Не е дупка...кратер е!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
nik
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Фев 2013 22:18

Мнение от nik »

Здравейте, може ли мнение:
- сещам се за стари неприятни случки от миналото, но не идентифицирам негативни чувства; тес-ам ги и нищо; как да го приемам това - че негативните чувства от тези неприятни случки са се изчистили сами във времето?
- изпитвам негативно чувство, но не мога да го идентифицирам с дадено място и болка в тялото /макар че болежки си имам/ - просто не мога да ги подведа под общ знаменател, за да ги тес-ам; какво правя - тес-ам само болежаката и отделно неприятното чувство?
- прерових форума, но не откривам какво означава ПЕАТ и каква е техниката; ще съм благодарна, ако ми пуснете линк
- поне 10 кръгчета тес си правя на ден /за каквото се сетя/; хм, не съм искала точно такава промяна - огромен, вълчи апетит и ядене на всичко, до което се докопам, чак ми става тежко и лошо :shock:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Няма инфо на български за ПЕАТ, освен писаното в този форум.
Случките, които си спомняш като негативни е добре да се ТЕСат.
Ако си ги представиш асоциирано, ще ти излязат по-силни емоции.
Явно нещо си раздвижила щом ти се е събудил апетита. Някакви негативни емоции се опитват да излязат на светло, но ти подсъзнателно не искаш да ги пуснеш и затова ги подтискаш с храна.
Препоръчвам ти едноседмично гладуване само на вода, с ежедневно ТЕСане на всички негативни емоции и усещания, които се появят. А много ще се появят.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

nik написа:Здравейте, може ли мнение:
- сещам се за стари неприятни случки от миналото, но не идентифицирам негативни чувства; тес-ам ги и нищо;
1-Кое им е неприятното на случките?- отговаряш си и ТЕСаш отговора
2-хващаш подчертаното и го правиш на декларация, евентуално ще ти се избистри "неприятното"- чистиш го.

как да го приемам това - че негативните чувства от тези неприятни случки са се изчистили сами във времето?
за да ги определяш като неприятни, значи има нещо неизчистено.
- изпитвам негативно чувство, но не мога да го идентифицирам с дадено място и болка в тялото /макар че болежки си имам/ - просто не мога да ги подведа под общ знаменател, за да ги тес-ам; какво правя - тес-ам само болежаката и отделно неприятното чувство?
Да.
- прерових форума, но не откривам какво означава ПЕАТ и каква е техниката; ще съм благодарна, ако ми пуснете линк
- поне 10 кръгчета тес си правя на ден /за каквото се сетя/; хм, не съм искала точно такава промяна - огромен, вълчи апетит и ядене на всичко, до което се докопам, чак ми става тежко и лошо
Иван ти е казал причината, продължи и да чистиш същите неща, които ти предизвикват апетита и потъмнената фраза.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nik
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Фев 2013 22:18

Мнение от nik »

Благодаря ви ivangp и Alisa - наистина сте безценни с насоките, които давате!
Не пиша много конкретика, защото не обичам да се оплаквам /и все още смятам, че мога да се справя сама с мъничко помощ/, но преценката, която сте дали, напълно съответства на състоянието ми. Един волеви човек толкова дълбоко може да си натика негативните преживявания и емоции, че да стигнат на физическо ниво /едно от тях е хубава бучка, която работи усилено/, че ще ми трябва багер да се откопавам... :cry:
Ако не знаете :lol: :lol: , да ви кажа, че никак не е лесно :cry:
А дали няма да се намери някой, който да стъкне книжка и за този ПЕАТ на ползу тези без опит и с недотам добър ингилизки :)
Благодаря още веднъж и ви желая хубава седмица!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ох,nik! Проблемът не ти е нито английския, нито ПЕАТа, а че търсиш нещо ПО-.... След известна употреба на ПЕАТ, пак се връщаме на ТЕС- някак по- практичен е, по- прост и железен, като резултати е. Хайде фокусирай се върху ТЕС, научи всичките му тънкости, че гледай и другаде, става ли?
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nik
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Фев 2013 22:18

Мнение от nik »

Alisa написа:Ох,nik! Проблемът не ти е нито английския, нито ПЕАТа, а че търсиш нещо ПО-.... След известна употреба на ПЕАТ, пак се връщаме на ТЕС- някак по- практичен е, по- прост и железен, като резултати е. Хайде фокусирай се върху ТЕС, научи всичките му тънкости, че гледай и другаде, става ли?
:wink:
Ооооох, пак си права Alisa. :( И се чувствам като прочетен вестник :? Рекох да мръдна встрани, та белким си намеря нещо по-бързо, по-лесно /пък ако може и друг да го направиии вместо мееен/. Връщам се в правия път. :)
Не се оплаквам, но ми е зор. И като доказателство за предишните постове за отключеното ядене. Тази сутрин доста си потесах - не силово, просто имах време и се поувлякох; декларациите като предишните, дето ми изкараха яденето /впрочем коренът е "яд" - отрова/, в какъвто ред за какъвто проблем се сетя. Като приключих и като ме почна едно яко главоболие /а аз по принцип поне от това не страдам/, сърцебиене, премаляване и треперене на цялото тяло, ръцете ми като от Паркинсон. И нервност. Сериозно ядене на обяд за успокоение - главоболието ми премина. Сериозно ядене следобяд за още успокоение и сериозно ядене вечерта - и спрях да треперя. Значи опитва се нещо за излезе и аз пак го натиках/затъпках с храна. Върви после гладувай. Обадиха се и болежки, които си мислех, че с времето са отзвучали/излекувани - върнаха се /стомах, дебело черво, ляв яйчник/.
Не го приемайте като оплакване. Нали това ми е дневник. Надеждата ми е след време да чета и да се чудя как е било възможно да се чувствам така. Отивам да направя няколко тес-кръгчета. Пък да видим какво ще излезе накрая.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

А пиеш ли вода?
Пий докато ТЕСаш, пийи топличка вода преди "да се натъпчеш"- поне 1 чаша!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nik
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Фев 2013 22:18

Мнение от nik »

Да, пия. В интерес на истината никога преди не съм пила толкова вода, колкото сега с тес-ането. Непрекъснато ми се пие вода и пия. Друг е въпросът, че поначало "затискам" проблемите и негативните си емоции с ядене /особено пък с нещо сладко/. Нищо ново под слънцето, де, но това не е добър вариант за справяне с негативните емоции и трябва да се очистя от него. Защото ако все още организмът ми се справя с калорийното нашествие, то няма да е винаги така.
nik
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Фев 2013 22:18

Мнение от nik »

Не съм влизала отдавна, за да не ви натоварвам, защото нямам какво светло да кажа. Така и не разбрах какво се постига с ТЕС и дали работи. Вече пореден месец всеки ден поне по 1 час обикалям точките, казвам фраза, понякога я сменям и...животът ми продължава да се срива. Аз наистина бях в "зоната", когато харесвах себе си, интелекта и разбиранията си, отношението си към другите - години наред градих себе си и се харесвах такава, каквато съм. Бях в "зоната", когато пак имаш проблеми /и то понякога много тежки/, но преценяваш ситуацията, правиш анализ, имаш интуиция, вземаш адекватно решение и продължаваш напред. И не мога да се върна в предишното си "аз", което харесвах и обичах. Сега всичко в живота ми се е сринало и продължава с разпад. В работата си не се чувствам на ниво, както преди - каквото направя или предложа, все не се одобрява /от началниците, външните го одобряват, но това не е меродавно за тях/; опитах да си намеря друга работа - никъде не успях; разделих се с близък човек, затворих се, извън служебните задължения не излизам никъде, не контактувам с никого, напълнях, продължавам да се тъпча с храна от страх да не остана гладна и без доходи /тес-ано, ама виси със страшна сила/. Тес-ах страха, отчаянието, неприемането, болката от обида и грубо отношение, какво ли не. Не може тази техника да е помогнала на толкова много хора за толкова кратко време, а аз да нямам дори намек за напредък. Единственото ми "постижение" е, че станах по-лоша - не изпитвам желание да съм добра, да им помагам, да съм съпричастна. Това ме съсипва, аз винаги съм помагала и съм била отзивчива. Сега не съм. И гледам да отвърна на лошото с лошо, обиждам и нагрубявам. Не мога да се концентрирам, не мога да творя, предпочитам да избягам и да се скрия, за да не вижда никой колко много ми е тежко и как потъвам. Получих толкова много откази и лошо отношение през последните 2-3 години, че вече нямам сили да продължа; не виждам и смисъл. Имам чувството, че съм омагьосана. Колкото повече се старая, толкова по-лошо става. Понякога има дни, в които буквално всеки срещнат се държи лошо с мен - всички ли издивяват или аз откачам. Не разбирам вече какво става, какво се случва и какви уроци трябва да уча - каквото и да направя, все е погрешно и все лоши последици! Какво за Бога трябва да науча и не успявам?! Къде греша?
Извинявам се за натоварващия пост. Ако някой е минал по същите тръни, може би ще даде ключ...
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Хубаво е, че си се записала за семинара! Добро решение.. Почни да си правиш списък със случки . Почни да се наблюдаваш коя мисъл или фраза повтаряш най- често всеки ден и я/ги запиши, за да работиш с тях.
ТЕСай "въпреки всичко, което правя, животът ми се срива и това ме кара да се чувствам............., независимо от това аз се обичам"
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Най-вероятно си работила много общо и освен това имаш ПО за избавяне от проблемите си.
Направи си списък със случки, както е описано в процедурата- В мир със себе си. Донеси списъка на семинара. Там ще разбереш какво да правиш и ще видиш светлина в тунела.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nik
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Фев 2013 22:18

Мнение от nik »

Благодаря и на двама Ви за бързата реакция. Вие сте по-бързи и от спешна помощ. Не знам защо сте останали с впечатлението, че съм се записала за семинар. Не съм се записала, но не защото не искам, а защото нямам възможност. Не съм от София /което само по себе си не е болка за умиране/, но нямам къде да отседна, а пътят ми до София струва повече от стойността на самия семинар /тъжно, но факт/. В момента, в който имам възможност, ще дойда и на семинар. Впрочем това е един от корените на моите проблеми - дълги години ниски доходи и несигурна работа, въпреки усилията, които полагам. Тази несигурност дотолкова ме е травмирала, че непрекъснато присъства като мисъл в съзнанието ми - кога ще си загубя работата и ще остана съвсем без доходи. Тази мисъл направо ме разболява. А и много харесвам това, което работя /нещо, което се случва много рядко/. Тес-ах няколко месеца мисълта и страха от тази несигурност, но нищо не се получава. Страхът си остава огромен, несигурността си стои все така заплашителна /обективно съществува вероятност да ме съкратят/, а моите притеснения се изявяват и на физическо ниво - причернява ми, треперя, не ми стига въздух. Защото не мога да си позволя да остана без работа и доходи. Продължавам да се окопавам и да потъвам в кратера. Едва ли ТЕС решава социално-битови проблеми. Опитвам се поне да редуцирам негативните си преживявания във връзка с тях. Засега неуспешно. И ми е много тежко, защото имам добра и висока квалификация, много познания, които мога да дам на другите, а не успявам, защото страхът и притеснението ме блокират. Със сигурност има ПО. Ще поработя върху тях. Цял живот се стремя към хармония и обич и цял живот нещо дълбоко в мен ми казва, че не ги заслужавам. Освен това през последните години имам чувството, че промених някаква вибрационна честота в организма си и хората около мен започнаха да не ме харесват, да не ме разбират - особено близки и в работата. Аз самата смятам, че съм станала по-лоша. И това ме тормози. Ползвам хомеопатия и понякога си мисля, че е възможно нещо да съм объркала с нея. Преди имах жажда за живот и борбеност /преодолявала съм много тежки моменти с болни близки/, сега нямам желание за нищо, нямам сили. Знам, че всичко това е за тес. Тес-ала съм. Вероятно техниката все пак работи, защото ми намаля болка от образувание от дясно. Но не изчезна напълно и бучката си стои. Поне не ме боли толкова много, колкото преди. Не знам дали е много или малко това за няколко месеца.
Благодаря Ви още веднъж и на двамата и Ви пожелавам да имате здраве и сили, за да продължите да правите това, което правите за другите.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Едва ли ТЕС решава социално-битови проблеми.
Пробвала ли си тези проблеми да бъдат различни за теб с тес. Изобщо според мен целият ти пост е за ТЕС де, всяка фраза. Бих ти дал таксата за семинара на заем за време, което според теб е добре за теб.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nik
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Фев 2013 22:18

Мнение от nik »

Пробвала ли си тези проблеми да бъдат различни за теб с тес
Да, всъщност през повечето време само върху тях съм работила, защото пряко ми се отразяват на общото психосоматично състояние. Показателно е, че когато успея да "забравя" поне за известно време за тези доминантни проблеми, ставам отново същата, както преди - усмихната, лъчезарна, креативна, тичам да помагам на другите, не треперя, виждам добре, не се олюлявам. Пример за декл.: Въпреки че ужасно се страхувам да не остана без доходи и работа, аз напълно и безусловно приемам и обичам себе си и привличам към себе си само успех, обич, хубави неща и добри хора. Въпреки че шефовете ми се държат с мен лошо, аз.......
И става по-лошо.
Да, целият текст е за тес и съм го тес-ала в една или друга степен. Без това за хомеопатията.
Благодаря ти за готовността да ми помогнеш със заем. Проблемът ми не е, че няма от кого да взема еднократно заем. Проблемът ми е, че не мога да се отърва от водовъртежа на дребните заеми за преживяване. Едва ли ще има полза, ако взема заем, дойда и вместо изцяло да съм потопена в семинара, да ме подпира под лъжичката и мисълта ми непрекъснато да бяга "ама как ще върна заема, ама дали ще успея, няма ли някога да заживея човешки без непрекъснато да взимам заеми за ежедневни нужди". А и съм свикнала в повечето случаи аз да помагам на другите, а не те на мен. Може би така залъгвам самата себе си, че съм добре. Не казвам, че бих отказала, примерно, някой ако ми предложи добра и платена работа, с нормални и човешки взаимоотношения, но това е друг вид помощ. Както и да е. Съдечно ти благодаря още веднъж за предложението. :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ето, че декларацията ти е много обща и обяснителна на едро. Направи си по- конкретни и кратка изпълнена с конкретна силна емоция. ТЕСай с нея и да видим. При теб долавям страх от провал и загуба на контрол. Какво се случи, че ти се промени живота, а какво доведе до тази промяна. Има някаква случка. Почни да я тесаш.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор