Депресия с мисли за самонараняване!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Пробвай и двата варианта! Никой не знае кое е най-добро за теб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Ок, пробвам всеки ден по 3 пъти за по час час и нещо да вляза в спомена ама уви.и се опитвам по различни начини , от скоро забелязах че и ушите ми пищят по силно като се опитвам да вляза в спомена. Искам да попитам дали с тази декларация е ок да тесам ПО -то?
и дали 3 пъти на ден е ок да тесам само ПО -то?
В че този болезнен 33 годишен спомен на операционната маса се е загнездил дълбоко в мен и не иска да бъде освободен ,аз нап. и без. приемам себе си
- аз немога да се освободя от този болезнен 33 год. спомен
-аз незнам кои ще бъда..........
=не е безопасно............
-ще загубя индивидуалноста, същноста си ако се освободя............
-аз не заслужавам ................
-не съм готов .................
- по някаква причина на подсъзнателно ниво аз всъщност не искам................
-не знам как да живея като свободен и отговорен човек ,който не е жертва на обстоятелствата адържи съдбата си в собств. ръце
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Не разбирам защо все още се занимаваш с този спомен. Нали работихме върху него и го преобразувахме.
Имаш доста други неща върху които да работиш. Работата върху този спомен ( ако това е спомен, защото може и да е просто представа, плод на въображението ти, никой не знае какво е) за мен на този етап е загуба на време и усилия, които могат да бъдат насочени в друга по-ползотворна посока.

Усилията ти да влезеш в него, може да са още един варинат на ПО, за да не адресираш по-належащите си проблеми.

По-скоро прави предизвикателството за това:
не знам как да живея като свободен и отговорен човек ,който не е жертва на обстоятелствата адържи съдбата си в собств. ръце
Дори в "спомена" не ти, а лекаря държи съдбата ти в ръцете си :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Продължих да се опитвам защотото ,свиването на очите си остана и това което се надигаше до върха на главата ми си остана и си беше и си е все още там .да кажем че сме го изчистили с теб този спомен на опер. маса.през последните 2 дни се опитвах да вляза в нещо друго- лягам си без да говоря ,и без да тесам просто се съсредоточавам и си казвам влез в спомена стигам си до където си стигам ,после забелязах че ушите ми пищят по силно от преди и фокуса ми се измести върху тях ,просто се заслушвам в писъка и почти да ми открие спомен единия път.-в това време те пищят ва 8-9 степен . Нещо в главата ми се надига и е толкова силно и голямо че след като спра да се опитвам имам главоболие . Та с това се занимавах , исках да опитам сам да се справя .

старото предизвикателство съм наполовината , как да ги съчетая едно след друго ли да ги правя и водата която пия да я разделя на 2 като прием или чаша за едното чаша за другото.

В че незнам как да живея като свободен и отгорен човек който не е жертва на обстоятелствата аз нап. И безр. Приемам себе си и избирам да държа съдбата си в собствените си ръце сега.
Така става ли ?
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Почнах го днес и второто предизвикателство с декларацията която съм написал .и като се замислих в/у думите ми излезе - страх да поема отговорност .тесах с В че ме е страх да поема отговорност за действията и живота си , защото ще изпитам болка аз нап .и безр. Приемам себе си и избирам да се освободя от тези стари разбирания сега. Тесах 20-30 мин . И взех да зациклям и пак се замислих от какво толкова ме е страх и ми излезе :защото
Съм предубеден че няма да се справя
Си представям как не се справям или се справям а аз всъщност се провалям
Да не бъда наранен
Обичам някой друг да ми свърши работата
Чакам някой да ме разубеди,или даде съвет
Така ми е по лесно
Съм неуверен
Настройвам очакванията си на провал или успех и се разочаровам от резултата
Ми е по лесно да се предам и да си намеря извинение
Досега не съм осъзнавал страховете си
Почвам да ги тесам тези ПО -та .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Прекрассни осъзнавания.
Само така, удари им яка ТЕСла на тези ПОта.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравей Ванка ,последните дни тесах яко своите По-та които са в последния ми пост, мисля че ги поизчистих. но вчера и днес ми се завърнаха старите убеждения че "нещо лошо ще ми се случи" -тесах го тази сутрин и като си попитах себе си кога съм изпитвал тези неща преди и пак хоп очите ми се свиват ,нещо голямо усещам че иска да излезе от мен стига до върха на главата и не иска да излиза ,връща ме на същото място както преди ,няма спомен но амен амен нещо да искочи и не иска .Замислих се пак дали всичко което правя досега с тес не води към това което неискам да видя и открия ,че евентуално ако един ден незнайно как аз се изчистя от този очевадно болезнен момент за мен -аз ще променя същността си и индивидуалността си - което сие ПО и аз си го правих , наред с другите за спомена на операционната маса . Знам че всички пътища водят до РИМ, и като правя Тес за различни неща все натам ме дърпа. незнам защо но вътрешно чувствам че този спомен който и да е или това голямо нещо което иска да излезе ,ще ме промени дотакава степен че аз ще съм нов човек и възгледите за живота ми ще се променят коренно, то и 1-вото ми предизвикателство е за "избирам да осъзная че единствения начин да изградя новото аз е да унищожа старото"тоест изчиствайки се от този спомен или там каквото ще да е старото АЗ или неговите стари дълбоко в мен вкоренени разбирания от дете ще изчезнат , с което и старото ми Аз ще умре и ще даде път на новото . Може и да греша може всичко да ми се струва че е така ,но не мога да да отрека че това е което чувставам.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от neafeya »

Опитай с преувеличаване.Нещо лошо,ще се случи...виж докрай,кажи му :давам ти глас,давай.
С това дето излиза до главата и с него поговори,питай го какво е,що не излиза ми се връща,какво иска или не иска?Питай го, какво го задържа.Успех!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Пробвай да продължиш предизвикателството по следния начин.
Точките От лявата страна на лицето и тялото потупваш с лявата ръка и казваш - нещо ужасно лошо ще се случи!
От дясната страна потупваш с дясната ръка и повтаряш - нещо изненадващо хубаво ще се случи.
Редуваш точките - лява, дясна. На точките по средата на тялто редуваш само ръцете -лява, дясна.
На всяка точка потупваш по около 20-30 секунди и следиш какво ти се появява като визуализация в главата и като усещание в тялото.
Правиш 3 кръга по точките. Включвай и точките на ръба на дланта. Не включвай точките по ръцете.
От лявата страна трябва да визуализираш някакви лоши неща.
А от дясната приятни неща.

Същия принцип може да се приложи и за - всяко твое ПО.
От ляво - негатив , от дясно - позитив (т.е. нещо обратно на негатива)
Например - страхувам се да поема отговорност за живота си / с увереност и спокойствие поемам съдбата в собствените си ръце.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Направих го с първото си предизвикателство , отначало редувах лоши с добри представи на 3 кръг на точката на върха на главата с дясната ръка ми излезе черно отворено око което ме наблюдава постоянно - което като се замисля много пъти преди ми се е появявало ,но не съм му обръщал внимание или съм забравял за него . След като продължих по точките надолу него го нямаше на знаех че отнякъде ме наблюдава , и виждах само черно и тъмно . Бях много спокоен по време на процеса , не мисля че имах някакви физ. Усещания
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Продължавай! Ще видим какво ще излезе по нататък.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Днес тесах по твоя начин и при втория път след втория кръг почувствах или осъзнах или разбрах че аз съм като малко уплашено дете което търси закрилата и протекцията на майка си-за това и всеки път задавам някакви въпроси все едно очаквайки моята закрилница да ми отговори .Възможно ли е да речем след катастрофата майка ми да ме предпазвала , обгрижвала, закриляла твърде много "да не стане нещо" че виж нали скоро претърпя катастрофа - Не се бях замислял никога върху това. И сега като не съм бил до нея повече от 10 години не съм чувствал лювовта и близоста на майка закрилница , да е една от причините поради които да имам това състояние което имам , може ли това да е истината която аз не съм искал да видя ,чуя и осъзная . Когато видя майка и татко да се карат ми идва да подпаля самолета и да се прибера и да я защитя. Когато през лятото аз влязох в 2 спомена и ги изчистих с ПМ, и двата бяха с майка , единия почувствах неземната и любов , другия осъзнах защо съм се провалял в връзките с жените - защото съм търсил женско копие на майка си .Може ли да това да е вярно ? Може ли носталгията по това че не съм близо до майка си да ме кара да се изпитвам което изпитвам ? Между другото тесах точно преди 2 дни с Въпреки че се чувставм като малко безпомощно дете което постоянно търси помоща на майка си аз нап. и безр. приемам себе си излязоха ми думи -мамо- къде си сега- боли ме главата- случка на село като бях по голям имах болки в главата и майка ми стисна нещо твърдо около белега на главата и извади стъкло което нарочихме че е от катастрофата- Правил съм и преди Пм и пак и направих сега - но не ме отведе до поранен спомен.а и още нещо тогава или разбрах или осъзнах че "Вече съм голям и трябва сам да намеря пътя" а оттам се сетих и за свиването на очите ми или какво се крие отдолу като спомен ,помислих си че точно спомена с операционната маса съм бил толкова ужасен , изплашен и ме е боляло толкова много -защото един път без да искам някакси почувствах тогава много кратко по малко от секунда беше като се опитвах да вляза в спомена - та тогава си мисля че съм търсил помощта и закрилата на майка си - понеже съм бил с нея на задната седалка и сме се ударили , тя е спала тогава и после е била в безсъзнание когато всичко е станало.
незнам дали Аз си въобразявам всичко или просто навързвам всичко за да ми е по удобно като извинение да не се насоча към правилната посока , незнам защо и търся одобрението на Ванката преди или след като правя нещо,но така ми идва . Ванка пиши ако виждаш някакъв смисъл в това или пак бързам с заключенията ?



Напоследък чета и препрочитам много пъти тази тема
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=93
и се опитвам да потърся моята горчива истина, да я осъзная и приема и да се смиря най- накрая със себе си.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Всичко това може да е вярно, а може и да не е.
Времето и още работа с ТЕС ще пкажат вярно ли е или не.
Доста е вероятно да е вярно, но не е сигурно.

Хубава сттия четеш и си на прав път по принцип. Продължавай да ТЕСаш. Най-важното при теб е че не се отказваш. А това никак не е малко. Единственият начин да не успееш е да спреш да опитваш.
След време историята ти ще служи за вдъхновение на много други хора, които не получават бързи резултати с ТЕС. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

А нормално ли е даме цепи главата толкова много ,след като правя Тес по твоя метод - последния ? Правя го 1-2 пъти най много на ден- изтощява ме много и главата ме боли за по час след това .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Нормално е. Продължавай. Това е най-вероятно още един ПО.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор