Дневникът на Любов

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Дневникът на Любов

Мнение от Любов »

Здравейте, реших и аз да си направя свой дневник и да споделям с вас тук. Като цяло толкова са много нещата, за които искам да работя, че не знам от къде да започна. През годините опитах много неща, ходене при психолози, терапевти, психиатри, Бах, хомеопатия и др. И преди години попаднах и на ТЕС. И реших упорито да се занимавам, докато не постигна емоционална свобода. Най - силно са честите депресивни състояния, силната тревожност, потиснатост, неприемане на себе си. Но сякаш не мога да усетя дали се влияе от ТЕС, изпитвам съмнение в техниката и въобще не мога да определя нивото на чувството с каква сила е. Може би защото изпитвам страх да се свързвам с чувствата и усещанията и винаги съм ги потискала. Другото е че някак започвам да губя концентрация ако го говоря на глас и започва да става механично, а и когато се потупвам изпитвам някакъв гняв и раздразнение от самото потупване. Другото е че не знам как точно да формулирам този гняв и неприемане на себе си...: "Въпреки, че аз не харесвам и не приемам себе си и се мразя...аз напълно и безрезервно се приемам." Някак ми звучи нелепо и глупаво.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от ivangp »

ТЕСай с: "Въпреки, че аз не харесвам и не приемам себе си и се мразя...аз много, много, много бих желала напълно и безрезервно да се приема, харесам о обичам такава каквато съм. Защото аз не съм идеална, но за сметка на това съм уникална, единствена и неповторима!"

Освен това си направи дневник в продължение на една седмица:
1. Какво ядеш и пиеш ( всичко което влиза в устата ти да се записва)
2. Колко спиш всеки ден
3. Колко се движиш

Публикувай дневника си тук. Можеш да пишеш всеки ден в този дневник по горните 3 точки.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от Любов »

Добре, ще започна. Но искам да споделя нещо важно. Като цяло започнах да ТЕС-ам силния ми гняв и нежелание да ходя на работа, на която не искам да съм, че мразя тази работа, но съм там защото така трябва. Отключи се много гняв, който много често обръщам към себе си... но от там ме заведе в спомени от детството... и докато си повтарях, че не искам...не искам да го правя... ми изплуваха спомени за много насилие, за което трябваше да стоя и да търпя, да мълча... докато не ми изплува емоционален спомен за баща ми... Ужасно ми е трудно да се справя с емоциите и сякаш корена е най - вече е там, за това да се чувствам така потисната, тревожна, изгубена, депресирано, мисли за самоубийство и желание да умра и да ме няма. Ще продължа да ТЕС-ам тези неща. И по - късно ще си напиша и тук декларациите по тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от ivangp »

Корените на повечето проблеми са в детството. Записвай си всяко прозрение и всяка случка за която се сетиш от детството и ги чисти както е описано в процедурата В МИР СЪС СЕБЕ СИ -http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=1371.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от Любов »

Много благодаря за включването и полезните насоки. То сякаш натам ме води, когато започна да правя ТЕС върху конкретно нещо и вече започват да изплуват и други неща. Като отчет за днес, докато бях на работа, чувствах много силно вътрешно напрежение, раздразнение, гняв и по - късно премина в силно главоболие, към мигрена и гадене. И още щом се прибрах започнах с ТЕС, за около 20 минути, се справих и усетих как навлязох в много дълбоки пластове. Тесвах страха да загубя контрола, един от най големия ми страх, да се свържа с емоците, страха да дишам по - дълбоко...и така докато си Тесвах и съм заспала. Отделно започнах да правя енергийните упражнения на Дона Идън и най - вече такива, които са свързани с преодоляване на стреса и дихателни упражнения. Като цяло усещам, че тялото ми е постоянно напрегнато и тревожно, сякаш е непрекъснато под някаква заплаха и трябва да е готово за бягство. Толкова години съм се чувствала така, че нямам спомен и усещането в тялото на покой, отпуснатост... започнах да тесвам и това..и тогава вече ми се доплака, че дори и с това преди имах огромен блокаж, не можех изобщо по никакъв начин да се разплача, даже и това не помня, кога се е случвало. И другото, което забелязах е че преди можех да карам без вода много дълго време, а сега започнах по много повече да пия. Като цяло сега ми е по - спокойно и балансирано.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от Любов »

Продължавам с ТЕС, както единия ден се почувствах добре, на следващия задълбах много надълбоко и влязох в много негативни емоции и състояния. Продължавам да работя с ТЕС за това: въпреки, че се мразя...но чувствам толкова дълбока съпротива в думите, които да казвам..че съм уникална и неповторима т.н...и ги промених към това...Въпреки, че се мразя и не мога да се приема такава каквато съм...много, много, много бих искала да достигна до вътрешен мир и спокойствие със самата себе си. Понякога се чувствам объркана и не знам дали вървя в правилната посока. Но най - трудното ми в определени моменти, когато се отключи е да се справям с потиснатия гняв и агресия, който едвам се сдържам да не обърна към себе си..той винаги е бил към мен, но в смисъл да не премине към самонараняване.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от ivangp »

Постоянство и упоритост и ще успееш.
Променяй си декларациите, както ти идва отвътре. Това е най-правилният подход.
Но знай, че си уникална и неповторима. Няма друга като теб. И за добро и за лошо. Всеки един от нас е униклен и неповторим. Всеки момент от живота ни е такъв също.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от Любов »

Скоро не съм се включвала, но попаднах в много силни емоции... това което усещам е че тялото си го помни... но е толкова дълбоко потиснато в ума ми..изплува ми често, дори докато тесам, ужасното усещане за изнасилване и сексулано насилие, преди дори не смеех да го изрека или напиша... лицето, което постоянно ми изниква е това на "баща ми". И от там тръгват толкова силни и помитащи емоции.. объркване..чувство за гняв...ужасна безпомощност, не искам да го повярвам..не искам да е истина...никой не би ми повярвал и няма да повярва, аз не го вярвам...ужасно усещане, че съм напълно сама...че не искам да съм в тялото си, че всеки допир ме отвращава и твърде много гняв, който непрекъснато искам да го обърна към себе си. Иска ми се дори да можех да се разплача, да го изкрещя, но и това не мога...колкото повече навлизам в тези спомени, чувствам, че е твърде много и ми е трудно да се справям сама.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от ivangp »

Дори да не е вярно, щом ти излиза, е добре да го изчистиш. Много често децата се винят за това, което им се случва, без да имат основание за това. Работи с тези спомени, докато няма нито частица негативна емоция в тях. Докато си простиш и му простиш, и осъзнаеш, че той е имал своите проблеми, които не е знаел как да реши, и е намерил някакъв отдушник за тях в теб.

Упоритост и постоянство и ще успееш!

При много хоpа след началото на работа с ТЕС изникват много скрити и неприятни пластове от техния живот и личност, които не се удобни за признаване и приемане. Но те си съществуват и докато не бъдат изчистени тровят живота им.

Както е написал Смирненски:

"Живот ли бе да го опишеш
Живот ли бе да го разровиш
Разровиш ли го ще мирише
И ще горчи като отрова."


За съжаление много хора се отказват от ТЕС в този период, в който той им е най-нужен.
Не бъди една от тях! Продължавай да ТЕСаш всичко, което ти излиза!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от Любов »

Много ти Благодаря, Иване за насърчаването! Разбира се не съм се отказала и упорито продължавам всеки ден да тесам по няколко часа... и наистина виждам как излизат пласт по пласт неща, които са ме тормозили с години... най - вече потиснатите и задържани емоции... първия ден се чувствах като болна... много изтощена като след някакъв много физически труд и спах доста... започнах да плача.. един от най - големите ми блокажи... не помня изобщо някога да съм плакала, винаги се сдържах и блокирах това, защото за мен беше проява на слабост - да плачеш. Всеки ден се връщам към болезнени спомени и ги чистя. Струва ми се, че е бавно..сякаш...но започвам да се усещам по - спокойно и отвътре да ми става по - леко.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от Любов »

Днес се поразболях и го отдавам на факта, че цялото ми същество и душа се бунтува, защото не искам да ходя на работа, която мразя дори и че аз жива или умряла, трябва да отида...и от това трябва..ми изплуваха доста неща отново от детството, че е имало все трябва..и се чувствам някак промита от тогава...страхът и ужаса от авторитети..осъзнах, че дори не съм смеела да избера себе си или да кажа не...защото съм го свързвала, че ако аз пренебрегвам себе си и нуждите си, ще бъда приета..обичана... все още не ми се получава тесането с приемането, толкова големи съпротиви има в това да се приемам, да го кажа дори..от което излезе и чувство за вина и самообвинения.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от Любов »

Не бях се включвала отдавна, но не съм спирала да работя със себе си.
Днес беше много силен ден, почти през целия ден тесах с кратки почивки, много неща излизаха и се поосвободиха, чувствам, че вече ми е малко по - леко да дишам.
Излязоха много неща свързани с връзката с майка ми... най - силното, че съм отхвърлена и нежелана, ранното ми раждане, периода в кувьоза...всичко... представих си себе си като малко дете...изплува ми зверска болка още от бебешкия период...отидох до този момент...и си казах съжалявам...и докато се потупвах си казвах, че има право да ме има, да дишам, да съществувам, да заема своето място в този свят...че дори само защото дишам е достатъчно, за да заслужа любов и да бъда обичана. Все още ми е трудно да изпитам състрадание към себе си и да се прегърна. В един момент изплуваха много бурни емоции...много гняв, който винаги обръщах към себе си и едвам се сдържам да не се самонаранявам повече...тесах и това чувство за вина и желание да се накажа за всичко преживяно. За страха от света и хората...че ще ме наранят, спомени от училище за унижение, насилие, срам и това, че нямаше на кого да кажа дори или да поискам изобщо защита от някого...защото не исках да бъда слаба, а силна.
И това за днес.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от Любов »

Днес се събудих с чувство на гняв и започнах ТЕС, от сутринта до следобеда. В един момент стигнах до онази емоция в мен, която е свързана с нещо много травматично като спомен, за което съзнателно нямам... но на телесно ниво го усещам като... шок, вцепенение...замръзване изцяло...не мога да реагирам, емоцията е толкова силна и помитаща, че не може дори да мине през мен..от там тялото ми минава в конвулсии, гърчове...стигнах отново до този блокаж...и започнах да усещам, че зад това вцепенение и замръзване има много страх, тъга... повтарях си много ме е страх...обикалях по точките...стигнах до това, че толкова ме е страх от живота и хората, че предпочитам да умра, че може би там е по - безопасно... направих ТЕС и върху ужаса ми и страха от хората, че ще ми направят нещо, че ще ми се развикат, ударят... наранят. Страха от отворените пространства, открито и където има хора.
Наскоро бях на една констелация и темата беше Движението към майката(живота) и как от връзката ни с нея, такава е връзката ни с живота..Движенията, които правихме трябваше да си представим майка си пред нас..и след това да направим няколко движение към нея...да паднем на колене, да се придвижим към нея и да се сгушим в краката й, след това да се прострем по лице пред нея с длани обърнати нагоре. И след това да й Благодарим. Аз не можех нито едно тях да направя, единствено чувствах как отивам назад...и чувствах напрежение...накрая й обърнах гръб, в момента, в който се обърнах се чувствах толкова сама срещу целия свят, но ми беше по-спокойно сама...и че сякаш мога сама с всичко.
След това отново мислех върху това..защо тя не ме е искала...като енергиен отпечатък това толкова силно го усещам... но моите усещания е че и аз също я отхвърлям и не я искам...не я искам да ми е майка, не знам защо и някакво отвращение изпитвам...че сякаш дете е трябвало да гледа дете...реално така е било...но че никога за тези отношения не е пораснала..макар, че на едно ниво съзнателно го разбирам...то на емоционално усещам, че изпитвам гняв..чувството за изгубеност... и от там се появява, че искам да създам друг образ, друга майка, която винаги съм искала да имам, но ми е трудно, защото нямам емоционален спомен и усещане затова какво би било - другото...и това не знам как да го трансформирам и изтесам точно.
После се появиха нови мисли от сорта, че аз си нямам идея ако всичко това изчезне от мен и живота ми...какво ще се случи...какво ще има в него, като друго не познавам толкова силно до този момент. И пак позабих надолу.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от ivangp »

Amaranth написа: После се появиха нови мисли от сорта, че аз си нямам идея ако всичко това изчезне от мен и живота ми...какво ще се случи...какво ще има в него, като друго не познавам толкова силно до този момент. И пак позабих надолу.
Това е класически ПО - страх от промяната защото няма да знаем какви ще бъдем след нея. ТЕСай го.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневника на Amaranth

Мнение от Любов »

Благодаря! Заех се и излезе нова случка, принципно се заех с чистене на случките, когато излезе някоя мисъл, чувство го търся кога друг път и назад съм го изпитвала...и тесам. Този път затова излезе много силен спомен, който направо беше като проклятие...от баба ми...спомних си когато стоях над учебниците и си учих...тя слагаше дрехи за пране..и както винаги за нещо нареждаше...за майка ми...докато в един момент не ми каза..ей така..."ти си ужасна, с ужасен и невъзможен характер и теб никой никога няма да те обича...ще си бъдеш все сама и ще страдаш цял живот, помни ми думите...". В онзи момент, когато ги чух - нямах никаква реакция...усещането само беше, че все едно ме разби на хиляди парчета отвътре...и отидох до онзи момент..и докато тесах..разговарях с тогавашното ми аз..и тесах и него...че му е много тъжно, боли...иска да изригне...да се разплаче...но не можеше...успокоявах го...и му казах, че тези думи не са верни за него..те са си само на баба му..което не означава, че са истина за него...че то е прекрасно и много добро дете..че не е отговорно, нито виновно за емоционалните състояния на баба му..и това как тя се е чувствала или чувства...след това се появи една тъга и това, че и да искам, не мога дори да се разплача..тесах и си казах, че всичко това пускам като по една река да изтече..и става по - леко. За момента ми е добре. Продължавам.
Публикувай отговор