.
Абе направо нямам забележки, само адмирации. :)

За сина ти прави прокси!
Пробвай в началото с:
Въпреки че не искам да се освободя/избавя от АД..........
Също прави ТЕС за това че си прекалено загрижена и конролираща майка!

Мултимодал, същото се отнася и за теб.
Започни ТЕС със:
Въпреки че не знам откъде да започна..........
Въпреки че проблемите ми са свързани а не мога да оформя Настройка и Напомняща фраза в главата си..........
Въпреки че съм забравила конкретните емоции свързани с бучката в гърдата ми..........

и т.н.
Т.е. започни с всички негативни фрзи/мисли които минават през главата ти!

Това което Мели е написала за различните методи е вярно. ПОне за мен засега ТЕС дава най-бърз резултат, най-проста е, има много положителни странични ефекти (като тези изброени от Мели по-горе ) и се прилага еднакво за всякакви проблеми. Това я прави номер едно, поне в моя списък сметоди за алтернативна терапия.
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Мultimodal
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Юли 2008 21:32

Мнение от Мultimodal »

Благодаря, ivangp.
Вече започнах :) с Предизвикателството /макар с доста традиционна настройка, свързана конкретно със заболяването/. Реших, че в процес на ТЕС ще ми изплуват спомените и чувствата, свързани с него. В момента детето прекарва ваканцията при баба си и ми е малко трудно да възстановя притесненията и негативните емоции, но предполагам всичко ще си дойде на мястото.

Имам следния въпрос - след ТЕС се чувствам някак гореща и се потя, това нормално ми е? По принцип съм зиморничава, почти не се потя и не приемам много течности. Малко ми е проблем изпиването на толкова много вода и не успявам да го докарам до 10 чаши. Освен това имам чувството, че всичко излиза веднага /чество ходя до тоалетната/ и даже, че излиза повече, отколкото влиза. :)

Да се похваля /малко оф топик/ - вече имам положителни резултати с ТЕС. Не за мен, а за мъжът ми. :) В неделя се оплака на няколко пъти, че му е схванат врата и дясното рамо и го болят доста. Понеже знам, че е скептичен и няма да иска да прави ТЕС, реших да го направим двамата, без да му обяснявам същността на метода. Аз - нещо подобно на прокси /като в настройката повтарям, че съм той/, а той - гледа и потупва точките, които аз потупвам в момента. През това време на ум повтарях напомнящата фраза.
Точно 2 пъти беше напълно достатъчно, още след първия път беше по-добре, а на сутринта му нямаше нищо. Направи ми впечатление, че при него точките бяха болезнени при потупването. Това значи ли нещо?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Това че се потиш и т.н. при ТЕС е нормално, както и освобождаването на разни неща. Излишното се изхвърля.
Мая, четеш ли! :) (това във връзка с отводните бани на сина ти, малка закачка, няма лошо ТЕС да се съчетава с който и да е друг алтернативен метод на лечение).

Браво за проксито на мъжа ти! Болезнените точки са нормални, показват че има запушване или дисбаланс в определени меридиани или всички меридиани. Ама това го пише в книгата. Не я ли чете цялата? :evil:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Мultimodal
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Юли 2008 21:32

Мнение от Мultimodal »

Разбира се, че го прочетох, не се сърди, това му казах и аз. Но само толкова. Някъде из форума мернах твой съвет при болезненост на точките, но не помня в коя тема и какъв беше точно. Май ще се наложи по-натам да ТЕС-на и лошата памет. :)

Да се отчета за себе си, днес не можах да го докарам до 10 пъти (сигурно няма да успея и докато си легна), но пък имах 2 хубави сесии, в които си спомних разни нещица, докато минавах по точките, и си поплаках. Мисля, че когато човек се отпусне съвсем дотолкова, че да не се замисля коя точка след коя следва, а го прави рутинно, започват да изплуват разни неща. Просто трябва да се освободи съзнанието. А аз в началото опитвах да повтарям съвсем точно фразата и да не я греша... :oops:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Търпение и постоянство и всичко ще си дойде на мястото.
Не се сърдя.
За болезненост на точките - ако не се неприятно/ужасно болезнени да се потупват по-продължително (напомнящата фраза да се казва поне 3 пъти на всяка точка). Ако са много болезнени да се потупват точките от другата страна на тялото или да се масажират болезнениете точки или в краен случай само да се докосват, но ако се докосват трябва да се изчака едно пълно вдишване и издишване на всяка точка докато се повтаря Напомнящата Фраза. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Мultimodal
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Юли 2008 21:32

Мнение от Мultimodal »

Благодря за инфото, ivangp.
Колко са били болезнени точките не знам, потупваше си ги и търпеше. :) Но си каза де, а местата /на потупване/ се зачервяваха доста, което си е в съвсем в реда на нещата. На мен лично това ми говори, че /има много потиснати емоции/ енергията не циркулира правилно и съответно има много работа по себе си. ;)
Това вече не зависи от мен - стигнах до мнението, че е добре да се помага когато ти искат помощ, и понякога въпреки желанието ми хората не са готови за това. :?

Колкото до мен - налучкал си, или си отгатнал ;) - постоянството не ми е от силните черти - все някакви причини се явяват. Съветът ти е съвсем на мястото! Та по този повод имам следния въпрос: Ако човек не може да направи 10 сеанса /или дори нито един/ за деня, а в следващите дни вече е 'на линия', възможно ли е да удължи във времето решаването на проблема или този период на прекъсване/намаляване налага да се започне отначало. Т.е. схемата /за Предизвикателството/ да бъде не 30 дни по 10 пъти, а 60 дни по 5 пъти - образно казано. Не искам да се оправдавам, но в работата ми е много трудно да предвидя кога ще ми е възможно, да си слагам в устата бучицата морска сол, и точно в определен момент да изчезваам за няколко минути. Във WC-то ми е притеснено, понякога ме прекъсват.., абе не мога да се отпусна добре. Та си мисля, че може би 2-3 добри сесии са по-добър вариант от 10 в напрежение. :oops:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Предизвикателството се прави така както е описано. Вариации са възможни и всеки може сам да си реши какви са те. Т.е. правиш го както можеш и ако не стане за 30 дни просто удължаваш срока докато стане.
Ако се удължи над 3 месеца аз бих спрял и търсил емоционалните корени на проблема, което е по-сложен процес и най-добре да го правиш с помоща на терапевт. Над 80% от хората ще имат резултат след 3 месечно приложение.

Забележка: Обратно на това което мислиш - 3 сесии под напрежение са по-добри от 10 сесии на спокойствие. Нали точно това е целта да се премахне напрежението и другите негативни емоции. Има две реакции на стрес при хората - едни се мобилизират и работят по-добре, други се сковават и продуктивността им спада. Да не бъдеш от вторите ще ти помогне именно ТЕСането. :)

Още една забележка - терминът ТЕСане бе използван за пръв път от Мая и мисля официално да почна да го ползвам него вместо досега използваният от мен ТЕСване.
Защо - в Плевенския край, от където съм родом, думата тесам означава да копая/премахвам с мотика тревата/бурените които са прорасли сред насажденията със зеленчуци. Смятам че тази дума перфектно изразява това което се постига с приложението на ТЕС - премахване на бурените за да могат полезните растения да се развиват по-добре. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Мultimodal
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Юли 2008 21:32

Мнение от Мultimodal »

Може би не съм се изразила съвсем точно. Имах предвид, че на работа ме прекъсват и разсейват, това ми нарушава концентрацията. Мога да се напъна да правя 10 сесии /повечето от които на работа/, обаче не знам дали си струва, след като няма да бъдат пълноценни. Мислех си, ако броят им е по-малко на ден, дали не може да се компенсира с удължаване на периода.

За Тесането съм съгласна.
Не е местен диалект, това е значението на думата в цяла България. :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Чета, чета за изпотяването :)

И за тесането чета. Точно във връзка с копането започнах да ползвам тесане. Ето и историята. Когато бяхме на една екскурзия, майка ми и мъжът ми бяха до мен на последната седалка на автобуса. Тогава правех предизвикателството и майка ми като ме видеше, че ще започвам, ми казваше "Тесай, тесай. И майка ми едно време ми казваше така, като трябваше да прекопая градината. Ти не си копала, затова сега тесай." От тогава ползвам двузначното "тесам" :)
Публикувай отговор