Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от Alisa »

laphroaig
Чудя се обаче следното при случаи като нашия, като са на различни мнения лекарите по отношение на диагнозата, как следва да се формулира декларацията.
Ето ти работеща идея.
Представи си всички "спорещи" лекари на едно място, как си спорят помежду си. Захлупи ги с прозрачен похлупак, или ги сложи в мехурче. Мислено тупкай по мехурчето/похлупака и наблюдавай, докато реално тупкаш себе си. Виж, какво ще стане най-накрая, ти ще го разбереш ясно.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от ivangp »

laphroaig написа:Да разбира се, аз преди си взех забележка и не формулирам с диагнози, имах предвид че в една декларация изреждам...Въпреки, че задържам урина и имам кисти в левия бъбрек, избирам да имам два напълно здрави и функциониращи бъбреци, прочистващи, филтриращи и извеждащи урината навън. Напълно и безрезервно приемам и обичам себе си...тъй като не сме наясно кой е прав и кой крив..
Кисти в бъбреците е диагноза, а не симптом. Симтомът е болка, щипене, стягане, напрежение, подуване, зачервяване и т.н.

Задържам урина???? Как разбираш ти че задържаш урина? Отговорът на въпроса е симптома.
Какъв всъщност ти е проблема? В случая проблемът на детето ти.
Откъде знаеш, че то има проблем? Какво наблюдаваш? какво те накара да го заведеш на лекар?

Ние отиваме на лекар с някакви оплаквания. Тези оплаквания са симптомите. Възоснова на тях и на прегледа доктора ни слага диагноза.
Диагнозата не е = на симптомите. И в много случаи не е вярна.
Но симптомите са винаги верни. Защото са това което чувстваме, виждаме, чуваме, усещаме, изпитваме. С това трябва да се работи в ТЕС, а не с диагнози и сложни, неразбираеми, и отвлечени понятия и думи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
laphroaig
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 17 Ное 2016 13:44

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от laphroaig »

Alisa написа: laphroaig
Чудя се обаче следното при случаи като нашия, като са на различни мнения лекарите по отношение на диагнозата, как следва да се формулира декларацията.
Ето ти работеща идея.
Представи си всички "спорещи" лекари на едно място, как си спорят помежду си. Захлупи ги с прозрачен похлупак, или ги сложи в мехурче. Мислено тупкай по мехурчето/похлупака и наблюдавай, докато реално тупкаш себе си. Виж, какво ще стане най-накрая, ти ще го разбереш ясно.
Страхотна идея! Веднага я приложих....и първо мехурчето се изпълни с вода, а после едната лекарка изяде другата :lol: много хубаво ми стана... Благодаря ви от сърце!
laphroaig
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 17 Ное 2016 13:44

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от laphroaig »

ivangp написа:
laphroaig написа:Да разбира се, аз преди си взех забележка и не формулирам с диагнози, имах предвид че в една декларация изреждам...Въпреки, че задържам урина и имам кисти в левия бъбрек, избирам да имам два напълно здрави и функциониращи бъбреци, прочистващи, филтриращи и извеждащи урината навън. Напълно и безрезервно приемам и обичам себе си...тъй като не сме наясно кой е прав и кой крив..
Кисти в бъбреците е диагноза, а не симптом. Симтомът е болка, щипене, стягане, напрежение, подуване, зачервяване и т.н.

Задържам урина???? Как разбираш ти че задържаш урина? Отговорът на въпроса е симптома.
Какъв всъщност ти е проблема? В случая проблемът на детето ти.
Откъде знаеш, че то има проблем? Какво наблюдаваш? какво те накара да го заведеш на лекар?

Ние отиваме на лекар с някакви оплаквания. Тези оплаквания са симптомите. Възоснова на тях и на прегледа доктора ни слага диагноза.
Диагнозата не е = на симптомите. И в много случаи не е вярна.
Но симптомите са винаги верни. Защото са това което чувстваме, виждаме, чуваме, усещаме, изпитваме. С това трябва да се работи в ТЕС, а не с диагнози и сложни, неразбираеми, и отвлечени понятия и думи.
Ами....няма симптоми...по мое мнение детето ми си е здраво, щастливо, усмихващо се, наддаващо, хранещо се, акащо, пишащо, игриво и любопитно...ходя по лекари, защото й лепнаха това "кръстче" и аз от притеснение...да не мина от крайност много се тревожа за здравето й...в крайност..незаинтересованост и положението да се влошо...като например да се увреди бъбрека...но това нали са лекарски съждения..." Не чакайте много /по повод сцинтиграфията/ вървите по тънък лед.." ми каза вчера лекарката.....и да, смятам яко да се ТЕС-ам,защото дотук проблема изглежда си е само мой...
Ако си беше за мен..все тая..лепнаха ми диагноза камъни и в жлъчката преди години,,трябва да се оперираш...ааа викам не, мерси..нито ме боли, нито нищо...ииии до ден днешен незнам какво се случва...нямам симтоми ама за никакви камъни...обаче като е за детето ти... :cry: как да седиш и да гледаш отстрани..
Последно промяна от laphroaig на 15 Дек 2016 16:34, променено общо 2 пъти.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от Alisa »

Значи е дошло време да обърнеш внимание на този свой спомен за "безсимптомен здравословен проблем, който лекарите искат да оперират" – какви са чувствата, които изпитваш заради този спомен?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от ivangp »

laphroaig написа:....и да, смятам яко да се ТЕС-ам,защото дотук проблема изглежда си е само мой...
Проблемът винаги е само на човека, който има проблем, т.е. негативни емоции спрямо нещо.
Ако ти имаш диагноза - камъни в жлъчката, но махваш с ръка и казваш:
"Майната им на лекарите, нямам симптоми, няма да се оперирам."
майката ти разбере за това и започне да се тревожи, да се тюхка и да ти натяква, че така не бива, че лекарите знаят по-добре от теб, че трябва да ги слушаш защото ..... и ти дава примери с някаква няйна роднина или позната, която така имала диагноза, но не пожелала да послуша лекаря и после еди какво си ужасно се случило......и т.н., кой е с проблем ти или майка ти?

Прави си ТЕС-а за себе си. Прави визуализации за бебето. И най-важното - храни го здравословно. Както с храна така и с позитивни емоции, внимание и любов.
Храни и себе си със същото.

А за камъни в бъбреци и жлъчен мехур чудеса прави тази билка: http://biopogled.com/билката-чанка-пиед ... -черния-д/

Препоръчвам ти да я вземаш няколко седмици и да видиш ще изкараш ли нещо или ще получиш ли някакви симптоми. Ако да, значи си имала камъни. Всъщност при съвременния начин на хранене, повечето хора имат камъни в бъбреците и жлъчката и е добре един два пъти в годината да се прочистват.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
laphroaig
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 17 Ное 2016 13:44

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от laphroaig »

Благодаря за съвета, ще я потърся тази билка и да видим дали ще излезе нещо...интерсно е ,че години имах болки в жлъчката като прекалява с определени храни и като отида на преглед..нищо ти няма...спряха кризите. Отивам на преглед за гърдите на ехограф...гледа,гледа надолу и коремните органи и ми вика..аа, ти знаеш ли ,че имаш една шепа камъни в жлъчката...ха! Така ли викам, сега взеха че се появиха като не ме боли вече :lol: както и да е..малко отклонение

днес какво свърших.... ТЕСам детето от снощи, като че има хрема, но не постоянно...докато спи хрипа по някое време...и изведнъж вдишва издишва с отворена уста..явно й дразни нещо .......обаче до днес преди обяд все без промяна, аз ТЕСам, тя хрипа....после си мисля, че хремата тръгна миналата седмица точно преди консултация, на която щяха да й поставят имунизациите...аз така се зарадвах като се разкиха и започна да хрипа от предната вечер....казвам й ООО супер ще пропуснем имунизациите утре...обаче вече повече от седмица без промяна..не киха и не кашля обаче този секрет не се изчиства..та от снощи ТЕСам сополите...няма промяна..ТЕСам себе си...и най вече за страха ни да й се сложат имунизации..защо ме е страх от тях...сещам се предния път какъв рев беше...почвам да ТЕСам случката...много се стресира тя и аз покрай нея , така плака и после цял ден рев вкъщи..изобщо много се изплаши от обождането...ТЕСам как се почувствах аз тогава...и чистя случката..разказвам и потупвам...и си мисля...кое ме стресира мен толкова ..ми самото обождане..беше ужасно..забиха й я тая игла в бутчето все едно нарочно така със сила,че да я заболи..и тя като се изцъкли, малеееее сърцето ми замря исках да викам и да плача с нея и да я гушкам..гушках я ноооо не спира да плаче чак не диша...и така до края на деня после в къщи...офффф ТЕСам случката, ТЕСам себе си...и си мисля...що така ме Е страх от цялата работа с бъбрека и ми бликат спомени ит моето детство.....игли' лекари , болници антибиотици....ми не искам такова детство за детето си...само при мисълта около диагнозата с бъбрека ,че могат да я обождат за абокат , за изследване...или да й правят операция направоооо гърлото ме пристяга, кръвта ми се качва в главата и ТЕСам...една картина се открива в съзнанието ми на безкрайни лекарски посещения..на болнични престои, на диагнози, операции, и така, така години наред.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от Alisa »

Я, какво изригна!? Чудесно, работи!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от ivangp »

laphroaig написа:...една картина се открива в съзнанието ми на безкрайни лекарски посещения..на болнични престои, на диагнози, операции, и така, така години наред.
Това са множество от лслучки. Добре е че са ти излезли, но е препоръчително да се чистят една по една.

А за имунизациите, аз бих ги избягвал като чума.
Не само че бих, ами и ги избягвам.
Не мисля, че някой който слага имунизации на детето си може да се нарече отговорен родител.
По-скоро бих го нарекъл бягащ от отговорност родител.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
laphroaig
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 17 Ное 2016 13:44

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от laphroaig »

Започвам да чистя случките от детсвтото ми, макар че вече почти не си ги спомням, но разбира се каквото изплува, го грабвам за ушите! В момента съм се съсредоточила върху по-пресните ми събития, а именно около и след раждането...мисля че съм към края на тази сага на съмнения, болка и чувство на вина...раздробих ги на кратки филмчета, които да чистя и повечето вече пораждат само радост и любов в мен, тъй като резултатът е най-хубавото, което ми се е случвало - детето! Но още има какво да се желае...
По отношение на имунизациите.,..тя темата е необятна, търсих информация, разпитвах съветвах се...всички са против, но никой не казва защо и всички ги слагат на децата си...обмислям от няколко дни дали или...съмнение се прокарва в мен имали смисъл от тях....а и след всичко което изчетох в сайта на ГНМ...не съм сигурна, кое ще ме направи безотговорна да слагам или да не слагам на детето си...определено имам и много "за" и много "против"
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от ivangp »

И кои точо са ЗА-тата. Много ми е интересно. Глеадaй този филм за имунизациите: http://documentarystorm.com/vaccine-nation/

Всички ЗА са само лъжи.
Истината е, че хората не искат, страхуват се , да поемат отговорност за собственото си здраве, както и за това на децата си, и удобно се измъкват от отговорност, като я прехвърлят на "добрият и загрижен" чичо доктор.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
laphroaig
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 17 Ное 2016 13:44

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от laphroaig »

Моите основания са по-различни, изпитвам ужас от болести и болни и като че ще съм маааалко по-спокойна с ваксини..., докато бях бременна постоянно ходех с маски, а като разбрах че баща ми има варицела се изолирах тотално...даже седмици след като оздравя не ползвах тоалетната в тях :D а детските площадки по време на грипните епидемии, и бума на варицела и скарлатина миналата пролет, ги заобикалях от далеч... но пък изобщо не очаквам и не разчитам на чичо доктор...не смятам мнението им за окончателно и категорично, изслушвам го, но сама си преценявам..за себе си! За детето тепърва се уча да вземам решения.
Докато дъщеря ми беше в неонатология просто останах изумена от лекарите...вършат си работата спор няма, но това не са хора, а някакви читанки, абсолютно оперирани от чувства ..нарекоха ме неуважителна, нахална, че съм им звъняла постоянно да го притеснявам и да питам за детето си...уау! Но стисках зъби и мълчах, само да се грижат за нея...защото аз ...нейната майка...нямах достъп...освен в дните за свиждане, оххх :shock: аз съм забравила кои бяха точно тези дни, исках да ги наозва, но...не си спомням вече..добър знак, смятам...в момента чистя случките от тогава
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от ivangp »

laphroaig написа:Моите основания са по-различни, изпитвам ужас от болести и болни и като че ще съм маааалко по-спокойна с ваксини...
:roll:
Т.е. изпитваш ужас от нещо, което съзнателно причиняваш на някого, понеже изпитваш ужас от него.
Логиката ти ме убива. Всъщност това е липса на логика прикрита под привидно наличие на логика.

Реалността - на едно здраво дете, което в момента няма никакво заболяване, ти му биеш една ваксина, която със сигурност го разболява, макар и според чичо доктор, временно, за да може то да изгради имунитет към даден вирус. Нали така. Ваксината се предполага, че е слаба форма на вируса, която организма да пребори и да изгради имунитет. Поне на книга е така.
Т.е. дори ако ваксината работеше както се очаква и нямаше други нежелани странични ефекти, ти съзнателно разболяваш детето си, макар и временно, с идеята, че то няма в бъдеще да се разболява от еди какво си. То е здраво, но ти го разболяваш.
А казваш, че изпитваш ужас от болести.
Май обичаш да се ужасяваш. Гледаш ли филми на ужасите?
Не мога да си обясня по друг начин защо правиш това, което правиш (както ти, така и други родители).

Това по-горе бе теоретична постановка, в която ваксините работят както се предполага и желае от заблудения и нежелаещ да поеме отговорност родител и нямат странични ефекти, които не само, че могат да разболеят ужасно и дългосрочно детето, а и дори да го убият.

В реалността, ваксините не повишават имунитета, не предотвратяват заболяванията, имат нежелани странични ефекти част от които са хронични болести и дори, в някои случаи, преждевремнна смърт.

И ти го правиш това, защото се страхуваш от болести. :roll:
Моите основания са по-различни....
От чии основания са по-различни твоите? Всички, които имунизират децата си и себе си се страхуват от болести. Всички искат да ги предотвратят. Всички не искат да боледуват. И всички не искат да се занимават с гледане и обгрижване на болни хора.
Та, как точно са по-различни твоите основания от тези на другите хора, които слагат ваксини на децата си? :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
laphroaig
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 17 Ное 2016 13:44

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от laphroaig »

ivangp написа:....и удобно се измъкват от отговорност, като я прехвърлят на "добрият и загрижен" чичо доктор.
Та моите основания са моите страхове, не се измъквам от отговорност, с идеята да я прехвърля другиму.
Но това не означава,че не съм проявила липса на отговорност...защото да си призная, докато беше в неонатология, пред мен й поставиха първата ваксина, беше в деня на първата ни среща кожа до кожа, 13 дни след като се бе появила на бял свят и последното което ми беше на ум е дали/или за ваксините...за пръв път се замислих дали/или когато педито ме пита дали искам да й поставят ваксина за ротавирус и аз казах,че ще си помисля и така от тогава си мисля...
laphroaig
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 17 Ное 2016 13:44

Re: Прокси за хидронефроза на бебето ми

Мнение от laphroaig »

Здравейте, какво мислите за потупване на точки по пръстите на ръцете като алтернатива?
например ако се намираме на обществено място...моя близка има бактерия на пикочните пътища и я посъветвах да ТЕСа..не само защото до момента антибиотиците не й помагат, но и изобщо като средство, с което да се излекува...но тя сподели,че през повечето време е на работа и се притеснява,че ще я вземат за тра ла ла :D ако я видят да се потупва..за това се сетих,че бях чела за такъв вариант...да се потупват пръстите на ръката
Публикувай отговор