Депресия с мисли за самонараняване!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Петър РФи написа: 1. понякога имам писък само е едното ухо ,понякога в двете ,мога да променям настройката и НФ на предизвикателството нали?
Да
2 .хапчетата които пия ,трябва ли да ги спирам задължително
Не е задължително. Но е желателно да се спират лекарстват ПОСТЕПЕННО, като се намалява дозата на всеки 2 седмици.
3. Визуализацията която трябва да правя ,може ли да е историята която написах и ти прочетох или дали е подходяща в случая .
Не. Визуализацията трябва да е на здрави уши, без писък в тях.
Виж как си представяш тъпанчетата си когато чуваш писъка. Да предположим, че виждаш мембрана която трепти. Тогава визуализацията на здраво тъпанче, ще е мембрана която не трепти, а е абсолютно спокойна и неподвижна, и е в различен цвят от тази, която виждаш когато визуализираш проблемното, трептящо тъпанче. Обикновено цветовете на визуализация на проблема, са черно, червено или оранжево. А цветовете на лечението или здравето са бяло, синьо и зелено.
4. Имам случка която не помня когато съм бил на 2г. Семейството ми катострофира .как мога да я изчистя ?
Представи си, че я помниш. Т.е. създай я във въображението си. Ако я помнеше, какво би се случвало в тази случка? ТЕСай това, което ти се появява.
5.водата fiji natural arteisan water ок ли е за предизвикателството или трябва да е минерална задължително ?
ОК е.
6.може ли да правя по 2 предизвикателства наведнъж
Всичко може стига да дава резултати. Принципно, римският девиз - "Разделяй и владей!" е в сила и при работа с различни проблеми. Всеки проблем, ако се адресира по отделно, е по-добре отколкото да се групират проблемите. Но за всеки човек е различно. Пробвай и виж кое и как работи за теб.
7. Диетата която ми предписа и която аз спазвам -знам че каза 2 седмици за начало , колко време да я изпълнявам .?
Двете седмици са за да видиш как ти действа. Ако ти действа добре, продължавай!

Освен всичко друго, ти препоръчвам когато правиш Предизвикателството за шума в ушите да включиш и следните четири точки, които да потупваш докато повтаряш напомнящата си фраза:
1. Дъвкателните мускули и челюстната кост зад тях. Потупвата се и двете страни на челюстта (лява и дясна) с четири пръста последователно. Т.е. първо лява после дясна. Или обратно.
2. Костта пред ухото. Пак двустранно и последователно с 4 пръста.
3. Меката част на врата от двете страни на гръкляна. Пак двустранно и последователно с 4 пръста.
4. Точката зад врата. Където започва черепа. Там се почуква с 4-те пръста на едната ръка.
Ако не ти е ясно къде са тези точки, може да се свържем по Скайп за да ти покажа.

Пропусни да потупваш точките на пръстите на ръцете.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Ок хайде в 18.30 твое да се чуем да ми покажеш точките .
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте Вече трети ден правя предизвикателството .В че имам постоянно пищене в лявото ухо аз напълно........и се освобождавам от всички негативни емоции свързани с и складирани в лявото ми ухо сега.
Вчера като се събудих ,явно бях спал добре реших да си направя ПО ца писъкът в лявото ми ухо .
В че имам постоянно пищене в лявото ухо и това ме кара да трябва да :чуя вътр.си глас ; да погледна в себе си; да опозная себе си по добре; да променя начина си на живот и на мислене; да отделя време за себе си ;да разбера що за човек сйм и сакво искам от живота ;да осъзная смисъла на моя живот;да открия истината която толкова силно отбягвам - а аз не искам ............. аз напълно .......... !
Та смъкнах го до 0 и ми излезе - мъка е твоят отговор
После ми се стори че се видях на село сам над мене сиви облаци ?- това като случка ли да то приемам ?
И следобеда ме обхвана едно чувство с много физ . Усещания все едно получавам инфаркт - къс дъх ,специално след като издишам , все едно някой ме ръга с шило от лявата част на ребрата под ръката, и все едно ми се запушва носа .
Та тесах ги поотделно тези неща леко спаднаха .
Мислих днес да тесам с мъката да я свържа ушите ми както при на Alex поста - това добре ли е сато идея .
В че тази мъка пищи в ушите ми и аз не и обръщах внимание да сега аз напълно и безрезервно приемам себе си ,такъв какъвто съм и наличието на тази безмисленна и ненужна мъка и избирам да се освободя от нея чрез тес сега .аз съм уникална личност достойна за любов и уважение .
Също така парещите ми бедра се завърнаха .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Tи, както и Алекс в началото, се опитваш да се избавиш от симптомите на проблема си, като ги приемаш за врагове, за нещо лошо, което ти се случва. При Алекс бяха белите парцали в очите, при теб са пищене в ушите, парене в бедрата и т.н.
Опитваш се да премахнеш нещо, вместо да го приемеш и да го разбереш.
Защо е там? Какво иска да ти каже? Какво послание носи?

Всички симптоми са опит на тялото, което не може да говори с глас, да ни обърне внимание върху нещо, което не търпи отлагане. Като безсловесно куче, което те дърпа за крачола за да отидеш някъде. Но вместо да го последваш и да видиш защо те дърпа и къде иска да те отведе, ти го сритваш да се махне.

В случая на Алекс, тя трябваше да промени живота си начина по който мисли и действа, да осъзнае старите модели на поведение и да ги смени с нови. За да изчезнат симптомите на заболяването й. Което бе автоимунно, т.е. тялото й се самоатакуваше.

При теб има същите самоатаки. Мисли за самонараняване, самоубийство и т.н. Т.е. опити да се самонакажеш за нещо. Вместо да се самонаказваш, премахни причината да изпитваш вина.
Виж какво иска да ти каже това пищене!
Какво се опитва да заглуши или да ти попречи да чуваш?
Какво ти не искаш да чуеш?

Какво иска да те накара да правиш това парене в бедрата?
Образно казано:
Накъде копнеят краката ти да тръгнат?
Какво пари под нозете ти и не ти дава да стоиш на това място, на което си в момента?

Въпросът е принципен. А не е въпрос на съставяне на декларации или на правене на Предизвикателството или друга техника, метод, подход.

Помни, че сърцето знае по-добре от разума какво е най-добро за теб. Интуицията ти ти подсказва какво да правиш, но ти си се вкопчил в една стара идея и се държиш за нея като удавник за сламка.
Това го говорехме и на личните сесии.

Моят съвет е да ТЕСаш негативните си емоции, и убеждения относно завръщането си в България и да се върнеш. Всичко което търсиш извън България можеш да го постигнеш и тук.
Всичко което търсиш извън себе си можеш да намериш само след като приемеш себе си и бъдеш в мир и хармония с вътрешния си свят. Когато умът и сърцето спрат да водят тази изтощителна и саморазрушителна битка.

Това е моят принципен съвет.
Дали ще го послушаш решаваш ти.

Помни, че във визуализациите и целите които пишеш, независимо какво гониш и визуализираш, накрая винаги има - "....Благодарен съм, че се случи това или нещо по-добро!". Защото разумът иска нещо, но не знае кое е най-добро за теб.

Животът, тялото ти, инуицията ти, сърцето ти те ръчкат да тръгнеш в дадена посока. Послушай ги. ТЕСай си страховете, вината, срама и т.н. които ти пречат да промениш посоката си на движение и ще видиш, че дяволът не е толкова черен. И че този "провал" може да се окаже най-доброто което е можело да ти се случи.

Човек никога не знае когато губи, какво печели.

Остави ТЕС-ането на писъка в ухото. ТЕСай връщане в БГ, при семейството, роднините, приятелите, родната земя, вода и слънце. Търси възможности в тази посока и възможности ще се открият.

Помни, че в жияота няма грешки и провали, а само обратна връзка и уроци.
Там където не успяваме, не е трябвало да успеем, защото ни чака нещо по-добро.

Приеми себе си, такъв какъвто си.
Това означава на първо място да приемеш, че си българин и че не случайно си се родил тук на тази земя и при тези родители. Спри да бягаш от себе си. Щастието не е извън нас, не е в материалните неща. И тревата на съседа не е по-зелена от тази в собствения ни двор. Нито кравата му е по-голяма, нито кокошката му снася по-хубави яйца. Всичко е въпрос на гледна точка.

Промени си гледната точка и ще виждаш себе си и света с нови очи.
ТЕСай за това!

Направи си Предизвикателство да се върнеш в България и да успееш тук. Което означава да намериш вътрешен мир, спокойствие и щастие тук. С ТЕС можеш да го постигнеш.

Тази тема е за това, как да премахнеш депресията и саморазрушителните мисли. Аз смятам, че приемането на завръщането ти тук и фактическото ти завръщане ще ги премхнат. И те съветвам да работиш в тази посока.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Ок ,четох отговора ти поне 6-7 пъти ,ще го чета още толкова . Съгласен съм с тебе аз най много от всичко на света искам да съм здрав и да си отговоря на тези въпроси .Как да започна с предизвикателството?
Въпреки че аз много искам да се завърна в България и да постигна успехи но незнам какво ме спира , аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от всички негативни емоции и физически усещания свързани с това сега ..
НФ - освобождавам се от всички негат.емоции и физ.усещания свързани с това сега .
Какво да визуализирам ? Как се прибирам при нашите и всичко е перфектно ?

Друго като се замислих сега е че не искам да нараня родителите си - да ме видят в това окаяно състояние
И друго нещо , да си представим че се върна , ами ако всичко което изпитвам сега си остане или завърне в даден момент ? - това е изборът който аз трябва да направя лично а ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Изборът е винаги личен.
Аз не мога да те накарам да направиш нещо.
Аз предлагам своето мнение. Ти избираш дали да се съгласиш с мен или не.
И ти избираш как да действаш.
Това се отнася за всеки друг човек, медия или авторитет с който избираш да се или да не се съгласиш.
Изборът винаги е личен и последствията от избора се носят от теб.
Но няма такова нещо като абсолютна истина и единствен правилен избор.
Всяко решение те води в нова посока и трика е да се научиш да виждаш ползите във всяко решение. Дори и в тези които ти носят страдание.

Според мен ти знаеш защо не искаш да се върнеш.
Седни и напиши всички възможни причини да не искаш да се върнеш.
Всичките си страхове. Направи списък.
И започвай да ги ТЕСаш един по един.
Помни че ТЕСаме не просто мисли, а емоции и физически усещания.

Търси възможни варианти да си успешен в България. Т.е. да работиш нещо, което ти е приятно и което ти носи достатъчно доходи за да се чувстваш комфортно. Не да си богат. Но да не си и беден и да мизерстваш. Начини има. Който търси намира.
Идея - ти знаеш заТЕС, имаш опит с приложението ѝ и знаеш английски. Това те поставя в позиция от която да тръгнеш и да станеш Life Coach и да работиш по интернет, от която и да е точка на света с английскоговорящи и платежоспособни клиенти. Ще трябва да минеш някой и друг курс и да се дообразоваш по въпроса. Но ето ти един пример за възможност да бъдеш успешен и в България. Тук разходите ти ще са доста по-ниски от тези в САЩ, а парите, които получаваш ще са по-добри. И работата ти ще е мноооого по-удовлетворяваща.

Да ще трябва да вложиш пари и време в обучение. Но това е единственият начин да се развиваш. И да вървиш в желана посока. Накъдето и да тръгнеш да излизаш от зоната си на комфорт, т.е. да правиш нещо различно от това, което си правил досега, все ще трябва да изтърпиш несгоди, да положиш усилия и да вложиш пари и време.

Може да има и други възможности, аз не ти знам способностите, образованието, наклонностите, желанията и предпочитанията за сфера в която да се развиваш и работиш. Това е само пример, който да ти покаже, че начини има.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Тази нощ спах но се събудих много рано и ти четох поста , някакви постоянни мисли ми влизаха и излизаха от главата. Но като цяло аз установих ,не че не съм знаел де продто сега ми светна крушката ,че начина ми на мислене е толкова негативен че неможе накъде повече ,е това е нещото което ме мъчи толкова много ,аз се хващам във всяка ситуация за лошата страна на нещата.ето пример
Представях си че съм вкъщи в Бг там с нашите и всеки път свършвах със самоубийство . После си мислих за кариера някаква или какво ще правя там , виждам се след време неудоволетворен и хоп пак самоубийства и лоши мисли .опитах няколко визуализаци и те така свършиха . Та тук ми е проблема в начина ми на мислене . Това е нещото което трябва да променя ,заедно с това да се върна .дай някакъв съвет да работя и в тази насока .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Ти всъщност в момента извършваш самоубийство, убивайки старото си аз за да се роди ново, по-добро аз. Така, че това самоубийство в емоционален и умствен план е добро нещо.

А физически все още не си се самоубил, така че едва ли има веоятност да го направиш и в бъдеще.

ТЕСай с това:
"Въпреки че постоянно мисля за самоубиство, аз напълно и безрезервно приемам тази идея и избирам да осъзная, че единственият начин да създам ново и позитивно Аз е старото ми Аз да умре.
Всяка промяна е свързана със смърт на старото и раждане на нещо ново. А аз искам да се променя и въпреки, че това ме плаши, аз избирам да преодолея всички ПО и подсъзнателни саботажи и да прегърна новото си Аз."
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Добре почвам го , а и днес се случи нещо интересно за мене де ,ще ти разкажа като се чуем .
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте на тези които ми четат постовете .случи си се нещо ново и неочаквано при мен . Прибирах се от работа вечерта Преди 3 дни и тесах /крещях в колата с цяло гърло ще се самоубия,за да създадам новото Аз , около 10 мин. Прибрах се вкъщи и цяла вечер и нощ беше останало повтаряща се фраза/мисъл" за да създам новото аз". сутринта тесах - аз немога да приема мислите си за самоубийство като приятелски - голямо ПО тесах до 0 и ми излезе думата -приятелю . Оттам новото ми утвърждение когато ми изникне ще се самоубия , да за да създам новото аз ,приятелю.
Така после ходих до магазина и на връщане се замислих за прочутата катастрофа когато съм бил на 2 год. И мозъка ми каза - Не се ври където не ти е работата. Веднага в къщи го почнах с Тес след това излезе последователно едно по едно - да не отключиш нещо което не разбираш- включвам и тази фраза без да спирам по точките, излиза - предопредих те - и нея включвам - приятелю - , и нея - а сега - , - изненада - , - та дам - . Сигурно тесах 1,30 мин , до 0 викам си кво стана нищо не излезе , ще помедитирам . След 15 мин взех да си говоря на себе си да ме върне в спомените и така докато не изкочи ярка светла лампа на операционна маса и 5-6 глави на доктори гледайки надолу към някого, аз си мисля че съм аз , вълна от страх и тревога мина през мен сърцето ми се ускори неимоверно . Тесах и чувствата спаднаха , дори не говорих на глас само тупах по точките , после се опитах пак да вляза в спомена ама неможах . И си казах малко почивка . Сега вече 2 дни се опитвам да вляза в спомена но същия спомен не излиза , но пък когато затворя очи и си кажа , хайде да влезем пак в спомена с докторите и очите сами затворени , обаче се свиват толкова силно , и имам чувството че се обръщат . Знам че в този спомен има огромна болка и много силни емоции всичките на 10 степен ,но колкото пъти да пробвам днес и вчера не ме отвежда до конкретен спомен правих си ПО днес с .В че се страхувам да вляза и освободя от спомена на катастрофата ,защото емоциите и физ.усещания там са ужасни , аз нап. и безр. Приемам себе си .до 00. Но после като пробвах да вляза /представя спомена стигнах пак до същото място , супер стиснати очи , чак ги усещах как парят . Може и да бъркам но си мисля че отварям 3 -то око .
Как да процедирам сега ? Успоредно си правя и Предизвикатеството .
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Продължи да работиш с момента със стиснатите очи.Връщай се в него, докато го освободиш.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Много добре. Стигнал си до дълбоко и слино потиснат спомен. ТЕСай с:
Въпреки, че подсъзнанието ми се опитва да ме предпази от болката и негативните емоции заключени в спомена с лекарите и операционната маса, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам да осъзная, че за мен е безопасно и полезно да се върна в този спомен за да го изчистя с ТЕС. Когато бях дете нямах ресурсите , средствата и манталитета да се справя с тези емоции и ги потиснах за да избегна болката. Но сега вече съм голям и зрял мъж и имам ТЕС. Сега вече мога да се изпрая очи в очи с болезненият спомен и да го преодолея веднъж и за винаги.

НФ: Вече съм голям и зрял и имам ТЕС. За мен е безопасно да се изправя очи в очи с този болезнен спомен и да го изчистя от цялата болка и всички негативни емоции сега.

Пиши какво става!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте , вчера тесах с на Ванката декларацията ,криех се като луд ,шефката ме гонеше постоянно и т.н. днес ще пробвам сам да видя какво ще стане , за сега нямам резултат , стигам до същото място ,ако не стане днес ще направим сесия Ванка за да видим какво може да се направи - свободен съм вт. и сряда. ще ти пиша на лични допълнително
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здр. Продължавам с работата по моето предизвикателство и с работа с моя болезнен спомен , но засега удрям на камък , променям деларации и тесам каквото ми дойде за да го отключа,но уви , все някой ден ще излезе . Мисля да почна само с ПО за спомена и си продължавам предизвикателството , отделно си и тесам страхове за завръщането ми в Бг .
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здр. Ванка Мислих си днес за това силно стискане на очите ми .Дали трябва за да вляза в спомена да съм със стиснати очи или трябва да го изтесам стискането първо и тогава може би ще мога да вляза ? Това е ПО на подсъзнанието ми което ме предпазва да изпитам болката от спомена ? -обаче е физ.усещане ?
Публикувай отговор