Депресия с мисли за самонараняване!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте хора . Аз съм Пешо и имам нужда от помощ .живея от 10 години , нелегално в САЩ и неотдавна бях дигностициран с диагноза Депресия с мисли за самоубийство. Започнах да вземам хапчета klonopin ,които са едни от най гадните . Няма да влизам в по вече подробности сега , чета форума и виждам че хората имат успех с ТЕС . опитах да си направя няколко декларации, но засега нищо не изплува в съзнанието ми. Моля за съвет и насоки .Благодаря предварително .Последната декларация ми е / въпреки че изпитвам неистов страх,от самонараняване чрез рязане на вените си с нож,аз напълно и безрезервно приемам себе си. НФ - ИЗПИТВАМ НЕИстов страх,от самонараняване чрез рязане на вените си с нож. Правих го вчера 10 пъти и ми олекна малко.но мислите се връщтат всеки ден .да продължавам ли с тази декларация или да правя нова? Днес си правя списък със случки и съм събрал около 30 ,ще се помъча до 50 както е описано във мир със себе си . Моля ви за съвети и насоки .
desperado
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Апр 2016 15:25

Re: Депресия с мисли за самонараняване !

Мнение от desperado »

Здравей!
Аз съм нов в ТЕС техниката и тепърва се уча! За това не смея да ти давам съвети, за да не те объркам!
Докато се включат по знаещите и тези които могат да те насочат правилно (ivangp, Alisa и др. ), пробвай тези видеа:
https://youtu.be/gZeM4AEag3c - вина
https://youtu.be/MUexTV99kbA обич и уважение
https://youtu.be/47Dmy5U9jDE - доброта
https://youtu.be/heQvpti4uvo - страх
https://youtu.be/qgWUJ4pZaiM?list=PLiRG ... v4Hr1Ncoyq - прошка
Мен много ме успокояват.
Както казва Иван ТЕС, ТЕС и ТЕС.... всякакъв вид ТЕС е по добър никакъв ТЕС
УСПЕХ!!
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване !

Мнение от Петър РФи »

Благодаря ти за подкрепата .
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Re: Депресия с мисли за самонараняване !

Мнение от neafeya »

От къде знаеш,че имаш мисли за самоубийство?
Кога беше 1та мисъл за самоубийство,какво се случи преди това?
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Депресия с мисли за самонараняване !

Мнение от Любов »

Здравей, включвам се и аз. Има и доста теми пуснати от Иван точно за начинаещи и от къде да се започне. Иначе по темата ти, депресия и мисли за самоубийство... минала съм и през това. Така да кажем вътре в теб предполагам има много натрупана болка, разочарования, но най - вече гняв... желанието за самонараняване е точно потиснат гняв... изтесай страха, изтесай този гняв към себе си, това желание... предполагам, че ти е трудно да го изразяваш навън и то пак е свързано със страхове. Изтесай всяка мисъл и причина, защо ти минават тези мисли, какво ги отключва, какво ги провокира, кога за първи път си помисли за това...всяка една емоция, усещане... тесай много, то само ще започне да си излиза. А и щом си вече имаш направен списък, започвай си и по него.
Хубавото е че пишеш и споделяш. На прав път си!
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Re: Депресия с мисли за самонараняване !

Мнение от neafeya »

Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване !

Мнение от Петър РФи »

Здравейте на всички включи ли се.благодаря ви много. Сега по темата ,депресията дойде след катосе бях вглабил в мисли зимата .отначало бяха физичеки симтоми( кашлица,мозъка ми започна да зацикля, нощтно изпотяване, никакъв сексуален апетит) и тн. И това ставаше постепенно и се увеличи до такава степен че един когато работих се почуствах раздвоен.и ненадейно в гравата ми нахлу " олеле ще се самоубия " . От там на доктори и ми изписаха хапчета за депресия- тревожност.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване !

Мнение от Петър РФи »

Немога да си формулирам правилно думите .за това моля за помощ
desperado
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Апр 2016 15:25

Re: Депресия с мисли за самонараняване !

Мнение от desperado »

Докато получиш други съвети за съставяне на декларации, пробвай със собствените си изречения, които си написал:
Петър РФи написа: ....имам нужда от помощ...
....засега нищо не изплува в съзнанието ми....
....след ТЕС ми олекна малко, но мислите се връщат всеки ден и продължавам да ИЗПИТВАМ НЕИстов страх,от самонараняване чрез рязане на вените си с нож....
....депресията дойде след като се бях вглъбил в мисли зимата....
.....мозъка ми започна да зацикля.....
.... се появи нощно изпотяване.....
.... нямам никакъв сексуален апетит.....
....един ден, когато работих се почуствах раздвоен.и ненадейно в главата ми нахлу " олеле ще се самоубия " ......
....Не мога да си формулирам правилно думите ......
многоточията в началото са "Въпреки, че", в края "аз напълно и безрезервно приемам себе си"
Както и да си потупваш по точките и да мислиш на глас за проблема си
Последно промяна от desperado на 25 Май 2016 08:53, променено общо 4 пъти.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване !

Мнение от ivangp »

Няма првилно формулирне на думите. Само ти знаеш как да ги формулираш правилно ЗА СЕБЕ СИ.
Пробвай с различни декларации! Как се правят декларации пише тук: http://emozdrave.info/forum/viewforum.php?f=12

В декларациите е препоръчително да има физически усещания и емоции. Така веднага се вижда ефект при прилагане на ТЕС.

Колкото повече ТЕС правиш толкова по-добре. Няма лош ТЕС (т.е. лоши декларации). Всеки ТЕС е по-добър от никакъв ТЕС. Можеш просто да си лежиш и да ТЕСаш (обикаляш точките с потупване) докато изразяваш мислите си НА ГЛАС.

Перманентното решавне на всеки проблем минава през работа със случки.
Абсолютно съм убеден, че имаш минимум 100 случки натрупани през последните 10 години. И поне още толкова от преди това.

Случката, в която си си помислил "олеле ще се самоубия", е задължително да се изчисти.

Освен това помисли какво в живота ти не ти харесва в момента. Вероятно не си доволен или от работата си, или от заплащането, или от това, че живееш далече от родината, роднини, семесйтво, приятели, може да няма любов в живота ти и много, много вероятно е да нямаш цел, която да следваш. Всичко което не харесваш е тема за ТЕС и е свързано с конкретни случки от миналото.

Лекарствата ги намалявай постепенно на фона на много ТЕС, докато ги спреш напълно.

Дори да се почувстваш много добре и да ти се струва, че вече си се оправил, не спирай да ТЕСаш ежедневно докато не минат поне 3 пълни седмици, в които да се чувстваш прекрасно и да няма връщане на натрапливите мисли и депресията.

Отделяй МИНИМУМ един час за ТЕС на ден. Повече е по-добре.

Аз живях 10 години в Австралия. Първите две години бяха най-черните в живота ми. Изпитвах всички изброени по-горе негативи - самота, носталгия, отчаяние, несигурност, чувствах се предаден от хора, на които разчитах и т.н.
Имаше моменти, в които просто не знам как не съм полудял. Агресията ми бе огромна, обаче винаги бе насочена навън. Исках да убивам, мачкам и разрушавам всичко наоколо. Имал съм моменти в които съм вървял по улицата и съм крещял с висок глас, и съм ритал къщи, дървета огради. Тогава не знаех за ТЕС. Моят отдушник беше спорта. Добре, че не харесвам алкохола, иначе вероятно щях да се пропия. Горещо ти препоръчвам и някакъв спорт ежедневно. Той зарежда с ендорфини (хормони на щастието). Най-простите неща са и най-ефективни. Бягане, набирания, лицеви опори, коремни преси - навън сред природата. Не се затваряй в зали. Колкото повече време прекарваш сред природата, на открито, на места където има простор около теб, толкова по-бъро ще отмине депресията и ще осъзнаеш с колко много красота си обграден, ще намериш смисъл в живота и цел, която да следваш.

Помни, че който търси намира.
Който мрънка детериорира.
Начини се намират много по-трудно от извинения.
Затова и 99% от хората само се оплакват и намират извинения да не свършат това, което трябва да се свърши, за да променят живота, който водят и който продължават да не харесват.

Търпение, упоритост и дисциплина са ключовете за успех във всяко начинание.
Дано успееш да ги култивираш в себе си за да успееш.
Ти ги притежаваш, иначе не би оцелял толкова дълго в САЩ.
Просто трябва да си спомниш, че ги имаш и да ги употребяваш ежедневно за постигане на желаната промяна.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Благодаря ви пичове .ще се постарая да изпълня заръките ви !!!
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте отново .Днес след работа правих 1 час ТЕС .Въпреки че , когато бях на работа и изпитвах голяма тежест,страх, постоянна нервност и раздвояване на личноста:сякаш някой друг ми реди мислите в главата,аз си помислих " олеле ще се самоубия" ,аз напълно и безрезервно приемам себе си !!! не изпитах почти нищо , освен нещо леко в корема както когато съм гладен и понеже съм на хапчета и чуствата ми са претъпени и аз немога да вложа почти никаква емоция или мисъл освен думите коита са ми в главата,дали това не ми пречи на прогреса ? Друго за случката олеле ще се самоубияза да я изчистя: когато почуквам по точките започвам от карате точката и повтарям цялото изрение без въпреки че и аз напълно и безрезервно приемам себе си или 3 пъти повтарям въпреки че и цялото изречение и после на всяка точка НФ както при ТЕС? колкото до спорта ходя на футзал всеки понеделник с приятели. знам че трябва малко повече лицеви и коремни и набирания и ще се заема с тях ! За случките си прав, просто за много от тях не изпитвам чувства а са просто бледи спомени и незная как да ги почна.
спрямо лекарствата клонопина поисках да ми го сменят с друго и ми дадоха габапентин които уж не води до престрастяване .и сега сам на 6 седмици намаляване с 1/4 клонопина до пълно спиране. обаче новото лекарство има странични ефекти. и сутрин като го пия все едно нямам емоции и постоянно онази мисъл олеле ще се самоубия ми изплува ,докато бачкам .опитвам се да се държа !!!
Благодаря ви за подкрепата
забравих да спомена че правя и 6 мин на ден Лечебнич код на д-р ерик пърл. и прочетох луиз хей как да излекувам живота си и се опитвам да си повтарям . аз одобрявам себе си , аз вярвам в себе си , аз обичам себе си, аз съм здрав, аз съм на прав път,всичко в живота ми е наред !!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Как се чистят случки пише тук: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=1371
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравей Ванка,мерси за отговорите ти , четох ги вече многократно техниките със случки , опитах с техника върха на пръста 3 пъти не ми се получи. Явно ТЕС ще е наи добре за мен .Важно ли е докато ТЕСам случката да изпитвам емоциите и чувствата от нея или мога само да ги изговарям на глас думите ?
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

тази вечер докато си тесах,почувствах топли вълни в тялото си ,също така като лека буца в гърлото ми и лека болка в главата в предната част.
Публикувай отговор