Дневник на буболечката

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Споменът не е реалността, както картата на дадена местност не е местността. Споменът е само репрезентация на реалността, но тази репрезентация никога не може да е 100%-ва.
Променяки спомена, ние променяме картата която използваме да се придвижваме в реалността и я променяме така, че да ни помага да се движим по-лесно, бързо, удобно и да стигаме по-бързо до целта. В крайна сметка всичко, което става в главите ни е ил/зия и не е 100% реланост, а само нашата представа за реалност.

Твоите спомени са също изкривени представи за реалността, както и новите сцени, които създаваш. Но старите ти пречат, а новите те подпомагат да живееш по-щастливо.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Alisa »

bubolechka написа: Мерси Алисаа :)
Само се чудя защо не ми се иска да сменям сцената.Смисъл мисля си ,че се лъжа ,че нещата са били други сякаш изкривявам истината която е била.Не е ли правилно само да приемем и изживеем емоцийте ,а не да си измисляме други ситуаций положителни? И да запаметя нова положителна аз реално ще си знам ,че то не е било така ...
Тук вариантите са поне 2.
Първо. Запитай се, защо аз, сегашната, не искам да сменя сцената и изтесай отговора.
Второ, както вече писах "пренареждане на сцената" е по желание, не е задължително и ако става, нека твоето Ехо определи дали, до колко, в какви аспекти и как да стане, ти имаш само да го подкрепяш в това. Но ако не си способна да го подкрепиш, в самата сесия, нека Ехо си извика друг помощник, ти наблюдаваш и се тупкаш до оправяне на проблема на Ехо. Събирате се и после работиш както писах най-горе, себе си. Това ще да е друг проблем който си решаваш отделно.
Подчертаното си е за ТЕС/матрицата
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Добро утро приятели.Имам проблем с един страх много подтиснат.Като се сетя за дадените случки дето съм го имала този страх и директно влизам в режима на страха , смисъл немога да се добера до ехото , сякаш всичко е толкова подтиснато ,че немога да разбера нито от къде идва , нито да го разбера какво му е и защо се държи така.Сякаш не ми позволява.Опитах да влезна леко , отдалече да се приближа ,но ме хващат веднаха емоций едни плаващи , сякаш има нещо ама неможе да се разбере какво е и май аз влизам в същия момент и изживявам емоцията пак и немога от страни да погледна безпристрастно и да си говоря с ехото.
Пробвах и тесах доста е обикновенния тес случката , но няма промяна.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Тук има няколко варианта за работа:
1, Дай име на случката или на страха, което е отдалечено по смисъл от него. Например - "зелена ябълка".
После ТЕСай с - Въпреки че имам тази зелена ябълка от еди колко си време и не мога да я елиминирам/ разбера/ разнищя/ да стигна до корените й и да ги унищожа/ и т.н........

ПоТЕСай така докато усетиш, че напрежението и тревожността падат и можеш да адресираш самият страх или дадена случка, да влезеш в нея да говориш с ехото си и т.н.

2. ТЕСай евентуални ПО. Виж ги описани в "14 стъпки, към успех с ТЕС" във форума или в книгата ми.

3. ТЕСай с декларации всяко едно от следните изречения:
Имам проблем с един страх много подтиснат.....
Като се сетя за дадените случки дето съм го имала този страх и директно влизам в режима на страха....... ,
не мога да се добера до ехото......... ,
сякаш всичко е толкова подтиснато ,че немога да разбера нито от къде идва , нито да го разбера какво му е и защо се държи така.......
Сякаш не ми позволява..............
Опитах да влезна леко , отдалече да се приближа ,но ме хващат веднаха емоций едни плаващи.......... ,
сякаш има нещо ама неможе да се разбере какво е и май аз влизам в същия момент и изживявам емоцията пак и немога от страни да погледна безпристрастно и да си говоря с ехото.............
Пробвах и тесах доста е обикновенния тес случката , но няма промяна..............
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

МЕрси Иван.Вчера тесах със синия облак :D и наистина ми се откри като усещане каква е емоцията и се зарадвах много ,че най-сетне ще излезна на повърхноста , но уви.Днес като се сетя сега за случката пак е същото положение.Ще падне тесане.
Тесам много като седна поне 30 минути стигам до час и нещо и то по два пъти на ден.Направо си посиних точките :D :D
Дано всичките усилия не бъдат напразни.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Искам помощ и за един друг проблем. Малко е смешно , но искам да си променя походката :D
Ходя като паткаа.От 7 годишна ми откриха артрит и куцах леко с единия крак доста години и като цяло не съм била като другите деца да тичам да играя.Повече си стоях кротичко без много движения просто неможех.Но за сметка на това вече като голяма от както нямам този проблем наваксвам стоенето като спортувам.Подохката и стойката ми се оправиха до някъде ,но чувствам че ходя тромаво.Набивам си краката в земята , не ходя плавно и женствено.Може ли с тес да си помогна и как ако може?

Да тесам как се чувствам като ходя така с тази походка и стойка.... Ама дали ще има чистене незнам :D
а после какво? да си представям нова походка и да е запаметя .. нямам си идея :?:
Мисля ,че всичко идва от вътрешната ми настройка и визия за мен си.Когато тренирам по-усилено в ума ми се прожектират картини как тялото ми е хубаво ,свежо ,изглеждам привлекателна и така и ходя.
Но ако се оставя автоматично да изниква в каквото си вярвам принципно е ,че ходя тромаво и смешно :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

С ТЕС можеш да промениш отношението си към походката. Това е сигурно. Дали можеш да промениш самата походка? Възможно е, но не е сигурно.
Аз бих заложил на комплексен подход. ТЕС + специфични упражнения + разтягане на определени мускулни групи. Трябва да намериш някой, който да ти направи оценка на движенията и евентуални дисбаланси в активирането на мускулите. От кой град си? Как си с английския?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Асеновград , английския ми е колкото да не е без хич , но пък имам човек до мен който го знае перфектно.Ако има за превеждане нещо нямам грижи.
И отношението да променя си е супер и на това ще съм доволна.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Препоръчвам ти тази книга: https://www.amazon.com/How-Eat-Move-Be- ... be+healthy

Там пише, как да си оцениш здравето в много аспекти, един от които е мускулен дисбаланс. И как да го коригираш.

А за отношението действай с ТЕС!

Стъпките:
1. Какво не харесваш в походката си.
2. Как те кара да се чувстваш това, което не харесваш?
3. Какви емоции предизвиква в теб?
4. Кога в миналото си изпитвала тези емоции?
5. В кои конкретни случки си ги изпитвала?

ТЕС на случките, докато ги изчистиш от емоции!
Връщайс е към стъпка №1, докато не започнеш да се харесваш, приемаш и обичаш такава каквато си!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Alisa »

bubolechka по първото ти питане – Виж сегашната себе си отстрани, като в Матрицата и я попитай, докато я тупкаш, как се чувства и какво си мисли, когато тръгне към темата с потиснатия страх.
Друг вариант – вземи ситуацията обгради я с нещо – мехур, ограда, бетонен саркофаг и я остави на разстояние от себе си, на което да ти е комфортно да я гледаш. ТЕСаш как се чувстваш спрямо нея на сегашното разстояние. После позволяваш приближаване до дискомфорт. пак ТЕСаш ... и така до пълно изчезване на дискомфорта.

По второто ти питане – оправих си гръбначно изкривяване с ТЕС, походката и стойката ми са различни. Дерзай!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Благодаря ви.Със страха дето неможах дасе справя потръгна горе долу.Усетих разни неща ,помогна ми това да го наричам с измислено име като зелената ябълка.Интересно имаше ефект.

Искам да споделя какво наблюдавам от 1,2 седмици.Мисля ,че чак сега виждам резултата от ТЕСА за родителите ми.Всичко става толкова плавно.Като преход от едно усещане към друго.Усещам ,че тази бариера дето чувствах между мен и тях доста се е стеснила.Усещам ги по-близки, няма толкова негативни емоций като съм до тях и агесия също.От вътре настройката ми е сякаш друга.Явно когато аз променя моето отношение към тях те променят държанието си.Баща ми си търси контакт с мен да ме заговори за нещо , базикаме се.Майка ми също.Даже като сме тримата започвам леко да усещам как ги чувстам като семейство и усещам тази топла връзка между нас.Никога не съм го изпитвала и сега ми е нещо ново и много се радвам ,защото тес ми помогна за това.
Друго което забелязах е че като поизчистих много негативното ми отношение към баща ми ми се подобриха взаимоотношенията с моя приятел.

Благодаря ви за подкрепата. :roll: :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Твоето отношение към другите, към теб самата и към света като цяло се излъчва неусетно за сетивата ти и другите хора подсъзнателно улавят това лъчение. Когато промениш себе си се променя и твоя свят, връзки, привличаш нови събития и нови хора в живота си, които отогварят на новото ти отношение.

Резултатите от ТЕС не винаги са видими за нас в началото, но се натрупват с времето и се проявяват по-ясно след месец ТЕСане.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Добро утрооо. Тесанката продължава.Усещам как ставам все по-добра и усещам кое как да тесам за да има ефект.Нямам ден без тесане , стана ми навик.Сякаш подсъзнанието ми е като лук.Беля един слой излиза нов .Постоянно ми излизат някакви нови неща и сякаш разнищвам завързано кълбо прежда.
Много ми е интересно да се опознавам.

За походката се сетих няколко случки:
-като малка леля ми ми каза ,че имам криви крака.(не очаквах , обидих се , стана ми гадно)
-като ходех с баща ми някъде и ако се случеше да се спъна или да не вървя по права линия или по неговите изисквания за ходене той викаше ше паднеш , ще се спънеш , тупал ....и т.н (постоянно внимавах как ходя за да се вписвам в неговите изисквания.Стягах се и се контролирах за да не се спъна някъде случайно)
-в училище един съученик ми каза ,че ме видял някъде от далече и ме познал по походката.(не е казал нещо лошо ,но реших че ходя смешно)

Да знам всичко е за тесане !! :D :D

Отделно се сещам за един период , но няма случка или поне не се сещам, когато бях започнала да имам тревожност и неприятни телесни усещания и тогава започнах да усещам тялото си като чуждо и сякаш горната и долната част на тялото ми не са свързани или имат разминаване с самата походка.Даже немога да го обесня ,но аз си го знам :D

Записах оставя работата да свърша.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Alisa »

Чудесно!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Здравейте.Нещо се случва тези дни.Постоянно спя и нямам желание за нищо.Всяка свободна минутка гледам да се врътна в леглото.Чувствам ,че разбудих много емоций на дълбоко в мен и сега като искат да излизат аз се шашкам и първата ми реакция ми е да подтисна без даже да мисля какво правя.А именно със съня подстискам(поне при мен действа),защото тогава си отпочивам,не мисля , не съм в настоящето и сякаш бягам от тия емоций... Виновно ми е ,че спя толкова ,но немога да спра.Дали прекаленото спане не е вредно ? ОСвен ,че ми изсмуква енергията ...
Публикувай отговор