Дневникът на desperado

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
desperado
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Апр 2016 15:25

Re: Дневникът на desperado

Мнение от desperado »

neafeya написа:А можеш ли да опишеш как си представяш нещата между вас ,ако разрешите този проблем...как виждаш живота ви заедно, и ако не сте заедно....как се виждаш ти и нея ако сте разделени...
А и третият варянт ако не се разделите ми сте както в момента,се измъчвате един друг...
Основния ми проблем, е че колкото и пъти да се опитам да видя и представя живота си без нея и без детето, било то с ТЕС или без ТЕС, направо блокирам. Спирам да мисля. Знам, че това е ПО, но не мога, не искам да си го представя. Онзи ден ден като си говорихме за евентоална подялба на жилището, се разбрахме, че единия който остане в него да изплати на другия половината от реалната му стойност към момента. Съответно другия да изтегли заем и да си вземе собствено. Т.е. реално 2 жилища с ипотеки и двамата с немалки заеми. Жилищата в София не са никак евтини към момента. Виждам живота си в мизерия, самота, заеми и едно жалко живуркане с остатъка от заплатата.(а до кога ще има заплата на фона на тази обстановка в БГ, не се знае). В момента сме без заеми, със собствено жилище, което изплатихме заедно преди две години и всеки със собствен автомобил.
Ако решим проблема и останем заедно....... всичко е ясно. Цветя и рози, екскурзии, почивки, много любов, всеотдайност един към друг, уважение, зачитане,....ново слънчево начало!

Третия вариант не съществува!
kisssy123
Активен
Мнения: 103
Регистриран на: 30 Ное 2015 22:31

Re: Дневникът на desperado

Мнение от kisssy123 »

Привет!
Сетих, че преди време попаднах на една теория за това как изграждаме живота си. Единият вариант е, когато се фокусираме върху едно нещо - работа или семейство, примерно. Когато това нещо по един или друг начин се провали, смятаме, че и целият ни живот е провален. Другият начин е да разпределяме равномерно тежестта на нещата, на които държим и чрез които се определяме - работа, семейство, хоби, приятели, така че ако изгубим едно от тези неща, да не увиснем във въздуха, а да да можем да разчитаме на останалите.
Помисли какво друго те определя като човек. Кой си ти? Какво обичаш да правиш? За какво винаги си мечтал? Извън семейството.
Тесай тази ситуация - "Виждам живота си в мизерия, самота, заеми и едно жалко живуркане с остатъка от заплатата".
По принцип има и други варианти, освен това което си описал. Тесай, примерно, че би искал да ги видиш и тях, но не можеш.
Никой не се връща от дълго пътуване същия човек какъвто е бил преди.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневникът на desperado

Мнение от Alisa »

desperado, продължавай в този дух и с ТЕС! Май вече виждаш ефекта, нали?


P.S. :idea: Само да напомня, мили ми съфорумци, че тук обсъждаме как чрез техниката да намерим собствените си отговори и решения, скрити в нас, а не си обменяме житейски мъдрости! Иван, като собственик на форума ако намира за добре да дава мъжки житейски съвети, ок! Аз гледам да спазвам ТЕС принципите, на които и той ме е учил тук – намери отговора/ съвета в себе си! Вярното за един, може да е грешка за друг.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на desperado

Мнение от ivangp »

Алиса, обмяната на житейски мъдрости също е начин да намериш себе си.
Често не за този на когото ги споделяш, а за самия теб.
Стига тези мъдрости да са пречупени през призмата на много ТЕС, а не просто да са взети цитати от някоя книга.
В твоите собствени постове тук, ти не си ли споделяла своите осъзнавания и житейски мъдрости?
Това, което те е подразнило в някой пост, е тема за ТЕС. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desperado
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Апр 2016 15:25

Re: Дневникът на desperado

Мнение от desperado »

Здравейте отново!
Да споделя как се чувствам физически тези дни.
Онзи ден в петък ходих на профилактични прегледи. Всичко ми беше в норми (кръв, урина, ЕКГ, захар, холестерол и т.н) с изключение на кръвното. По принцип винаги съм бил с 120/80 и никога не съм го следил. Но онзи ден беше 140/100. Лекарката ми каза да го следя и да го меря сутрин и вечер. Купих си електронен апарат на сендо и започнах да го следя. Не мърдаше от 140/100, като в неделя за известно време беше 150/110. Не обърнах особено внимание, казах си че е от напрежението около проблемите ми изписани в дневника. Като цяло не чувствах някакво физическо напрежение и дискомфорт. Нищо не усещах. .... Но от вчера сутринта имам едно стягане в тила и врата от зад в дясно и пулсираща болка в слепоочията, по ясно изразена в лявото. Миналата нощ се събудих от някаква скованост и опитам ли да си завъртя главата или да си мръдна ръката, адска болка пронизва тялото ми. Не мога да помръдна. Болката беше само в определено положение, все едно нещо се прищипва. По някое време се поуплаших, защото бях на работа и в този момент бях сам. Започнах да ТЕСам болката и по някое време се поуспокоих и заспах. Днес цял ден ме боли тила в дясно, но много по-малко, поносимо е. Усещам я само като си въртя главата. Болката и пулсирането в слепоочията си е същата някъде към 7-8 от 1до10.
Днес по препоръка на един познат пих кисело мляко и ядох мед (макар да не го обичам много).... не знам дали от теса или от млякото и меда кръвното поспадна и варираше 125/87 135/90 долу горе в тези граници
Не съм пил никакви хапчета и нямах време да ходя на лекар.
Питам се дали напрежението в последно време си оказва влиянието или е някакъв вид лечебна криза от ТЕСането?

ПС:Тази вечер преди лягане мисля да си взема много горещ душ и да пия два парацетамола.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневникът на desperado

Мнение от Alisa »

ivangp написа:Алиса, обмяната на житейски мъдрости също е начин да намериш себе си.
Често не за този на когото ги споделяш, а за самия теб.
Стига тези мъдрости да са пречупени през призмата на много ТЕС, а не просто да са взети цитати от някоя книга.
В твоите собствени постове тук, ти не си ли споделяла своите осъзнавания и житейски мъдрости?
Това, което те е подразнило в някой пост, е тема за ТЕС. :idea:
О, Иване!
Не ме е подразнило – направи ми впечатление, че има втурване за утешаване. Някак не ми е конструктивно. Другото си е така!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на desperado

Мнение от ivangp »

...По принцип винаги съм бил с 120/80 и никога не съм го следил. Но онзи ден беше 140/100.....стягане в тила и врата от зад в дясно и пулсираща болка в слепоочията, по ясно изразена в лявото.......събудих от някаква скованост и опитам ли да си завъртя главата или да си мръдна ръката, адска болка пронизва тялото ми. Не мога да помръдна. Болката беше само в определено положение, все едно нещо се прищипва.
Всичко това е за ТЕС.

Пий кисело мляко и мед. Яж чесън. Не пий НИКАКВИ лекарства. И много много ТЕС, за ВСИЧКО, което те притеснява по какъвто и да е начин.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на desperado

Мнение от ivangp »

Алиса, всичко, което ти се струва, което те тревожи, притеснява или не ти харесва е все повод за ТЕС. Това е един от уроците, които и аз самият все още уча.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desperado
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Апр 2016 15:25

Re: Дневникът на desperado

Мнение от desperado »

Снощи правих ТЕС за болката във врата, пулсирането в слепоочията и за кръвното. Днес сутринта беше 128/87. Болката във врата почти не я усещам, пулсирането в слепоочията го няма!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на desperado

Мнение от ivangp »

Високото кръвно се дължи на стягане на гладката мускулатура на кръвоносните съдове. А тя се стяга от негативни емоции. Продължавай да чистиш негативните емоции и кръвното ще се нормализира.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desperado
Участник
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Апр 2016 15:25

Re: Дневникът на desperado

Мнение от desperado »

Здравейте!
Не съм писал скоро............ то и няма с какво да се похваля.
Като цяло отношенията ни с жена ми, са почти никакви. .... не знам до кога ще издържа така.
За капак, онзи ден получих и ужасна бъбречна криза. Адски болки.
Не спирам с ТЕС когато мога и когато имам време.
Стремя се да отговоря на въпроса на Алиса
Alisa написа: Кой преди женати те е карал да се чувстваш така?
Работи със спомена, който излезе, ако са няколко, хвани най-стария или най-силния!

... но нищо не ми излиза от миналото. Ползвах какви ли не декларации. Тупах само по точките и размишлявах на глас. Нищо....
Единственото което ми излезе, но то не е свързано с въпроса на Алиса, е че като малък, може би под една годинка съм бил, без малко съм щял да си отида от задушаване.

Историята е следната:
Майка ми ме е оставила може би за 5мин сам. Разревал съм се. От рев съм си глътнал езика. Майка ми като дошла и ме видяла, вече съм бил започнал да посинявам. Спрял съм да дишам. Майка е изпаднала в паника и не е могла да реагира по никакъв начин. Добре че дядо ми (лека му пръст), тогава е бил наблизо. Бръкнал в устата ми и ми е извадил езика с пръст. После изкуствено дишане и съм се върнал към живота.
Тази случка не я помня съзнателно. Нито ми излезе с ТЕС. Просто ми излезе като спомен разказван от майка ми

... не знам дали е оставила някакъв отпечатък в живота ми......
понеже не я помня съзнателно, не изпитвам никакви емоции и не виждам смисъл да я ТЕСам
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на desperado

Мнение от ivangp »

Представи си я от гледната точка на едно бебе. Представи си, че майка ти - единственият източник на любов, топлина, грижа, храна, сигурност и внимание в живота ти - я няма. Не знаеш къде е, дали ще се появи отново, а имаш огромна нужда от нея. Не знаеш какво да правиш и единственото, което знаеш и можеш и което е работило за теб преди, е да ревеш колкото можеш.
Това поражда ли някакви емоции в теб? Страх, паника, несигурност, объркване, безпомощност и т.н.?

ТЕСай ги докато изчезнат!

След това си представи пак че си бебе и че не можеш да дишаш, живота изтича от тялото ти, пак не знаеш какво да правиш, всичките ти услия влошават проблема и този, който може да те спаси, го няма. Това поражда ли емоции в теб? Страх, паника, несигурност, объркване, безпомощност и т.н.?

ТЕСай ги докато изчезнат!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневникът на desperado

Мнение от Alisa »

desperado написа:Здравейте!
Единственото което ми излезе, но то не е свързано с въпроса на Алиса, е че като малък, може би под една годинка съм бил, без малко съм щял да си отида от задушаване.

Историята е следната:
Майка ми ме е оставила може би за 5мин сам. Разревал съм се. От рев съм си глътнал езика. Майка ми като дошла и ме видяла, вече съм бил започнал да посинявам. Спрял съм да дишам. Майка е изпаднала в паника и не е могла да реагира по никакъв начин. Добре че дядо ми (лека му пръст), тогава е бил наблизо. Бръкнал в устата ми и ми е извадил езика с пръст. После изкуствено дишане и съм се върнал към живота.
Тази случка не я помня съзнателно. Нито ми излезе с ТЕС. Просто ми излезе като спомен разказван от майка ми

... не знам дали е оставила някакъв отпечатък в живота ми......
понеже не я помня съзнателно, не изпитвам никакви емоции и не виждам смисъл да я ТЕСам
Чудесно! Работи с този "спомен разказан от майка ми"!
Първо спомен е, че майка ти ти разказва нещо – това само по себе си е случка. Второ е самото нещо – случката. Работи първо с първото, като подчертания текст си го преповтаряш и тупкаш. После с второто, както Иван ти го е казал.

Само да добавя, че щом това е излязло, значи в него има "хляб"! Работи го, колкото и безсмислено да ти се струва сега.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор