Много много неща

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Sunflower
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 10 Яну 2017 12:04

Re: Много много неща

Мнение от Sunflower »

Благодаря за насоките. Лошото е, че много малко си спомням от детството ми, особено до 7-8 годишна възраст, почти нямам ясни спомени и случки, а по-скоро имам една представа и усещане за детството ми като цяло...
Снощи отново имах ужасна криза през нощта, отново събуждане, половин-един час след заспиване, зверско сърцебиене. Предния ден не бях правила ТЕС за пръв път от както съм започнала ежедневно ТЕСане от началото на януари, а освен това и заспах с тревожни мисли. Другото, което усетих, е отново болката вдясно в щитовидната жлеза, където е и възпалението(което отказвам да нарека Хашимото). И най-вероятно и сърцебиенето е от там. Работата е там, че не искам да пия хормони, а и ендокриноложката ми казва, че от тях сърцебиенето ми вероятно ще се усили и ще трябва да пия и бетаблокер и става една.... Много се надявам с хомеопатията, която приемам от около 2 месеца и с ТЕС да успея да се справя с тези проблеми. Мисля си и че приятелят ми губи вече търпение с мен. Минаха вече повече от 2 години от първите ни опити за забременяване, през които се случи и абортът. Сега пак опитваме от няколко месеца, но някак по-нередовно, предвид кризите ми. Искам, много искам да имам дете и много се надявам и вярвам, че желанието ми не е само за да му угодя. Усещам този инстинкт с пълна сила, а от друга страна тялото ми се съпротивлява. Искам, разбира се, и да съм здрава като предприемам тази стъпка, а аз не съм. Страхувам се и, че ако забременея с това високо ТСХ ( между 3 и 4, а то трябва да е до 2 преди забременяване), може да има фатални последствия за бебето. Пак страхове общо взето.
Но пък не мога и да не отбележа, че имам дни, в които се чувствам по-добре. Четох някъде във форума, че е нормално да има и възходи и падения, особено по-в началото. Дано да намаляват с времето тези "нощни падения". Направо се хващам за главата, колко много имам за ТЕСане. А и да си наредя пъзела не е лесно. :shock:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Много много неща

Мнение от ivangp »

Отложи забременяването за догодина. Сега детето ти ще унаследи всичките ти проблеми. ТЕСай яко всеки ден, ако искаш да имаш здраво дете. Сега не си готова.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sunflower
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 10 Яну 2017 12:04

Re: Много много неща

Мнение от Sunflower »

Знам, но се надявам да не е чак догодина. Вече не съм и първа младост, нямам много време за губене и се надявам по-бързо да се случат нещата. Както вече казах в предния пост, инстинктът направо ми крещи, че е време, а и усещам някаква липса, празно ми е, сякаш душата ми чака друга душа, с която вече се познава и ужасно й липсва, а тя се бави. Много странно усещане, не знам дали го описвам точно. Може би само жена в моето положение би ме разбрала. Страхувам се и да не загубя партньора си, ако нямаме дете, въпреки, че не ме притиска и не ми дава такива индикации. Знам, че и това трябва да ТЕСам.
Благодаря за вниманието и насоките!
Sunflower
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 10 Яну 2017 12:04

Re: Много много неща

Мнение от Sunflower »

Не съм стигнала до някакви грандиозни прозрения или резултати все още, но реших да попиша.
Това, което забелязвам напоследък е, че докато ТЕСам нещо, ми се появява друго за ТЕСане в съзнанието.
Днес, малко след като се събудих, отново ми прескочи леко сърцето, още в леглото, докато си бях съвсем спокойна, уж...Започнах ТЕС още в леглото. "Въпреки, че съм много раздразнена и изнервена, затова, че сърцето ми продължава да прескача, ..." със сила 10. Няколко обиколки и стигнах само до 6, видях, че нямам вода до себе си и продължих чак след като станах и се оправих. Уж го докарах до 0 това, но ми се появи: "Въпреки, че изпитвам завист към всички хора, на които не им прескача сърцето и ми изглеждат здрави и щастливи, ..." със съла 6-7. Преди да го докарам до 0, ми се появи: "Изпитвам вина, затова, че изпитвам завист...." Напоследък поне си позволявам да си призная, че изпитвам тези ужасни емоции, от които искам да се освободя, като завист и дори омраза. Изпитвам завист и към всички бременни жени, които ми изглежда, че забременяват и раждат без никакви трудности. Имам чувството даже, че повечето ми емоционални проблеми идват от темата за забременяването, защото все пак и сериозните ми здравословни проблеми започнаха от там. Чувствам се ужасно, затова, че доста мои приятелки и почти всички приятели на мъжа ми вече имат деца, а някои, с които започнахме опитите си по едно и също време, вече чакат и второ. Това ме кара да се чувствам някак изостанала, и предвид здравословните ми проблеми и възрастта, която не намалява, чакането и отлагането ми се струват още по-непоносими. Даже мъжът ми вече не ми казва, когато разбере, че някой от приятелите му чака дете. Знам, че всичко в тази област е строго индивидуално и е Божа работа, естествено със старание и грижа и от моя страна, които мисля, че вече полагам достатъчно (не пуша, почти не пия, по половин чаша вино през няколко дни примерно, храня се здравословно, пия витамини, пробиотици, не пия кафе, не ям глутен, прясно мляко и меки сирена и т.н.) Явно и друг компонент ми липсва в цялата картинка и точно него се опитвам да изгладя с ТЕС.
От известно време попадам на много статии за паразитите и се чудя дали нямам и такъв проблем, предвид това, че съм сравнително слаба за височината си и винаги съм била така, а не съм се лишавала от храна, даже напротив. Само че съм доста объркана в избора си на противопаразитно средство. Не ми се иска да се подвеждам по рекламите за безумно скъпи билки в интернет. Чудя се за ММС, за което четох тук във форума дали ще ми даде някакъв ефект в това направление и дали няма да ми навреди предвид опитите за забременяване(които не бих казала, че са твърде сериозни за момента, предвид състоянието ми, т.е. не се пазим, но контактите ни не са толкова чести, колкото би трябвало да са).
Другото, което забелязвам за себе си е, че рядко работя с физически усещания, просто защото почти ги нямам, освен когато ми прескочи сърцето или ме позаболи щитовидната жлеза, което пък ме кара почти постоянно да изпитвам страх или ужас от това, че може да прескочи отново - от първото или че може да попречи на забременяването - от второто. Затова най-често ТЕСам страха. Със завистта започнах днес, някак не исках да си я призная досега. А с "В мир със себе си" най-често емоциите са яд, съжаление, вина... Забелязвам, че там много по-лесно стигам до 0-та, отколкото с емоциите от текущите проблеми. Това е засега, продължавам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Много много неща

Мнение от ivangp »

Всяка емоция е свързана с физическо усещане. Всяка.
Ако нямаше физ усещания нямаше да има и емоции. Търси физ усещания с които всак емоция се изразява и ще ги намериш.
Страхът най-често е свързан със свиване в стомаха.
Тъгата - със стягане в гърлото.
Срамът - с изчервяване на лицето.
Гневът - с треперене или стягане на ръцете.
И т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sunflower
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 10 Яну 2017 12:04

Re: Много много неща

Мнение от Sunflower »

Здравейте! Бързам да ви се похваля с 2 радостни новини, за които съм сигурна, че ТЕС ми е помогнала. Първата е, че ТСХ, от 3.5 (което е над нормата от 2.5), измерено на 10 януари, е паднало на 2.06, измерено днес, което е напълно в норма. И втората, още по-хубава новина е, че си направих и кръвен тест за бременност, който също е положителен. А както казах и в предния си пост, не сме правили супер усилени и постоянни опити за забременяване, а просто не се пазим. А този месец сме правили секс точно 2 пъти. Явно наистина е Божа работа. Моля се всичко да е наред този път и ще направя всичко възможно, което зависи от мен за да е така. Сигурна съм, че и за двете неща и ТЕС е допринесла страшно много, защото за щитовидната жлеза пия едни хомеопатични гранули някъде от края на декември и от тях, без ТЕС, ТСХ пак беше паднало от 4.5 (при горна граница 2.5), измерено на 20.12.2016 - на 3.5, измерено на 10.01. 2017 - пак над нормата. Правя ТЕС всеки ден от началото на януари, пропускала съм само един или 2 пъти. Чувствам се по-спокойна от преди, макар и да знам, че имам още много работа. Лошото е, че прескачането на сърцето си продължава, но повечето пъти с ТЕС успявам сравнително бързо да смъкна нивото на ужаса, който изпитвам, когато това се случи. Днес открих и една случка, която успях да свържа със самото прескачане, която съм пренебрегвала досега, даже не се бях сещала за нея, а пък камо ли да яя свржа с моите сърдечни пробелми. Та ... за първи път усетих това прескачане в края на юли 2015г., малко след сватбата на сестра ми. Днес си спомних, че малко преди това разбрах за смъртта на един мой далечен братовчед, починал съвсем млад, на 30 и няколко години от инфаркт, доколкото разбрах, и на сватбата на сестра ми един наш общ приятел ми каза, че е имал и порок на сърцето. (Винаги ми е бил странен този израз. Свързвам думата порок с нещо съвсем друго, но пък може би приликата не е случайна). Днес ми хрумна, че с моята хипохондрия, нищо чудно, толкова навътре да съм го взела, че даже да съм се сдобила и с това прескачане от там. Започнах и това да ТЕСам - "Въпреки, че изпитвам страх от смъртта, вследствие от смъртта на моя братовчед, който се проявява на физическо ниво като прескачане на сърцето..." Дано да съм на прав път с това, все пак за пръв път интуицията ми подсказва случка, която свързвам с най-мъчителния за мен симптом. Бих искала да спомена и, че през август 2014г. загубих най-любимия си втори братовчед, отново от инфаркт, а през 2013г. загубих и баща си от инфаркт. Така, че май там някъде трябва да търся май и да ТЕСам. Въпросът ми е, предвид новата за мен ситуация, продължавам ли да си ТЕСам по стария начин? Много съм развълнувана. Знам, че не трябва толкова, но...одеве даже плаках от радост. Стискайте ми палци всичко да е наред! :)
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Много много неща

Мнение от user »

Честито :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Много много неща

Мнение от ivangp »

Радвам се за добрите ти новини..
Как се чистят случки е описано в книгaта ми и тук във форума.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sunflower
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 10 Яну 2017 12:04

Re: Много много неща

Мнение от Sunflower »

Благодаря ти, User! И аз се радвам много за добрите ми новини, дано и занапред да е така. За пореден път се убеждавам, че ТЕС работи! По принцип ТСХ даже се покачва по време на бременност, което означава, че може даже и още повече да съм го била смъкнала, защото като ТЕСвах си представях стойности между 1 и 2, които ми се струваха страхотни, на фона на над 3,5 до 6.3 в последните близо 2 години. Тези 3 случки с инфарктите, може би, ще трябва повечко да поработя с тях. Досега не съм пробвала техниката на краткия филм. Ще си я припомня и ще опитам, и ще докладвам.
Sunflower
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 10 Яну 2017 12:04

Re: Много много неща

Мнение от Sunflower »

Доста време не съм писала... В началото като разбрах, че съм бременна, пробвах с техниката на краткия филм да тесам случките с инфарктите, но като си припомнях как разбрах за смъртта на любимия си братовчед, избухнах в плач и реших, че това може би не е най-добрият момент, така го усетих, не знам дали съм права. Оттогава си тесам само текущи неразположения и тук там по някоя не толкова болезнена случка. В момента съм в болница за няколко дни, защото имам много силно гадене и повръщане, и не можех почти нищо да ям или пия. Сега гаденето си продължава, но е малко по-търпимо, а и се успокоявам, че щом го има, значи всичко е наред. Така ми каза и докторът. Но за гаденето май и Тес не ми помага. Опитвам се да правя ТЕС за това да го понеса по-леко. Много е изтощително и неприятно и даже тесах вината, която изпитвам затова, че ми е лошо и се поддавам. Това е в общи линии за момента положението при мен. Сърцето ми си прескача, но се опитвам да не го приемам много навътре.
Sunflower
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 10 Яну 2017 12:04

Re: Много много неща

Мнение от Sunflower »

Днес се прибрах от болницата. Общо взето, докато бях там и ми вливаха системи и лекарства против гадене, гаденето го нямах, но се чувствах като бито куче и имах много ускорен пулс, който постоянно тесах през 3-те дни, докато бях там. Доволна съм единствено от това, че поне проядох и че се хидратирах малко, и си възвърнах загубените 2 килограма. Но откакто ми се гади силно, от малко повече от седмица, хич ме няма в пиенето на вода, която по принцип обожавам и не пия почти нищо друго, освен вода. А сега, я изпия половин литър на ден, я не. Гледам да наваксам с някой студен чай или сок, които незнайно как заобичах повече от водата. Та си мисля... може и затова много да не ми се получава тесането напоследък. Всеки ден правя ТЕС, почти нямам пропуск от началото на годината и смятам да не се отказвам, но не знам защо имам чувството, че ми се "закучи" работата. Дали не е защото спрях с "В мир със себе си" и случките, защото много се разстроих и ме достраша да не навреди на бременността ми. Чувствам се зле като цяло и това май повече ми вреди. Докторът ми казва, ме гаденето е хубав знак и когато го няма, даже ме дострашава дали всичко е наред с бебето. И съм в омагьосан кръг. И доста потисната се чувствам. Моля за насоки и предложения. Нови, допълнителни техники...? Не съм много запозната с Пренареждане на матрицата, дали би било подходящо за случая?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Много много неща

Мнение от Alisa »

Да, матрицата е подходяща, опитай. Само не забравяй, че матрицата е ТЕС, приложен малко по-различно и въпросът не е в техниката толкова, колкото в твоето лично усещане кое работи за теб. В такъв смисъл потърси причината да циклиш, да не ти се получава ТЕС.
Разказвай си преживяното и тупкай – това си е цял филм! Всички фрази от това, което си написала също са достатъчно силни за тупкане.
Според мен изобщо не е задължително да ти се гади, не е лош признак да не ти се гади. Информирай се. Има една интересна книга преведена и на български език " Оргазмено раждане" от Елизабет Дейвис и Дебра Паскали-Бонаро, където става дума за биологично зададените ни опции за износване и раждане на бебе.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Re: Много много неща

Мнение от _kalina_ »

Ще се включа с малко личен опит. Гаденето чудесно се повлиява от ...Нести студен чай. Открих го случайно когато бях бременна. Виж етикета, има вещество, което забравих вече как се казва, дават го в ампули против гадене. Та. Едно малко Нести преди обяд няма да ти пречи на бременността. С дъщеря ми повръщах до края на 5 месец, това ми помагаше. Ускорения пулс може да е от Хашимото, може и от нерви, паника, познато ми е усещането. Релаксирай по всички възможни начини. Купувай си свежи цветя, излизай сред природата, гледай небето. Купи си бразилски орех, в него има много сeлен. Хрупкай си по 2-3 ядки на ден, важно е за щитовидната, за да няма кризи. По- голямо количество не е необходимо. Следи си и тсх, по- често, примерно всеки месец, важно е за бебето да си в референтни граници. Като се роди, живот и здраве, на него трябва също да му проверите тсх. И споко, всичко ще бъде наред. :) Имам две деца с дългогодишно Хашимото, минала съм от там. Ще минеш и ти :)
Sunflower
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 10 Яну 2017 12:04

Re: Много много неща

Мнение от Sunflower »

Благодаря ви много за помощта и насоките. Днес четох във форума как се работи с Пренареждане на матрицата. Ще опитам да се върна към работата със случки. Калина, благодаря за съветите. Студеният чай лимон на Нести го открих в болницата и оттогава почти само от него пия, даже малко прекалявам. Дано ТЕС да действа и със студен чай! :) Селен пия вече от няколко месеца по препоръка на ендокриноложката ми. Смуча и едни хомеопатични гранули Тироидинум оттогава, но не знам защо-нещо ми подсказва да ги понамаля. Четох, че ТСХ намалявал в първото тримесичие, та ще видим да не би да е паднал много и да съм минала в хиперфункция.В понеделник ще го изследвам, че вече мина близо месец от последното изследване. И така...Боря се с гаденето почти денонощно. Моля, стискайте ми палци да се справя и всичко да е наред!
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Re: Много много неща

Мнение от _kalina_ »

Е, все пак не прекалявай с чая. След време повръщането ще стане автоматизирано - отиваш, повръщаш и ...свикваш. Има хомеопатично лекарство при гадене и повръщане- нукс вомика, но не знам дали е приложимо при теб, посъветвайте се с хомеопат. Абе най добре е ако можеш да устискаш без лекарства, разбира се. Чай мента, джоджен, също действат добре. Важно е да следиш тсх често, бебето се развива бързо. Бих ти препоръчала и разни солени неща със сусам. Сусам във всякаква форма- върху печива, тахан, в сладкиш, както ти е вкусно. Сусамът съдържа много калций, а на теб той ти е необходим освен за твоите собствени зъби, нерви и кости и за бебето. Ако тсх ти е под 2 е обяснимо да имаш сърцебиене. Не падай под 2, нищо че е в реф. граници, защото ще ти блъска, дръж 2- ката.
Публикувай отговор