Дневник на буболечката

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Здравейтеее приятели :))

Вчера пробвах тес за една раничка на венеца дето ме мъчеше няколко дена адски ме болеше като се хране.Вчера е теснах на бързо и познайте ... днеска почти я няма.Няма болка,няма кръв а беше си направо раничка.Видях е на огледалото 80% изчезнала.Нямам думи :)
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Ето мее ,, продължавам с тесането на случки.Не бях тесала известно време ,но тия дни ми изкачат нови и нови спомени на случки дето ги бях забравила.Сега теснах една случка с много лоши спомени и ми е по-леко някак си.Теснах и някой други нещица между другото..

Миналия ден видях един познат.Бивш колега,приятел и за малко гадже.Няма да разказвам сега историй дълги ,но на кратко изпитвах дискомфорт като го видех след някой случки.Притеснявах се в негово присъствие,някакви чувства ме обвземаха ...но миналата година на края бях поканена на сватба в която и той беше гост и знаех ,че ще сме на една маса при което ме обвзеха пак разни емоций и точно преди сватбата тесах у нас.Тесах към 15 мин е то само една случка дето няма особено действие ами просто изпитвах пак дискомфорт когато той ме погледнеше и тесах точно това ,че ме е страх когато ме погледне.
Не очаквах да се промени нищо , но тогава с тесането без да преминавам в други теми и спомени свързани с него само казвах и се съсредоточих в това чувство дето изпитвам като си представя ,че ше съм до него и как си засичаме погледите или той просто ме гледа.
Още тогава нещо ми светна.Сякаш ми щтракна и си казах на ум "край не ми дреме дали ше ме гледа" Това чувство се изпари... сигурно го изчистих.
На самата сватба нямах този страх да ме гледа нямаше е тая емоция.
Миналия ден като го видях от далече по принцип и без да се заговаряме само да си махнем за здравей пак ме обливаха емоций и страхове , но този път ги нямаше.Пак си имаше някакви емоций , но бяха къде по -положителни и леки за приемане.
Даже изпитах желание да си говоря с него а преди това го избягвах , нещо вътре ме гризеше.
Сега ми става ясно отново как тес ни помага да се освободим от товарите ,които носим.
Хубаво ми стана като виждам резултат без даже да съм го търсила.Това ми дава стимул да продължавам да тесам и да се освобождавам. 8)
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

А и исках да питам Иван , дали е възможно да тесам една случка една емоция определена и като е изчистя не само тя да се махне ами и други отрицателни с нея.Защото реално аз към този човек изпитвах букет от отрицателни чувства ,а сега са почти на половина изчезнали. Изпитвах страх , вина ,гняв,обида , тъга и други. Интересно ми е как само от една емоцийка се освободиха и други.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Ами то от поста ти става ясно, че е възможно. Обикновено като изчистиш най-силната емоция, всички други или изчезват или спадат. Същото е със случките, като изчистиш най-ранната всички след нея се чистят или емоциите свързани с тях намаляват.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

да де .... тъпо се изказах :D :D
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Вчера ми изкочи един блед спомен като малка как баща ми пак е в нервна криза и ми крещи и ме дърпа за ръката.Почнах да тесам и се разплаках естествено със глас ама неможах да изкарам всичко.Вече толкова пъти плача няма ли изкарване на тия емоций гадни.Гадното е че не всеки път като тесам за него ми се получава .. понякога или немога да се отпусна да чувствам и да си спомня сякаш няма емоция а същност знам че има.Ще падне голямо тесане.За сега няма облекчение.ПАк си усещам товар на гърба даже след всеки тес дето плача после ми е много криво цял ден.Раздразнителна съм,тревожна , изнервена, не ми се работи , нямам настроение и главата ме боли ... чак не ми се теса като знам какво ми става после...май и тва тряа да го тесна

Отделно теснах и това ,че се спирам да излизам колкото ми се иска като преди и че ме е страх да не получа паники и мисли и т.н с техниката за майната :lol: :lol: :lol: Много ми хареса някак си се присмивах на страха и той не ме плашеше.

"въпреки ,че нямам приятели и ме е страх да излизам ..и какво от това ? Майната му !"
И ми стана едно весело :D После с други деклараций пак по тая тема.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Любов »

аха това с "майната му..." ми хареса, звучи добре, ще взема и аз да го пробвам. :) :lol:
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Има я точно описана в раздела за техники
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

bubolechka написа:Вече толкова пъти плача няма ли изкарване на тия емоций гадни.
Има, има, все ТЕС те доближава до изкарването им. При всички положения е по-добре да ги ТЕСаш отколкото да си ги пазиш и отглеждаш, както досега.

Може да пробваш с:
Въпреки че няма изкарване на тия емоций гадни, какво от това, майната им!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Да така си е ... достатъчно си ги отглеждах 25 години.

Туко що освободих малко тежест в гърдите.Започнах за баща ми да тесам ,но ми изкочиха спомени с мойта любов първата и настоятелно ми се натрапваха и започнах да тесам за него.Нямаше конкретна случка ,а усещах много мъка тупах и си говорех какво чувствам мъката,срама,страха.Дето ме е лъгал , дето ми се подигра ,а аз давах всичко за него всичко си го казах и изпаднах в едно състояние сякаш в тотална криза само усещах емоций сякаш сега ми се случваха отново тия моменти.Започнах да издавам звуци като плачех ..оставих се без да спирам нищо да излиза всичко.Даже някак си тялото ми се сви всички мускули особено между гърдите където винаги имам тежест и усещах как вътре има много подтиснато ..докоснах се до него.Не беше гадно а даже някак поучително.Моя приятел ми писа ,че идва и спрях ...Сега ми е леко и лежерно.Между гърдите усещам затопляне и леко освобождаване.

Главните стресори са баща ми и първата ми любов.Наблягам на двамата ... Знам че е хубаво първо да чистя едно и като го изчистя до нула тогава.Ама това не са случки само една или две ...това са години от моя живот.Ще ги тесам редовно и двете теми.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Добро утроо тесаджий :D :D :D

Искам да споделя как тесах вчера.Значи чувствах се зле , някак безпомощна ...Мислех си как вече над 3 години се мъча да се променям ,а всичко става толкова бавно.С тва темпо ще ми трябват 5 живота да постигна това дето искам.
Та за тесането тесах така:

"в. , че вече ми писна да се боря за да съм добре,направих всичко възможно вече незнам какво да направя чувствам се с безисходица и изобщо незнам как ще се справя с тези мисли аз......"

После на точките:

-незнам как ще се справя
-пробвах всичко няма оправия
-вече съм отчаяна
-не виждам надежда
-нямам си идея как да постъпя
-писна ми от всичко
-толкова ми е трудно
-изпитвам ужасно безсилие
-незнам как ще живея с този проблем цял живот
-няма начин и не е възможно да се справя с мислите
-пробвах толкова пъти
-няма начин и това е

Нещо подобно...след което тая безисходица се промени.Почувствах се добре и даже ми дойде идея какво да правя.Да се свържа с терапевт без да отлагам и да работим за мислите.НЕ че преди това не го имах като варянт, но все мислех че мога и сама.Но само се лутах и отлагах неизбежното.

После тесах и с техниката на майната. Много ми помага тая техника.Теснах ,че ще си остана така с мислите си,че няма да се променя както искам аз и после майната му и кво от това? И се замислям и кво от това и ми става смешно :lol: и го приемам ...нека стане кво от това....
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Яна »

bubolechka написа:После тесах и с техниката на майната. Много ми помага тая техника.Теснах ,че ще си остана така с мислите си,че няма да се променя както искам аз и после майната му и кво от това? И се замислям и кво от това и ми става смешно :lol: и го приемам ...нека стане кво от това....
Много ми харесва тази техника на майната. :mrgreen: :lol:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

и на мен :lol: :lol: :lol: Браво на Иван ,че я е измислил 8)
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Виждам от другите постове ,че правим грешка като не включваме физическите усещания.
Трудно ми е и на мен да определя точно какво какво чувствам.
Сега ще се опитам да определя като ме е страх и съм тревожна какво усещам.
Като ме е било страх съм опитвала ,но неззнам как да ги определя.

-стягане в мускулите на очите сякаш ще ми изкочат
-сякаш ме е обладало нещо черно като облак и го усещам в гърдите като тежест,блокаж,стягане
-изтръпване на главата
-стегнато чейне
-изтръпване и стягане на дланите
-напрежение в раменете и врата

Това в розово ,че ме е обладало нещо черно счита ли се за физическо усещане ?
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Получии се получи сеее 8) 8) 8)

Сънувах гадни сънища и се въртях и се събудих притеснена и чейнето ме стягаше.тесах така:

-в. ,че съм притеснена и усещам стягане в челюста сякаш ме стискат с менгеме..."


наравих някокко кръга и се промени нямаше го чувството за менгеме а само изтръпаване и тесах така:

"в.,че съм притеснена и усещам чейнето си изтръпнало.."

след няколко кръга остана само една пулсираща болка в десния край мисля в зъба последния (май ми излиза мъдрец)

тесах и това и сега лицето ми е отпуснато цялото само зъба остана ама не минава ...ама тва не е проблем.Вече не съм притеснена. :D
Публикувай отговор