Травмираща случка

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
anita_90_
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Сеп 2019 10:15

Травмираща случка

Мнение от anita_90_ »

Здравейте!
На няколко пъти се опитвам да изтесам и променя една случка, която е от моето детство, но не се получава и нз как да я завърша. Случката е насилие над животно, на която станах свидетел. Всъщност те са две случки, но започвам с тази. Едно момче което беше по голямо от мен, блъскаше есно куче в една стена, гледката ме остави без думи. Тесам случката като си я представям пъряо и потупвам навсякъде, катокакзвам какво усещам(че съм била безсилна, че ме боли сърцето, душата,зящото не можах да го спра.) Тук доста рева... И до там опитвам с ехото отивам до тогавашното ми аз, питам го пак как се чувства, изговаряме нещата, пак сълзи. Пирам как да променим нещата и не става.... Просто нз как.... Сякаш вече е свършен факта и кучето е попинало в адски мъки, болката ми остава в сърцето и нищо не мога да променя. В последствие в сегашния ми живот имам постоянно страх за животните, ако видя някое на главния оът ксртина как някой нарочно ще го блъсне, ако чуя някое коте да мяука ужасно силно, картина как някой го тормози и т. Н. Всипките новини по Тв и постове в социалните мрежи ми потвърждават колко хората са лоши, след като са приложили насилие над дадено животно! Тези новини ме карат да пувствам болка в душата си! Как да се справя със това?
Благодаря ви!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Травмираща случка

Мнение от ivangp »

Здравей Анита!
Трудно е да кажа точно защо не ти се получава, понеже не знам точно какво правиш.
Дала си някаква информация, от която разбирам две неща>
1. Не работиш с физически усещания, а това е най-бързия път към успеха.
2. Работиш с емоции те в минало време, а трябва да е в сегашно време.

Опитай следващия път като работиш със случката да вкараш в декларацията и НФ емоциите, които изпитваш сега като си представяш случката и физическите усещания, които тези емоции пораждат в теб. Т.е. къде са най-силно изразени в тялото ти тези емоции и какво точно чувстваш там. (болка в сърцето все едно, че.... например и т.н.)

Пиши как ти се получава и има ли напредък.

Също така е възможно да имаш ПП за изчистване на случката.
Отговори си на въпроса: "Какво е най-лошото, което може да се случи, ако изчистя тази случка и този проблем с насилието върху животни?"
ТЕСай всички отговори, които ти идват наум.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
anita_90_
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Сеп 2019 10:15

Re: Травмираща случка

Мнение от anita_90_ »

Започвам така...
Представям си случката, че я нблюдавам сега. Гледам ставащото и зяпопвам с декларацият
"Въпреки, че усещам тази вина, че не помогнах на кучето аз напълно приемам себе си"
После с Нф
"тази вина, която усещам... Усещам я, като тежест в гърдите си, стяга гърлото ми.... Сърцето ми се къса от болка, боли ме душата.... Разкъсвам се от мъка...
Това го изговарям на всички точки. През това време рева много..
И до там, нз как да продължа
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Травмираща случка

Мнение от ivangp »

Избери една емоция и едно физическо усещане.
Да кажем, че е вина и тежест в гърдите.
Оцени вината по скала от 0-10, тежестта в гърдите по скала от 0-10.
ТЕСай така:
3 пъти на РД
"Въпреки, че чувствам смазваща вина и тежест в гърдите, че гледах как момчето блъскаше онова куче в стената и нищо не направих аз напълно и безрезервно приемам себе си."

По-точките (3 кръга): "Смазваща вина и тежест в гърдите, че гледах как момчето блъскаше онова куче в стената и нищо не направих"

Сега си представи същата сцена и оцени отново нивото на вината и нивото на тежестта.
Пиши какво стана.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
anita_90_
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Сеп 2019 10:15

Re: Травмираща случка

Мнение от anita_90_ »

Здравей!
Така вчера и днес пробвах с декларацията, която ти ми написа, вчера не усетих емоция, смисъл има някаква, носякаш вече не е вината.Днес опитах пак иотново сякаш нямаше вече вина. Незнам дали с предните ми тесания с ревът нещо се е изчистило, но определено ми е по леко.
Та така тесам си аз тази декларация, която ми написа и нищо.... Но ми дойде че ме боли сърцето от това, че кучето е изпитало болка, че се е мъчило. Излезна ми картина, как го е боляло и как е гледало с насълзени очи от болка....Самия факт, че него го е боляло и се е мъчило.
Смених декларацията"въпреки че изпитвам, тази болка в сърцето, че кучето се е мъчело и го е боляло...."
И отново тук тръгнаха сълзите...
Сегаще тесам в тая насокасамата болка, която е изпитвало, на мен това ми тежи...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Травмираща случка

Мнение от ivangp »

Както виждаш няма лош ТЕС.
Лошият ТЕС е ненаправения ТЕС.
Следвай модела, който ти дадох.
Винаги оценявай емоцията и физическото усещане преди ис лед 3 кръга ТЕСане по точките.
Пиши какви са ти резултатите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
anita_90_
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Сеп 2019 10:15

Re: Травмираща случка

Мнение от anita_90_ »

Така е няма лош ТЕС, тесала съм и докато само си представям случката и я изживявам на ново, без да изговарям нищо, само изживявам и тесам и пак е имало ефект
Публикувай отговор