ТЕС за "положителни" емоции

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

ТЕС за "положителни" емоции

Мнение от Еднорог »

Имах щастието в училище да срещна много, много специални хора. Много сме си близки съучениците, и с учителите също, до ден днешен общуваме и поддържаме връзка постоянно, в България и в чужбина. Сега имаме среща на випуска и от няколко дни съм с тях и ми дойде на ум да ТЕС-ам "положителни" емоции, защото отдавна имах мерак, но нямаше нищо подходящо.

Четох във форума за това, но сега пък не мога да го намеря. Така че два дни декларациите ми бяха "ужасно се вълнувам и трепкам отвътре, като съм с тях", "губя ума и дума от радост на моменти", "толкова много се вълнувам и съм несъзнателна, че после ми се губят много от преживяванията" и други подобни, физически и душевни усещания. Доколкото помня, целта на това занимание е да се освободиш и от "хубавите" неща, които ти се случват, или? В интерес на истината, имам голяма съпротива, значи може би имам голямо ПО за "хубавите" работи. За сега не съм доволна от работата, някак спря да ми се ходи, а точно тази нощ е "гвоздеят". Много би ми се искало да споделите, ако сте правили това, също и после какво чувствате. Аз смятах, че трябва да съм "празна" след ТЕС и свободно да си бъда "тук и сега", но не успявам, може би и защото не ми е ясно каква точно е "целта". Но чувствам, че ще е много хубаво да се "достигне".
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Целта на махане на "хубавите" емоции е да се махат, ако пречат, за постигане на нещо още по- хубаво!!!
Не разбрах с какво ти пречат толкова твоите хубави емоции!? Не е ли по- добре да ТЕСаш, само това, че от вълнение не помниш, какво ти се е случило? Вероятно от "много силни" емоции, не просто положителни.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

На мен ми се е случвало да имам хубави емоции, които са нежелани. Например прекомерно вълнение от предстоящо събитие и усещането, че с това прекомерно вълнение изхвърчам в облаците и след това може да съжалявам. В такива случаи съм тесала.

Аретюз е споделяла, че е тесала хубави емоции и те са се усилвали.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да добавя, че "положителните емоции" са кръстени маяци, пусни търсачката, за тях! :idea:

Иначе, аз съм ТЕСала- "влюбена съм", понеже мислех, че не е нормално, да изпитвам "чак толкова силна емоция, при положение, че съм станала толкова уравновесена вече"! :lol: :lol: :lol: и се успокоих и ...нещата се получиха! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Въпреки, че работих хаотично и не знаех точно как, се получи много добре. Най-много ми хареса, че присъствах в момента и го осъзнавах, и то посред купона. Щастието ми беше като спокойна топлина вътре в мен, а не разпиляно навсякъде и по хората, както до сега. В резултат на това почти нямам никаква загуба на енергия от щастие, а преди ми трябваха 2-3 дена да се съвзема след тези срещи, дори ми се гадеше и ми се виеше свят, и то само от „положителни” емоции, защото не мога да пия и да подозирам пиенето за това. Спокойно си пуснах любовта ми да си ги обича, и те също много ме обичаха.

Оказа се, че няколко човека правят ТЕС, доста ходят на йога и практикуват техники. Това им е подействало така, че могат свободно да скъсат с когото си искат, и в резултат на това бяха поканили само един (!) учител, когото всички харесваме, и никакви компромиси с другите! /жалко, бях тесала много натоварващи случки с учители и исках да се "сканирам" за усещания, но приех, че всичко е както трябва, защото и повечето вече не помня де.../ Моята „цел” винаги е била да изчистя отношенията си с хората, да се помирим и така да се освободя. Отнема време и усилия, но само така се чувствам свободна. Някои ме навиваха да пробвам и аз да скъсвам просто така, но не знам… Все пак за сега си вярвам в трансформацията на отношенията, чувствам, че в този момент това за мен е като школа, като нещо, което искам да мога. Само като много съм на зор с някой и в момента нямам време да се занимавам, правя прекъсването на Мая, докато намеря време или ми дойде ентусиазъм да работя, и чак като почувствам помирение и спокойствие в мен, пак прекъсвам, но вече с друго усещане. Струва ми се, че вече нямам нужда и да прекъсвам, нещата сами се окръглят и завършват.

Алиса, Мая, благодаря ви – за тези наблюдения, а и за всичко, което сте писали във форума, много ми е било полезно и приятно да ви чета, много. Ще пусна търсачката за маяци, ще продължа да работя с тях, интересно и освобождаващо е, само не знам дали трябва да се прави списък за ТКФ и за тях:roll:… Чакам идеи! Поздрави на всички!
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ако е случка-маяк, що да не и с ТКФ!?:-)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа:Целта на махане на "хубавите" емоции е да се махат, ако пречат, за постигане на нещо още по- хубаво!!!
Да добавя, че "положителните емоции" са кръстени маяци,....
Не е вярно!
Целта на премахване на маяците ( които не са хубави емоции, а СЛУЧКИ, свързани с много хубави емоции) е да се освободим от привързаността си към тях и така да направим възможен свободният поток на енергията в живота ни.

Свободният поток енергия е като вълна която свободно преминава от плюс към минус и пак към плюс и пак към минус и т.н. А не е само "възход" към все по-големи плюсове, нито "падение" към все по-големи минуси.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ОК, приема се! Но понякога СЛУЧКА е "хубава емоция", само по себе си и това точно пречи.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор