Депресия с мисли за самонараняване!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Петър РФи написа:Важно ли е докато ТЕСам случката да изпитвам емоциите и чувствата от нея или мога само да ги изговарям на глас думите ?
Ако не изпитваш емоции когато ТЕСаш дадена случка, значи или потискаш емоциите или тази случка не ти влияе в момента. Така че, да важно е.

Ако не изпитваш емоции обаче, все пак е добре да ТЕСаш случката, докато или не можеш да си я спомниш ясно или докато спомена се промени в позитивен.

С ТЕС можеш да променяш всичко, включително това как си спомняш дадено събитие.
Промяната на спомен в позитивен е техника за напреднали, която не е обяснена във форума, но имам онлайн семинар за напреднали, който можеш да гледаш. (http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 523#p26523)
Ако се интересуваш, пиши ми на лични.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Здравей, Петър РФи!
Забелязвам две неща, които биха били "твои" като подход, според мен. Ако искаш обърни им внимание.
1. Имаш ясни физически усещания и мисли, а нямаш емоционални. Води се в декларациите от това, което имаш, оценявай него и проследявай до изчезването му и излизането на приятни физически усещания и мисли.
2. Сегашният Петър няма емоции, притъпени са. Някогашният Петър има емоции. Нека сегашният Петър работи с някогашния Петър, като с клиент. Сегашният Петър отива в спомен, вижда тогавашния Петър и го пита – какво чувства, мисли, усеща в тялото. Той ти казва, а ти или той тупкате по точките и той говори, докато освободи неприятните емоции. После се сливате в едно, за да получиш резултата.

Имам и малко по-хард предложение. Отиваш на зелено и чисто място, където няма начин да се нараниш и няма да те помислят за луд, ако се тупкаш. Тупкаш се и си представяш че изпълняваш страшната си представа. Това ще удовлетвори някаква неосъзната твоя нужда към момента "олеле", ще освободи напрежението и ще дойде истинската причина за появата на "олеле"-то. Работиш я до пълно изчистване. Ти решаваш!
Ако имаш приятел там, сподели в какво положение си и поискай да те придружава в пътя ти на справяне.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте,благодаря ви за отговорите .Не бях писал отдавна, да знаете не съм се отказал,просто странното е че един ден ги има лошите мисли ,друг почти не се появяват.Спомних си едно нещо ,когато бях малък и исках да имам много BMX ,но нашите нямаха пари да ми го купят, аз се разревах и им написах писмо което скрих . Но в писмото пишеше:Ако не ми купите колелото ще се самоубия. Не помня колко голям съм бил , но бях дете. смятам че оттам някъде съм тръгнал с тези лоши мисли !Спомням си че брат ми след време беше намерил пписмото и ми каза че ще ме изкаже на нашите и аз го унищожих!!! опитах се да я изчистя тази случка но нямам ги емоциите в мене и незнам как да постъпя . Въпрос : да смятам ли това за първоначална негативна емоция ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Прави ТЕС разказвайки случката подробно, отново и отново, докато това, което виждаш като си я представяш, не се промени в нещо позитивно. Обърни особено внимание на изражението на лицето си в спомена. Прави ТЕС за случката докато изражението на лицето ти в спомена не стане усмихнато, спокойно и безгрижно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Благодаря ти , ще пробвам днес след работа
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравеите отново ,днес след работа си описах случката ,, писмото до моите родители" и започнах да се тесам . Тя звучи така . Въпреки че / бях малък/живеехме в квартала в които живеех като дете/исках да имам много БМХ /попитах моите родители:татко ми каза:нямаме излишни пари/Аз се разревах и натъжих много/и им написах писмо:ако не ми купите БМХ,ще се самоубия/Почувствах се неразбран,отхвърлен необичан/един ден батко ми намери писмото и ми каза че ще ме изкаже на нашите и аз го унищожих/.Но вепреки това аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си . Започвам с 3 пълни декларации на случката и после започвам от точка 1 под веждата и стигам до краината точка на главата.всяка фраза отделена с наклонена черта е на една точка по 10 почуквания или повече.опитвам се да си спомня колкото мога повече и да се държа настроен на спомена докато се тесам, не ми се получава много но се опитвам.

описвам я напълно за да проверя дали не бъркам някъде или съм на прав път.

докато си правих теса почувстах вълни в краката и леко в мозъка, и почувствах след известно време тъга .

Благодаря ви предварително.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Няма нужда да броиш на коя точка колко пъти потупваш просто потупвай и обикаляй по точките и си разказвай цялата случка. Апропо, споменал си няколко емоции!!!
- татко ми каза:нямаме излишни пари/Аз се разревах и натъжих много
– Почувствах се неразбран,отхвърлен, необичан
имаш и ясно изразено убеждение и може и с него само да тупкаш
– ако не ми купите БМХ,ще се самоубия
Представи си че гледаш баща си в очите и му го казваш, продължавай до положителна промяна.
докато си правих теса почувстах вълни в краката и леко в мозъка, и почувствах след известно време тъга .
Чудесно, нещата се раздвижват, ето че си усетил и емоцията! Работи и с нея.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Няма нужда от декларации при разказване на случката. Но има нужда от подробно описание, Какво се случи, ти какво каза, те каво казаха, какво почувства, кой как те погледна, какво направи и т.н.

Това че си имал някакви различни усещания е добре, но трябва да ТЕСаш докато спомена се промени.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравеите отново! Първо ще отговоря на Алиса.
Alisa написа:имаш и ясно изразено убеждение и може и с него само да тупкаш
– ако не ми купите БМХ,ще се самоубия
понеже спомена е много стар и не сам виждал родителите си от 10 години, не успявам да видя лицето баща си и да го погледна в очите , опитвам мислено да се настроя но някакси не успявам .

Сега на Ванката - разбирам ти съветите и ти Благодаря много ,но спомена е супер откъслячен и си спомням супер малко ,опитвам се да се върна назад във времето но нещо не ми се получава.

Но въпреки това не съм се отказал и продължавам напред.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Като не можеш да си спомниш, представи си!
Ако не можеш да видиш, просто усети какво е изражението на лицето му, на твоето лице тогава и т.н.

ТЕСай и това
спомена е супер откъслячен и си спомням супер малко ,опитвам се да се върна назад във времето но нещо не ми се получава.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

понеже спомена е много стар и не сам виждал родителите си от 10 години, не успявам да видя лицето баща си и да го погледна в очите , опитвам мислено да се настроя но някакси не успявам .
Да, като Иван да предложа:
Тогава опитай да видиш/представиш малкият себе си как гледа баща си в очите и му говори, а ти ги наблюдаваш и се тупкаш. Проследявай собствената си реакция на случващото се.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте отново имах малко отклонение от нашата тема , преди 2 дни без малко да стане верижна катастрофа , никои не пострада но аз го изживях емоционално.разтреперах се , развалнувах се и като се прибрах почнах да се ТЕСам . свалих пресния спомен до 0 , щото като си помисля за спомена си виждам усмихнатото лице ,но се появиха странични елементи . Леко горчив вкус в устата ,болки в средата на гръдния кош и сърцето ми биеше ускорено . опитах се да сваля и тях ама ми трябваше повече време .Мисля че успях , но те се появяват от време на време. Та с това се занимавам последните няколко дни.Ще пробвам с вашите съвети да видя какво ще стане . Благодаря ви за подкрепата ,ще пиша скоро пак .
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте отново, не бях писал отдавна. Скоро ходих на скенер защото ми излезе една бучка то4но между гърдите , оказа се 4е е кост и нищо ми няма .Обаче , започнах да намалявам лекарствата и сега стигнах до 1/4 клонопин и 600 мг габапентин . започнаха да ми се вращтат старите страхове и старите мисли за самоубииство. ТЕСал сам през времето дори от 3 дни правя ТЕС против ОП заради мислите си самоубииство.Опитах се да изтрия слу4ката която преди време ви споменах , но не съм успял.значи докато работя ми се появяват тези мисли много по 4есто отколкото като съм свободен . аз съм сервитйор и на място като се случи не мога лесно да се скрия в тоалетната и да се ТЕС ам.Като се прибера в къщи и нещата поолекват . Някакви насоки да ми дадете моля ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Щом ти се проявява проблема на работа, а в къщи изчезва или олеква, значи има нещо или в работата ти, или в работното място или в колегите, или в шефа, което задейства проблема. А може ида го поражда. Замисли се - харесваш ли работата си (колко от 0-10?), заплащането, какви са отношенията с колегите ти, с шефа ти? Имал ли си негативни случки на работното място или свърани с колеги, шеф и т.н.?

Ако отношенията ти с някой колега или с шефа не са оптимални, това също е свързано със случки. Те трябва да ТЕСат.

Ако не си харесваш работата или заплащането, какво те спира да си намериш друга работа, с по-добро заплащане? Това са убеждения, които също са свързани с дадени случки, когато тези убеждения са създадени или затвърдени. И те са за ТЕС.

Освен всичко останало много горещо те съветвам да спреш да ядеш зърнени и млечни храни от всякакъв вид, както и месо, яйца, фастъци, соя, захар, подсладители, масла (освен суровопресован захтин). Наблегни на сурови плодове, сурови и сготвени зеленчуци, включително картофи, и риба за две седмици и виж как се чувстваш. Зърнените (най-вече глутеносъдържащите) и млечните продукти са особено пристрастяващи и често водят до депресивни състояния. Месото от животни, хранени с тях, има подобен ефект.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Знам че това е отклонение от темата, ама сутринта като отивах на работа и като си паркирах колата, видях че някои ми е гепал регистрационния номер на колата . От там полиция глупости , трябваше да ходя с колело до работа . А и днес сам на 2 те си работи . 15 часа сам на крак .Абе много дълъг ден мамицата му . на всичко отгоре се чуствам като парцал на работа , след като почнах да намалявам КЛонопина и сега всичко ми е увъртяно.Имам чуството че някои ми дава знаци че Америка не е за мен . Ако мога ще се пробвам в неделя да потесам защото съм на повикване и не съм сигурен дали съм на работа. Благодаря ти за отговорите Ванка !!!
Публикувай отговор