Дневник. Предизвикателството - ТЕС за хронични проблеми.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
pep4e
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Апр 2011 19:49

Мнение от pep4e »

Благодаря Иване!Очарована съм от тази бърза техника за справяне с емоциите и физически проблеми.След като гледах преди време филма "Тайната",липсващото звено се оказа точно ТЕС.Чрез нея човек може да се справи с негативните си емоции и мисли, за да може да получи от Вселената всичко положително към което всеки се стреми .Щастлива съм ,че има такъв човек като теб.
elina
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Май 2011 16:32

Въпроси...

Мнение от elina »

Здравейте! Не знам дали тук е мястото на въпросите ми, но темата ми се стори най-подходяща :), ако трябва преместете ги на друго място.
1. При изговарянето на Напомнящата фраза трябва ли да си представяме ,,изчистването" на проблема? Когато го правя с визуализиране отнема повече време, но почти винаги е съпроводено с прозяване, което е добър знак май.
2. В книгата пише зрънце сол, не разбрах каква да е големината. Става ли малко зрънце примерно 2х3мм или трябва да си е от едрата морска сол? Може ли да се използва Хималайска сол, морската е йодирана и ме притеснява да не натоварва щитовидната жлеза, преди съм имала проблем -увеличена функция.
3. Може ли да се потупват симетричните точки едновременно? Опитах последователно, но ми е по-трудно визуализирането по тоя начин.
4. Действат ли потупванията през дрехите или трябва да е на голо?
5. Непосредствено след всяка ОР може ли да се прави кратка положителна визуализация? И това може ли да замести 15 минутната визуализация сутрин и вечер, които не ми се получават за сега ...или са доста кратки.
Благодаря предварително за отговорите :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

На всички въпроси отговорът е - МОЖЕ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Мирише ми на ЛЮЛЯК
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Апр 2012 22:29

Мнение от Мирише ми на ЛЮЛЯК »

Имам петна по лицето, появиха се преди около 3 години, но с и след бременността се засилиха. Най-зле е челото, имам доста обширно петно, а това лято стана още по-видимо. Не се харесвам така, некомфортно ми е. Имам и по-сериозни проблеми от този :), но ми се иска да започна с него. Може ли да считам петната като хроничен проблем и да работя с Предизвикателството или не е подходящо?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Изчисти емоциите и чувствата които предизвиква този белег в теб на първо време.Имаш ли някакви притеснения за това какво мислят другите за теб?Срам,унизения също?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може да ги считаш за хронични проблеми и да работиш с Предизвикателството, но по-добрият вариант е да намериш корена на проблема. Какво се е случило преди 3 години, с кого или какво си се разделила или от какво си била засрамена, унижена, белязана, отвратена?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Re: Дневник. Предизвикателството - ТЕС за хронични проблеми.

Мнение от Емоция »

При рентгенова снимка видяха малка сянка върху реброто ми, което естествено ме побърка от страх. Препоръката е компютърна томография за изясняване. Започнах Предизвикателството за хронични проблеми с намерение след месец на ходя на снимка. Дали съм на прав път с техниката?
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник. Предизвикателството - ТЕС за хронични проблеми.

Мнение от ivangp »

Емоция написа: 04 Юни 2022 20:52 При рентгенова снимка видяха малка сянка върху реброто ми, което естествено ме побърка от страх.
Аз лично виждам проблема в потъмнения текст.
Кое му е естественото на побъркването от страх?
Изобщо не е естествено.
Работи върху страха!
Напомняй си, че сянката може да означава много различни неща.
Че лекарите не знаят всичко и т.н.
Принципно работи ЕЖЕДНЕВНО върху негативните си емоции.
Не чакай диагноза за да започнеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор